Büyü Neden Tutar, Kimlere Büyü Tutmaz?

Büyünün tutma sebepleri arasında eğer büyü yapılan kişinin dini inancı tam ise büyü tutmamaktadır. Dini inancı tam ve dinin buyurduğu gerekli ibadetleri yerine getiren bir kişinin üstünde büyü etkisi görülmemektedir.

Büyü Neden Tutar, Kimlere Büyü Tutmaz?

Büyünün tutma sebepleri arasında eğer büyü yapılan kişinin dini inancı tam ise büyü tutmamaktadır. Dini inancı tam ve dinin buyurduğu gerekli ibadetleri yerine getiren bir kişinin üstünde büyü etkisi görülmemektedir. Bireyin Allah’a olan yakınlığı ve Kur’an okuması ile dini bağının kuvvetli olması gibi sebepler yapılan büyünün tutmama sebepleri arasındadır. Ancak büyü yapılan kişinin dini bağı kuvvetli değil ise ve dini görevlerini yerine getirmiyor ise büyünün tutma ihtimali artış göstermektedir.

Büyü Kime Tutmaz?

Büyü kimlere tutmaz; dini inancı tam olan ve dinin buyurduğu ibadetleri ve şartları yerine getiren kişilere tutmamaktadır. Büyüler her insanda farklı etki yaratmaktadır ancak bilindiği üzere Allah’a yakın olan Müslüman kişilere büyü tutmamaktadır. Düzenli olarak dua eden kişilerde de büyü tutmamaktadır. Ancak büyüyü yapan kişinin cinlerle olan ilişkisi kuvvetli ve onlardan yardım alabiliyor ise bu durum değişebilmektedir. Büyü sırasında kullanılan malzemeler ve büyü sırasında edilen duaların da gücüne bağlı olarak büyünün etkisi farklılık göstermektedir. Ancak düzenli olarak ibadetlerini yerine getiren ve abdestli bir şekilde gezen kimsenin üzerinde büyü tutmamaktadır.

Kimlere Büyü İşlemez?

Dini inancı yüksek olan kişiler de büyü etkili olmamaktadır. Müslüman olup kendisini ve sevdiklerini dualar ile koruyan kişilere de büyü etki etmemektedir. Ancak dini inancı düşük olan kişiler büyülerden daha çok etkilenebilmektedir. Kimlere büyü işlemez şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Dini inancı yüksek olan kişilere
 • Düzenli ve sık dua edenlere
 • Allah’a yakın olanlara
 • İbadetlerini yerine getirenlere
 • Abdest ile dolaşanlara
 • 5 vakit namaz kılan kimselere
 • Kur’an okuyan inancı yüksek kişilere
 • Dini vecibelerini yerine getiren kişilere büyü işlememektedir.

Büyü Yaptım Tutmadı Diyenler

Büyünün tutması için belli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca eğer büyü yapılan kişinin dine inanma seviyesi yüksek ve dini vecibelerini yerine getiriyor ise büyünün tutmama ihtimali daha olasıdır. Bu sebep ile büyü yapıp tutmadığını düşünen kimselerin, dini inancı yüksek kişilere büyü yaparken temkinli davranması gerekmektedir. Büyünün tutmaması için birçok sebep olabilmektedir. Bu sebepler sadece büyü yapılan kişinin dini inancı değildir. Eğer yapılan büyüde bir karmaşıklık olmuş ise yine büyünün tutmama ihtimali yüksektir. Cinleri olan ve onlardan yardım alan kişilerin büyüleri daha sağlam olmakta ve etkisini hızlı bir şekilde göstermektedir.

Büyü Yaparken Allah’ın İznini Almak

Büyü yaparken Allah’ın izninin alınması gerekmektedir. Peygamber efendimiz dahi izin alarak büyü yaptığına yönelik yorumlar mevcuttur. İslam alimlerinin de büyü yaptığı bilinmektedir. Büyü yapmaya başlamadan, öncelikli olarak Allah’tan izin almak gerekmektedir. Büyü tutması için dua edildikten sonra büyü işlemlerine başlanması daha faydalı olacaktır. Allah’ın izni olmadan büyü yapılamaz ve yapılan büyüler ise etkisiz olur. Bu sebep ile büyü yapan kimsenin öncelikle Allah’tan bir dua ile izin alması gerekmektedir. Allah’a olan inancı ile büyü yapan kimsenin yaptığı büyü daha güçlü ve etkili olacaktır.

Büyünün Tutması İçin Ne Yapılması Gerekir?

Yapılacak büyünün yerini bulmak öncelikli işlemler arasında gelmektedir. Ancak büyünün tutmasını isteyen bir kimsenin yapacağı ilk işlem Allah’tan izin almak olmalıdır. Allah’ın rızası olmadan hiçbir büyü tutmamaktadır. Bu sebep ile kişinin Allah’tan izin aldıktan sonra hazırlanması ve yapılması gerekmektedir. Büyü yapma işlemi sırasında eğer kişi cinler ile iletişime geçebiliyor ise yaptığı büyü daha etkili olacaktır. Büyü tek kişinin yapabileceği bir işlem olmayıp bu sebep ile cinlerden ve doğaüstü varlıklardan yardım alınması gerekmektedir. Yardım alınan bu doğaüstü varlıklar halk arasında cin ismi ile bilinmektedir. Ancak cinlerin yanı sıra bu varlıklar bedensiz ve dilsizdir.

Büyünün Tek Başına Yapılır Mı?

Büyü tek başına yapılan bir işlemdir ancak insan olarak bir kişinin olması büyünün yapım aşamasında yeterli olacaktır. Büyüyü yapan kişi hiçbir zaman yalnız değildir ve büyüyü doğaüstü varlıklardan yardım alarak yapmaktadır. Büyünün gücü, tutma ihtimali ve etkisi bu doğaüstü varlıkların aracılığı ile artış göstermektedir. Büyü sırasında yardım istenen doğaüstü varlıklar cin olarak tabir edilse de bedensiz ve uzuvları olmayan varlıklardır. Allah’ın izni ile yapılan dualarda bu cinler aracılığı ile büyü hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

Büyü Neden Tutar?

Büyü tutması için kişinin dini inançlarını yerine getirmemesi ve dini inancının az olması ya da olmaması daha etkili olmaktadır. Büyü, dini vecibelerini yerine getirmeyen kimselerde daha etkili olabilmektedir. Bunun sebebi ise Allah’a olan uzaklık ve dini ilgisizlik sebebi ile yaratan ile arasında mesafe oluşmasıdır. Mesafe oluşması ile kişi dinden uzaklaşır ve dini görevlerini yerine getirmez. Dini görevleri yerine getirmeyen kimse yapılan büyülere daha açık olmaktadır. Bu sebep ile büyülerden korunmak için kişinin düzenli dua ediyor olması ve dini şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Büyü Kimlere Tutar?

Büyü tutması için ne yapmalı sorusu büyü yapan kişiler tarafından merak edilen bir sorudur. Büyünün tutması için, Allah’tan izin almak için dua etmek ve doğaüstü varlıklar olan cinlerden yardım almak gerekmektedir. Büyünün daha etkili olması için, büyü yapılacak kişinin dinden uzaklaştırılması da sağlanabilir. Dini vecibelerini yerine getirmeyen ve abdestsiz dolaşan bir kimsenin büyüye yakalanma ihtimali daha fazladır. Büyüler, maruz kalan kişiyi kötü etkilemekte olan kısmet kapatma, bağlama büyüsü, uğursuz gibi birçok büyü çeşidi bulunmaktadır.

Büyü Etkisinde Kalmamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Büyü etkisinde kalmamak için kişinin dini şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Kişi, beş vakit namaz kılmak, abdest almak ve abdestli kalmak, ibadetleri yerine getirmek gibi dini hizmetler ile kendini büyüden koruyabilmektedir. Büyüden korunmak için sadece dini şartları yerine getirmek yetmemektedir. Büyü tutmaması için ne yapmalı şu şekilde sıralanabilir;

 • Dini şartları yerine getirmek
 • İslam alimlerinden yardım almak
 • İlim ve irfan sahibi kişilere danışmak
 • Dua etmek
 • Kur’an okumak büyünün etkisinden kurtulmak için yapılması gerekenlerdir.

Büyü Belirtileri Nedir?

Büyü yapıldığının birçok belirtisi bulunmaktadır. Bu belirtiler arasında ise kişinin dış görünüşünde, fikirlerinde ve hareketlerinde farklılıklar oluşmasıdır. Yapılan büyünün etkisine ve içeriğine göre belirtileri de farklılık göstermektedir. Büyünün tutma belirtileri arasında sağlık problemleri ve psikolojik değişimler yer almaktadır. Büyü yapıldığı rüyalardan da anlaşılabilmektedir. Kişinin rüyalarında sıklıkla vahşi hayvanlar görmesi büyü yapıldığına işaret etmektedir.

Büyü Belirtileri ve Boyun Ağrısı

Büyü belirtileri arasında boyun ağrısı gelmektedir. Eğer kişi tedavi olmasına rağmen baş ve boyun ağrılarından hâlâ şikayetçi oluyor ise büyü yapılmış olabilir. Büyü belirtileri arasında ayrıca halsizlik ve yorgunluk da yer almaktadır. Kişi hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen düzenli olarak sinirli ve gergin ise de büyü yapılmış olma ihtimali bulunmaktadır.

Alkol Alana Büyü Tutar Mı?

Alkol alana büyü tutar mı sorusu alkol tüketen kimseler tarafından da merak edilmektedir. Dinde yasaklı olan kurallara alkol de dahildir. Bu sebep ile eğer kişi alkol tüketiyor ise dinden uzaklaştığı anlamına gelmektedir. Abdesti de bozulan kişinin üzerinde yapılan büyünün tutma ihtimali bir hayli fazladır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü