Rüyada Baba Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Baba Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Baba Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada baba görmenin anlamı rüya sahibinin çocukluğundan beri gerçekleştirmek istediği hayallerini gerçekleştireceğine yorulmaktadır. Rüyada baba görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir ve rüyanın biçimine göre farklı anlamlar kazanmaktadır. Rüyada baba görmek, anne görmek kadar hayırlı bir rüya olarak kabul edilmemektedir. Rüyada babayı ölmüş, yaşıyor, konuşurken, ağlarken görmek gibi birçok rüya türü bulunmaktadır ve bu rüya türlerinin farklı yorumları mevcuttur. Rüyada baba görmek aile içinde bir hastalık yaşanacağına ve sıkıntılı bir süreçten geçileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Baba Görmenin Anlamları

Rüyada baba görmek birçok anlamlara sahip bir rüyadır ve rüyanın anlamını değiştiren birçok etken bulunmaktadır. Rüyada baba görmek çok hayırlı bir rüya olarak kabul edilmemektedir. Rüyada görülen babanın hastalıklara, kötü haber almaya ve sıkıntılı bir sürece işaret ettiği bilinmektedir. Rüyada baba görmenin olumsuz anlamlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Sıkıntılı bir sürece girileceği,
 • Borçların artacağı,
 • Hane içinde tartışmalar yaşanacağı,
 • Ölüm,
 • Sağlık problemi görüleceği ve hane içinden birinin hastalanacağına işaret etmektedir.

Rüyada baba görmenin alimlere göre yorumları da mevcuttur. Rüyada baba görmek hakkında İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında babasını gören bir kimse kısa bir süre içinde arzularına kavuşacak ve mutlu bir yaşam sürecektir. Rüyada yakın akrabalar ile birlikte babayı görmek ise kişinin güçlü aile bağları olduğunu göstermektedir.

Rüyada Baba ile Konuştuğunu Görmenin Anlamı

Rüyada baba ile konuşmak farklı anlamları olan bir rüyadır. Rüyasında babası ile konuştuğunu gören bir kimse eğer sıcakkanlı bir şekilde sohbet ediyor ise aile büyüklerinden öğüt alması gerektiğine yorulmaktadır. Rüyada babası ile sert bir konuşma yaşadığını gören bir kimsenin ise babası tarafından sevildiğini hissettiği anlamına gelmektedir. Rüyada sert konuşan bir baba görmek kişinin dikkat etmesi gereken birtakım işlere gireceğinin de habercisidir. Rüyada baba ile konuştuğunu görmek hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir.

Rüyada Ölmüş Babayı Görmenin Anlamı

Rüyada ölmüş baba görmek rüya sahibinin ailesi ile güçlü bağları olduğunu göstermektedir. Rüyada ölen bir baba gören kimsenin geçmişinde yaptığı bazı hataların tekrar su yüzüne çıkacağına işaret etmektedir. Bu sebep ile kişinin temkinli davranması ve dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin ölmüş babasını rüyasında görmesi ise babası ile olan bağlarını göstermektedir. Babasının rüya sahibine duyduğu takdir ve sevgiye yorulmaktadır. Rüyada ölmüş baba görmek, rüya sahibinin babasını özlediğine de işaret etmektedir.

Rüyada Babayı Hasta Görmenin Anlamı

Rüyada hasta baba görmek rüya sahibinin huzurlu bir hayatı olacağına ve isteklerine kolay yoldan ulaşacağına işaret etmektedir. Rüyada babayı hasta görmek aynı zamanda yakın çevreden bir akrabanın ya da dostun ihanetine uğramak anlamına da gelmektedir. Rüyada hasta baba görmek hem olumlu hem de olumsuz olarak değerlendirilmektedir. Rüyada hasta baba görmenin açıklamasını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Müjdeli bir haber almaya,
 • Hane içinde mutlu ve huzurlu bir yaşama,
 • Hanenin genişlemesine,
 • Saygınlık kazanmaya,
 • İş hayatında yükselmeye,
 • Bol kazanca ve berekete,
 • Yakın çevre tarafından ihanete uğramaya ve yalnız kalmaya,
 • Mutluluğa,
 • Babanın rüya sahibine hakkını helal ettiğine,
 • Hane içinde takdir görüleceğine işaret etmektedir.

Rüyada Babayı Öptüğünü Görmenin Anlamı

Rüyada babayı öpmek rüya sahibinin bir aile büyüğünden yardım alacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin yeni bir girişimde bulunacağına ve bu girişim için yardıma ihtiyaç duyacağına yorulmaktadır. Ayrıca rüyayı gören kimse için şans getirmeye, uzun zamandır küs olunan dostlar ile görüşmeye ve barışmaya alamet etmektedir. Rüyada babasını öptüğünü gören bir kimsenin mutlu bir yaşama olacağına ancak zaman zaman sıkıntılar çekeceğine dair yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada Babanın Kızdığını Görmenin Anlamı

Rüyada babanın kızdığını görmek hane içinde yaşanan sıkıntıların son bulacağına ve rüya sahibinin ailesi ile görüşeceğine işaret etmektedir. Rüyada kızgın bir baba görmek aile ile geçirilen mutlu zamanların tekrarlanacağına yorulmaktadır. Ayrıca rüyada kızgın baba gören bir kimsenin bir seyahate çıkacağına ve bu seyahatin beklenenden daha uzun süreceğine de delalet edilmektedir. Rüyada babanın kızdığını gören bir kimsenin mutlu bir haber alacağına ve kariyerinde birçok fırsat elde edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Anne ve Babayı Bir Arada Görmenin Anlamı

Rüyada anne baba görmek hane içindeki sağlık sorunlarının giderileceğine ve mutlu bir hayat sürüleceğine işaret etmektedir. Rüyada anne ve baba görmenin birçok anlamı bulunmaktadır bu anlamları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Rüyayı gören kişi eğer evli ise kendi ailesinin genişleyeceğine ve hamileliğe,
 • Bekar ise mutlu bir evliliğe,
 • Uzun bir ömre,
 • Sağlıklı ve huzurlu bir yaşama,
 • Kariyerde başarılı adımlar atmaya ve fırsatları iyi değerlendirmeye,
 • Bereketli bir yaşam geçirileceğine,
 • Kötü haberler alınacağına ancak etkisinin kısa süreceğine,
 • Günahlardan arınmaya ve pişmanlığa işaret etmektedir.

Rüyada Babanın Bağırdığını Görmenin Anlamı

Rüyada babanın bağırması rüya sahibinin yüzleşmekten kaçındığı birtakım gerçekler olduğuna işaret etmektedir. Rüyada babasının kendisine bağırdığını gören bir kimsenin gerçekler ile yüzleşmek zorunda kalacağına yorulmaktadır. Eğer rüyada baba bir başkasına bağırıyor ise kişinin birtakım olaylar yaşayacağına ancak birisinin kendisini koruyacağının alametidir. Rüyada babasının bağırdığını gören bir kimsenin temkinli ve gözü açık davranması gerektiğine dair yorumlarda bulunmaktadır. Rüya sahibinin bilmediği bazı gerçeklerin de gün yüzüne çıkacağı delalet edilmektedir. Caferi Sadık (r.a) diyor ki; rüya sahibi babasından daha güçlü bir konuma gelecektir ancak bunu babasının yardımı ile yapacaktır. Rüyasında babası tarafından uyarılmakta olan bir kimsenin gerçek hayatta dikkatli olması gerekmektedir.

Rüyada Baba Olduğunu Görmenin Anlamı

Rüyada baba olmak rüya sahibi eğer evli ise mutlu ve huzurlu bir hane hayatı olacağına işaret etmektedir. Rüyada baba olduğunu gören bir kimse eğer bekar ise yakın zamanda hayırlı bir kısmet bulacağına dair yorumlar mevcuttur. Rüyada baba olduğunu gören bir kimsenin güçlü bir konuma geleceğine ve saygınlık kazanacağına alamet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin uzun zamandır çektiği sıkıntıların son bulacağına ve uzun zamandır görmediği biri ile kavuşacağına işaret etmektedir. Rüyada baba olduğunu görmek hayırlı anlamlara sahiptir ve rüyayı gören kimsenin yükselişe geçtiğini göstermektedir.

Rüyada Üvey Baba Görmenin Anlamı

Rüyada üvey baba görmenin birçok anlamı bulunmaktadır. Rüyada üvey baba görmek rüya sahibinin iş hayatı ile ilgilidir ve riskli kararlar alacağına yorulmaktadır. Rüyada üvey baba gören bir kimsenin büyük bir başarı elde edeceğine ancak başarılarını devam ettirmek için çok çabalaması gerektiğine işaret edilmektedir. Rüya sahibi eğer riskli bir yatırımda bulunacak ise bir süre daha beklemesi gerektiğine de yorulmaktadır.

Rüyada Babayı Dövdüğünü Görmenin Anlamı

Rüyada baba dövmek hayırlı bir rüyadır ve kişinin babasına duyduğu saygıyı göstermektedir. Görülen rüyanın tam aksi olacak şekilde yorumlanmaktadır ve baba ile oğul arasındaki güçlü bağa işaret etmektedir. Rüyada babasını döven bir kimse iş hayatında birtakım sıkıntılar yaşayacaktır ancak ailesi sayesinde bu sıkıntılardan kolay bir şekilde sıyrılacaktır. Rüyada babasını döven bir kişinin anne ve babasına saygı duyduğu ve onlara çok değer verdiği anlamına gelmektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü