Rüyada Limon görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada limon görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Limon görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Limonun rüyada görülmesi rüya sahibinin yaşayacağı bazı sorunlara işaret ederken özellikle sağlık sorunları yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Yapılan bazı yorumlara göre ise rüyada limon görmek;

· Karşısındaki kişiyi aşağılamaya,

· Hor görmeye,

· Dışlamaya ve küçümsemeye işaret eder.

Rüyada görülen yeşil kabuklu limon rüya sahibinin canının sıkılacağı olaylar yaşayacağına delalet eder. Rüyada görülen sarı kabuklu meyveler genel olarak sağlık sorunlarına işaret eder.  Rüyada görülen sarı limonda sağlık problemleri ve haksızlığa uğramaya ve rüya sahibinin bazı kişiler tarafından sırtından bıçaklanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada limon görülmesi rengine ve tadına bakılmadan genel olarak üzüntülü olaylar yaşamaya ve karışık olaylar içerisine girmeye işaret eder ve rüya sahiplerinde olumsuz duygular yaratır.

Rüyada limon görmek Diyanet yorumunda rüya sahibinin işlerin karışıklığına işaret eder.  Ayrıca rüyada limon yemek kişinin çaresiz bir hastalığa yakalanacağına işaret eder.İmamı nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada limon görmek, renginin sarı olması sebebi ile hangi mevsimde görülürse görülsün hastalığa delalet eder. Rüyada yeşil limon görmek, rüya sahibinin yaşayacağı bir keder olacağına delalet eder.

Rüyada Limon Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada limon yediğini gören rüya sahibinin oldukça başarılı ve düzenli bir yaşam tarzı olduğu için çevresi tarafından kıskanılarak çekilemediğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler için etrafında kendilerini kıskanan kişilere karşı dikkatli olmasının bir uyarısı olmaktadır.  Rüyasında limon yediğini gören rüya sahibinin beklenmedik bir anda kötü bir olay yaşayacağına ve kötü sözler işitebileceğine delalet eder.

Rüyada limon kabuğu yemek, hayırlı olarak yorumlanmaz. Rüyada limon kabuğu yemek ile ilgili olumsuz yapılan yorumlara göre;

 • Rüya sahibinin ağız tadının bozularak insanlar arasında itibarlarının kaybolacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin kötü sözlere maruz kalacağına ve iş hayatında başarısızlıklar yaşayarak maddi zarara uğrayacağına işaret eder.

Rüyada Dilimlenmiş Limon Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dilimlenmiş limon görmek, olumlu olarak yapılan yorumlara göre rüya sahibinin rızkının artacağına ve şansının döneceğine işaret eder. Olumsuz yapılan yorumlara göre ise rüya sahibinin yaşantısında karşılaşacağı beklenmedik sorunlara işaret eder. Bu rüyayı gören kişi yaşlı biri ise sağlam bir dostluk kuracağına ve azimli birisi olduğuna işaret eder. Bu rüyayı gören kişi bekar birisi ise ailesinin onayını almadan evlilik yapacağına işaret eder.

Rüyada Çürük Limon Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çürük limon görmek, rüya sahibinin üstlendiği bir görevi yerine getirerek manevi yönden oldukça rahatlayacağına ve herhangi bir sıkıntıyı yaşayarak dara düştüğünde yaptığı iyiliklerin karşılığını alarak kurtulacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise yaşam şartları nedeni ile ayrı düştüğü bir dostundan alacağı güzel haberlere işaret eder. Rüyada çürük limon aldığının görülmesi, rüya sahibinin karşısına çıkacak olan büyük bir kısmete ve yüzünün güleceğine işaret eder. 

Rüyada Yarım Limon Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yarım limon görmek, sağlığa işaret eder. Rüyada yarım limon görülmesi rüyanın görüldüğü duruma göre;

 • Rüya sahibinin sağlığı ile alakalı olumlu haberler alacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin ailesinde sağlık problemi yaşayan biri var ise tedavisinde olumlu gelişmeler olacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin geçmişte yaşamış olduğu sıkıntılı ve kötü olayların etkisinden kurtulacağına ve kendisini iyi hissedeceğine işaret eder.

Rüyada limon görülmesi genel olarak olumsuz yorumlanırken yarım limon görülmesi durumunda, fiziki ve psikolojik olarak sıhhat açısından olumlu gelişmelerin habercisi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Sarı Limon Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sarı limon görmek ve yemek rüya sahibinin mal ve mülküne işaret eder. Yeşil limon görmek ve yemek ise daha hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada sarı limon görmek rüya sahibinin radikal kararlar alacağına ve manevi değerlere verdiği öneme işaret eder.

Rüyada Yarım Sarı Limon Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yarım sarı limon görmek, rüya sahibinin sağlıklı ve ferah bir dönem yaşayacağına işaret eder. Bu rüya, görülme durumuna göre ciddi sağlık problemi yaşayan kişilerin görmesi halinde kısa bir sürede olumlu gelişmeler yaşayarak sıhhati ile ilgili  güzel haberler alacağına işaret eder. Bazı durumlarda ise nazik insanlarla karşılaşarak arkadaşlık kurmaya ve sosyal alanda bereketli günler geçirilecek bir döneme girildiğine işaret eder.

Rüyada Limon Suyu Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada limon suyu görmek, rüya sahibini kendisi ile alakalı hoşuna gitmeyecek konuşmalar yapıldığını duyarak kırılacağına ve yakın görüştüğü birisinin kendisini düşünmeden tek taraflı olarak eleştirmesi sonunda can sıkıntısı yaşayarak üzüleceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin yaşayacağı olaylar ile strese girerek üzüntü yaşayacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine rüyayı gördükleri dönemde ani değişikliklerden kaçınmaları gerektiğinin uyarısını vermektedir.

Rüyada Limon Suyu İçtiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada limon suyu içtiğini görmek, rüya sahibinin üstlendiği bir iş nedeni ile stres yaşaması ve sağlık problemlerine işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin soğuk algınlığı, halsizlik ve kansızlık ile ilgili sağlık sorunları yaşayacağına ve bir süre tedavi göreceklerine işaret eder. Bazı yorumlarda ise aile içerisinde yaşanacak olan gergin anlara ve olaylar karşısında sabırlı davranılması gerektiğine işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;Bu rüya, rüya sahibinin kalbinin tam iman etmesine delalet eder.

Rüyada limon suyunu sıktıktan sonra içtiğini görmek;

· Rüya sahibinin yanlışları ve kusurları olduğuna işaret eder.

· Rüya sahibinin huzurlu yaşayacağına işaret eder.

· Rüya sahibi devlet memuru ise yaşamında yeni değişiklikler olacağına işaret eder.

Rüyada Limon Sıkıldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

 • Rüyada limon sıktığını görmek, rüya sahibinin sıkıntı ve belanın hayatından hiç eksik olmadığına ve yapmayı istediği şeylerin kendisine zararı dokunacağına işaret eder.
 • Rüyada salataya limon sıkıldığının görülmesi, rüya sahibinin kazancının bol olacağına ve geçim sıkıntısı yaşamayacağına işaret eder.
 • Rüyada limon suyu sıkmak, rüya sahibinin kendisi limonu sıkıyorsa kendisi hakkında yapılan acı sözleri duyacağına ve bu sözleri sarf eden kişiler ile arasına mesafe koyacağına işaret eder.

Rüyada Limon Satın Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada limon satın almak, rüya sahibinin dini vecibelerini eksiksiz yerine getirmeye çalıştığına Allaha yakın bir kul olduğuna işaret eder. Rüyada limon satın almak, bazı yorumdalar da ise;

· Yaşam boyunca sağlıklı yaşamaya ve sağlık problemleri yaşanmayacağına,

·  Rüya sahibinin şifa bulacağına,

· Hayırlı girişimlerde bulunmaya,

· Zor ve kötü günlerin geride kalarak feraha ermeye,

· İş hayatında elde edilecek büyük kazançlara,

· Maddi ve manevi olarak sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.     

Rüyada Birisine Limon Verilmesi Ne Anlama Gelir?

 • Rüyada birine limon vermek, rüya sahibinin maddi problemlerinin geçeceğine, rızkının artacağına ve hayallerinin peşimden gideceğine işaret eder. Çocuğu olan birisinin bu rüyayı görmesi ise mutlu olduğuna ve mutluluğunun daim olacağına işaret eder.
 • Rüyada limon vermek, rüya sahibinin hayallerinin gerçekleşeceğine ve hiçbir konuda pişmanlık yaşamayacağına işaret eder.
 • Rüyada limon hediye almak, rüya sahibinin yaşamının rahat olmadığına, iş hayatında ve sosyal hayatta sıkıntı yaşanmasına işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birisine Limon Verilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölmüş birisine limon vermek, rüya sahibinin elinden para çıkacağı ve isteksizce vereceği borç para olacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerinin sıkıntılı dönemler yaşayacağına ve yakınları ile yapacakları tartışmalara işaret eder.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü