Rüyada Asker Olmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Asker Olmak ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Asker Olmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Merak edilen bir diğer rüya türü de insanın rüyada kendini asker olarak görmesi ve bu rüyanın tabiri. Askerlik kutsal bir meslektir dolayısıyla bu rüya her zaman hayra işaret eder diyebiliriz ancak diğer yandan askerliğin zorlu olması gerçeği de bu rüyanın tabiri yapılırken farklı yorumlamaların ortaya çıkmasına sebep olur.

Rüyada Asker Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker olmak ihya ve İmamı Gazali (r.a) tabirlerine göre son derece hayırlı durumlara işaret eder. Asker olmak öncelikle maneviyatı yüksek işler yapacak olmak ve yapılan işlerin çok büyük hayra dokunacağını gösterir. Keza rüyada asker olduğunu görmek İslami kaynakların tamamında hem önemli bir iş yapılacağına hem de yapılan işin sevap kazandırıcı veya kişiye de çok büyük faydası olacağına delalettir. Asker olduğunu gören kişi yakın zamanda büyük bir yerden önemli bir görevlendirme alabilir. Memursa çok önemli bir kademeye tayini veya ataması çıkabilir. İş yerinde çok yüksek bir makama gelebilir ve altında çok sayıda kişinin kaderini ellerinde tutacak bir pozisyona yükselebilir. Hele hele kişi askerde silahlı olarak kendisini görmüşse bu durumda gelecek büyük haber çok tez vakitte ulaşacaktır.

Rüyada Askerde Savaşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker olmak savaşmak kişinin parasal konularda yaşayabileceği büyük bir mücadelenin yakın olduğunu veya bazen de çoktan başlamış olduğunu gösterir. Bu rüyayı gören kişi çalıştığı işte başka birileri ile çok çetin bir mücadele içine girer şayet inancını  güçlü tutar ve çok çalışırsa tüm sıkıntıların üstünde gelebilir. Diğer yandan rüyada asker olduğunu görmek ve çatışmak Cabir ül Magribi (r.a) insanın aslında kendisine rakip gibi gördüğü bir kimseden alacağı güzel bir haber anlamına gelir. Bunun ardından kişi o rakip gibi gördüğü kişi işe dost olacaktır ve ileriki dönemlerde birbirlerini sıkı bir şekilde destekleyeceklerdir. Aynı zamanda bu rüya kişinin varsa rakiplerinin aslında kendisinden düşündüğünden de çok daha fazla çekindiklerini ancak bunu belli etmemeye çalıştıklarını gösterir.

Rüyada Askerlikte Şehit Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker olduğunu görmek İmam Nablusi zaten çok kutsal bir iş yapacak olmak ve Allah katında takdir olmak anlamına gelir. Şayet rüyada şehit olunması durumu ise bu kutsal veya hayırlı işlerin kesinlik kazandığı ve adeta tescillendiği anlamını taşır. Askerde şehit olduğunu gören kişi diğer yandan önemli ve yapması gereken bir hayrı veya yardımı henüz yapamamış olduğu için de bu rüyayı görür. Bu kişinin özellikle maneviyata önem vermediği ve son zamanlarda maddi hayat uğraşları ile haddinden fala meşgul olduğu için de görülen bir rüyadır ve bu açıdan bir uyarı anlamına gelir.

Rüyada Askerden Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada askerden kaçmak kişinin etrafını sarmış olan sıkıntı ve problemlerin çok fazla olduğu ve kişinin artık bu sorunların yükünü kaldıramadığı anlamına gelir. Askerden kaçan kişi artık sorunlarından bunalmıştır ve belki de psikolojik yardım alması gerekebilir. Bu rüya şayet bir kadın tarafından görülür ise bu durumda kadının özellikle evde ve kocasıyla ciddi sorunları olduğuna ancak bu sorunların dışarından gelecek birisinin yardımı ile kökten çözüleceğine işaret eder.

Rüyada Asker Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker görmek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre devlet kapısından beklenen bir haberin veya cevabın yakında olumlu şekilde geleceğini gösterir. Asker görmek kişinin temiz kalbine ve inandıklarının gerçek olacağına işarettir. Şayet görülen asker gören kişiyle konuşursa bu durumda kişi bir dilek dilemiştir ve bu dileği yerine gelecektir. Şayet askerin sırdı dönükse bu durumda ailenden birisine karşı bir dargınlık yaşamıştır ve özür bekliyor anlamına gelir. Kişi bu özrü diler ve karşılığında o kişiden veya kişilerden helallik alırsa bu durumda kapanmış bazı kapılar açılacak ve kısmeti düzelecektir. O sebeple bu rüyayı görmek iyi bir uyarı ve işarettir.

Rüyada Komutan Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada rütbeli asker olmak Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre 3 vakitte kadar idaresi zor olacak bir paraya kavuşmak veya güce kavuşmak anlamına gelir. Komutan olmak aynı zamanda dirayetli olmak ve her türlü zorluğa göğüs görmek manası taşır. Komutan olan kişi üzerine çokça ve bazıları ağır sorumluklar yüklenir ama kişi bu yüklerin altından Allah’ın izniyle kalkacaktır.

Rüyada Çok Asker Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker olmak ve silah görmek cesaret manası taşır. Diğer yandan rüyada ordu gibi çok sayıda asker görmek ise kişinin etrafındaki insanlardan destek göreceği ve onların yardımı ile sevinçli bir olay yaşayacağı anlamına gelir. Rüyasında ordu gören kişinin gerçek hayatta da arkasında ordu gibi bir yardımcı kalabalığı vardır. Bu yardımcıların bir kısmı ailesinden bir kısmı çevresinden ve bir kısmı ise Allah tarafından gönderilen yardımcılardan oluşur. Bu yardımcılar kişiyi çıkmaza düştüğünde veya zor bir işe girdiğinde desteklerler.

Rüyada Askere Yardım Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada asker olmak psikolojik yorumu itibariyle kişinin öz benliği ile alakalı bir durumdur. Askere yardım etmek ise yakın zamanda devletle alakalı bir paranın elden çıkacağı ancak bu para karşılığında çok daha büyük bir varlığa sahip olunacağı anlamına gelir. Askere yardım etmek genellikle ev veya araba almak anlamına gelir. Bazı durumlarda ise uzak bir akrabadan kalacak yüklü bir servet veya miras anlamındadır. Bu rüya aynı zamanda kişinin yapamadığı bazı yardımlar veya adaklar olduğu ve bunları kısa sürede yapması gerektiği anlamına gelir. Zira askere yardım etmek aynı zamanda başka kimselerin evlatlarına da yardım etmek anlamı taşır. Bu rüyayı gören kişinin bol miktarda sadaka vermesi ve yardıma ağırlık vermesi gerekir.

Rüyada Çocuğunun Asker Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çocuğun asker olduğunu görmek insanın çocuklarına olan düşkünlüğünü ve bağlılığını gösterir. Bu rüyayı gören kişi şayet imkanı varsa çocukları iççin kurban kestirip hayrına dağıtmalıdır. Çocuğunun asker olduğunu gören kişi yakın zamanda çocuğunu evlendirebilir veya onlarla ilgili güzel bir haber alabilir. Bu güzel haber hem çocuğu hem de ailenin tamamı için ferah bir haber olur. Bu rüya genel olarak hayra yorulan bir rüyadır.

Rüyada Kadın Asker Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kadın asker olmak İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre rüyayı gören kadının yakında ya çocuğu olacağına ya da çocuğu büyükse onun evleneceğine ve çocuğunun evliliği sırasında evladına çok yardım edeceğine işarettir. Kadının asker olması onun disiplinli ve herkese örnek olan bir insan olduğunu gösterir. Bu sebeple herkes ona her konuda danışır ve yardım ister. Bir nevi etrafındakilerin akı hocası olan bu kişi ancak kendi özel yaşamını ve fiziksel durumunu ihmal etmemelidir. Zira bu rüya bir kadın için aynı zamanda gizli bazı hastalıkların da göstergesi olabilir. Şayet hamile bir kadın bu rüyayı görürse o zaman da çocuğu ile ilgili bazı olumlu ve hayırlı olaylara da işaret olabilir.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 22:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
gamze altınbaş
gamze altınbaş - 5 yıl Önce

merhabalar ben rüyamda asker olmuştum bu arada cinsiyetim kız 5 kişilik bir gruptuk elimizde silahlar falan vardı sonra ben bir ata bindim halletmem gereken bir görev vardı onu halledip tekrar grubun yanına dönmüştüm bunu yorumlar
mısınız

Medyum - Aşk büyüsü