Rüyada Nar görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada nar görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Nar görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada nar görülmesi müjdeli haberlere işarettir. Bekar bir kişi rüyasında nar görürse bu, hayırlı bir kısmetin yakında olduğu anlamına gelmektedir. Kişi evli ise bu da çocuk sahibi olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya çoğu alim tarafından zenginliğe ve mutluluğa işaret olarak gösterilmektedir. İmam Cafer-i Sadık Hz. yorumuna göre, rüyada nar görmek toplu bir mal anlamı taşımaktadır. Benzer şekilde İbn-i Şirin Hz. ise nar görmenin zengin bir kadına ya da kavuşulacak bir mala işaret olduğunu söylemektedir.

Bu rüya genel olarak mal ve mülkün artışı şeklinde yorumlanmaktadır. İmam Nabusi Hz. bu rüyayı farklı şekillerde yorumlamaktadır. Eğer kişi rüyasında tatlı bir nar görülmüşse bu birikmiş bir mala veya çocuğun olabileceğine işarettir. Rüyadaki nar ekşi ise bu da haram mal anlamı taşımaktadır. Yani bu rüya genel olarak hayra yorulsa da rüyadaki narın nasıl göründüğüne göre rüyanın tabirinde de farklılıklar olabilmektedir.

Rüyada Narın Yenmesi

Rüyada nar yemek değişik şekillerde yorumlanabilmektedir. Örneğin bir kişi rüyasında nar kabuğu yiyorsa bu, şifa bulunacağını göstermektedir. Bu rüya sahibi ya da yakınındaki bir kişi hasta ise bu hastalıktan kurtulacak olmanın işaretidir.

Rüya sahibi ekşi nar seviyor ve rüyasında da ekşi nar yiyorsa şayet bu rüyada, malın ve mülkün artacağının habercisidir. Bu rüya, rüya sahibi için her şeyin yolunda gideceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada Nar Ağacının Görülmesi

Bu rüya cömert birisinden gelecek bir yadımı göstermektedir. Rüyada nar ağacı görmek, bu yardım ile kişilerin sağlıklarına kavuşacağı, maddi anlamda yaşadığı sıkıntılarında son bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada nar ağacı fidanı görmek ise yaşanan problemlerin son bulunacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya, rüya sahibini kişinin çok huzurlu bir döneme gireceğini göstermektedir. Kişi hayatında yaşadığı ne sıkıntı varsa ondan kurtulacak ve mutluluğa kavuşacaktır.

Bunların yanı sıra rüyada nar ağacı çiçeği görmek de benzer şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya kişinin yaşadığı zorluklardan sonra rahatlığa kavuşacağını göstermektedir. Bu rüya genel olarak umudu gösterse de bazı alimler bunun tam tersini de düşünmektedir. O alimlere göre bu rüya, üzüntüye ya da ayrılığa işaret olabilmektedir.

Rüyada Nar Tanesi Görmek

İmam Gazali Hz. gibi birçok rüya alimi rüyada nar görmenin bolluğa berekete işaret olduğunu söylemektedir. Rüyada nar tanesi görmek de buna benzer şekilde yorumlanmaktadır. Eğer bir kişi rüyasında kırmızı nar taneleri gördüyse bu, kişinin eline altın geçmesi anlamına gelmektedir. Rüyadaki nar tanelerinin beyaz olması ise yine mala işaret olmakla birlikte kişinin eline gümüş geçeceği anlamı taşımaktadır. Yani rüyada nar tanesi görmek kişinin bolluğa kavuşacağı ve maddi anlamda sıkıntısı var ise bunlardan kurtulacağını göstermektedir.

Bir Kişinin Rüyasında Nar Topladığını Görmesi

Rüyada nar toplamak iyi kabul edilen bir rüya değildir. Rüyada nar ister mevsiminde toplansın isterse mevsimi dışında toplansın çoğu alim tarafından bu rüya hayırlı bir rüya olarak gösterilmemektedir. Bu rüya yorumcularına göre nar toplamak yaşanacak sıkıntıların habercisidir.

Ancak bunun tersini düşünen rüya tabircileri de bulunmaktadır. Bazı alimler rüyada ham bir nar toplanıyorsa bu rüya maddi zorluğu, hastalığı ve kişiyi bekleyen zor günleri göstermektedir. Fakat rüyada toplanan nar olgunsa eğer bu şifa bulmaya, refaha kavuşmaya ve zenginleşmeye işarettir.

Bu rüya, psikolojik olarak da yorumlanmaktadır. Rüyasında nar topladığını gören bir kişi, hüzünlü, içine kapanık bir insandır. Bu kişi içinde büyük savaşlar vermektedir. Bu rüya kişinin yalnızlıkla boğuştuğunu göstermektedir. Bu kişiler geçmişlerinde travmatik olaylar yaşamış kişiler olabilmektedir. Bundan dolayı da sosyal hayatında sürekli olarak kendisini savunmasız hissetmektedir. Bu kişiler içindeki bu sıkıntıyı atabilmek için birilerinden destek almalıdır.

Rüyada Nar Suyu İçmek

Bu rüya zenginlik şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada nar suyu görmek, rüya sahibinin kısa süre içerisine zenginliğe kavuşacağını göstermektedir. Kişinin elinin bollaşması da zaman alacak bir süreç değildir. Bu süre o kadar kısadır ki rüyayı gören kişi bile şaşıracaktır. Yani bu rüya oldukça bereketli bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Bunların yanı sıra bu rüya, rüya sahibinin büyük saygınlık kazanacağı şeklinde de ifade edilmektedir.

Rüyada Nar Bahçesinin Görülmesi

Rüyada nar ya da nar ağacı görmek Cabir ül Magribi Hz. gibi birçok rüya alimi tarafından müjdeli haber şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada nar bahçesi görmek de benzer şekilde kişinin çok rahat bir şekilde par kazanacağını göstermektedir. Rüya sahibi beklemediği bir yerden destek görece ve maddi olarak refaha kavuşacaktır. Bu rüya bir yerden miras geleceğinin de habercisi olabilmektedir. Rüyayı gören parasal anlamda sıkıntılar yaşıyorsa eğer ummadığı bir anda gelecek bir destek ile bu problemlerinden kurtulacaktır.

Rüyada Başka Birisini Nar Yerken Görmek

Rüya alimleri bu rüyayı iki farklı şekilde yorumlamaktadır. Rüyada başkasını rüya yerken görmek bazı alimler için zorluklar ile uğraşılacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya yorumcularına göre, kişinin kısmeti kapanacak ve hem maddi hem de manevi sıkıntılar yaşayacaktır. Yani kişiler kötü bir durumun içerinde kalacaklar ve bu kötülüğün içerisinden çıkabilmek için büyük çaba sarf edeceklerdir.

Ancak diğer yorumculara göre ise bu rüya, daha iyi koşullarda bir yaşama başlanacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya tabircilerine göre, rüya sahiplerinin evlerindeki huzur artacak ve bereketli günler yaşanacaktır. Bu rüya ayrıca kişinin hayalini kurduğu bir konuma geleceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada Nar Çekirdeği Görmek

Bu rüya, rüya alimleri tarafından kısa ve detaysız bir şekilde yorumlanmıştır. Bundan dolayı rüyada nar çekirdeği gören bir kişinin bu rüyası, rüyadaki diğer nesnelere, kişilere ve durumlara bakılarak yorumlanmaktadır. Rüya yorumcuları, nar çekirdeğinin anlamını rüyadaki yan durumlara bakarak çıkarmaya çalışmaktadır. Bu yüzden rüyasında nar çekirdeği gören kişilerin, diğer şeyleri de detaylıca anlatması gerekmektedir.

Rüyada Ağaçtan Nar Çalmak

Nar ile ilgili görülen çoğu rüya da olduğu gibi rüyada nar çalmak da hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin iş yaşantısında oldukça büyük adımlar atacağını göstermektedir. Bu adımların sonunda da çok büyük başarı ve kazanç elde edilecektir. Bu kişinin başarılarının ünü gitgide çoğalacaktır. Rüya sahibi kişinin yaşadığı sıkıntılar geride kalacak ve bu kişi, kendisini mutlu hissedeceği güzel günlere kavuşacaktır.

Bazı alimler ise yaşanan bu güzel günlerin bozulmaması için rüyayı gören kişilerin önlem alması gerektiğini de söylemektedir. Bu yorumculara göre, kişiler rahatsızlık yaratan insanları ya da durumları kendisinden uzaklaştırması gerekmektedir.

Rüyada Nar Ekşisi Görmek

Bu rüya, rüyayı gören kişinin büyük sıkıntılar yaşadığını göstermektedir. Bu rüya sahibi kişiler çevrelerinden görecekleri destek ile maddi ya da manevi ne sıkıntıları varsa bunları geride bırakacak ve feraha kavuşacaktır. Bu kişiler maddi olanakların yetersizliğinden dolayı oldukça zor zamanlar geçirmiş olsalar bile karşılarına ekonomik anlamda oldukça kazançlı fırsatlar çıkacak ve bu problemleri geride kalacaktır.

Rüyada nar ekşisi içmek ise ticari yatırımlara işarettir. Bu kişiler ticari olarak önemli atılımlar yapacak, iş yerlerini büyütecek ve parasal olarak oldukça güzel bir zamana başlayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Handan izmir
Handan izmir - 5 yıl Önce

Rüyada aşure kazanla ve nar tanleri görmek

Medyum - Aşk büyüsü