Rüyada Ev Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Ev Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Ev Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada ev görmek diyanet yorumuna göre; rüya sahibinin güvende olacağına ve daha huzurlu bir döneme kişinin geçiş yapacağına delalet eder. Rüyada evin nasıl görüldüğüne göre çoğu zaman farklılık gösteren bu rüyanı en yaygın tabiri bu şekildedir. Bu yaygın tabire ek olarak rüyada ev görmek hakkında İmam Cafer – i Sadık (r.a) şu tabirde bulunmuştur; kişinin rüyasında bir ev görmesi, o ailenin genişleyeceğine ve rüyayı gören kişinin hanesinin bereketleneceğine işaret etmektedir. Bu rüya hakkında yapılan her iki tabirde de rüya sahipleri için birçok hayır ve bereket vardır.

Rüyada Yeni Yapılmış Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya sahibinin, imanının güçleneceğine ve hayatında daha çok hayırlı işler yapacağına işaret eden ve içinde daha birçok manevi işaretler taşıyan önemli bir rüyadır. Rüyada yapılmış ev görmek hakkında yapılan bu güzel tabire benzer biçimde dini kaynaklarda;

 • Rüya sahibinin, kederlerinin biteceği
 • Manevi açıdan doygunluğa ulaşacağı
 • Maddi kazancın bir kısmını hayra harcayacağı
 • İtibarının artacağı

Yorumları yapılmaktadır. Bu rüya hakkında yapılan ilk yorumla diğer yorumlar büyük bir paralellik göstermektedir. Bu rüyayı gören kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur, kişinin rüyayı gördükten sonra hayra yönelmesi olacaktır.

Rüyada Çok Odalı Ev Görmek Ne Demektir?

Rüyada çok odalı ev görmek birçok farklı unsur değerlendirilerek tabir edilmektedir. Örneğin; rüyada geniş ve çok odalı bir evin görülmesi rüya sahibinin kibrine yenik düşerek birçok kişinin kalbini kıracağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra eğer kişi rüyasında küçük fakat çok odalı bir ev görmüşse; birçok kişi tarafından haksızlığa uğrayacağına ve rüya sahibinin yakın çevresinden gelen bu zararlar karşısında büyük bir kedere düşeceğine işaret etmektedir. Bu tabirlerin dışında Büyük İslam Alimi İmam Nablusi (r.a)’ye göre bu rüya; iman sahibi kişilerin yaşayacakları manevi bunalım ve çok yönlü sıkıntılara işaret etmektedir. Her açıdan bu rüyayı gören kişilerin temkinli olması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Bakımsız Ev Görmek Neye İşaret Eder?

Harabe veya bakımsız bir evin rüyada görülmesi çoğu zaman hayırla tabir olunmaz. Bu rüyada rüya sahibinin, çok üzüleceği ve pişman olacağı bazı kayıplarının olacağına işaret edilmektedir. Bu kayıplara üzülmesinin nedeni de uzun süre ilgi göstermediğinden ve ihmal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Rüyada bakımsız ev görmek bu tabirlere ek olarak kişinin kendini ihmal ettiği ve sorumluluklarını yerine getiremediği anlamını da taşıyor olabilir. Oldukça büyük bir uyarıcı nitelik taşıyan bu rüyaya dikkat edilmesi ve ibret alınması birçok alim tarafından tavsiye edilmiştir. 

Rüyada Güzel Eşyalı Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Güzel eşyalar, ferah mekanlar ve sevilen kişilerin rüyada görülmesi genellikle hep hayırla tabir edilmektedir. Rüyada güzel eşyalı ev görmek de bu yönüyle oldukça hayırlı ve rüya sahipleri için güzeldir. Bu rüya; kişinin kazancının artarak miras bırakan kimselerden olacağına, kazancını hayırlı işlere yatırmaktan kaçınmayacağına ve ailesini rahat ettireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Ev Gezmek Neye İşaret Eder?

Birçok rüyada olduğu gibi bu rüyada da görülen evin özelliklerine göre yorumlar farklılık göstermektedir. Rüyada ev gezmek hakkında eğer ev geniş ve ferahsa;

 • Kişinin yakın zamanda düze çıkacağı
 • Beklentisinin üstünde bir kazanç elde edeceği
 • İlmi anlamda gelişeceği
 • Helal yoldan kazancının artacağı

Yorumları yapılmaktadır. Bu yorumlara benzer olarak eğer rüyada dar odalı, boğucu ve kötü bir ev görülmüşse;

 • Uzun süredir verilen emeklerin boşa çıkacağı
 • Haksızlığa uğrayacağı
 • Yeise kapılacağı ve
 • İftiraya uğrayacağı

Şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Rüyada görülen işaretlerin farklılıklarının rüyanın manalarında yarattığı farkları gösteren en önemli rüyalardan birdir. Bu nedenle rüyaların detaylıca incelenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Rüyada İki Katlı Ev Görmek Ne Anlama Gelir?

Yüksekliği ve kat sayısı arttıkça rüyada görülen evin tabirleri değişiklik gösterse de genel itibariyle benzer yorumlara sahiptir. Rüyada iki katlı ev görmek güzel ve hayırlı haberlerle tabir olunmaktadır. Genellikle rüyada evlerin kat sayılarının çok olması; ailenin genişleyeceğine, kişinin evlenerek yuva kuracağına, eğer evliyse çocuk sahibi olacağına işaret etmektedir. İbn – i Sirin (r.a)’e göre; bir kimse rüyasında yüksek binalar ve geniş odalar görüyorsa bu kişinin hayra erişeceği ve ailesi de bu hayırdan nasibini alacağına delalet etmektedir. Her yönüyle bu rüya sizin için hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Başkasının Evini Görmek Ne Demektir?

Rüyanın görülüş biçimine ve rüyada görülen kişiye göre farklık gösteren bir rüyadır. Rüyada başkasına ait ev görmek eğer kişi tanıdık bir kimseyse, rüyada görülen kişinin;

 • Önemli bir başarı elde edeceğine
 • Rüya sahibine beklenmedik bir fırsat sunacağına
 • Rüyada görülen kişinin servetinin artacağına

İşaret edilmektedir. Bununla birlikte eğer rüyada görülen ev tanımadığınız bir kişiye aitse o zaman bu rüya sizin için yorumlanmaktadır. Bu yorumlar;

 • Yaptığınız bir iyilik için ödüllendirileceğiniz
 • İş yerinde saygınlığınızın artacağı
 • Hayırla anılacağınıza ve
 • Sorumluluklarınızın artacağı

Şeklindedir. Genel hatlarıyla içinde birçok değişken olsa da bu rüya birçok kişi için hayırlıdır.

Rüyada Ev Satın Aldığını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada ev satın aldığını gören kişilerin dünya hayatında yaşayacakları büyük bir mutluluğun müjdesini vermektedir. Rüyada ev almak kişinin sahip olduğu eşyalarının kıymetinin artacağına ve büyük bir topluluk tarafından takdir edileceğine işaret etmektedir. İmam Cafer – İ sadık Hz. bu rüya hakkında biraz daha farklı bir yorumda bulunmuştur. İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; eğer kişi rüyasında ev inşa ettiğini ya da ev aldığını görüyorsa, o kimselerin ahirette yaşayacaklar çok büyük hayırlar işaret edilmektedir. Elbette bu tabirin gerçekleşmesi için kişinin ibadete sarılması ve günahlardan uzak durması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Ev Boyamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ev boyadığını gören her bir kişi için ayrı yorumlar yapılmaktadır. Rüyada evin boyandığı renklere göre birçok anlam farklılığı ortaya çıkabilmektedir. Eğer rüyada; kırmızı, siyah, kahverengi vb. koyu renklerle ev boyanıyorsa;

 • Ailenizin ve sizin suçlanacağına
 • Fitneye sebep olacak bir durumun boy göstereceğine
 • İhanete uğrayacağınıza ve
 • Çevrenizden gelecek önemli bir zarara

İşaret etmektedir. Fakat bu yorumların tam aksine eğer rüyada ev; beyaz, mavi vb. açık ve ferah renklerle boyanıyorsa;

 • Gelecek olan hayırlı haberlere
 • Uzun süredir görüşülmeyen bir kişinin ziyaret edeceğine
 • Olumlu yönde değişimler yaşayacağınıza

İşaret etmektedir. Bu rüyada da birçok ayrıntıya dikkat etmek ve bu doğrultuda uygun tabiri bulmak gerekmektedir.

Rüyada Ev Temizlemek Neye İşaret Etmektedir?

Rüyada kirli ev temizlemek, rüya sahipleri için hayırlıdır. Bu rüya genel hatlarıyla uyarıcı özellikler taşıdığı için bir açıdan tehlikeli olabilir. Rüyada kirli bir evi temizlediğinizi görmek; uzun süredir pişmanlık yaşadığınız bir durumun düzeleceğine ve sizi memnun eden bir hale dönüşeceğine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra manevi açıdan da bu rüyanın kişinin kendi iman kirini temizlediği ve bu dönemden sonra daha çok hayır sahibi olacağının işaretleri verilmektedir. Cabir – Ül Magribi (r.a)’ye göre; bu rüyayı gören kimselerin, ahiret gününde temiz bir şekilde Allah’ın huzuruna çıkacakları işaret edilmektedir. Birçok açıdan bu rüya sizin hayırdır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü