Rüyada Arı Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Arı Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Arı Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada arı topluluğu görmek, tabir olarak arının ya da arıların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak rüyada arı görmek; alın teriyle kazanılacak büyük bir servete, uzun süredir planı yapılan işlerin gerçekleşmesine, iş hayatında bol kazanç elde etmeye ve maddi anlamda berekete işaret etmektedir. Bu tabirlere ek olarak rüyasında arı gören bir kimsenin manevi anlamda çok çaba sarf ederek, Allah’ın rızasına nail olacağı yorumları da yapılmaktadır. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; mümin kimselerin rüyalarında arı görmesi, o kişilerin ibadetlerini şevkle yapacaklarına ve yakın zamanda hac vazifesini yerine getireceklerine tabir olunmaktadır. Bu tabirler elbette rüyaların taşıdıkları bazı detaylara göre değişiklikte gösterebilmektedir. 

Rüyada Arının Soktuğunu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Bu rüyayı gören kişiler için iki farklı yorum yapılır. Eğer kişi rüyasında bal arısı tarafından sokulduğunu görüyorsa;

 • Çalışma azmini kaybedeceğine
 • İş hayatında iftiraya uğrayacağına
 • Yaptığı iyiliklerin takdir görmeyeceğine ve
 • Dolaylı yoldan para kayıpları yaşayacağına

İşaret etmektedir. Bal arısı dışında eğer rüyada yaban arısı sokuyorsa, rüyada arı soktuğunu görmek hakkında yapılan tabirlerde değişiklik göstermektedir. Rüyada yaban arısı sokuyorsa;

 • Rüya sahibine karşı; kin ve haset duyan bir kimsenin peyda olduğuna
 • Düşmanların açığa çıkarak kişiyi yıpratacağına
 • Manevi anlamda iman derecesinin azalacağına ve
 • Hayatında durgun ve depresif bir döneme gireceğine

İşaret etmektedir. Rüyada arı sokması iki farklı değişkene göre anlam farklılığına sahiptir. Her iki açıdan da bu rüya sahiplerinin özellikle iş hayatlarında dikkatli olmaları ve karşılaşılacak sıkıntılarda sabretmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Sarı Arı Görmek Neye İşaret Etmekedir?

Sarı renkli bir arı görmek, kişinin elde edeceği bazı kazanımlara ve alacağı güzel haberlere işaret etmektedir. Rüyada sarı görmek, alınacak olan hayırlı haberlerin size geçmişte saygı duyduğunuz bir kimse tarafından verileceğine işaret etmektedir. Bu haberler;

 • Yeni bir iş teklifi
 • Doğum, düğün vb. haberler
 • Hayırlı bir kısmetin olduğu vb.

Şeklindedir. Genel itibariyle sarı arı görmenin anlamı olumlu ve hayırlıdır. Ancak size bu haberi getiren kişiye dikkat etmek gerekir. Eğer güvenmediğiniz ve çok samimi olmadığınız bazı kimseler size bu haberleri getiriyorsa özellikle iş ile ilgili atılım yapmaktan kaçınmanız tavsiye edilmektedir. İmam Nablusi Hz. bu rüyanın tabiri hakkında; kişinin temkinli olmasını ve alınacak önemli kararların iyice tahlil edilmesi gerektiğini bizlere rivayet etmektedir. B tavsiyeye uymak, rüyanın olumlu tabirlerine mazhar olmaya da vesile olacaktır.

Rüyada Çok Sayıda Arı Görmek Neye İşaret Eder?

Birçok arının aynı anda rüyada görülmesi hakkında tam olarak hayırlı ya da olumsuz tabirler yapılamamaktadır. Bu rüya; kişinin etrafında bulunan kimselerin başarısından dolayı kıskançlık yapacağına işaret etmektedir. Rüyada çok sayıda arı görmek, yakın çevrenizde bulunan kişilerin başarısından hoşnut olmayacağınızı işaret etmektedir. Bu kişiler sevdiğiniz ya da sevmediğiniz kişiler de olabilirler. Bu rüyayı gören kimselerin dikkat etmesi gereken en önemli kısım, asla başkalarının başarılarını sabote edecek planlar içine düşmemeleridir. Kıskandığınız bazı başarılı kimseler karşısında olumlu ya da olumsuz yorum yapmamanızda tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde fitnecilik ya da iftiracılıkla suçlanabilirsiniz.

Rüyada Arı Tarafından Kovalanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı kovalaması, insanlarla ilgili karşılaşılacak tüm sorunlardan kurtulacağınıza işaret etmektedir. Bu sorunlar çok yönlü de olabilir tek bir yerden de geliyor olabilir. Özellikle bu dönemde karşılaşılacak maddi problemler sizi biraz yıpratabilir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’nin tabirine göre; rüyada arıdan kaçmak, kişinin borç veren bir kimse olacağına ve bu nedenle sıkıntıya düşeceğine delalet etmektedir. Fakat iyi niyetle yaptığınız yardımlar size başka bir kanaldan gelerek sıkıntılarınızı feraha çıkartacaktır. Bu rüya her alanda aşırıya gidenlerin, dünyalık olarak sıkıntı çekeceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Evin İçinde Arı Görmek Ne Demektir?

Evde arı görmek; birçok açıdan hayırla yorumlanmaktadır. Rüyada evde arı görmek, rüya sahibinin;

 • Hanesinin bereketleneceğine
 • Borçlarından kurtulacağına
 • Emeklerinin karşılığını alacağına
 • Hayırlı bir kısmet ya da kız evlat sahibi olacağına

Yorumlanmaktadır. Rüyaların birçok farklı anlam taşıması demek, bu anlamların her birinin gerçekleşeceği anlamına gelmez. Bu tabirlerden en az biri gerçekleşebildiği gibi hiçbirinin gerçekleşmemesi de mümkündür. Bu nedenle rüyaları iyi analiz etmek ve size uygun olabilecek en uygun tabiri almak yapılması gereken en doğru şeydir.

Rüyada Arı Kovanı Görmek Neye İşaret Eder?

Birçok güzel tabire sahip olan bu rüya sizin özellikle özel hayatınızda karşılaşacağınız yeni dostlara ve hayırlı kimselere işaret etmektedir. Rüyada arı kovanı görmek; rüya sahibini, günahlardan alı koyacak bir dost sahibi olacağına, borçlarından kurtulacağına ve arkadaş çevresinin büyük ölçüde değişeceğine işaret etmektedir. Bu rüya aynı zamanda eğer kişi ev sahibi değilse yeni bir ev alabileceğine de işaret ediyor olabilir. Bir başka rivayete göre, İmam Cafer – i Sadık Hz. bu rüyayı gören kişilerin, iyi bir bineğe ve ferah bir haneye sahip olacakları tabirini yapmıştır. Her açıdan arı kovanı görmek birçok hayrın habercisidir. 

Rüyada Kraliçe Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Kraliçe arı, kişinin makamının yükseleceğine işaret etmektedir. Genellikle devlet kademelerinde elde edilecek başarılara işaret etse de bu rüyanın iş hayatında olumlu gelişmelere sebep olacağı da düşünülmektedir. Rüyada kraliçe arı görmek; mevcut işinde kişinin terfi alacağına, devlet sektöründe kariyer fırsatı yakalayacağına ve başarılı olduğu bir projeden dolayı ödüllendirileceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı göre kişiler için birçok hayır ve bereket söz konusudur.

Rüyada Siyah Arı Görmek Neye İşaret Eder?

Siyah renkte arı görmek bazı dini kaynaklara göre olumsuz tabirlere sahiptir. Rüyada siyah arı görmek, kişinin hayatından bazı kişileri çıkaracağına işaret etmektedir. Bu kişiler; yakın çevrenizde bulunan, dostunuz, sevgiliniz, yakın bir akrabanız vb. kişiler olabilmektedir. Bu durum yaşandıktan sonra büyük bir bunalım ve kendinizi yalnız hissedeceğiniz bir dönemde başlayabilir. Siyah bir arı görmek bu yönüyle sizin için olumsuz tabir edilmektedir. Aynı zamanda maddi kayıpların yaşanabilmesi de bu rüya için sıklıkla yapılan başka bir yorum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Bal Yapan Arı Görmek Ne Demektir?

Rüyada bal arısı görmek yakın zamanda elde edilecek çok büyük bir başarının habercisidir. Rüyada bir arının bal yaptığını görmek hem maddi anlamda hem de manevi anlamda hayırların başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bu rüya hakkında İmam Nablusi (r.a) şöyle buyurmuştur; rüyada bal arısı görmek, kişinin ilim sahibi olarak bu ilmini insanlığın hayrına kullanmasına delalet etmektedir. Bu tabir doğrultusunda, ilminizin artacağı ve bu sayede maddi ve manevi kazanç elde edeceğiniz tabiri yapılabilmektedir. 

Rüyada Arı Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı öldürmek, kişinin yapacağı çok büyük bir hatanın işaretini bizlere vermektedir. Bile isteğe yapılacak bu hata ya da hatalar silsilesi, sizin hayatınızı birçok açıdan olumsuz etkileyecektir. Rüyada sarı arı öldürmek; birçok maddi fırsatın kaçırılmasına, rüya sahibinin gurur ve kibre düşmesine işaret etmektedir. Bu rüya herkes için uyarıcı nitelikleri içinde barındıran bir rüyadır. Bu tip rüyaların görülmesi, rüya sahiplerinin ibret alarak, kendilerine çeki düzen vermeleri için gösterilmektedir. Bu nedenle yaptığınız birçok haksızlığı telafi etmeniz önerilmektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü