Rüyada Dere Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Dere Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Dere Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Derenin rüyada görülmesi, rüya sahibinin işlerinde oldukça meşakkat ve özveri gerektiren çalışmalı bir dönem sonunda yüksek kazanç elde ederek hedeflerine ve ideallerine ulaşacağına işaret eder. Rüyada dere görmek zenginlik ve çabalar sonunda elde edilen başarılara işaret eder. Rüyada dere görmek bazı yorumlarda ise kadın olarak ifade edilir ve kadının işlediği günah ve sevapların eşi tarafından izlendiğine delalet eder.

Rüyada dere görmek Diyanet yorumlarına göre rüyada görülen;

  • Çevresinde güzel manzaralar olan dere orada güzel insanlar yaşadığına, özel bir mülkten geçen dere bu kişinin geçim güzelliğine işaret eder.
  • Bağ ve bostandan geçen dere hamileliğe ve bekar bir kişinin evlilik yapacağına işaret eder.
  • Dere bazen rüya sahibinin hanımına işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; Rüyada görülen dere, nehir rüyası yorumuna benzer. Ancak derede görülen bereket, keder, menfaat, zarar ve hayır nehir rüyasından daha az olmaktadır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada görülen dere, nimete, mala, ticaret ve hacca gitmeye delalet eder. Kirmanî yorumunda; Rüyada dere görmek hacca gitmeye delalet eder. Danyel (a.s) yorumunda; Rüyada dere görmek, hayır, bereket ve nimete işaret eder. Rüyada büyük bir dere görmek ise devlet büyüğüne işaret eder.

Rüyada Kurumuş Dere Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurumuş dere görmek, rüya sahibinin uzun süredir hayalini kurduğu şeylere kavuşacağına ve sorunlarını aşacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin olaylar karşısında sabırlı olması ve başkalarının hal ve hareketlerine fazla karışmaması gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören erkek ise eline geçecek olan fırsatları değerlendiremeyeceğine ve üzüntü yaşayıp gözyaşı dökeceğine işaret eder. Bazı yorumlara göre ise rüyada kurumuş dere gören kişinin aile hayatında huzursuzluk ve tatsız olaylar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Kirli Dere Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kirli dere görmek, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıların sona ereceğine ve refaha kavuşacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin yaşadıkları sağlık problemlerinden kurtularak sıhhat bulacaklarına delalet eder. Rüyada kirli dere gören kişi eğitim personeli ise bazı konularda cesur olması gerektiğine ve sıkıntısız geçireceği hayata işaret eder. 

Rüyada Dereden Karşıya Geçtiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dereden geçmek, rüya sahibinin yapacakları işlerden kazançlar elde edeceklerine ve maddi sıkıntı yaşamadan hayatlarını sürdüreceğine işaret eder. Bu rüyayı gören rüya sahiplerinin geleceklerini düşünerek hareketlerine ve attıkları adımlara dikkat eden kişiler olduklarına işaret eder.

Rüyada dereden geçememek, rüya sahibi için hayırlı yorumlanmamaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin sağlık problemleri yaşayacaklarına ve yaşam kalitelerinin düşeceğine işaret eder. Olumlu yapılan bir yoruma göre ise sorunsuz bir hayata şükretmek şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahipleri için gelecek güzel ve mutlu günlerin habercisi olmaktadır. Rüyada dereden geçmek ile ilgili yorumlarda;

  • Rüyada küçük dereden karşıya geçmek, rüya sahibinin eline toplu para geçeceğine ve yakın zamanda gerçekleşebilecek evliliğe, erkek çocuk sahibi olmaya işaret eder.
  • Rüyada dereden bir defa karşıya geçtiğinin görülmesi, huzurlu ve rahat geçirilecek hayata işaret eder. Bu rüya, rüya sahibine dertlerinin ve sıkıntılarının sona ererek gam ve kederden kurtulacağının müjdesini vermektedir.
  • Rüyada dereden iki defa karşıya geçtiğinin görülmesi, rüya sahibinin kendisinin temiz kalpli biri olduğuna ve bu nedenle daima iyiliklerle karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Islanmadan Dereden Geçtiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dereden ıslanmadan geçtiğinin görülmesi ve hareketlerinin mantıklı rüya sahibinin toplum içerisinde oldukça saygınlık kazanacağı bir kimliğe kavuşacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise bu rüyayı gören rüya sahibinin yaptığı hareketlerin mantıklı olmadığına ve sıkıntılı bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüyada Derenin Taştığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada taşmış dere görmek, rüya sahibin çok ince detaylara takılan bir kişi olduğuna ve bu durumu aklından ve hafızasından çıkaramadığına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin geçireceği güzel hayatı dolu yaşayacağına ve eline geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğine işaret eder.

Rüyada taşmış olan bir derenin görülmesi ise rüya sahibi için hayırlı yorumlanmamaktadır. Rüya sahibinin mahkemelik bir durumla karşılaşacağına ve sıkıntılı bir dönem geçireceğine işaret eder.

Rüyada Dere Suyunun Yükseldiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dere suyunun yükseldiğini görmek, rüya sahibi için hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada dere suyunun yükselmesi o yılın oldukça verimli geçeceğinin ve rüya sahibinin yaşantısının rahat olacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin karşılaşabilecekleri eşitli sürprizlere hazır olmaları ve rahata ermeleri şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Dere Suyunun Çekildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dere suyunun çekildiğinin görülmesi hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişilerin çok hayırlı bir haber alarak mutluluk yaşayacaklarına işaret eder. Olumsuz bir yorumda ise rüya sahibinin yanlış insanlarla görüşerek ailesine üzüntü ve sıkıntı yaşatacağına işaret eder.

Rüyada Akan Derede Yürüdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada akan derede yürümek, rüya sahibinin iş hayatında istenmeyen bir duruma düşerek verdiği emeklerin boşa gideceğine işaret eder. Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin işinde en iyisi olacağına, yaşadığı sıkıntı ve sorunlardan kurtulmak için büyük bir adım atacağına işaret eder. Ayrıca, rüyada akan derede yürümek, yaşanacak güzel bir birliktelik şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Dereden Su Aktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dereden su aktığını görmek, rüya sahibinin bütün ideal ve isteklerinin gerçekleşerek hedeflerine ulaşacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin kazanacakları başarı ve maddi kazançlar şeklinde yorumlanmaktadır. Dereden akan suyun daha sonra kuruduğunu gören rüya sahibinin ise ailesinden ayrılacağına delalet eder. 

Rüyada Dereden Su İçtiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dereden su içtiğini görmek, berrak su içtiğini gören rüya sahibinin iyi bir hayat ve huzurlu bir yaşam süreceğine işaret eder. Bulanık su içtiğini gören rüya sahibinin ise sıkıntı yaşayarak geçim darlığına düşeceğine işaret eder. Dereden tatlı su içtiğini gören rüya sahibinin hayatının zevk ve sefa içersinde geçeceğine ve acı su içen rüya sahibinin sağlığının bozulacağına işaret eder.

Rüyada Dereye Girdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

  • Rüyada dereye girmek, rüya sahibinin yüksek mertebe ve makamlara ulaşacağına işaret eder.
  • Rüyada dereye düştüğünün görülmesi ise rüya sahibinin hayatı ile ilgili önemli kararları tek başına alamayacak bir duruma geleceğine işaret eder.
  • Rüyada derede yüzdüğünü gören rüya sahiplerinin Allah katında makbul olan dini vecibelerine bağlı bir kişi olduğuna işaret eder.
  • Rüyada derede boğulduğunu gören rüya sahibinin oldukça kötü bir dönem yaşayacağına ve kötü haberler alacağına işaret eder.

Rüyada Dereden Kan Aktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada dereden kan ya da irin aktığının görülmesi, rüya sahibinin sıkıntı ve üzüntülü günler yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise bu rüyada görülen iyi ve kötü şeyler eşleri işaret ederek yorumlanmaktadır. Rüyada dereden bal veya süt aktığının görülmesi, berekete, nimete ve hayırlara işaret eder.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursel şengün
Nursel şengün - 5 yıl Önce

Rüyamda evimin arka bahçesinde dere varmış arkadaşlara orayı gezdirirken birden çok büyük su gelip dereyi doldurdu evimin alt kattaki komşuların evlerini su bastı onlar ağlayıp evlerini temizlerken bende kendi evime bakayım diyorum benim ev yarım inşaat halinde çok modern geniş odaları salonları olan bir ev içinde bana aşık bir yakışıklı delikanlı görüyorum sarılıyorum çok mutlu oluyorum

zahide gülseven
zahide gülseven - 5 yıl Önce

ruyamda cok buyuk akan su gordum once camurluydu daha sonra bembeyaz oldu ama cok buyuktu suyun genişligi bir kilo metreden daha genisti cok kurktum

Medyum - Aşk büyüsü