Rüyada At Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada At Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada At Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada görülen at genel olarak murat olarak yorumlanmaktadır. Rüyada at görülmesi kişi için mevki ve yolculuk habercisidir. İmam Nablusi Hz. yorumuna göre at insanın dilediği şeyler temsil etmektedir. Rüyada görülen atın rengine, cinsiyetine bağlı olarak yorumlarda farklılıklar görülebilmektedir. Ayrıca rüyayı gören kişinin kendisi ya da eşi hamile ise çocuğun erkek olacağının da işareti olarak yorumlanmaktadır. İmam Cafer Sağdık Hz. ise rüyada at görmenin beş yorumu olduğunu söylemektedir. Bunlar:

  • Bereket,
  • Makam,
  • Büyüklük,
  • İzzet,
  • Hükümdarlık.

Rüyada at görmek çoğunlukla kısmeti simgelemektedir. Bu rüyayı gören kişilerin genellikle zenginleşeceği, elinin bollaşacağı düşünülmektedir. Cabir ül Magribi Hz. tabirine göre, bir kişinin rüyasında dişi bir ata bindiğini görmesi, uğurlu bir kısmet ile evlenileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada At Binmek

Rüyasında at binmeyi gören kişi normalde hiç at binmemişse, bu kişinin meslek hayatında çok başarılı olacağı ve terfi alacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya kişinin başarıdan başarıya koşacağının habercisidir. Rüyasında at binmek, kişinin elini attığı işin altından başarıyla kalkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyada at binildiğinin görülmesi yol ile de özdeşleşmiştir. Bu rüyayı gören kişi çok keyif alacağı bir seyahate gidebilir ya da yeni başlangıçlar için yola çıkabilir.

Rüyada siyah at görmek binmek de zenginliğe işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin malının, mülkünün artacağı ve zenginliğe ulaşacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca bu kişinin topluluk içinde de saygı kazanacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Beyaz At Görmek

Rüya tabirleri içinde en merak edilen şeylerden bir tanesi rüyada beyaz at görmek ne demek sorusudur. Beyaz at lükse delalettir. Bu rüya, rüyayı gören kişinin mükemmel bir hayat süreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya ömür boyu bir başarının habercisidir. Rüya sahibinin tüm hayatı boyunca verdiği emekler boşa gitmeyecek ve bu kişi hayallerine kavuşacaktır. Rüya sahibi hayatı boyunca istediği her şeyi elde edebilecek anlamına da gelmektedir. Yani rüyada beyaz at görülmesi, görülebilecek en güzel rüyalardan bir tanesidir.

Rüyada Kahverengi At Görülmesi

Bu rüya zafer kazanmak anlamına gelmektedir. Rüyada kahverengi at görmek kişilerin hem maddi hem de manevi olarak büyük güce kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin hayatlarında büyük bir zafer kazanacağı ve başarı elde edeceğine işarettir. Kahverengi atın yanı sıra yelesi ve kuyruğu kızıl sarı olan bir atın rüyada görülmesi İbn-i Sirin Hz. yorumuna göre savaşa delalettir. Rüyada at görmek genellikle hayra yorulsa da bunun gibi durumlarda da kötüye işaret olabilmektedir.

Rüyada Erkek Ata Binilmesi

Bu rüya da güç, kudret anlamına gelmektedir. Bu rüya genel olarak rüyada beyaz at binmekle aynı şekilde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada binilen at erkek ise, rüya sahibi kendisini sevmeyen ve başarılarını kıskanan kişileri alt edecektir. Yani bu rüya, düşmanı alt etme habercisidir. Rüya sahibi gücünü çevresindeki insanlara gösterecektir.

Rüyada Attan İnmenin Anlamı

Rüyada at binmek çoğu alime göre iyi kısmetin habercisidir. İmamı Gazali Hz. ifadesine göre de at binmek bol kazançlara, güce işarettir. Ancak rüyada attan inmenin de bunun tam tersi anlamı vardır. Bu rüya kişiler için sıkıntıları ifade etiği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında attan inen kişinin zorluğa, problemler içine düşeceği anlamına gelmektedir. Yani rüyada at binmek ne kadar hayırlıysa attan inmek de o kadar kötüdür.

Rüyada Hasta Bir Atın Görülmesi

Rüyada at görülmesinin iyi yorumlanamayacağı durumlardan bir tanesi rüyadaki atın hasta olmasıdır. Rüyada hasta at görmek, rüya sahibinin hayatında teste tabi kalacağı anlamına gelmektedir. Bu kişi günlük yaşantısında, iş yaşantısında veya ailesi ile olan ilişkisinde bazı problemler yaşayacaktır. Ancak bu, rüya sahibi için o kadar kötü bir şey değildir. Çünkü bu sıkıntılar rüyayı gören kişi için öğretici olacaktır. Bu sıkıntılar ile deneyim kazanan kişi de hayatında büyüyecektir.

Rüyada At Sürüsü Görmek

Bu rüyanın anlamı rüyada görülen atın rengine göre değişebildiği gibi genel olarak rüya sahibinin tüm dileğinin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Rüyada at sürü görmek, müjde dolu haberlerin müjdecisidir. Rüyada siyah at sürüsü görmek, kişinin verdiği mücadelesinde ilerleyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Beyaz at sürüsü görmek ise rüya sahibi bekar ise iyi bir kısmet ile evlenileceğinin işaretidir.

Rüyada at sürü görmenin psikolojik anlamı da bulunmaktadır. Bu rüya kişinin kendisini büyük baskı altında hissettiği anlamına gelmektedir. Rüya, kişinin biraz özgür olmayı istediğini ifade etmektedir.

Rüyada At Kovalaması

Rüyada atın kovalaması, at içeren diğer rüyalar gibi iyiye işarettir. Rüyada siyah at kovalaması da tahmin edilenin aksine güzelliklerin habercisidir. Bu rüya, rüyayı gören kişinin etrafında kısmetin dönüp durduğunu göstermektedir. Şansı da işaret eden bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda güzel şeylere kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada siyah at görülmesi, kısmetin çok çok yakında olduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada Evin içinde At Görmek

At ile ilgili rüyalar genel olarak hayra alamettir. Rüyada evde at görmek de iyi şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin hayatında yaşadığı sıkıntıların ortadan kalkacağı anlamına gelmektedir. Evin içinde at görmek o eve mutluluk dolacağının habercisidir. Rüya sahibi evli ise ve eşiyle problemler yaşıyorsa, bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin kendisini ispatlayacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Görülen Atın Huysuz Olması

Rüyada sakin bir ata binilmesi, rüya sahibinin saygınlığının artması ve bu kişinin huzura kavuşacağı anlamına gelmektedir. Rüyada sakin at görmek iyi huylu bir insanı da temsil etmektedir. Rüyada huysuz at görmek ise rüya sahibinin yalancı kişiler ile karşılaşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin düzenbaz kişiler tarafından zarara uğrayacağının da işaretidir. Olumsuz olarak görülen bu rüyayı gören kişinin işleri de ters gidecektir. Bu yüzden bu kişiler dikkatli olmalıdır.

Rüyada Atın Koşmasının Anlamı

At ile ilgili görülen rüyaların çoğunda olduğu gibi rüyada koşan at görmek de bolluk anlamına gelmektedir. Bu rüya bazen alınacak yeni evin işaretidir. Bu ev içinde de kişiyi huzurlu bir aile ortamı beklemektedir. Rüyada atın koşmasını görmek, kişinin mal varlığının artacağı, zenginleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin güç, kudret kazanacağı da söylenmektedir.

Ancak rüyada koşan at başıboş ve rüya sahibine zarar veriyor ise zenginliğin kişinin başını döndüreceği ve yanlış yollara sapacağı anlamına gelmektedir. Rüyada başıboş koşan atı rüya sahibi yakalar ise bu da kişinin şansının artacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada At Arabası Görmek

Bir kişinin rüyasında at arabasına bindiğini görmesi iş veya eğitim hayatı ile bağlantılı olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya değişikliklerin de işaretidir. Diğer at ile ilgili rüyalarda olduğu gibi bu rüyada bolluk be berekettir. Bu rüyayı gören kişiler iş hayatında yükselebileceği ya da güzel bir değişiklik yaşayabileceği anlamı taşımaktadır. Rüyayı gören kişi öğrenci ise yine aynı şekilde eğitimde güzel adımlar atacak ve başarılar yakalayacaktır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü