Rüyada Ağlamak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Ağlamak ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Ağlamak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

En çok görülen ve merak edilen rüya konularından birisi de ağlanan rüya ne anlama gelir şeklinde. Rüyada ağlamak her ne kadar çoğu kişi tarafından ferahlamak veya rahatlamak olarak bilinse de görüldüğü durum ve şekillere göre tabiri esas olarak çok farklılıklar içerir.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

İnsanın rüyasında ağlaması öncelikle birikmiş bazı sıkıntıların veya iç huzursuzluklarının boşalması ve insanın içinden akması anlamına gelir. Bununla beraber rüyada ağlamak diyanet kaynaklarında insanın kendi içinde biriktirdiği manevi sıkıntıların insanın artık taşıyamayacağı noktaya gelmesi sebebiyle dışa vurulması ve atılması demektir. Bu rahatlama bazen gerçekten fiziksel olarak rahatlama anlamına gelebileceği gibi bazen de rüyada ağlamak nedir İslami kaynaklar açısından iç huzuruna kavuşmak anlamında daha çok kullanılır. Ancak genel itibariyle rüyada ahlayan kişi yakın zamanda büyük bir rahatlama duyacak ve sıkıntılarını bir şekilde üzerinde atacak diyebiliriz. Riyadan ağlayarak uyanmak ise genellikle görülen rüyanın aynen gerçek hayatta neredeyse birebir aynı detaylarla gerçekleşeceği anlamına gelir. Bu tip ağlar halde uyanan kimseler daha sonra gerçekleşen olaylar karşısında genellikle şaşırırlar.

Rüyada Sesli Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Birçok kaynağa göre rüyada sesli ağlamak insanın çok eskilerden kalan bazı sorunlarını yakın zaman içinde sorunun kaynağı olan şey veya kişiler ile yüzleşerek paylaşacağı ve varsa hatası olanların yüzüne hatalarını vuracağı anlamındadır. Özellikle rüyada bağırarak ağlamak sadece rahatlama değil aynı zamanda kavga ve münakaşa anlamına da gelir. Bağırmak bir cesaret göstergesidir de. Bu sebeple bağıran ve bağırarak ağlayan kişi yakın zamanda bazı korkuları veya bastırılmış duyguları ile ilgili olarak cesaret bulup düşüncelerini açıkça söyleyecektir.

Bağırarak ağlamak aynı zamanda çok yüksek bir duygu yoğunluğu anlamına da geldiği için örneğin bir kişinin sevdiği kadına evlenme teklifi etmesi veya yıllardır küs çok yakın iki kişinin veya kardeşin yakın zamanda barışacakları anlamına da gelir. İnsanın rüyasında sesli ağlayan bir kişiyi görmesi ise o kişiyi tanıyorsa bilhassa yakında o kişiden çok hayırlı ve güzel ve bir o kadar da büyük bir haber alacağı ve bu haberle tüm hayatında çok önemli değişiklikler olacağı anlamına gelir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Birçok âlimin yorumuna göre rüyada hıçkırarak ağlamak maddi yönden rahatlama anlamına gelir. Özellikle borcu olan veya uzun süredir para sıkıntısı çeken birisi için bu borçlarından kurtulmaya ve yanın zamanda ihtiyacı olan paraya kavuşmak anlamına gelir. Bazı durumlarda hıçkırarak ağlamak hiç beklenmedik anda bir servete kavuşmaya ve zenginleşmeye de işarettir. Hıçkırarak ağladığını gören kişinin maddi hayatında mutlaka önemli bir değişiklik çok yakın zamanda olacaktır. Bu aynı zamanda geleceğe dönük bir maddi işaretin de habercisi olabilir. Örneğin üniversiteye hazırlanan bir öğrenci için iyi bir okula girmek anlamını da taşır bu rüya.

Rüyada Çocukların Önünde Ağlamak Ne Anlama Gelir?

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre insanın rüyasında küçük çocukların önünde ağlaması ailesi ve özellikle anne babası ile ilgili bir sıkıntı yaşayacağına dalalettir. Çocuk önünde ağlayan kişi bilhassa babasıyla kavga edebilir veya yakın ailesinden birileri ile örneğin miras veya benzer bir nedenle münakaşa içine girebilir. Ailevi sıkıntılara işaret eden bu rüya her zaman maddi sıkıntı anlamında olmayabilir. Bu rüya sağlıkla ilgili olarak ise aileden birisinin bir hastalığı olduğu ve yakın zamanda bu hastalığın ortaya çıkabileceği anlamına gelebilir. Bu rüyayı gören kişinin kendisinin ve ailesinin sağlığına dikkat etmesi tavsiye olunur.

Rüyada Sessizce Ağlamak Ne Anlama Gelir?

İnsanın kendisini sessizce ağlarken görmesi düşmanlar veya sizi sevmeyen kişiler ile yaşanan çekişmede galip gelineceğinin göstergesidir. Özellikle rüyada içli içli ağladığını görmek yakın zamanda gizliden gelecek bir haber veya bilgi sayesinde sorun yaşanan kişilere üstünlük sağlanacağını gösterir. Bu rüya özellikle iş hayatında veya ticarette üstün gelme, terfi etme ve beraber aynı ortamda bulunulan kişilerden üstün çıkma anlamını taşır. Özellikle bulunulan ortamda sizin başarınızı kıskanacak olan insanlar varsa bu kişilere karşı mutlak zafer ve galibiyeti gösterir bu rüya. Ayrıca sessizce ağlamak başka insanlara göre çok büyük ilimlere vakıf olunacağı ve etraftaki insanlara önderlik edecek derecede bazı konularda hikmet ve bilgi sahibi olunacağını gösterir.

Rüyada Başkasını Ağlarken Görmek Ne Anlama Gelir?

İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüyada başkasını ağlarken görmek o kişi ile çok duygusal bir bağ kurulacağını gösterir. Ancak burada illa ki aşk anlamında değil yakın bağ veya uzun yıllar sürecek bir dostluk anlamına da gelir. Diğer yandan rüyada başkası için ağlamak genellikle geçmişte kırıldığı düşünen kişiler için görülen bir rüyadır. BU rüyayı gören geçmişte üzdüğü veya kırdığı kimseden yakın zamanda özür dileyecek veya özür diledi ise veya pişman oldu ise o kişi kendisini affedecek anlamına gelir.

Rüyada Sevdiği Kişiyi Ağlarken Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada insanın sevdiği veya aşık olduğu kişiyi ağlarken görmesi o kişinin uzun süredir kendisini düşündüğünü gösterir. Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre insanın sevdiğini ağlarken görmesi o kişiden yakında bir haber geleceği anlamına gelir.

  • Bir erkek rüyasında sevdiği kadını ağlarken görürse bu o kadına evlenme teklifi edecek ve o kişiden de olumlu cevap alacak anlamına gelirken
  • Bir kadının rüyasında sevdiği erkeği ağlarken görmesi o erkekten kısa sürede evlilik haberi gelecek ve yakın zamanda büyük ihtimalle evlenecekler anlamına gelir

Rüyada Ölünün Arkasından Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölen bir kişinin arkasında ağlamak hem ağlayan hem de rüya gereği ölen kişi için hayra alamet yorulur. Ölmek zaten genellikle kişinin ömrünün uzaması anlamına geldiğinden bu durum hem ferahlama hem de sağlıklı yaşam anlamına gelir. Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre rüyada ağlamak üzülmek aksine rahatlamak ve feraha ermektir. Öldüğü görülen kişi için ise sağlık ve afiyet anlamına gelir. Aynı zamanda öldüğü görülen kişiye karşı insanın sevgisini ve bağlılığını da gösteren bir rüyadır.

Rüyada Göz Yaşını Hissetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ıslak gözyaşı hissetmek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre birisine yakın zamanda yapılacak maddi yardıma işaret eder. Ancak bu yardım hem hayırlı hem de kişiye fazlası ile geri dönecek bir yardım olacaktır. Diğer yandan rüyada ağlamak ama gözyaşı akmaması ise kişinin kendisini yaptığı fedakârlıklar karşısında aptal gibi hissedeceği ve adeta karşısındaki insana boşuna yardım yapmış hissîne kapılacağı anlamına gelir.

Rüyada Ayna Karşısında Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Ayna karşısında rüyada kendini ağlarken görmek kardeşlerden birisinin sıkıntısına işarettir genellikle. Bu rüya aynı zamanda insanın yakın zamanda kardeşlerinden birisinden bir haber alacağı ve bu haber ile büyük bazı gelişmelerin tüm ailenin geleceğini ve kaderini belirleyecek şekilde başlayacağı anlamına gelir. Bu genellikle kardeşler ile ortak olarak kurulacak bir iş veya şirket olabilir veya şayet böyle bir zaten yapılıyorsa o zaman mevcut işin büyümesi yönünde çok önemli bir kararın arifesine gelindiği anlamına gelir.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 21:34
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü