Rüyada Evlenmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Evlenmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Evlenmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada evlendiğini görmek oldukça farklı ve derin anlamlar taşımakla beraber rüyadaki diğer ayrıntılarla beraber değerlendirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda evlenilen kişinin niteliği de rüya tabirinin yapılması için oldukça önemlidir. Genel anlamda rüyada evlenmek zenginlik anlamına gelirken; bolluk ve bereket anlamında da değerlendirilir. Rüyada evlenmekle alakalı diyanet yorumunda da sık sık kişinin zenginleşeceğine atıf yapılır.

Rüyada Evlenmek Yeni Bir Başlangıç Anlamına Gelmektedir

Rüyada evlenmek ile alakalı yapılan bir diğer yorum rüya sahibinin yeni başlangıçlara yelken açacağı şeklindedir. Rüyada evlenmek diyanet yorumunda da görüleceği üzere rüya yorumu yapılırken kişinin evliliğe olan bakış açısı da oldukça önemlidir. Kişinin hayatında evliliğe olumlu bakması, bu yönde kişinin hayatında meydana gelecek güzel bir gelişmeye işaret ederken, evliliğe olumsuz bakan kişinin rüyası olumsuz sonuçlanacak bir adım olarak da açıklanabilir. Bazı durumlarda bazı rüya alimleri tarafından keder, esaret ve borç anlamında yorumlanan rüyada evlenmek, İmamı Gazali (r.a) yorumunda Allah tarafından gelecek önemli bir yardım, kısmet, zenginlik ve mevki atlamak anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kendinden Genç Bir Kişiyle Evlenmek

Kişinin rüyasında kendinden genç bir kişiyle evlenmesi zenginlik şeklinde yorumlanır. Kişi rüyasında kendinden genç biriyle evlendiğini görürse kısa sürede zenginliğe kavuşacak, gelecek hayatını bolluk içerisinde geçirecektir. Rüyada kendinden genç bir kişiyle evlenmek ayrıca mülk sahibi olmak, önemli bir miras edinmek şeklinde de açıklanabilir.

Rüyada Orta Yaşlı Biriyle Evlenmek

Rüyada orta yaşlı biriyle evlenmek oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. Kişinin kısa sürede oldukça zengin olacağına delalet eder. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre bu zenginlik kişinin manevi yaşamı için de oldukça olumlu etkiler yapacak, iç dünyasını da oldukça zenginleştirecektir.

Rüyada Tanınmayan Bir Kadınla Evlenmek

Rüyada rüya sahibinin daha önce hiç görmediği tanımadığı bir kadınla evlenmesi farklı anlamlarda yorumlanabilecek bir rüyadır. Câferi Sâdık (r.a) rüya sahibinin rüyasında tanımadığı bir kadınla evlenmesi durumunda ev değiştirmesinin oldukça muhtemel olduğunu belirtir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre ise rüyada tanımadığı bir kadınla evlenmek kişinin uzun zamandır çaba gösterdiği maksadının gerçek olması aynı zamanda son dönemlerde karar veremediği bazı hususlarda amacının ne olduğunun farkına varması olarak ifade edilmektedir.

Rüyada Evlenmek İçin Söz Kestiğini Görmek

Rüyada evlenmek için söz kestiğini görmek büyük bir menfaat anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada evlenmek için söz kestiğini görmek beklenmeyen çok büyük bir kişiden önemli bir menfaat sağlanacağı, bu sağlanan menfaat sonucunda maddi anlamda önemli bir zenginlik sahibi olunacağı şeklindedir.

Rüyada Sevgiliyle Evlenmek

Rüyada sevgiliyle evlenmek kişinin muradına ermesi anlamına gelecektir. Rüyada sevgilisiyle evlendiğini gören kişinin uzun zamandır olması için çabalayıp yoğun gayret harcadığı bir hususta sona geldiği ve kısa bir süre içerisinde emeklerinin karşılığının alınacağı düşünülür.

Rüyada Evli Bir Kadınla Evlenmek

Rüyada kişinin halihazırda evli olduğu bir kadınla evlendiğini görmesi bu yönde olumsuz anlamda değerlendirilebilecek ender rüyalardan biridir. Rüyada evli bir kadınla evlenmek kişinin uzun bir süredir arzu ettiği ve çabaladığı şeylere sahip olamayacağı, bu yönde işlerinin ters gideceği şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Birçok Şahit Eşliğinde Evlendiğini Görmek

Rüyada şahitler eşliğinde evlendiğini görmek Allah’ın yardımı ve nimet bolluğuna delalettir. Kişinin rüyasında şahitler huzurunda (bazen onlarca şahit) evlenmesi Allah’a kulluk konusunda üstüne düşeni yaptığı ve bu konuda söz verdiği anlamına gelmektedir. Şahitler eşliğinde yapılan düğün eğer nikah salonunda gerçekleşirse kişi arzuladığı mevki ve makama bir an önce erişecektir.

Rüyada Çok Güzel Bir Hanımla Evlendiğini Görmek

Rüyada kişinin tanımadığı bir kadınla evlenmesi başlığı altında da değerlendirilebilecek bu rüyada, kişinin rüyada çok güzel bir hanımla evlendiğini görmesinin oldukça güzel bir rüya olduğu şeklinde yorumlar yapılması yanlış olmayacaktır. Rüyada görülen hanımın güzelliği ve asaleti kadar faziletinin ve değerinin olacağı; bunun sonucunda da kişinin özellikle manevi dünyasının oldukça zenginleşeceği ifade edilir. Cabir ül Magribi (r.a) bu durumu saltanat olarak tabir etmektedir. Aynı zamanda güzel amel, nimet, makam ve mutluluk olarak da açıklanabilir.

Rüyada Evlenmekten Vazgeçtiğini Görmek

Rüyada evlenmekten vazgeçtiğini görmek gerçek hayatta da kişinin kararsız bir yapıda olduğuna delalettir. Özellikle kişinin evlilik hazırlığı yaptığı sırada bu rüyayı görmesi kendisinden ve evleneceği kişiden emin olmamak şeklinde açıklanırken İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre kişinin bu yönde düşünmesi gereken biraz daha zamanı vardır. Evlilik hazırlığı yapmayan birinin bu rüyayı görmesi de gelecekte yapacağı evliliğin mutsuz bir evlilik olacağı şeklinde yorumlanabilir. Bu yönde daha çok, evleneceği kişi tarafından kullanılmak, sınırsız menfaat aracı şeklinde görülmek ve duygularını kullandırmak olarak da yorumlanır.

Rüyada Evlenerek Gelinlik Giymek

Rüyada evlenerek gelinlik giymek her anlamda güzel bir rüyadır. Beyaz rengin rüyada görülmesi her açıdan oldukça güzel olarak değerlendirilirken, rüyada evlenip gelinlik giyen kişinin bekar olması durumunda yakın zamanda evleneceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Burada gelinliğin rengi ve şekli de çok önemlidir. İmamı Nablusi (r.a) rüyada gelinlik giymek ile alakalı kişini gelinliğinin bembeyaz ve ışıltılı olması durumunda uzun süren özel bir evlilik müessesine kavuşacağını belirtirken, gelinliğin kirli ve çamurlu olması durumunda ise evliliğin kötü bir şekilde sonuçlanacağını ifade etmiştir. Özetle güzel ve ışıltılı bir gelinlik içerisinde evlenmek her açıdan kişinin geleceğinin güzel şekilleneceğine delalettir.

Rüyada Evlilik Hazırlıkları Yapmak

Rüyada evlilik hazırlıkları yapmak ya da başka bir tabirle rüyada evlenmek üzere olduğunu görmek kişinin uzun süredir içerisinde tuttuğu korkuların açığa çıkması anlamına gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) bu rüyayı kişinin evlendikten sonra oluşacak kötü durumlarla alakalı duyduğu bir korkuya bağlasa da İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüya kişinin geçmişte yaptığı bir hatanın gün yüzüne çıkacağı şeklinde açıklanabilir. Aynı zamanda rüyada evlenmek üzere olmak kişinin mahremiyetinin ortaya çıkması ve masum duygularının darbe alması şeklinde de açıklanabilir.

Rüyada Yeniden Evlendiğini Görmek

Rüyada yeniden evlendiğini görmek rüya sahibinin yaşamını toptan değiştirecek bir olay yaşanacağı şeklinde tabir edilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüya sahibi yaşayacağı bu sarsıcı olay sonucunda ailesinden gördüğü destekle bunu aşacak, bir süre geçtikten sonra her şeyi eski haline getirmeyi başaracaktır. Olumlu anlamda ise rüya sahibinin çevresiyle dayanışmasının artması, daha çok paylaşım yapma olanağı bulması ve bunun sonucunda iç dünyasının da ferahlaması da bu yönde ifade edilecek bir diğer detaydır.

Rüyada Evlenmek İstememek

Rüyada evlenmek üzere olduğunu gören ancak bunu istemeyen rüya sahibinin gerçek hayatında da istemediği bazı şeyleri yapması için zorlandığı ifade edilmektedir.  Rüya alimlerinin bu yönde birleştiği genel yorum, kişinin çevresinden yapmasını istemediği bir konuda gördüğü baskı neticesinde oldukça mutsuz ve kederli bir duruma gelmesi ve gelecek yaşantısında mutsuz bir evlilik yapabileceği şeklindedir. Kişinin zorlandığı bu durumları tek başına aşması kötü günlerin geride kalması olarak da nitelendirilebilir. Tersi durumda ise kişinin başına yakın bir gelecekte kötü bir durum gelecektir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü