Rüyada Aslan Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Aslan Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Aslan Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada aslan görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin çok güçlü ve zengin birisi tarafından takdir edileceğine işaret etmektedir. Mal sahibi bir kişinin yardımıyla, rüya sahibinin elde edeceği zaferler ve maddi kazançlarda bu rüyanın diğer tabirleri arasında yer almaktadır. Rüyada tek başına aslan görmek hakkında olumlu tabirler yapılsa da bazı durumlarda aslan görmenin olumsuz anlamlar taşıdığı da bilinmektedir. Bu anlamsız yorumlara neden olan en büyük etken ise rüyanın bizlere verdiği çeşitli işaretler ve uyarılardan kaynaklanmaktadır. Hiçbir rüya birbirine benzemez bu nedenle her detayın değerlendirilerek sağlıklı bir yorum yapılması büyük önem taşımaktadır.

Rüyada Aslan Saldırması Ne Anlama Gelir?

Aslan saldırısından dolayı kişi rüyasında zarar görüyorsa, bu rüya çeşitli olumsuz tabirler taşımaktadır. Rüyada aslan saldırması görmek ve bu saldırıdan yara almak;

 • Otoriter bir kişinin sizi kullanacağına
 • Topluluk önünde küçük düşeceğinize
 • Sorumluluklarınızı yerine getiremeyeceğinize
 • Masum olduğunuz bir konuda suçlanacağınıza

İşaret etmektedir. Aynı zamanda aslan size saldırıyor ve ısırıyorsa bu rüya sizin düşmanlarınız tarafından büyük zararlara uğratılabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu tabire paralel olarak rüyada size saldıran aslan eğer herhangi bir yara almanıza neden olmuyorsa;

 • Karşılaşılan bir sıkıntının çözüm bulacağı
 • Aile hayatında yükün artacağı
 • Yakın akrabalarla çeşitli sorunların yaşanacağı

Şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimseler için arafta kalacakları birçok meselenin baş göstereceği yorumu da sıklıkla yapılmaktadır.

Rüyada Aslan Sürüsü Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada aslan sürüsü görmek, birçok dini kaynakta hayırla yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin, büyük başarılar elde ederek, deneyimlerini önemli kişilerle paylaşacağına işaret edilmektedir. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; kişinin rüyasında aslan sürüsü görmek, mal ve mülk sahibi kimselerden olacağına ve büyük hayırlar işleyen kimselerden olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada aslan görmek genel olarak güç ve itibar sahibi olmayı temsil ettiği için aslan sürüsünün görülmesi, gücün ve itibarın büyük ölçüde artacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada Aslan Beslemek Ne Demektir?

Rüya sahibine düşmanlık eden ve kin duyan kişilerin eline büyük bir kozun geçeceğine işaret etmektedir. Rüyada aslan beslemek, rüya sahibinin yapacağı en ufak bir hatanın bile birçok olumsuz sonuç doğurabileceğine işaret etmektedir. Bu olumsuz sonuçlar;

 • İş hayatının sonlanması
 • Büyük para kayıplarının yaşanması
 • Sıkıntılı bir dönemin başlangıcı

Olarak tabir edilmektedir. Eğer rüyada aslanlar, kanlı ve sulu bir et ile besleniyorsa bu durum hakkınızda birçok dedikodunun yapıldığına ve iftiraya uğrayabileceğiniz anlamına da gelebilir.

Rüyada Kafeste Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin manevi anlamda kat edeceği mesafe bu rüya ile tabir olunmaktadır. Bu rüya manevi olarak kişinin ilerleyeceği ve imanın artacağı işaretini taşımaktadır. Rüyada kafeste aslan görmek, rüya sahibinin nefsini dizginlediğinin ve şeytanın hilelerine artık kanmayacağına delalet etmektedir. İmam Nablusi Hz. bu rüyanın tabirini yaparken, mümin kimselerin rüyayı görmesinin, ahiret hayatında elde edilecek kazançlara işaret ettiğini bizlere rivayet etmektedir. Aslan imgesi bu rüyada kişinin bizzat kendi nefsi ve dünyevi arzularıdır. Bunların kafeste olması da dünya hayatı için çeşitli zorlukları işaret etse de cennet nimetlerinden faydalanan kimselerden olacağı tabir edilmektedir.

Rüyada Aslandan Kaçmak Neye İşaret Eder?

Rüyada aslandan kaçan bir kişi nihayetinde yakalıyorsa bu durum kişinin ihanete uğrayacağına delalet etmektedir. Rüyada aslan tarafından kovalanmak bu yönüyle olumsuz anlamlar taşıya bilmektedir. Ancak rüyada aslandan kaçmayı başaran bir kişi için rüyanın tabiri büyük ölçüde değişmektedir. Rüyada aslandan kaçıp kurtulan kişiler için;

 • İş hayatında söz sahibi kimselerden olacağı
 • Geçmişte yaşanan sıkıntıların fayda vereceği ve
 • Yeni bir dönemin başlayacağı

Yorumları yapılmaktadır. Rüyada aslandan kaçmayı başaran kişiler için bu rüya birçok hayırlı haberi müjdelediği gibi eğer kişi rüyasında aslanlara yakalanırsa bu rüya olumsuz tabir edilir. Bu nedenle rüyayı ayrıntılı bir biçimde hatırlamanız ve buna göre yorumlara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Rüyada Dişi Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dişi aslan görmek, doğurganlığı ve helal kazancı işaret etmektedir. Dini kaynaklarda bu rüya erkek ve kadınlar için ayrı anlamlar taşımaktadır. Bir kadın rüyasında dişi aslan görüyorsa;

 • Hayırlı bir evlada
 • Rahat geçecek bir doğuma ve
 • Birden fazla çocuk sahibi olacağına

İşaret etmektedir. Bu tabirler doğrultusunda eğer erkek bir kimse rüyasında dişi aslan görüyorsa;

 • Kazancının artacağı
 • Helal yoldan servet sahibi olacağı
 • Emeklerinin karşılığını alacağı

Şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Kadınlar için bu rüya daha çok doğurganlığı ve bereketi simgelemektedir. İbn – i Sirin Hz. bu rüyayı gören kişilerin, hayırlı evlat ve torun sahibi olacakları şeklinde rüya tabiri yaptığı rivayet edilmektedir. Bir başka büyük alim olan Cabir – Ül Magribi (r.a)’ye göreyse; bu rüya kalabalık aileye ve dünyada saadete işaret etmektedir. 

Rüyada Aslan Yavrusu Görmek Ne Demektir?

Yavru aslan, rüyada iyilik ve yardıma delalet eder. Rüyada aslan yavrusu görmek, karşılıksız ve halis bir niyetle yapılan iyilik ve yardımların sizin en zor anınızda feraha kavuşmanıza vesile olacaktır. Bu yönüyle rüyada aslan yavrusu görmek, yapılan iyilik ve fedakarlıkların büyüyerek size destek olacağını işaret etmektedir. Herkes için bu rüyada büyük bir hayır ve müjde saklıdır. Güzel ve hayırlı rüyalar arasında gösterilen bu rüya, görüldükten sonra kişilerin şükür ve tevekkül etmeleri tavsiye edilmiştir. 

Rüyada Aslan Öldürmek Neye İşaret Eder?

Rüyada aslan öldürmek, bastırılmış korkuların ve duyguların gün yüzüne çıkacağı ve bu nedenle rüya sahiplerini kısa süreli bir buhrana sürükleyeceği düşünülmektedir. Rüyada aslan öldürmek genellikle maddi anlamda kayıp yaşayacağını düşünen kişilerin bu kaygılarının gerçekleşmesi olarak tabir edilmektedir. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin rüyada aslan öldürmesi, o kimselerin imanın azalması ve hırslarına yenik düşmesi olarak da tabir edilmektedir. Güç ve itibar sahibi kimseler rüyada eğer aslan öldürdüğünü görüyorsa, bu rüya onlar için saygınlıklarının kaybedileceği anlamını da taşıyor olabilir. Birçok farklı olumsuz tabire sahip olması nedeniyle bu rüyayı gören kişilerin temkinli olması ve asla hırslarına yenik düşmemesi tavsiye edilmektedir.  

Rüyada Beyaz Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Beyaz tüylere sahip, iri bir aslan görmek, işlenecek çok büyük bir hayra ve sevaba işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüyada beyaz aslan görmek hakkında birçok olumlu yorumda yapılmaktadır. Bu rüyayı görenlerin;

 • Olumlu yönde yaşayacakları büyük değişim
 • Alacakları birçok güzel haber
 • Büyük bir hayra vesile olacakları ve
 • Sevap kazanacakları gibi

Yorumlar yapılmaktadır. Aynı zamanda bu rüya alınacak birçok önemli kararın uygulamaya geçeceği ve bu sayede kişinin maddi imkanlarının büyük ölçüde artacağı işaret edilmektedir. Her yönüyle bu rüya sizin hayırdır.

Rüyada Aslan Sevmek Neye İşaret Eder?

Rüyada büyük ve güçlü hayvanlarla iletişim kurmak ve onlara sevgi göstermek, dünya hayatında aynı ölçüde güçlü ve sevilen kişiler olacaklarına işaret etmektedir. Bu rüya kişinin, saygınlık kazanarak, insanlar arasında bilinen bir kişi olmasına da delalet etmektedir. Rüyada aslan seven kişilerin aynı zamanda haksızlıklar karşısında direnecekleri ve kendisiyle birlikte birçok kişinin hakkını savunacağı da bu rüyanın başka bir yorumu olarak karşımıza çıkmaktadır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü