Basit Ve Denenmiş Cin Daveti Nasıl Yapılır?

Cin davetinin basit ve denenmiş şekilde yapılışı cin çağırmak için değişik yöntemler araştıran kişiler tarafından oldukça fazla merak edilen bir konudur.

Basit Ve Denenmiş Cin Daveti Nasıl Yapılır?

Cin davetinin basit ve denenmiş şekilde yapılışı cin çağırmak için değişik yöntemler araştıran kişiler tarafından oldukça fazla merak edilen bir konudur. Bu yönde özellikle internet ortamında cin daveti konusunda denenmiş birçok dua ve yöntem paylaşılmakla beraber birçoğunun sadece kulaktan duyma olduğu ve oldukça dikkat edilmesi gerektiği önemle ifade edilmelidir.

Cin Davetine Neden İhtiyaç Duyulur?

Cin davetine başvurulmasının birçok farklı nedeni olduğundan bahsetmek mümkündür. Pratik cin çağırma için;

 • Cin davetinin en büyük nedeni insanların öğrenmeyi arzu ettiği, bu yönde duymak ve görmek istediklerinin cinler vasıtasıyla kendilerine bildirilmesini arzu etmeleridir. Gelecekle ilgili olanlar bir kenara; geçmişte olup biten bir olayın ayrıntılarına vakıf olmak, kaybolan bir eşyayı bulmak, görmek istenen bir detayı görmek cin davetinin en büyük nedenidir.
 • Cin daveti için belirtilmesi gereken bir diğer husus merak ve eğlence amaçlı olmasıdır. Birçok kişi cin daveti için herhangi bir neden olmamasına rağmen, bu bedensiz varlıkları merak ettikleri ve bu deneyimi tecrübe etmek istedikleri için cin daveti yapabilirler. Bu noktada amaçsız ve eğlence amaçlı cin daveti tehlikeli sonuçlar doğurabilmekte, cin daveti sonrası cin musallatı gibi istenmeyen sonuçlarla muhatap durumda kalabilmek mümkün olmaktadır.

Büyü Amacıyla Yapılan Cin Daveti

Cin davetine ihtiyaç duyulmasının bir başka nedeninin de büyü amaçlı olduğu belirtilebilir. Bu noktada kişi herhangi birine bir büyü yapmayı arzuladığı ya da halihazırda yapılmış olan bir büyünün tutması, etkilerinin arttırılması ya da etki alanının genişletilmesi için büyü amaçlı cin daveti yoluna gitmektedir. Cinler yapılan bir büyünün hemen etkisini gösterebilmesi için önemli bir aracı olarak nitelendirilebilen varlıklardır. Ayrıca herkes tarafından icra edilemeyen ve şartlama amacıyla cin daveti adı verilen cin davetinin bulunduğu da belirtilmelidir.

Hadim Cin Daveti

En kolay hüddam daveti, Kur’an sure ve ayetlerinin koruyucusu durumundaki meleklerin, sayısı 70 bine ulaşabilen hadimlerinin daveti olarak nitelendirilebilir. Hadimlerin tamamı iyi ve Müslüman cinlerden oluştuğu için hadim çağrılması esnasında kötü cinlerle muhatap olma şansı bulunmamaktadır. Hadimlerle ilgilenen hüddam ilmi, hadim cinlerle iletişim kurulabilmesi için oluşmuş bir ilim olmakla beraber, bu yönde ehil kişiler oluşturulabilmesi için de gayet önemlidir.

Cin Daveti Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 Ancak diğer cin daveti işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu da açıktır.

 • İyi cinlerin çağırılmaları esnasında kişinin abdestli olması, temiz ve haramdan uzak bir yerde bulunulması oldukça önemlidir. Kötü cinlerin çağırılması için bu detaylara özen gösterilmesi gerekli değildir.
 • Cin çağırmak için kısmen de olsa ilim sahibi olabilmek oldukça önemlidir. İlim sahibi olunmayan birçok cin daveti esnasında kötü olaylar yaşandığı, cin musallatıyla karşılaşıldığı görülürken; sonuçlarının felakete vardığı durumlardan bahsetmek de mümkündür. Bu nedenle cin daveti için ilim sahibi olma durumu aslında olmazsa olmazdır.
 • Cin daveti anlamında oldukça araştırılan ve merak edilen başlıklardan biri de arkadaşlar arasında toplanılıp, eğlence amaçlı cin çağırma seanslarıdır. Bu durumda cin daveti ehliyetsiz kişiler tarafından yapıldığı için kötü cinlerle karşılaşma durumu meydana gelebilir. Ayrıca cinler eğlence amaçlı davet edildiklerini anladıklarında bu durumdan hoşnut olmayacak, sonuçları cin musallatına kadar gidebilecek olumsuz durumlarla karşılaşılabilme durumu ortaya çıkacaktır.

Cinlerle İrtibat Kurulması

Cin çağırma ya da basit cin daveti olarak da nitelendirilebilen ve oldukça farklı şekillerde yapılan cin daveti esnasında maksimum dikkat gösterilmesi oldukça önemlidir. Cin daveti her ne kadar herkes tarafından yapılabilen bir işlem olarak görülse de bu konuda doğru adımları atmayı bilen işin ehli kimseler tarafından yapılmalıdır.

İyi Ve Kötü Cinlerle Muhatap Olabilme Durumu

Ulvi (iyi) ve sufli (kötü) cinler olarak adlandırılan cinler arasından dikkatli olunmadığı, dikkatsiz ve yanlış bir işlem yapılması durumunda muhatap durumda kalınacak sufli cinler insanlara musallat olabileceği gibi onu cinnet hatta ölüme giden bir sürece girilmesine de neden olabilir. Bu noktada insan vücudunun cinler ile temasa geçilmesi oldukça kolay olmasından hareketle cin daveti esnasında dikkatli olunması ve bununla ilgili duyulan niyet de çok önemlidir. 

Basit Cin Çağırma Nasıl Yapılır?

Cin daveti nasıl yapılır ya da denenmiş cin daveti anlamında cin çağırma işlemleri;

 • Riyazat
 • Duayla yapılan cin daveti olarak iki farklı şekilde yapılabilirken bu maddelere tütsü ile cin daveti maddesi de eklenebilir.

Riyazat İle Cin Daveti

Riyazat ile cin daveti birçok kişi tarafından basit bir cin daveti olarak nitelendirilmese de aslında bu konuda kesin sonuç alınabilecek bir davettir. Riyazat sözcük anlamı olarak ruhun ve nefsin arındırılması olarak nitelendirilen bir tanımlamadır. Birçok derviş tarafından bir çeşit oruç olarak da nitelendirilir. Riyazat ile cin daveti için öncelikle nefsin ve ruhun arındırılması gerekmekte, daha sonra da kişinin riyazat ile mertebe atlaması için gereken adımlar icra edilmektedir. Cinleri önce duymak sonra da görmek için gerekli koşullar oluşmaya başlarken, riyazatın bir sonraki aşaması hayvanların iletişimlerini algılama, onlarla iletişim kurma, daha ilerisine geçmeyi başaranlar için de rüyaların doğru olarak yorumlanması da mümkün olabilmektedir. Tekrar tekrar belirtilmesi gereken riyazat ile cin daveti konusunda ruhun ve nefsin tam anlamıyla arındırılmaması durumunda sonuç alınabilmesi mümkün değildir.

Basit Ve Denenmiş Cin Daveti

Basit ve denenmiş tüm cin davetlerinde en önemli husus azimli olmak, istemek ve korkmamaktır. Ayrıca davete tam anlamıyla inanmak da çok önemlidir. Aynı zamanda denenmiş kulak daveti için davet yapılmadan önce 3 gün öncesinden hayvansal gıdalar almanın bırakılması, alkol içermeyen güzel kokuların sürülmesi, mümkünse de davet sırasında evde tütsü yakılması gerekecektir. Hemen ardından;

 • Yatsı namazından sonra temiz bir masa üzerinde mum yakıldıktan sonra tütsü ya da tütsü benzeri bir koku yakılması, kıbleye dönülerek 489 kere “Ya Fettah” kelimesinin tekrar edilmesi gerekmektedir.
 • Sonra cin daveti için niyet edilerek evde herhangi bir kapıyı açarak “Selamün Aleyküm” dendikten sonra kapının asla örtülmemesi gerekmektedir.
 • Ardından “Fe teâlâllâhul melikul hakku. Rabbenâ, ic’al ulkiye bin muhammed elûguz ve lenâ min ledunke nasîran ve veliyyen ve vezîren.
  Rabbi, zidni ve ulkiye bin muhammed elûguz ilmen ve allem min te’vîlil ehâdîs ilmen.
  Elhamdu lillâhillezî faddalenâ alâ kesîrin min ibâdihil mu’minîn. Amin.” duasının 32 kere okunarak yatılması gerekmektedir.
 • Yukarıda belirtilen cin daveti eksiksiz olarak üç gün süreyle uygulandığında yapılan davet sonucu iyi bir cin geleceğine inanılmalıdır. Bu davette inanarak, en ufak bir şüphe duyulmaması çok önemli bir ayrıntıdır. Aynı zamanda verilen duanın tam 32 kez okunması da oldukça önemlidir.

Basit Cin Çağırma İle İlgili Okunacak Bir Başka Dua

Basit cin çağırma ile alakalı “Akşin akşin kuşin kuşin katişin katişin meklişin meklişin mekliyşin mekliyşin kamiyşin kamiyşin mekiyşin mekiyşin tevekkeluya huddame hezihil esma bihifzi ve hidmati ve kadai haceti aluhan elacele elacele essaah essaah” duasının haramdan uzak temiz bir yerde okunarak, inanarak ve korkulmadan tekrarlandıktan sonra “Akvamin akvamin ya kumin insarifu barakallahu fiykum ve aleyküm” denilerek gönderilmesi çok kolay cin daveti halvetsiz başlığı için belirtilebilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Arayıcı
Ramazan Arayıcı - 5 yıl Önce

Hocam bu paylasimlarinizdan dolayı çok teşekkürler ,Rabbim sizden sonsuuz razı olsun.Bende ufak defek Havas ilmiyle uğraşıyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekleyebilirmiyim. Şükranlarımı sunuyorum....görüşmek üzere ... Allah CC ya emanet olunuz.

Medyum - Aşk büyüsü