Rüyada Bit Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Bit Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Bit Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Bitin rüyada görülmesi hem olumlu hem olumsuz anlamlar taşımaktadır. Bitin bulunduğu yere göre farklı rüya tabirlerinde bulunulmuştur. Eğer bit temiz ve nezih bir ev ya da elbise üzerinde görüldüyse kişinin zenginleşeceğine ve bolluk göreceğine, pis ve izbe bir yerde görülen bit ise darlık ve fakirliğe işarettir.

Rüyada bit görmek ile ilgili İmamı Nablusi (r.a) şu yorumlarda bulunmuştur: Rüyada bit görülmesi mal ve dünyalık olarak yorumlanır. Kişinin üzerinde bitlerin gezdiğini görmesi malının çoğalacağına ev halkının nüfusunun artacağına, kişinin üzerine bit düşmesi birçok insanın ondan faydalanacağına, eğer bit eski bir elbisede ise rüya sahibinin çok borçlanacağına delalet eder.

Makam sahibi birisinin bit görmesi ise makamının artacağına, hasta birisinin rüyasında bit görmesi hastalığının uzayacağına, rüyada bit sirkesi görmek kişinin iş hayatında ve sosyal çevresinde çok fazla dedikoduya maruz kaldığına işaret etmektedir.

Rüyada Bit Görmek Ve Öldürmek Ne Demektir?

En sık görülen rüyalardan olan Rüyada Bit Görmek ve Öldürmek İmam Nablusi (r.a) tarafından sünnete muhalif hareket edildiği şeklinde yorumlanmıştır. Çünkü Resulullah (Sav.) bitin diri olarak yere atılmasını yasaklamıştır.

Rüyada bit görüp öldürmek kendi düşmanlarıyla iş tutan ve dedikodusunu yapan bir yakınını ya da arkadaşını azarlayacağına, eğer rüyayı gören borçluysa yakın arkadaşı ya da akrabası vasıtasıyla borçlarını kapatacağına, rüyada bit öldürmeye çalışmak ise ortak iş yaptığı akrabasıyla olan bozuk işlere rağmen akrabalıktan dolayı bir şey yapamamaya ve rüyayı görenin bu sebeple ailesiyle sıkıntı yaşayacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Bitlendiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bitlendiğini gören insan olumsuz bir rüya görmesine karşın rüya tabircileri tarafından rüya sahibinin dünyada çok hayırlı ve hikmetli karşılık bulacağı şeklinde yorumlar yapılmıştır. Rüyada bitlendiğini görmek şu anlamlara gelir;

  • Allah’ın izni ile çok zengin olacağına ve bu mal ve zenginliğe ölünceye kadar sahip olacağına
  • Rüya sahibinin çok iyi arkadaşlıklar ve yeni dostluklar kuracağına ve bu dostlarıyla yediğinin içtiğinin ayrı gitmeyeceğine
  • İş hayatında başarılı bir kariyer sahibi olacağına ve işlerinin yolunda gideceğine
  • Rüyayı gören kişi makam sahibiyse makam ve rütbesinin artacağı gibi olumlu şekillerde yorumlanabilir.

Rüyada Saçında Bit Görmek Neyi İfade Eder?

Rüyasında saçında bir görmek iki şekilde yorumlanmıştır. Olumlu anlamda rüyasında kendi saçında bit olduğunu gören kişinin bolluğa ve berekete kavuşacağı, bir yerden yüklü miktarda bir para geleceği şeklinde yorumlanabilir. Rüyayı gören kişi eğer çok fazla bir işe kafa yormuşsa ve bu düşünceler ve sıkıntılar içinde kafasının bitlendiğini görmüşse o kafa yorduğu işte çok başarılı olacağına rivayet edilir.

Olumsuz anlamda ise Rüyada Saçında Bit Görmek çevresinde ona yük olan ve sıkıntılarını arttıran kişiler olduğuna, arkadaş ve dostları tarafından dedikodusunun yapıldığına ve çevresindeki hısımlarını iyi seçmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Saç Tararken Bit Düşmesi Rüyada Ne Anlama Gelir?

Rüyada Saçından Bit Düşmesi hayırlı bulunmaktadır. Bir kişinin rüyasında üzerinden bitlerin düştüğünü görmesi zenginliği dolayısı ile malından birçok kimsenin istifade edeceği şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada saçından bit düşerken yanında bulunanlar var ise bu kişilerin rüya sahibinin malından fayda göreceği anlamına gelir.

Rüyasında aynanın karşısında saç tararken bit düşmesi ise zahir manada olumlu görülen işlerin karşıdaki insanlar tarafından olumsuz görüldüğü şeklinde yorumlanmıştır. Bu rüyayı gören kişinin bir müddet olumlu bir işi yaparken kimseye duyurmaması ya da bir müddet ertelemesi tavsiye edilir. Saç tararken bit düşmesi ayrıca iyi bir işe niyet etmişken hiç beklenmedik aksilik ve problemler ile de karşılaşmak anlamına gelir.

Rüyasında bir başkasının saçını tararken bit düşmesi o kişiden gelecek bir zarar olarak yorumlanır. Rüya sahibinin saçını taradığı kişiden uzaklaşmaması halinde o kişiden büyük bir zarar ve belaya uğrayacağı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz bit gibi bitin farklı bir çeşidinin görülmesi ya da bit yumurtası, bit sirkesi görülmesi olumsuz anlamlara gelmektedir. Rüyada Beyaz Bit Görmek iman zayıflığına ve bu rüyayı görenin manevi yönden iman eksiliğine ve tembel bir nefse işret eder.

Beyaz bit sirkesi ya da bit yumurtası gören rüya sahibinin bir kötülüğe maruz kalacağına, birilerinin ardından dedikodu yaptığına işaret etmektedir. Rüyada beyaz bit temizleyen bir kimse ise altından kolayca kalkacağı bir problemle karşılaşacağına ve bu durumu zahmet çekmeden atlatacağına işaret etmektedir.

Rüyada Siyah Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Siyah Bit Görmek bitin görüldüğü yere göre farklı anlamlara gelmektedir. Elbisesinden siyah bitleri temizlediğini gören rüya sahibi üzüntü verici bir durumu belki bir hastalığı önceden haber alıp olumsuz sonuçlara maruz kalmadan ufak çaplı bir olumsuzlukla bu rahatsızlıktan kurtulacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyasında siyah bitleri saçından temizleyen kimsenin endişe ve tasalarının yersiz olduğunun sorun ettiği meseleleri kafaya takmaması gerektiği anlamına gelirken kafasında birçok siyah bit olduğunu gören kimse iş hayatında ya da sosyal ilişkilerinde başını ağrıtacak bir olayla karşılaşacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Çocuğunun Saçında Bit Görmek Ne Demektir?

Rüyada evlatlarının başında bit görmek olumlu manalara gelecek şekilde yorumlanmıştır. Rüyada Çocuğunun Saçında Bit Görmek rüya sahibinin zengin kişilerle tanışacağına ve bu kişilerin yardımıyla durumunu düzelteceğine Rüyada Kızının Bitlendiğini Görmek ise bolluk ve berekete, kapanan rızık kapılarının yeniden açılacağına, hastalıkların yakınlarına ve ailesine uğramayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Başkasının Saçında Bit Görmek Ne Demektir?

Rüyada başkasının saçında bit görmek iki anlama gelmektedir;

  • Eğer saçında bit olduğunu gördüğümüz kişi tanıdık ise bu kişiden yardım alacağımıza borç ve sıkıntılardan kurtulacağımıza
  • Eğer bu kişi tanıdık değil ise alacağımız yardım ve menfaatten endişelerimiz sebebiyle vazgeçeceğimize ve çok büyük fırsatları kaçıracağımıza işaret eder.

Rüyada Birinin Saçından Bit Ayıklamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bit ayıkladığını gören kişinin çeşitli detayları iyi hatırlaması gerekir. Çünkü rüyada ayıklanan bitin rengine, büyüklüğüne göre farklı yorumlarda bulunulmuştur. Rüyada Birinin Saçından Bit Ayıklamak eğer küçük bir biti ayıklamak ve tek tük ayıklama yapmak şeklinde görülmüşse minnet duyulmaya ve çevresince rüyayı gören kişinin hatırı sayılır biri olduğuna işaret etmektedir. Eğer ayıklanan bit beyaz bir bit ise saçının ayıklandığı kişinin rüyayı görene bir mahcubiyetinin olduğuna fakat rüya sahibinin bu durumu fark ederek mahcubiyete sebebiyet veren olayı sonlandırdığına işaret eder. Başkasının başından sarı bit ayıklamak ise rüya sahibi ile saçından bit ayıklanan kişinin arasındaki bir anlaşmanın ya da çözümsüzlüğün sulh yoluyla çözüleceğine delalet etmektedir.

Rüyada Büyük Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi (r.a) göre Rüyada Büyük Bit Görmek şu şekilde yorumlanmıştır: Rüyada büyük bir bitin kendisinden çıkıp gittiğinin görülmesi o kişinin ruhunun kendisinden ayrılacağı ve öleceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Çok Bit Görmek Ne Anlama Gelir?

Yine büyük rüya tabircisi İmam Nablusi(r.a) göre rüyasında elbisesinde ve ya vücudunda çok bit bulunduğunu gören kimse hayra ve berekete kavuşacağına üzerindeki bütün bela, musibet, üzüntülerden kurulacağına delalet etmektedir. Rüyasında bir kimse az bit görse ve öldürse bela ve kederlerden kurtulacağına işaret eder.

Rüyada çok bit görmek sürekli hastalığa, acizliğe, fakirliğe işaret eder. Çok bit öldürmek ise üzerindeki fakirlik, hastalık ve musibetlerin kaldırılacağı şeklinde yorumlanmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiğdem begic
Çiğdem begic - 5 yıl Önce

2 oğlumun başında dolu bit gördüm başını temizliyeyim dedim çöktü bıraktım bide saç dipleri hep yara olmustu

Saliha
Saliha - 5 yıl Önce

Rüyamda kırmızı bit gördüm bitler cokucuktu ama temizleyen edince saçımı kazidim

Yasemin atak
Yasemin atak - 5 yıl Önce

Rüyamda saçında bir sürü siyah bir vardı irili ufaklı ben birtanem büyük biti elimle öldürüyor um elimi ısırıyor hatta canım acıyor. Birinide elimden dusuruyorum ısırması dan korkup terlikle olduruyorum ortam temizdi ama bit çok fazlaydi

Hayriye
Hayriye - 5 yıl Önce

Ruyamda komşumun erkek cocunun kafasını taradım cok bit dokuldu evde deyilim bir ceşme yanındayım ne anlama gelir

Anfal sura
Anfal sura - 5 yıl Önce

Rügamda kızımın eltisi bana misafir gelmiş ama o kadar bitletmiş bana sarılmak istiyor bit gelecek diye ben geriye çekiliyorum beyaz bit yerlere dökülüyor.

Tercan
Tercan - 5 yıl Önce

Boyama siyah bir buldum götürüp suya atacaktım elimde çoğaldı bir iki tanaside tanesi yere düştü

Medyum - Aşk büyüsü