Rüyada Erik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Erik Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Erik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada erik görmenin anlamı rüya sahibinin hayırlı bir haber alacağına ancak aynı zamanda sıkıntılı bir duruma da düşeceğine işaret etmektedir. Rüyada erik görmek rüyanın biçimine, eriğin türü ve rengine göre farklı anlamlar kazanabilmektedir. Ancak genel olarak rüyada erik görmek hayırlara yorulmakta olup rüya sahibinin başarılı bir işe imza atacağına ve bol kazanç sağlayacağına işaret etmektedir. Rüyada erik gören bir kimsenin yakın zamanda müjdeli bir haber alacağına dair yorumlar da bulunmaktadır. İmam Nablusi (r.a) diyor ki; rüyayı gören bir kimsenin müjdeli bir haber alarak sevinç dolacağına tabir olmaktadır. Rüyada erik görmek dünya malına da işaret etmektedir.

Rüyada Erik Görmenin Anlamı

Rüyada erik görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ve genellikle olumlu anlamlara sahiptir. Rüyada erik gören bir kimsenin yakın zamanda müjdeli bir haber alarak çok sevineceğine işaret edilmektedir. Rüya sahibi eğer olgunlaşmış erik görüyor ise yakın zamanda emeklerinin karşılığını alacağına delalettir. Rüyada erik görmenin olumlu anlamları olduğu gibi olumsuz anlamları da bulunmaktadır ve ekşi erik görmen genellikle sıkıntıya işaret etmektedir. Rüyada erik tatlı ise rüya sahibinin eline yüklü bir miktarda para geçeceğine ve zengin bir yaşamı olacağına alamet etmektedir.

Rüyada Erik Topladığını Görmenin Anlamı

Rüyada erik toplamak rüya sahibi için oldukça hayırlı bir rüyadır. Sıkıntıların geçmesine ve sağlık sorunlarının azalmasına tabir olmaktadır. Rüyada erik topladığını gören bir kimsenin helal kazanç sağlayacağına ve bu kazancını iyi bir şekilde değerlendireceğine dair de yorumlar mevcuttur. Rüyada erik toplamak kişinin geleceğinin iyi olduğunu ve refah içinde yaşayacağını anlatmaktadır. Rüya sahibinin başına birtakım işler geleceğini ancak bu işlerden kolaylıkla sıyrılacağını da delalet etmektedir.

Rüyada Erik Yediğini Görmenin Anlamı

Rüyada erik yemek rüya sahibinin yakın zamanda hayırlı bir kısmet bulacağına ve evliliğe kadar gideceğine işaret etmektedir. Rüyada erik yediğini gören bir kimsenin şansının ve talihinin artmasına ve kısmet kapısının açılmasına delalettir. Rüya sahibinin eline yüklü miktarda bir para geçecek, yardıma muhtaç kişilere yardım edecek ve sağlık sorunları bitecektir. Rüyada erik yemek olumlu anlamlara sahip bir rüyadır ve rüya sahibinin geniş bir ailesi olacağına işaret etmektedir. Rüyada erik yemenin anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Geniş ve mutlu bir aileye sahip olmak
 • Hane içindeki problemlerin bitmesi
 • Sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması
 • Bolluk ve bereket içinde bir yaşam geçirilmesi
 • Güzel ve müjdeli haberler alınmasına
 • Hayırlı evlat sahibi olmaya işaret etmektedir.

Rüyada Tatlı Erik Görmenin Anlamı

Rüyada tatlı erik görmek ve yemek kişinin mal varlığının artacağına ve paylaşımlı karakterine işaret etmektedir. Rüyada tatlı erik yiyen bir kimse eğer evli ise erkek çocuğa da yorulmaktadır. Rüya sahibinin hayırlı bir kısmet bulacağına, iş yerinde terfi alacağına ve borçlarının biteceğine yönelik yorumlar da mevcuttur. Rüyada tatlı erik yiyen bir kimsenin çevresindeki dostları ve akrabaları ile olan ilişkisinin kuvvetli olduğuna da dikkat çekilmektedir. Tatlı erik yemek müjdeli haberler alınacağına ve kişi eğer işsiz ise iş bulacağına alamet etmektedir.

Rüyada Ağaçtan Erik Koparıp Yemenin Anlamı

Rüyada ağaçtan erik koparıp yemek eğer mevsiminde toplanıyor ise rüya oldukça hayırlı anlama sahiptir. Ancak eğer ağaçtan toplanan erik mevsiminde değilse rüya sahibinin başına birtakım kötülükler geleceğine işret etmektedir. Rüyada ağaçtan erik koparıp yediğini gören bir kimsenin mutlu bir hayatı olacağına ve bu hayatını iyi değerlendirmesi gerektiğine rivayet edilmektedir. Rüyada mevsimi dışında erik yediğini gören bir kimsenin ise temkinli davranması gerekmekte olup etrafındaki insanlara hemen güvenmemesine yorulmaktadır. Rüyada mevsiminde olmayan erik yenildiğinde kişinin maddi problemlerinin oluşmasına ve borçlarının artmasına alamettir. Mevsiminde toplanıp yenen erik hayra işaret ederken; mevsim dışında toplanan ve yenen erik şerre yorulmaktadır.

Rüyada Erik Sattığını Görmenin Anlamı

Rüyada erik satmak rüya sahibinin uzun zamandır dilediği dileklerin gerçekleşmesine yorulmaktadır. Kişinin kurduğu hayallerin gerçekleşmek üzere olduğuna ve bu hayallerin gerçekleşmesi ile kişinin hayatının değişeceğine alamet etmektedir. Rüyada erik sattığını gören bir kimsenin haddinden fazla çabaladığına dair yorumlar da bulunmaktadır. Rüyada erik satmak kişinin çok çalıştığına ve hak ettiği karşılığı uzun bir süre sonra alacağına delalettir. Rüya sahibinin uzun zamandır aklına takılan problemlerin de kısa süre içinde çözüleceğine işaret etmektedir. Rüyada erik görmek hayırlı anlamlara sahiptir ancak kişinin temkinli davranması da gerekmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören kimsenin hayalleri için çabaladığına ve emeklerinin karşılığını yakın bir zamanda alacağına yorulmaktadır. Rüya sahibinin kazancını doğru kullanması gerektiğine ve hane halkı ile paylaşmasından da bahsetmiştir.

Hamileyken Rüyada Erik Görmenin Anlamı

Hamileyken rüyada erik görmek mevsimi olsun olmasın hayırlı anlama sahip bir rüyadır. Kişinin erkek bir çocuğu olacağına işaret etmekte olup hayırlı evlat nasip edileceğine de yorulmaktadır. Hamileyken erik rüyası gören bir kimsenin rahat bir hamilelik süreci geçireceğine ve sevdikleri tarafından yalnız bırakılmayacağına yorumlanmaktadır. Rüyada erik gören bir hamilenin çevresindeki insanlar tarafından korunduğuna ve sevildiğine işaret etmektedir. Rüyada erik yeniliyor ise rüya sahibinin isteklerinin kısa sürede gerçekleşeceğine ve hane içinde müjdeli haberler alınacağına delalet etmektedir.

Rüyada Mor Erik Görmenin Anlamı

Rüyada mor erik görmek rüya sahibi için hayırlı olmayan ve şerre yorulan bir rüyadır. Rüyada mor erik görmek kişinin kazancını kaybedeceğine ve yalnız kalacağına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimsenin çevresi tarafından yalnız bırakılacağına ve tüm saygınlığını yitireceğine delalet etmektedir. Rüyada mor erik görmek rüya sahibinin ayıplanmasına ve yüz kızartıcı bir suç işlemesine de işret etmektedir. Rüyada mor erik görmek hayırlı bir rüya olmayıp olumsuz birçok anlamı bulunmaktadır bu anlamları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Rüyada mor erik gören bir kimsenin saygınlığını kaybedeceğine,
 • Yalnız kalacağına,
 • Hane içinde tartışmalar yaşanacağına,
 • Huzursuz bir yaşama,
 • İş sahibi ise işten kovulacağına ya da batacağına,
 • Maddi sıkıntı çekeceğine ve borçlarını ödeyemeyeceğine işaret etmektedir. Rüyada mor erik görmek şerre yorulmaktadır.

Rüyada Kırmızı Erik Görmenin Anlamı

Rüyada kırmızı erik görmek rüya sahibinin istek ve hayallerinin kısa zaman içinde gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada kırmızı erik gören bir kimsenin başarılı bir iş hayatı olacağına ve etrafındaki insanların kendisine saygı duyacağına yorulmaktadır. Rüyada kırmızı erik görmek aynı zamanda kişinin dünya malına verdiği önemi de göstermektedir. Rüya sahibinin dertsiz tasasız zengin bir hayat süreceğine ve dünya malının çok olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yeşil Erik Görmenin Anlamı

Rüyada yeşil erik görmek hayırlı anlamlara sahiptir ve kişinin mutlu bir hayatı olacağına yorulmaktadır. Rüyada yeşil erik görmek Caferi Sadık (r.a) tarafından da yorumlanmıştır ve bu konu hakkında; kişiye müjdeli bir haber geleceğine ve hayatını refah içinde geçireceğine delalet ettiğinden bahsetmiştir. Rüyada yeşil erik görmek mevsiminde görülüyor ise hayırlı anlamlara sahip olup mevsiminin dışında görülüyor ise kişinin yaşayacağı hastalığa işaret ettiği bilinmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek Bayar
Dilek Bayar - 5 yıl Önce

Rüyamda bir poşet yeşil parlak yanımdaki bi adamın topladığını gormek

Medyum - Aşk büyüsü