Rüyada Aldatılmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada aldatılmak ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Aldatılmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada aldatıldığını görmek çoğu tabirde rüya sahibinin kıskançlığına ya da sevgiye olan ihanetine işaret eder. Rüyada aldatılmakla ilgili olarak iş ve aile hayatında hatalar yapan insanlar yüzünden huzursuzluk, ayrılık veya kırgınlık yaşamak şeklinde yorum yapılırken bu durumlardan Allah’ın izniyle kurtulmaya ve rahatlamaya işarettir.

Rüyada aldatıldığını gören kimseler hakkında rüya ilmiyle uğraşanlar, genellikle dünyada mağdur olacakları, iyi niyetlerinin suiistimal edileceği ve iş hayatında hile yapmak isteyen kimselerle yorumlamışlardır.

Rüyada birisini aldatmak ise hiçbir zaman hayırla yorumlanmamıştır.

Rüyada Karısı Tarafından Aldatılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada eşi tarafından aldatılmak, rüyayı gören kimse ile ilgili evinde huzursuzluk ve büyük problemler yaşanacağına ve problemin kaynağının da dışarısı olacağına işarettir.

Rüyada karısının aldattığını görmek hakkında, kendini en yakın arkadaşıyla aldattığını gören kimse karısından dolayı gelecek bir belaya yahut karısının günaha girmesine veya hak yoldan şaşmasına yorumlanır.  

Rüyada Kocası Tarafından Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kocasının aldattığını gören bir kadının, çok problem yapmayacağı ve zaman içinde kolaylıkla çözülecek bir sorun yaşanmasına işarettir. Bu rüyada koca bir erkekle aldatıyorsa bu durumda yaşanacak sorun veya olayın affının ve geri dönüşünün mümkün olamayacağına delalettir.

Rüyada kocası tarafından kendisinden daha güzel bir kadınla aldatılmak, kadının kendisini değersiz hissettiğine, aşağılık duygusuna delalettir. Çirkin bir kadınla aldatılmak rüya sahibi kadının başına gelenlere umursamayacağı bir olay olacağına işarettir.

Rüyada Sürekli Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Uykudayken rüyasında sürekli aldatıldığını gören kimsenin durumu hakkında rüya yorumcuları; rüya sahibinin her seferinde yaptığı yanlış seçimler, boşa çıkan hevesler ve kişinin gerçeklerin dışında kendi hayal dünyasında yaşayıp olmamış şeyleri olmuş gibi gördüğüne yormuşlardır.

Rüyada Sevgili Tarafından Aldatılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgili tarafından aldatılmak rüya yorumcuları tarafından, iyi niyetinin suiistimal edilmesinden dolayı herkese karşı güveninin sarsılacağı ve yakınları dahil herkese şüpheyle bakmaya işaret eder denilmiştir.

Rüyasında genç bir kızın sevgili tarafından aldatılması rüya tabircilerince eskiden beri sorun olan kıskançlık problemleri ya da evlilik mevzularından dolayı sevgilisiyle tartışma yaşayacağına ve çok üzüleceğine yorulur.

Rüya aleminde sevgilisinin kendisini kardeşiyle aldattığını görmek eş ve aile arasında anlaşmazlıklar yaşayacağına ve sevdikleriyle arasına kapanması zor mesafeler gireceğine delalet eder.

Sevgili tanınmadık biriyle aldatıyorsa bu rüya için de kişinin üzülmeyeceği, umursamayacağı bir ayrılık yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Eski Sevgili Tarafından Aldatılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada eski sevgili tarafından aldatılmak, rüya sahibinin geçmişte yaşadığı ancak kimseyle paylaşmayıp içine attığı bir meselenin kafasını yeniden kurcalayıp rahat bırakmadığına işarettir. Eski sevgilinin bir ünlüyle aldatması rüya sahibinin kendisini yiyip bitirediği yersiz endişelere işaret eder.

Rüyada Nişanlısı Tarafından Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nişanlısı tarafından aldatılmak, bir karar alımı esnasında öğrendiği bir gerçek nedeniyle rüya sahibinin bu karardan vazgeçeceği şeklinde yorumlanmıştır.

Bir başka yorumda da rüyada nişanlının başka biriyle aldatması rüya sahibinin iyi niyetle yaptığı bir şeyin karşılığında kötülük görmesine delalet olur. Mesela birine bir ihtiyacı nedeniyle borç para verip, borcunu alamaması gibi bir duruma işaret ettiği söylenmiştir. Bundan sonra böyle iyilikler yapmaktan vazgeçmesine neden olur.

Rüyada nişanlı olunan kimsenin eski sevgilisi ile aldattığını gören kimse geçmiş yaşantısında kaybolmuş bu durumdan bir türlü kurtulamayan bir kimseye işaret ettiği söylenir.

Rüyada aldatıldığı için eş, sevgili veya nişanlıdan ayrılmak, dost görünümlü ancak zararı dokunan birinden ayrılmak, uzak durmak anlamına gelir.

Rüyada Annesinin ya da Babasının Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüyayı görüp de kahrolmayacak insan çok azdır. Ancak bu rüyayı gerçekmiş veya gerçekleşecekmiş gibi görmemek lazımdır. Çünkü rüyalar misallerdir. Rüyada görülen nesneler ya da durumlar bir durumu sembolize eder. Bu yüzden endişelenmeden önce rüyanın detayıyla nasıl tabir edildiğinin araştırılması gerekiyor.

Rüyasında annesinin babası tarafından aldatıldığını görmek, rüya sahibi kişinin kararsız kalacağı bir duruma düşmesine ve gönlü rahat olacak şekilde bir taraf seçemeyeceğine yorumlanır. Annesinin üvey babası tarafından aldatıldığını görmek ise; şok olacağı bir gerçeği öğrenip kabullenemeyeceğine ve o gerçeğin bir tarafı olacağına işarettir.

Rüyasında babasının annesi tarafından aldatıldığını gören bir kimsenin durumu ise, annesi genç bir erkekle aldatmışsa mide bulandırıcı haberler öğrenmeye, yaşlı bir erkekle aldattığını görürse zengin bir yaşlı kimseye karşı tavır almaya, görüşüyorsa görüşmeyi keseceğine yorumlanır.

Rüyada Arkadaşının Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Mecburiyetten katlanılan bir durum olduğuna işaret eden bu rüyada, rüya sahibinin aslında o duruma aşırı sinirlendiği ancak sürekli göz yumduğu anlamına gelir. Rüyada arkadaşının aldatıldığını görmek bir konuda söylenecek sözlerin olduğu fakat bir türlü söylenemediği anlamına da gelir.

Rüyada Aldatmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada aldatmak iş sahibi için çalıştırdığı elemanlara haksızlık yaptığına, ücretlerini zamanında vermediğine veya yardıma muhtaç kişilere zulmetmeye, yaptığı saçma ve dengesizce şeyleri iyi ve doğruymuş gibi göstermeye, hile ve dolandırıcılığa işarettir.

Aldatmak şeytanın özelliklerinden biri olduğu için rüyada birini aldattığını gören Allah yolundan sapmış olduğuna delalettir.

Rüyada eşini aldatmak, rüyayı görenin yaptığı bir işten dolayı çok pişmanlık ve suçluluk duyduğuna işarettir.

Rüyada karısını aldattığını gören kimse için hileye başvuran, insanları kandıran, kendi işlerinin hallolması için yalan söyleyen bir adama işaret eder. Bazen de rüya yorumcuları, karısının tanımadığı bir erkekle aldattığını gören kimse için rüyasını ters olarak hayra yorumlamıştır. Ailede güzel gelişmeler yaşanacağı, huzur ve mutluluğun ziyadeleşeceğine yorulmuştur.

Rüyada sevgiliyi aldatmak hayır olmamakla beraber iki şekilde yorumlanmıştır;

  • İçinde sakladığı sıkıntılar yüzünden yapmak istediği işlerde sorunlarla karşılaşan ve korkak davrandığına,
  • Rüya sahibinin beklenmedik bir anda, tahmin etmediği bir yerde ve hiç ummadığı bir kişi ile karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Aldanmak ve Aldatmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birisi tarafından aldatılmak Allah-u Teala’nın yardımına mazhar olmaya işarettir denmiştir. Aldatmak ile ilgili yapılan yorumlar ittifakla hep şerdir. Maneviyattan uzaklaşma, kötü yollara sapma gibi anlamlara gelir.

İmam Nablusi (RA)’ın yorumuna göre; rüyada birini aldatmak, bu rüyayı gören kişi için kötü bir rüyadır, hatta dinden çıkmaya delalet eder çünkü Peygamberimiz (SAV) ‘kim ki bizi aldatırsa bizden değildir’ buyurmuşlardır.

Rüyada sevgilisini aldatırken gören bir kimse için çok sıkıntılı ve bunalımlı bir dönemin ardından sıkıntının çözüleceğine ve iş hayatında sağlam adımlar atılarak başarıya ulaşmayla da yorumlanmıştır.

Rüyada sevgiliyi eski sevgiliyle aldatmak, görülen eski sevgilinin bir sıkıntısında göstereceği destek ile rahatlamaya sıkıntının giderilmesine işarettir denmiştir. Ayrıca psikolojik olarak eski sevgilinin rüyada görülmesi onun hâlâ kafadan atılmadığına delalet eder.

Rüyada Bir Erkeğin Aldatıldığını Görmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir erkeğin aldatıldığını görmesi çalıştığı yerde yaşadığı sıkıntılardan kurtulmak için daha fazla gayret gösterse de sıkıntının geçmeyip daha da artacağına işarettir. Ayrıca aşk hayatında yaşadığı kıskançlıktan dolayı zararlar göreceğine delalettir.

Rüyada Başka Birinin Aldatıldığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkasının aldatıldığını görmek, rüya sahibinin kendi tanıdıklarından biriyle aldatılıyorsa, aile içerisinde bir konuda isyan etmeye işarettir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 5 yıl Önce

Ruyamda kocam beni baska bir kadinla aldatmis bende bosanmak istedim ve bosandik ne anlama gelir

R.Narmin
R.Narmin - 5 yıl Önce

Ruyada tanidigim birinin tanidigim birisine ihanet etdiyini gormem ne anlama gelir?mesala 1arkadasim var evli kadin.ruyamda goruyorum ki,kocasina ihanet ediyor

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Bende her gün ayni rüyayı görüyorum. Sevgilim beni aldatyormu galiba

Medyum - Aşk büyüsü