Rüyada Göl Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Göl Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Göl Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Gölün rüyada görülmesi; bereket, bolluk, sağlık, mutluluk ve zenginlik simgesidir. Rüyada görülen göl genellikle kadını temsil etmektedir. Bu kadının asil, zengin ve gösterişli bir kadın olacağı rivayet edilir. Rüyada göl gören kişi bekar ise, yakın zamanda evlilik yapacağı ve evliliğinin ona çok huzur getireceği şeklinde yorumlanmaktadır.

 • İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre; rüya göl gören kimse, akıl danışmadan iş gören bir kadıyla ya da valilerle sıkıntı yaşayacak demektedir. Rüyanın görüldüğü farlı durumlara göre İmamı Nablusi (r.a)’nin diğer yorumları şu şekildedir;
   • Rüya sahibi yakın zamanda yola çıkacaksa, bu yola çıkamayacağına işarettir.
   • Rüyada küçük göl görmek, rüya sahibinin hayatına girecek zengin bir kadına işarettir.
   • Rüya sahibinin gölde yıkandığını görmesi, o kişinin başında olan bir felaketten yakın zamanda kurtulacağına işaret eder.
   • Rüya sahibin gölün üzerinde çiçekler görmesi, yakın zamanda muradına ereceğini müjdelemektedir.
   • Rüya sahibinin bulanık bir gölde elini ve yüzünü yıkaması, yakın zamanda bir hastalık geçireceğine ve kısa sürede şifa bulacağına delalettir.
 • Rüyada göl görmek Diyanet yorumu; rüya da göl gören kişinin muradına ereceği şeklindedir. Rüyasında duru ve durgun bir gölde sandalla dolaştığını gören imse, çok arzu ettiği bir şey için yakın zamanda haber alacak demektedir.

Rüyada Göle Girdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göle girmek; rüya sahibine hem özel hem de iş hayatından gelecek olan güzel haberleri müjdelemektedir. Rüya sahibinin geçim sıkıntısı yaşamadan, rahat bir hayat süreceğine işarettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin güzel bir hayat süreceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Gölde Balık Tuttuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gölde balık tutmak, rüya sahibine hem kısmet hem de zenginlik müjdelemektedir. Rüya sahibinin her açıdan rahatlayacağı ve mutluluğu bulacağı bir dönemi işaret eder. Bu rüya, rüya sahibine;

 • Muradına ereceğini,
 • Ailesi ile mutluluk içerisinde yaşayacağını,
 • İş sıkıntısı olmadan rahat bir hayat süreceğini,
 • Allah’tan dilediği ne var Allah’ın izniyle gerçekleşeceğini,
 • Eline sürekli para geçeceğini müjdelemektedir.

Rüyada genç bir erkeğin gölde balık tuttuğunun görülmesi hem zengin olacağına hem de yakın zamanda hayırlı bir kısmet ile dünya evine gireceğine işarettir.

Rüyada Suyu Çekilmiş Göl Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada suyu çekilmiş göl görmek, rüya sahibinin zamanında hiç düşünmeden harcadığı paralar ve sattığı mallar yüzünden sıkıntılı bir döneme gireceğine işaret eder. Rüya sahibinin kısmetsiz bir döneme gireceğine delalettir. Rüya sahibin hatalarını düşünerek kederleneceği ve içine kapanacağı bir dönemin habercisidir.

Rüyada Büyük Göl Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyük göl görmek, rüya sahibinin yakın zamanda ona yol gösterecek, engin kişilerle tanışacağına işarettir. Rüya sahibinin tüm çabalarının yakın zamanda karşılık bulacağına rivayet edilir. Bazen bu rüya, rüya sahibinin gösterişi seven, lükse düşkün fakat iyi kalpli bir eşe sahip olacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi bekar ise, çok fazla para harcayacağı ve bu harcamadan sonra keyfinin yerine gelerek işlerine daha iyi odaklanacağına işarettir.

Rüyada Küçük Göl Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada küçük göl görmek, rüya sahibinin yakın zamanda yaşadığı küçük problemlerden dolayı sıkıntı yaşayacağı, fakat sonrasında hemen feraha kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazen bu rüya, rüya sahibinin şansının yaver gideceği ve işlerinin yolunda gideceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya hem şansız hem de şanslı bir dönemi simgelemektedir. Çünkü bu rüya, rüya sahibine öncelikle şansız bir dönem sonrasında şanslı bir dönemi işaret eder.

Rüyada Gölde Yüzdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gölde yüzmek, rüya sahibinin kendi geleceği için en güzel şekilde hazırlanacağına işaret eder. Rüya sahibin iyi plan yapması gerektiği ve çabaları sonucunda istediğine ulaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada gölde yüzen bir kişi görmek, bu kişinin rahat ve gönlü bol kişi olduğuna işaret etmektedir.

Bazen bu rüya, dini açıdan kişinin günah işlememek için çok çabalayacağına delalettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin ticari itibarının artacağı ve kar edeceği şeklinde yapmaktadır. Rüya sahibinin işlerinin gün geçtikçe büyüyeceği ve her anlamda ihtiyaçlarının giderileceği bir dönemi simgelemektedir.

Rüyada Göl Kenarında Olduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göl kenarında olmak rüya sahibinin;

 • Muradına ereceğine,
 • Bolluk bereket içerisinde yaşayacağına,
 • Zengin olacağına,
 • Sağlıklı ömür geçireceğine,
 • Evliliğinde huzurlu yaşayacağına işaret eder.

Çok temiz ve dibi görünen bir gölün kenarında oturduğunu gören rüya sahibinin olmasını çok arzu ettiği bir dileğinin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Göl Manzarası Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göl manzarası görmek, rüya sahibinin kısmeti manasında gelmektedir. Rüyasında göl manzarası gören rüya sahibinin karşısına çok fazla iş fırsatı çıkacağına ve hayırlı kısmetlerle karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Göl Kenarında Oturduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göl kenarında oturmak, rüya sahibinin ruh halini yansıtır ve huzura ermek isteğine delalet eder. Rüyada göl kenarında oturduğunu gören rüya sahibinin ruh halinin sıkıntılı olduğuna ve zor zamanlar geçirdiğine işaret eder. 

Rüyada Kirli Göl Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kirli göl görmek, rüya sahibinin bir kusur işleyeceğine ve bu nedenle uzun süre sıkıntı yaşayacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin kendi elleriyle kendilerine zarar vereceğine ve aile içerisinde yaşanacak olan huzursuzluklara işaret eder. Bu rüya, rüya sahibine yaşanan huzursuzlukların kendisinden kaynaklandığına dair bir mesaj niteliğindedir.

Rüyayı gören kişi kirli suya dokunur ise kötülüğe bulaşacağına ve toplumda itibarının kaybolacağına işaret eder. Genel olarak olumsuzluklara işaret eden bu rüyanın diğer bir yorumunda ise rüya sahibini gıybet yapacağına ve günahsız kişilerin ardından kötü konuşarak günah işleyeceğine işaret eder.

Rüyada Göl Kenarında Ev Yaptığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada göl kenarında ev yapmak, rüya sahiplerine yaşantıları ile ilgili olumlu mesajlar vermektedir. Bu rüyayı gören rüya sahibinin, hayat düzenini en doğru ve ideal şekilde kurmak isteğine ve bunu gerçekleştireceği sürede şartlarının zorlamadan isteğine kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibinin aklına takılan bazı soru işaretlerinin çözümüne ulaşarak gerçekleri öğreneceği bir dönem yaşayacağına ve hayatında gizli hiçbir sırrın kalmayacağına işaret eder. Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin öncelikle ailesinin huzur ve saadetini sağlayacağına, daha sonra sakin bir iş yaşamı geçirerek hayatın zevkini çıkaracağına işaret eder.

Rüyada Gölde Boğulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gölde boğulmak, rüya sahibinin hayatın rehavetine kapılarak çevresindeki insanların değerini bilemeyeceğine ve bir anda yalnız kalacağına işaret eder. Rüya sahibinin manevi hayatının son derece zayıf olmasından dolayı varlık içerisinde olsa bile hiçbir şeyden zevk alamayan kişiler oldukları şeklinde yorumlanmaktadır. Gölde boğulduğunu gören rüya sahibi tekrar su yüzüne çıktığını görürse yaptığı hataların farkına varacak ve dostlarını yeniden elde etmeye çalışacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra aksoy
Zehra aksoy - 5 yıl Önce

Ruyamda evin penceresini açdikda cok buyuk bir göl gordum ve pencere sanki golun icindeydi

Medyum - Aşk büyüsü