Rüyada Çilek Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Çilek Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Çilek Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Çileğin rüyada görülmesi genel olarak özel hayat içerisinde huzur ve ağız tadının yerinde olması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada çilek görülmesi rüya sahiplerine gelecek olan güzel esenlik dolu günlerin müjdesini vermektedir. Rüyasında çilek gören kişilerin sağlık problemler varsa sıhhat bulurlar ve sağlıklı kişiler bu rüyayı görürler ise maddi ve manevi sıkıntılarından kurtularak huzura kavuşurlar.

Rüyada çilek görmek Diyanet yorumunda rüya sahiplerinin aşk hayatında oldukça mutlu olacaklarına, ömürleri boyunca mesut yaşayacaklarına ve mal varlıklarının artacağına delalet eder. Rüyada çilek görmek İmam Nablusi ve Caferi Sadık yorumlarına göre;

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada çilek görmek, kazanç getirecek bir iş ve hoşlanılacak misafirlere işaret eder.

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında çilek gören kişilerin iyilik ve maddi destek göreceklerine delalet eder. 

Rüyada Dalından Çilek Yenildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dalından çilek yemek bir kadın için güzel evlat sahibi olarak evlatlarından hayır göreceğine işaret eder. Bekar birisi için ise güzel bir evlilik yapacağına ve karşısına hayırlı bir kısmet çıkacağına işaret eder. Rüyada dalından çilek yemek aşk ve evlilik hayatının huzur ve refah içersinde geçeceğinin ve ağız tadının bozulmayacağının müjdesini vermektedir. Rüyada çilek yemek ise rüya sahibinin gerçek aşkı bulacağına ve aşk hayatında her şeyin yolunda gideceğine işaret eder.

Rüyada tatlı çilek yemek, rüya sahibinin zor günler yaşadığına ve bu zorlukları ailesinin yardım ve desteğini alarak geçireceğine işaret eder. Rüyada başkasının çilek yediğini gören rüya sahiplerinin yaşadığı sorunları çözmesinin uzun süreceğine ve maddi olarak zarara uğramaya işaret eder. Rüyada ham çilek yemek, rüya sahibinin bazı eksikleri bulunduğuna, çocuksu hareketlerde bulunması nedeni ile saygı görmediğine ve karakterinin tam gelişmemiş olduğuna işaret eder. 

Rüyada Dalında Çilek Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dalında çilek görmek ise rüya sahibinin istek ve arzularına yaklaşmasına rağmen ulaşamadığına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin ulaşamadığı isteklerden vazgeçerek başka alanlara yönelmesi ise kendileri için hayırlı olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Dalında görülen çilek bazı yorumlara göre ise aşk acısı çekmeye işaret eder.

Rüyada Çilek Ekildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek ektiğini görmek, rüya sahibinin bir hayıra vesile olarak hayır işleyeceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler oldukça sevilen ve değer verilen hayırsever insanlardır. Rüyada çilek ektiğini gören kişilerin arkalarından asla kötü konuşulmaz daima iyi anılan kişiler olurlar. Rüyasında çilek ektiğinin gören kişilerin hayatlarını olumlu yönden etkileyecek sevaplar işleyeceğine ve mertebelerinin yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Çilek Fidesi Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Çilek fidesi görmek yeni bir ilişkinin başlangıcı olarak yorumlanmaktadır. Çilek fidesi gören kişilerin yeni başladıkları ilişkide huzur ve mutluluğu bulacaklarına ve uzun soluklu bir ilişki olacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise rüyada çilek fidesi görmek güzel bir kız çocuğu sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada Çilek Topladığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek toplamak, rüya sahibinin keder ve sıkıntı yaşamayacağına işaret eder. Rüyada çilek toplamak ile ilgili yapılan yorumlara göre;

 • Rızkın bol oluşuna,
 • Şükür sahibi olan ve sahip olduğunla yetinebilen kişiye,
 • Zenginlik ve bolluk dolu yaşantıya,
 • Maddi sıkıntı çekmeden hayatını sürdürmeye işaret eder.

Rüyada Çilek Bahçesi Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek bahçesi görmek, genel olarak hayırlı iş yapmaya ve bundan dolayı hayır görmeye işaret eder. Rüyada görülen çilek bahçesi müjdeli haber ve sağlık sorunlarından kurtularak şifa bulmaya işaret eder. Rüyada çilek tarlası görmek, kısa bir sürede elde edilecek olan hayırlara ve nimetlere, işaret eder. Bu rüyayı gören kişi bekar ise huzurlu ve mutlu bir yuva kuracağına işaret eder.

Rüyada Çilek Çiçeğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek çiçeği görmek, çilek çiçeğinin çıkası döneminde görülmüş ise rüya sahibi için oldukça hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin arzu ve umut ettiği her şeye kavuşacağına, isteklerinin en kısa sürede gerçekleşeceğine işaret eder. Çilek çiçeğinin mevsimsiz zamanda görülmesi ise rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşmesinin biraz zaman alacağına fakat sonunda gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada Çilek Yaprağının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek yaprağı görmek, korkulardan ve endişelerden uzak huzur dolu bir hayata işaret eder. Bu rüyayı gören rüya sahipleri için yapılan diğer yorumlarda göre;

 • Güzel ve olumlu gelişmeler olacağına,
 • Şükür sahibi olmaya ve kimseye zarar vermemeye,
 • Tüm duaların kabul göreceğine,
 • Çilek yaprağını yemek ise deneyerek öğrenmeye ve hayatın tadını çıkarmaya işaret eder.

Rüyada Mevsimsiz Çilek Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mevsimsiz çilek görmek, rüya sahiplerinin aile yaşantılarının huzurlu geçeceğine ve aile içerisinde yaşanacak olan güzel günlere ve geçimlere işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin sabır sahibi insan olduklarına delalet eder.

Rüyada Çürük Çilek Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çürük çilek görmek, rüya sahibinin yüzünün güleceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin adalete inanan, güvenen ve adalet yolundan şaşmayan insan olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Yeni zaman yorumlarına göre ise, rüya sahibinin helal para kazanarak rahat uyku uyuyacağına ve yaşadığı sorunlarla yüzleşeceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler için hayır ile birlikte şer elde ettikleri ve helal kazançlarına haram karışabileceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada kurtlu çilek görülmesi, rüya sahibinin ummadıkları bir zamanda güzel nimetlere kavuşacaklarına işaret eder. Alimlerin çoğunluğu ise bu rüyayı güzel bir sürpriz olarak yorumlamaktadırlar.

Rüyada Yeşil Çilek Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil çilek görmek, rüya sahiplerinin iyi insan olmak için çaba sarf ettikleri şeklinde yorumlanarak ve kişinin ahret hayatına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler dünya hayatından uzaklaşarak ahret hayatına hazırlık yapan ve ahret hayatı için yaşayan insanlardır. Rüyada altın çilek görmek, mutlu ve huzurlu aile hayatına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin misafirperver ve konuksever kişiler olduklarına delalet eder.

Rüyada kırmızı çilek görmek, rüya sahibinin karşısına çıkan bir kişi ile büyük bir aşk yaşayacağına işaret eder. Bu ilişkinin evlilik ile biteceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumlarda ise rüyada kırmızı çilek görmek, iş hayatı ile ilgili yaşanacak olumlu gelişmelere işaret eder.

Rüya sahibinin iş hayatında huzurlu ve güzel geçecek bir döneme girdiğine delalet eder. Rüyada tabak içerisinde görülen kırmızı çilek ise rüya sahibinin eşi ile uyumlu olduğuna ve hayırlı evlatları olduğuna işaret eder. Tabakta kırmızı çilek gören kişilerin bütün alanlarda başarı sahibi olan kişiler olduklarına işaret eder.

Rüyada Çilek İkram Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada çilek ikram eden kişiler ile ilgili yapılan yorumlara göre;

 • Saygı duyulan ve kudret ve izzet sahibi kişiye işaret eder.
 • Herkes tarafından itibar ve saygı duyulan kişiye işaret eder.
 • Güler yüzlü ve sevilen kişiye işaret eder.
 • İnsanlarla iyi ilişkiler içinde olan kişiye işaret eder.
 • İnsanlardan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve daima sevap kazanan kişiye işaret eder.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü