Rüyada Bebek Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Bebek Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Bebek Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Bebeği rüyada görmek birçok yönden oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Kadın olsun erkek olsun özellikle bekar olan kişilerin rüyasında bebek görmesi oldukça hayırlı bir kısmetle yakın zamanda dünya evine girilmesi şeklinde açıklanırken; İmamı Nablusi (r.a) rüyada görülen bebeği mutluluk, sevinç, refah ve bereket şeklinde açıklamaktadır.  Câferi Sâdık (r.a) ise rüyada görülen bebeği daha çok maddi anlamda belirtirken rüyayı mal, mülk, gayrimenkul ve kazanç olarak ifade etmektedir.

Rüyada Güzel Bir Bebek Görmek

Rüyada güzel bir bebek görmek ile alakalı yapılması gereken bir diğer yorum da rüyada görülen bebeğin büyük bir müjde anlamına geleceğidir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada görülen bebek öncelikle haneye gelecek büyük bir müjdeyi işaret ederken;

  • Sevinç
  • Hayırlı kazanç
  • İyi haber
  • Mutluluk
  • Bereket
  • Rızık olarak ifade edilebilir.

Görüldüğü üzere rüya sahibi son dönemde ne kadar sıkıntı yaşamış olursa olsun alacağı haberlerle feraha erecek, evlerine bereket ve rızık dolacaktır.

Rüyada Kız Bebek Görmek

Rüyada kız bebek görmek rüya sahibinin yaşadığı kısa süreli sıkıntının artık sona ereceği, alacağı güzel bir haberle tüm sıkıntılarını unutacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca rüyada kız bebek görmek alınacak bu güzel haber neticesinde sadece rüya sahibinin değil, tüm hane halkının feraha ereceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Aynı kız bebekte olduğu gibi rüyada erkek bebek görmek ile alakalı da müjdeli haber yorumunun yapılması mümkündür. Erkek bebek büyük bir müjdeli haber demektir. Rüya sahibi rüyasında erkek bebek gördükten kısa bir süre sonra oldukça sevinçli haberler alacak, aldığı bu haberler hayatının büyük ölçüde değişmesine neden olacaktır.

Rüyada Üstü Başı Kirli Bir Bebek Görmek

Rüyada üstü başı kirli bir bebek görmek rüya sahibinin kısa bir süre sonra önemli ölçüde bir paraya kavuşacağı anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada üstü başı kirli bir bebek görmek kişinin bir süredir devam eden maddi sıkıntılarının kısa bir süre sonra gelecek para sayesinde sonuçlanacağı ve feraha erişileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Çirkin ve Zayıf Bir Bebek Görmek

Rüyada çirkin ve zayıf bir bebek görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre tatsız haber, gıybet ve dedikodu olarak nitelendirilir. Bu konuda rüya sahibinin hayatını değiştirecek ölçüde olmasa da kişiyi rahatsız edecek bir haber mutsuzluk anlamına gelecektir. Aynı zamanda rüya sahibinin arkasından dedikodu ve gıybet yapılması, manevi anlamda rahatsızlık anlamları çıkarmak da mümkündür.

Rüyada Uzun Boylu Bir Bebek Görmek

Rüyada uzun boylu bir bebek görmek sevinç ve miras anlamına gelecektir. Genel anlamda bebek haber olarak yorumlansa da rüyada görülen bebeğin uzun boylu olması İmamı Gazali (r.a) yorumunda hem sevinç hem de beklenmeyen bir miras anlamındadır. Bazı rüya alimleri mirasın büyüklüğünün bebeğin boyuyla doğru orantılı olduğunu da belirtmektedir.

Rüyada Ağlayan Bebek Görmek

Rüyada görülen bebeğin ağlaması tatlı söz anlamına gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) rüyada ağlayan bebek görmek ile alakalı kastedilen tatlı sözün sevilen bir kişi tarafından geleceğini belirtirken, Câferi Sâdık (r.a) ise ağlayan bebeğin güzel olması durumunda tatlı söz yanında kişinin güzel ve hayırlı bir haber alacağını belirtmiştir.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek

Rüyada yeni doğmuş bebek görmek tüm rüya alimleri tarafından iyiye yorumlanır. Özellikle sıkıntının atlatılması olarak nitelendirilen yeni doğmuş bebeğin rüya sahibinin hatırında kaldığı kadar güzel olması sıkıntının bir an önce atlatılacağına delalettir. Yeni doğmuş bebeğin gülmesi, güzel kokması ve güzel giyimli olması kişiyi bir süredir sıkan tüm hususların en yakın zamanda ortadan kalkacağına delalettir. Aynı zamanda sıkıntının önemsiz olduğu, çabuk atlatılacağı da rüyada yeni doğmuş bebek görmek ile alakalı yapılacak bir diğer yorumdur.

Rüyada Bebek Sevip Okşamak

Bebekler evlerin sevinç kaynağı ve saflığın simgesi olduklarından rüyada bebek sevip okşamak da oldukça aydınlık ve hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Rüyada bebek sevip okşamak rüya sahibinin hayatını güzelleştirecek oldukça sevinçli bir haber alması anlamına gelmektedir. Gelecek haber maddi kaynaklı bir haber olabildiği gibi manevi kaynaklı bir haber de olabilir.

Rüyada Cami Avlusunda Terk Edilmiş Bir Bebek Görmek

Rüyada cami avlusunda terk edilmiş bebek görmek özellikle onu kucağına alıp sevip okşamak da rüya sahibinin maddi anlamda oldukça rahatlayacağı bir rüya olarak yorumlanır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre kişinin cami avlusunda ağlayan bir bebeği kucağına alıp sevmesi akrabalardan gelecek büyük bir mirasa delalettir.

Rüyada Bebek Beşiği Salladığını Görmek

Rüyada bebek beşiği sallamak farklı anlamlarda yorumlanabilecek bir rüyadır. Rüyada bebek beşiği sallamak sevinç ve haber anlamına geldiği gibi, uzun süredir süren sıkıntıların da sona ereceği anlamında açıklanabilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda bebek beşiği sallamanın iş fırsatı anlamına geldiğini belirtirken, halihazırda işi olan birinin karşısına çıkan iş fırsatı sayesinde daha da büyüyeceğini, bir süredir iş arayan kişilerin de kısa sürede iş sahibi olabileceğini belirtmektedir.

Rüyada Bebek Arabası Görmek

Rüyada bebek arabası görmek yolculuk anlamında yorumlanır. Rüya sahibinin oldukça hayırlı bir seyahate çıkacağı ve bu yönde oldukça mutlu olacağı bu noktada önemle belirtilebilir. Rüyada içinde bebek olan bebek arabası sürmek ile alakalı da bir akrabanın uzun bir yoldan geleceğinden bahsedilebilir.

Rüyada Bebeğin Süt İçtiğini Görmek

Rüyada süt içen bebek görmek oldukça güzel bir rüya olarak yorumlanır. Süt içen bebek bol rızık ve bereket anlamındadır. İmamı Nablusi (r.a) süt içen bebek görmek ile alakalı rüya sahibinin kısa bir süre içinde zenginleşeceğini salık verirken, bebeğin süt emdiğini görmek de aynı şekilde bol rızık anlamına gelmektedir. Eve giren gelirin artması aynı zamanda tüm hane halkı için önemli bir mutluluk kaynağı demektir.

Rüyada Bebek Yıkamak

Rüyada bebek yıkamak da miras olarak nitelendirilen bir rüya olarak göze çarpmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) yorumunda rüyada bebek yıkayan kimse yakın zamanda çok büyük bir mirasa konacaktır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyasında bebek yıkadığını gören kişi hatalardan ve günahlardan arınacak, keder ve hüzünlerinden de kurtulacaktır. Bu yönüyle rüyada bebek yıkamak ferahlık ve hafiflik olarak nitelendirilir.

Rüyada Bebek Kundağı Görmek

Rüyada görülen bebek kundağı murat anlamında değerlendirilir. Rüya sahibinin çok kısa zamanda muradına ereceğine, arzu ettiklerine kavuşacağına delalet edilir. Ayrıca kısmet olarak da nitelendirilen rüyada bebek kundağı görmek kişinin o zamana kadar düşünmediği biriyle bir evlilik yaşayacağı ve bu evlilik nedeniyle oldukça mutlu olacağı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek

Rüyada oyuncak bebek görmek davet anlamına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda oyuncak bebeğin rüya sahibinin güzel bir yere davet edilmesi şeklinde yorumlarken, bebeği başkasına hediye etmesi durumunda ise rüya sahibinin daha sonradan pişman olacağı bir iş yapması anlamını çıkarır. Rüyada oyuncak bez bebek görmek ise sıkıntıdan kurtulmak, hastalığı atlatmak manasında yorumlanabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zuleyha
Zuleyha - 5 yıl Önce

Ruyamda bebek gordum.5-6yashlarinda ogul bebek.asmanda bana indi

Medyum - Aşk büyüsü