Rüyada Keçi görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada keçi görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Keçi görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada keçi görmenin anlamı rüyanın görülüş biçimine ve gören kimseye göre farklı yorumlanabilmektedir. Rüyada keçi gören bir kimsenin isteklerinin yakın zamanda gerçekleşeceğine ve mutlu bir hayatı olacağına işaret etmektedir. Keçi rüyası hayırlı anlamlara sahiptir ancak olumsuzluğa ve şerre yorulan anlamları da mevcuttur. Rüyada keçi gören bir kimsenin yeni biri ile tanışacağına ancak bu kişinin bir düşman olduğuna yorulmaktadır. İnatçı ve huysuz bir yaşlı ile uğraşmaya da alamet etmektedir.

Rüyada Keçi Görmenin Anlamı

Rüyada keçi görmek birçok kimse tarafından yorumlanmış olup İmam Nablusi (r.a) tarafından da açıklama yapılmıştır. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada keçi gören bir kimsenin erkek evladı olacağına ve bu çocuğun hayırlı işler yapacağına tabir olmaktadır. Rüyada görülen keçi erkek çocuk sahibi olmaya işaret etmekte olup hayırlı bir evlat olacağının da habercisi olarak kabul edilmektedir. Rüyada keçi görmek hayırlı anlamlara sahiptir ve kazanç sağlamaya, evliliğe ve kariyere işaret etmektedir. Rüyada keçi gören bir kimsenin inatçı bir patron ile iletişime geçeceğine de delalettir.

Rüyada Keçi Sütü İçmenin Anlamı

Rüyada keçi sütü içmek rüyayı gören kimsenin yakın bir zamanda isteklerine ulaşacağına işaret etmektedir. Rüyada keçi sütü içtiğini gören bir kimsenin sevdiklerinden takdir göreceğine ve başarılı işlere imza atacağına yorulmaktadır. Rüyayı gören kimsenin mutlu bir haber alacağına ve bu haber neticesinde hane halkı ile arasını düzelteceğine de delalet etmektedir. Keçi süte içmek hayırlı bir rüya olarak kabul edilmekte olup hırsa, azme ve başarıya işaret etmektedir. Keçi sütü içen kimse eğer kadın ise erkek evladı olacağına ve evladının hayırlı işlere karışacağına da alamettir.

Rüyada Keçi Boynuzu Görmenin Anlamı

Rüyada keçi boynuzu görmek rüyayı gören kimsenin yakın bir zaman içinde iyi haberler alacağına işarettir. Karşısına birçok fırsat çıkacağına ancak bu fırsatlardan hangisini seçeceğine uzun süre karar verilemeyeceğine yorulmaktadır. Rüyada keçi boynuzu görmek hem hayırlı hem de şer olarak anlamlandırılmaktadır. Keçi boynuzu rüya sahibinin karakterine işaret etmekte olup hırslı ve azimli biri olduğuna vurgu yapılmaktadır. Aynı zamanda inatçı bir kişiliği olan rüya sahibinin aynı özelliklere sahip biri ile tanışacağına ve sonradan çok iyi anlaşacağına da yorulmaktadır. Rüyada keçi boynuzu görmek kadim dostluğa, güçlü aile bağlarına ve dine işaret etmekte olup kişinin hayırlı evlatları olacağına alamettir.

Rüyada Beyaz Keçi Görmenin Anlamı

Rüyada beyaz keçi görmek rüyayı gören kimsenin yakın zamanda hayırlı bir haber alacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda kötü anlamları da bulunan beyaz keçi rüyasında yaşanacak kayıpların da alameti olarak kabul edilmektedir. Rüyada beyaz keçi gören bir kimsenin sevdiklerinden ayrı düşeceğine ancak başarılı bir iş hayatı olacağına vurgu yapılmaktadır. Rüyada beyaz keçi eğer sakin bir şekilde görülüyor ise kişinin gerçekten istediği her şeye ulaşabileceğine ancak çabalaması gerektiğine delalettir. Rüyada görülen beyaz keçi sinirli ise rüyayı gören kimsenin artık sona yaklaştığına ve hayatında büyük bir değişiklik yapmak istediğine işaret etmektedir.

Rüyada Siyah Keçi Görmenin Anlamı

Rüyada siyah keçi görmek rüyayı gören kimsenin kötü bir haber alacağına ve kara bulutlar ile çevreleneceğine haber vermektedir. Kişinin hayatından memnun olmadığına ancak bu durumu değiştirmek için çabalamadığına da işaret etmektedir. Rüyada siyah keçi gören bir kimseni hayatında iyi gelişmeler olacağına ancak bunlar için çabalaması gerektiğine tabir edilmektedir. Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre, rüyayı gören bir kimsenin başkalarının emrinden çıkıp kendini özgür hissedeceği bir işe girmesi gerektiğine vurgu yapılmaktadır. Rüyada siyah keçi görmek huysuz ve kendisinden başka kimseyi düşünmeyen bir erkeğe de işaret etmektedir. Rüyayı gören kimsenin çevresinde bu özelliklere sahip kişiler var ise dikkat etmesi gerekmekte olup arasına mesafe koyması hayırlı olacaktır.

Rüyada Keçi Kestiğini Görmenin Anlamı

Rüyada keçi kesmek farklı anlamlara sahiptir ancak genellikle hayırlı evlat sahibi olmaya işaret etmektedir. Rüyada keçi kestiğini gören bir kimsenin erkek evlat sahibi olacağına ve çocuğunun hayırlı bir evlat olacağına dair yorumlar bulunmaktadır. Rüyada keçi kestiğini gören bir kimsenin zengin bir yaşamı olacağına ve bu yaşamı boyunca mutlu bir evlilik yaşayacağına da işaret etmektedir. Rüyada keçi kestiğini gören bir kimse eğer bekar ise yakın zamanda hayırlı bir kısmet bulacağına dair yorumlar da mevcuttur. Rüyayı gören kimsenin şefkatli, saf ve temiz kalpli biri ile tanışacağına ve birbirlerine yoldaş olacaklarına da alamettir. Rüyada keçi kesmek olumlu anlamlara sahip bir rüyadır ve bereketli yaşama işaret etmektedir.

Rüyada Keçi Tarafından Kovalandığını Görmenin Anlamı

Rüyada keçi kovalaması rüyayı gören kimsenin yakın zamanda çok büyük bir işin altına gireceğine ve bu işi başarı ile tamamlayacağına yorulmaktadır. Rüya sahibinin bu iş sebebi ile çevresinden takdir toplayacağına ve patronu ile arasının düzeleceğine de alamet etmektedir. Ancak rüyayı gören kimsenin bu durumdan hoşnut olmayacağına ve kedere boğulacağına da delalettir. Rüyada keçi tarafından kovalanan bir kimse eğer kaçmayı başarır ise başarılı bir iş hayatı olacak demektir. Eğer keçiden kaçamaz ve keçi tarafından zarar görür ise de mutsuzluğun ve kederin hakim olacağı bir hayat süreceğine yorulmaktadır.

Rüyada Siyah Keçi Yavrusu Görmenin Anlamı

Rüyada siyah keçi yavrusu görmek kişinin etrafında ona hayran olan bir karşı cinsin varlığına yorulmaktadır. Siyah keçi yavrusu rüyası hayırlı işlere ve hayırlı bir kısmete yorulmaktadır. Aynı zamanda aşık olmaya ve mutlu bir evliliğe de işaret eden rüya oldukça hayırlı anlamlara sahiptir. İbni Sirin (r.a) tabirinde; rüyayı gören kimseye yaklaşmakta olan bir mucize olduğundan bahsetmiştir. Rüyada siyah keçi yavrusu görmek müjdeli haber almaya ve imkansız bir durumun mucizevi bir şekilde gerçekleşmesine yorulmaktadır.

Rüyada Beyaz Keçi Yavrusu Görmenin Anlamı

Rüyada beyaz keçi yavrusu kişinin uzun zamandır hayalini kurduğu emellere ulaşmasına işaret etmektedir. Rüyada beyaz keçi yavrusu gören bir kimsenin çocukluğundan beri istediği ve hayalini kurduğu geleceği yaşayacağına alamettir. Rüya sahibinin mutlu bir hayatı olacağına ve hayırlı işlerde bulunarak insanlara yardım edeceğine tabir olmaktadır. Beyaz keçi yavrusu rüyası oldukça hayırlı olup kız çocuk sahibi olmaya da işaret etmektedir. Rüyayı gören kimse eğer evli ise hanesinin genişleyeceğine ve 2 kişinin misafir olarak gelmesine yorulmaktadır. Gelen kişilerden biri hayırlı olup bir diğer ise şerre sebep olacaktır. Bu sebep ile rüyayı gören kimsenin dikkatli olması da gerekmektedir.

Rüyada Keçi Saldırması Görmenin Anlamı

Rüyada keçi saldırması rüya sahibinin zorlanacağı bir işe gireceğine ve altından kalkamayacağına yorulmaktadır. Rüyada keçinin saldırdığını gören bir kimsenin mutsuz bir yaşamı olacağına ve istediği başarıyı elde edemeyeceğine dair yorumlar da mevcuttur.

Rüyada Keçi Yemenin Anlamı

Rüyada keçi yemek erkek çocuk sahibi olmaya ve kendi rızkının yeterli olduğuna işaret etmektedir. Harama el uzatmadan helal kazanç sağlanmasına ve hak yolunda bir hayat yaşamaya delalettir. Rüyada keçi yediğini gören bir kimsenin çektiği sıkıntıların biteceğine ve yoksulluğunun son bulacağına işaret etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül
Ayşegül - 5 yıl Önce

Rüymd bir keçinin doğururken öldüğünü gördüm neye işret

Medyum - Aşk büyüsü