Rüyada Dana Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Dana Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Dana Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Zaman zaman görülen ve merak edilen rüya sorularından birisi de dana görmek rüyada ne manaya gelir sorusu. Dana görmek genellikle hayra yorulan güzel bir rüyadır. Zira dana bolluk, bereket, şans ve kısmet gibi anlamlara gelir. Bununla birlikte rüyanın görülme şekli ve kim tarafından nasıl görüldüğüne bağlı olarak yorumlar farklılıklar göstermektedir.

Rüyada Dana Görmek Ne Anlama Gelir?

Ara sıra birçok kişinin karşılaştığı rüyada dana görmek son derece hayra yorulan bir rüyadır. Dana bolluk, bereket ve kazanç demektir. Dana gören kişinin rızkı artar ve servet sahibi olur. Diğer yandan çok nadir görülen bir rüya vardır ki o da; rüyada evde dana görmek. Evin içinde dana görmek o evin büyük bir zenginliğe kavuşacağını ve çok büyük bir refaha ereceğini gösterir. Bu rüyayı gören evdeki kişiler asla maddi sıkıntı çekmezler veya maddi sıkıntı çekiyorlarsa bu maddi sıkıntıları çok yakın zamanda ortadan yok olacak ve hatta onun üzerine bir de ellerine büyük miktarda bir servet geçecek anlamına gelir. Dana iş yerinde görülürse bu surum o iş yeri için büyük bir bereket ve bolluk anlamına gelir. İş yerinde dana görmek de o iş yerinin büyüyeceğine işarettir. Rüyada dana gören kişi çok çalışmaya ve çaba göstermeye devam etmeli ve bol bol Allah’a şükretmelidir. Yakın zamanda Allah tarafından rızkı mutlaka verilecektir.

Rüyada Beyaz Dana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz dana görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre insanın birine yaptığı çok büyük bir iyiliğin veya geçmişte yapmış olduğu bazı önemli iyiliklerin mükâfatını ve karşılığını çok yakında misli ile göreceğine işarettir. Beyaz daha tanrıdan gelen çok büyük lütuf ve iyilik anlamına gelir. Beyaz daha görene hiçbir kötülük değmez ve hiçbir bela önüne çıkamaz. Bu sebeple çok güzel bir rüya olduğu ve her zaman hayra yorumlanması gereği alimlerce de tavsiye edilmiştir. Beyaz dana aynı zamanda eve gelecek hayırlı bir evladın da göstergesidir. Beyaz dana haneye gelen bolluk bereket ve sadece maddi değil manevi bazı kazanımların da müjdecisidir.

Rüyada Siyah Dana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah dana görmek iş açıklığı ve özellikle iş hayatında ve yaşanan toplumda güç kazanmak anlamına gelir. Maddi anlamı da olmakla beraber esas itibariyle edinilme güç neticesinde çok nüfuzlu hale gelmek ve erk sahibi olmak anlamını taşır. Siyah dana düşmanlara veya çekemeyen kişilere karşı da bir nevi hem gözdağıdır hem de üstünlük simgesidir. Rüyasında siyah dana gören kişi etrafındaki insanların dedikodusundan veya yapabileceği kötülüklerden asla zarar görmeyecek demektir.

  • Bir kadın rüyasında siyah dana görürse onun ailede çok sözünün dinleneceği ve hayırlı evlatlar yetiştireceği anlamına gelir
  • Bir erkek rüyasında siyah dana görürse iş hayatında çok üst seviyelere ulaşacak anlamına gelir
  • Bir talebe rüyasında siyah dana görürse bu da tahsil ve evlilik hayatında çok mutlu ve başarılı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Dana Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dana kesmek genellikle hastalık veya bir bela atlatmak anlamına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüyasında dana kestiğini gören kişi ya çok büyük bir badire ve belayı atlatmış veya atlatacaktır. Dolayısıyla bu rüyayı gören kişinin Allah’a şükretmesi şarttır. Dana kesmek ayrıca Allah katında takdir kazanmak anlamına da gelir. Hayırlı bir iş yapmış veya ona vesile olmuş kişi de rüyasında dana kestiğini görürse bu durum yaptığı iş hayra dokunmuş anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda herhangi bir konuda korkusu olan bir kişinin de o korkusunun yersiz olduğu ve korkusunun üstüne gitmesinin kendisi için daha hayırlı olacağına işarettir.

Rüyada Dana Kovalamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada insanın dana kovalaması amaçlarına ulaşmak için önünde biraz daha yol olduğu anlamına gelir. Diğer yandan bu rüya da aynen diğer rüyalar gibi görüldüğü duruma göre farklı manalara gelebilir;

  • Mesela insanı rüyada dana kovalaması insanın yakınlarından bir şey sakladığının ancak bunun çok yakın zamanda ortaya çıkabileceğinin bu sebeple insanın dikkatli olması gerektiğinin göstergesidir.
  • Diğer yandan rüyada dananın kaçtığını görmek kişinin beklediği bir para veya kısmet varsa bunun için biraz daha sabretmesi için bir işarettir.
  • Rüyada dana yakalamak ise son derece hayırlı bir rüyadır. Kişinin çok büyük bir kısmeti olduğunu ve bunun neredeyse eline gelmek üzere olduğunun göstergesidir.

Rüyada Konuşan Dana Görmek Ne Anlama Gelir?

İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre insan rüyasında dana ile aynen bir insanla konuşur gibi konuşursa bu durumda çok büyük ve mucizevi bir olay gerçekleşecek veya böyle bir olaya şahit olacak anlamına gelir. Dana ile konuşmak doğal olarak olağanüstü bir durumdur ve bir nevi mucizedir. Bu açıdan rüyada bir dananın konuştuğunu gören kişi beklediği ancak kendi dahil olmasına ihtimal veremediği bir olayın gerçekleştiğine şahit olacak anlamına gelir. Bu maddi veya parasal bir durum da olabilir veya çaresiz bir hastalığın iyileşmesi ve rüyayı görenin kendisinin veya bir sevdiği kimsenin sağlığına kavuşacağını da işaret eder.

Rüyada Dana Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dana sevmek insanın yapmış olduğu bir hata olduğunu ve bu sebeple pişmanlık duyduğu anlamına gelir. Dana seven kişi yakın bir kişiye istemeyerek de olsa bir hata işlemiş olabilir ve rüyası bu hatadan veya günahtan duyduğu pişmanlığı ve üzgün olma durumunu ifade eder. Bu rüya aynı zamanda kişinin hissettiği suçluluk duygusunun karşı tarafta da karşılık bulacağı ve o kişi tarafından affedileceği anlamına gelir.

Rüyada Dana Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dana sürüsü görmek çok önemli ve hayra yorulan bir rüyadır. Bu rüya mana olarak zenginlik kazanmak ve yakın bir akrabanın yardımıyla servet sahibi olmak demektir. Bu sebeple rüyada sığır sürüsü görmek ne demek diye merak edenler yakın zamanda bir servete kavuşacaklarını düşünebilir. Sığır sürüsü aynı zamanda rüyayı gören kişinin çok sayıda insanı etkileyecek ve belki çok kişiye ekmek kapısı olacak bir iş kurabileceğini veya böyle bir işi varsa bunu büyüteceği anlamına gelir.

Rüyada Dana Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada dana satın almak Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre evdeki çocuklarından birisinin bir sıkıntısı olduğunu gösterir. Bu rüyayı gören mutlaka çocuklarının üstüne daha fazla eğilmeli ve onların sıkıntıları varsa hemen gidermelidir. Bu rüya aynı zamanda insanın başta evi olmak üzere yakınlarını ve sevdiklerini ihmal ettiği anlamına gelir.

Rüyada Dana Beslemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dana beslemek İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre devlet katında yapılacak bir işin hayırlısıyla olumlu sonuçlanacağını gösterir. Dana beslemek devlet memuriyeti ile veya devletten evrak işleri ile ilgili önemli bir haber bekleyen kişi için iyi haber alınacağına işaret eder. Dana beslemek ayrıca mahkemelerde davası vb olan kişiler için de hayra alamet bir rüyadır. Bu durumda kişinin tez zamanda davasının olumlu sonuçlanacağı ve huzursuzluklarının ortadan kalkacağını gösterir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesiman Tagiyev
Nesiman Tagiyev - 5 yıl Önce

Ruyada siyah dana Beni kovaliyordu.by ne anlama geliyor.tesekkur ederim

enise taş
enise taş - 5 yıl Önce

Ben rüyamda benekli sığırın beni ve iki oğlumun bizi kovaladığını gördüm oğlumun kovaladığını gördüm ve yorumunu Sizden istiyorum

Medyum - Aşk büyüsü