Rüyada Hamilelik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Hamilelik Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Hamilelik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada hamile olduğunu görmek, malın, mutluluğun artacağının habercisi olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya bol sürprizlerin, sevindirici haberlerin müjdecisidir. Bu rüyayı İmam Nablusi Hz. şöyle yorumlamaktadır; eğer bir kadın rüyasında kendisinin hamile kaldığını görmüş ise o kadının malları artacak ve çevresinden duyduğu övgüler çoğalacaktır. Bir erkek kendisini hamile olarak görmüş ise bu da gizlenen bir sırrın korkusunu, kederi göstermektedir. İbn-i Sirin Hz. ifadesine göre ise bu rüyayı ister kadın görsün ister erkek görsün bu rüya bol kazanca ve yükselişe işaret etmektedir.

Rüyada kendini hamile görmek neye işarettir? Bu soru rüya tabirlerinde en merak edilen sorulardan bir tanesidir. Rüyada görülen hamilelik genel olarak hayra yorulmaktadır. Cabir ül Magribi Hz. tabirine göre de rüyada hamile kalındığının görülmesi güzel haberlere işarettir. Bu rüyada genelde sıkıntıların kurtuluşu olarak ifade edilmektedir.

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada hamile olduğunu öğrenmek ne demektir sorusunun yanıtı talih ile bağdaştırılmaktadır. Rüyadaki hamilelikler çoğunlukla zenginliğe işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin maddi tasalardan uzaklaşacağı ve refaha kavuşacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya genel olarak hem erkek hem de kadın için aynı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olduğunu öğrenmek diyanet yorumuna göre de şansın açıldığı anlamına gelmektedir. Bu rüya yeni gelişmelerin olacağının ve kişilerin çok sevindirecek sonuçların alınacağının habercisidir.

Rüyada Bekar Birisinin Hamile Olduğunu Görmesi

Rüyada görülen hamilelikler farklı şekillerde yorumlanabilmektedir.Bazı durumlar bu hayra alamet olsa da bazı rüyalar da kötülüğün işareti olabilmektedir. Rüyada hamile olduğunu görmek bekar kişiler için sevinç haberlerini içermektedir. Bu kişiler uzun zamandan beri bekledikleri müjdeli haberi alabilecekler ve mutluluğa kavuşacaklardır. Bu rüya, rüyayı gören kişinin başarılı olacağı ve bununla beraberde hak ettiği sonuçları alacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada bekar birini hamile görmek de yine aynı şekilde sevindirici bir haber gelmesi anlamı taşımaktadır. Ancak bazı durumlarda da kötü haber şeklinde yorumlanabilmektedir. Eğer rüya sahibi hamile gördüğü kişiyi tanıyorsa, o kişin sevindirici bir haberini duyacaktır. Eğer bu kişiyi tanımıyorsa da kötü bir şey duyma ihtimali yüksektir.

Rüyada Erkek Bebeğe Hamile Olmak

İmamı Gazali Hz. gibi rüya alimleri rüyada hamile kalındığının görülmesinin bolluğa ve berekete işaret olduğunu söylemektedir. Rüyada kız ya da erkek çocuğa hamile olduğunun görülmesi olumlu şeyler ile karşılaşılacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada erkek çocuğa hamile olduğunu görmek, rüya sahibi kadın ise yakın zamanda hayırlı bir evlat dünyaya getireceği anlamına gelmektedir. Ancak bu rüya genellikle doğacak çocuğun cinsiyetinin belirtmemektedir. Bunun yanı sıra bu rüya kısa süre içerisinde refaha kavuşulacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kız Çocuğuna Hamile Olduğunu Görmek

Bir kişinin oğlan bebeğine hamile olduğunu görmesi kazanç olarak yorumlanmaktadır. Rüyada kıza hamile olmak ise iş konusunda olumlu gelişmelerin olacağının işaretidir. Rüya sahibi yeni bir ticari atılım yapabilir ve olumlu sonuçlar alabilir. Bunun yanı sıra ev alma gibi bazı yatırımlar da gündemde olabilir. Yani bir kişinin kız çocuğuna hamile olduğunu görmesi iş ve ticari yaşantısında güzel gelişmeler alacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Düşük Tehlikesi Yaşamak

Bu rüya sıkıntıların habercisi olsa da sonunda mutluluğa kavuşulmasına işarettir. Rüyada riskli hamilelik görmek, kişilerin çektikleri sıkıntıların ve verdiği emeklerin karşılığının alınacağı anlamına gelmektedir. Bu yolda bazı beklenmedik olumsuzluklar olma olasılığı da vardır. Ancak rüya sahiplerinin sabırlı olması gerekmektedir. Çünkü bu sıkıntıların ve problemlerin sonunda huzurlu zamanlar bulunmaktadır. Sabırlı davranmayan kişilerin ise başına bazı olumsuzluklar gelme ihtimali yüksektir.

Rüyada Başka Birini Hamile Görmek

Bu rüya iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada başkasını hamile görmek, eğer o kişiyi rüya sahibi tanıyorsa hamile görülen kişinin hayırlı bir haber alacağına işarettir.  Bu rüya kişinin güzel bir döneme gireceğinin de habercisidir. O kişinin borçları varsa bitecek ya da herhangi bir sıkıntısı var ise son bulacaktır. Ancak rüyada hamile olarak görülen kişiyi rüya sahibi tanımıyorsa eğer bu rüya doğrudan rüyayı gören kişi ile ilgilidir. Yani bu rüya, diğerinde geçerli olan şeylerin rüyayı gören kişi için geçerli olacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibi güzel sonuçlar elde edecek ve hem maddi hem de manevi olarak güzel gelişmeler yaşacaktır. Bu rüya oldukça güzel gelişmelerin habercisidir.

Rüyada Birisine Hamileliğini Söylemek

Rüyada hamileliğin görülmesi güzel gelişmelerin işaretti olarak yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olduğunu söylemek ise bu gelişmelerin paylaşılacağı anlamı taşımaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin mutlu haberler alacağını göstermektedir. Rüyayı gören kişide bu sevindirici haberi sevdiği dostlarıyla, aile üyeleriyle paylaşacaktır. Bu haber kişi için o kadar mutlu edici bir gelişmedir ki herkes ile paylaşmak isteyecektir.

Rüyada Başkasından Hamile Olduğunu Öğrenmek

Rüyadaki hamilelikler çoğu zaman haber niteliği taşımaktadır. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. gibi alimler de bu rüyaların genel olarak müjdeli haber olarak değerlendirildiğini söylemektedir. Rüyada başkasından hamile olduğunu öğrenmek de bunlardan bir tanesidir. Diğer hamilelik rüyalarında olduğu gibi bu rüya da güzel haberleri müjdelemektedir. Bu rüyadaki haber genel olarak düğün haberi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi ya yakın çevresindeki birisini evleneceğini öğrenecektir. Ancak bu evlilik haberi kişi için önemsiz birisine ait olmayacaktır. Rüyayı gören kişi bu haberi duyduktan sonra oldukça mutlu olacaktır. 

Rüyada Aile Fertlerini Hamile Görmek

İnsanlar rüyalarında kendilerini hamile görebildikleri gibi aile bireylerinden başkalarını da hamile görebilmektedir. Rüya yorumu da kimin hamile görüldüğüne göre değişmektedir. Örneğin eğer bir kişi rüyasında kardeşinin hamile olduğunu görüyorsa bu rüya, o kişinin kardeşinin bazı sorunlarının olduğunu göstermektedir. Ancak rüya sahibinin vereceği katkıyla beraber bu sorunların üstesinden kısa sürede gelinecektir. Burada en önemli faktör rüyayı gören kişinin kardeşine vereceği destektir.

Rüyada annenin hamile görülmesi ise stres ve sıkıntı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin bir haber beklediğini de göstermektedir. Ancak kısa süre içerisinde beklenen sonuçlar alınacak ve mutluluğa ulaşılacaktır.

Rüyada Doğum Yapmak

Alimler bu rüyanın oldukça hayırlı olduğunu söylemektedir. Rüyada doğum yaptığını gören kişi yaşadığı tüm sıkıntı ve çilelerden kurtulacak ve huzura kavuşacaktır. Bu rüya kişinin yenilenmesine de işarettir. Rüyayı gören kişinin kötü giden bir işi ya da ilişkisi var ise bunlar tam tersine dönecek ve kişi için mutluluğun kapısı açılacaktır. Yani bu, rüya sahibi için bütün acılardan kurtuluş anlamına gelmektedir.

Rüyada Hamilelik Görmenin Psikolojik Olarak Değerlendirilmesi

Rüyalar genel olarak geleceğin habercisi olarak düşünülmektedir. Kişiler de rüyalarda geleceğe dair saklı olan ipuçlarını öğrenmeye can atmaktadır. Ancak bu rüyalar bunun yanı sıra kişilerin psikolojik olarak durumlarını da göstermektedir. Rüyada hamileliğin görülmesi de kişinin gelişmekte olan bir yöne işaret etmektedir. Bu, kişinin hayatında fark etmediği bir yönü olabilir ancak bunun dışında fark ettiği ama cesaret edemediği bir yönünü de gösterebilir.

Eğer rüyayı gören kişi hamile kalmak istiyorsa bu rüya, rüyanın sahibinin kendisi için güzel şeyler yapacağını haber vermektedir. Kişi hamile kalmak istemiyorsa da hayatında alması gereken sorumlulukların olduğunu fark etmelidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine at
Emine at - 5 yıl Önce

Kendimi hamile gördüm

Medyum - Aşk büyüsü