Rüyada Fındık Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Fındık Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Fındık Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada fındık görmek İslami birçok kaynakta kişinin bereket sahibi olacağına ve rızkının bollaşacağına işaret etmektedir. Çoğu rüyada olduğu gibi bu rüyada da elbette fındığın görülme şekline göre anlam farklılıkları mevcuttur. Ancak Çoğu biçimiyle rüyada fındık görmek hayırlı ve güzel haberlere delalet eder. Rüyada fındık görmek İmam Cafer – i Sadık (r.a)’a göre; dünya malının artacağı ve rüya sahibinin artan malına şükretmesi halinde hayırlı insanlardan olacağına işaret etmektedir. Bu tabirin bir benzerini de İmam Nablusi Hz. yapmıştır. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüyada fındık görmek, cömert, hayırlı ve itibarlı bir kimseyle tabir olunur. Bu yorum doğrultusunda rüya sahibinin hayatına etki edecek olan önemli bir kişiyle yakın zamanda görüşmeye ve yardımlaşmaya işaret etmektedir. 

Rüyada Çuvalla Fındık Görmek Ne Anlama Gelir?

Çuvallar dolusu fındık görmek, rüya sahibinin hem aile hayatına hem de bizzat kendisine tabir edilir. Rüyada çuvalla fındık görmek kişinin;

 • Aile fertleriyle ilişkisinin artacağına ve bozuksa düzeleceğine
 • Miras veya başka bir yolla toplu para kazanacağına
 • Hanesinde bereketin artacağına
 • Sözlerinin itibar göreceğine ve
 • İş hayatında yükseleceğine

İşaret etmektedir. Çuvalla fındık ya da herhangi bir güzel yiyeceği, değerli bir eşyayı görmek benzer anlamlar taşımaktadır. Özellikle fındığın görülmesi bu rüyanın daha çok ailevi yönüne işaret etmektedir. Bu rüya sizin ve aile efradınız için birçok hayrın habercisidir.

Rüyada Kavrulmuş Fındık Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada kavrulmuş fındık görmek farklı biçimlerde tabir olunmaktadır. Rüyada fındıkları eğer kişi kendisi kavuruyorsa bu rüya; kişinin kazancında artışa, ticarette berekete, çiftçiyse hasadının çokluğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda iş yerinde yaşanacak büyümelerde bu rüyanın başka bir tabiri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında eğer kişi rüyasında başka biri tarafından kavrulmuş bir fındık görüyorsa; yeni bir iş fırsatının doğacağına, uzun süredir yapılan bir planın faaliyete geçeceğine ve eğer kişi bekarsa yakın zamanda dünya evine gireceğine işaret etmektedir. Bütün yönleriyle bu rüya insanların hayrı ve selameti için güzellikler barındıran bir rüyadır.

Rüyada Birine Fındık Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada fındık vermek, hayırlı birçok işe vesile olunacağının işaretidir. Yapılan bir rivayete göre, bu rüya hakkında İbn – İ Sirin (r.a) şöyle buyurmuştur; bir kişi rüyasında güzel bir yiyeceği ikram ettiğini görüyorsa, o kişi, birbirlerini seven kimselerin evliliklerine vesile olacağına işaret etmektedir. Bu rüyada dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur ise rüyada birine verilen fındığın miktarıdır. Fındığın miktarınca kişinin manevi alemde kazanacağı sevaplarda işaret ediliyor olabilir. Azda olsa çokta olsa rüyada fındık vermek güzel ve sevindirici bir rüyadır. 

Rüyada Fındık Kabuğu Kırmak Neye İşaret Eder?

Kabuğu kırılarak fındığı elde etmek çok büyük hayırlarla karşılaşılacağına işaret etmektedir. Rüyada fındık kırmak özellikle sert bir kabuk kırılıyor ve fındık yeniyorsa o zaman bu rüya;

 • Çekilen tüm sıkıntıların dineceğine
 • Uzun süredir yaşanan zorlukların biteceğine
 • Ferah ve güzel dönemlerin başlayacağına
 • Maddi anlamda kazancın iki misli artacağına
 • Aile saadetini yakalayacağına

Ve daha birçok benzer hayra işaret etmektedir. Rüyada kabuğu kırılan hemen hemen her şey rüya sahibinin, çok zorluk çektiği ve sabrettiği olayların son bulacağının bir habercisidir. Bu rüyayı gören kişilerin şükretmeleri ve ne olursa olsun sabretmekten vazgeçmemeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Fındık Topladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişi kendi bahçesinden fındık topladığını görüyorsa, o kişiler için çok büyük bir bereket ve şöhret var demektir. Rüyada fındık toplamak görmek insanlarla olan ilişkilerin büyük ölçüde artarak, rüya sahibinin tanınan ve çevresi tarafından takdir toplayan bir kimse olacağına delalet etmektedir. Bunun yanı sıra rüyada fındık toplamak hakkında Cabir – Ül Magribi Hz. rüya sahiplerinin, dünyada yaptıkları iyiliklerin ve işledikleri sevapların ahirette karşılığının misliyle alınacağını bizlere rivayet etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler eğer iman sahibi kişilerse ikinci yapılan rüya tabiri onlar için daha uygundur.

Rüyada Fındık Ağacı Görmek Neye İşaret Eder?

Eğitim hayatında ulaşılacak güzel bir mertebeyi işaret etmektedir. Bu rüyada kişinin eğitim hayatı başta olmak üzere genel anlamda okuldan sonra da ulaşacağı güzel bir hedef tabir edilmektedir. Rüyada fındık ağacı görmek, uzun zamandır verilen emeklerin karşılık bulacağı ve herkes için önemli bazı işlerin başarılacağı müjdesi de verilmektedir. İlmin artacağı ve maddi imkanların genişleyeceği de bu rüya hakkında yapılan diğer önemli yorumlar arasında gösterilmektedir.

Rüyada Yeşil Kabuklu Fındık Görmek Ne Demektir?

Önemli etkilere sahip bazı olaylar karşısında rüya sahibinin düşeceği tereddütte işaret etmektedir. Rüyada yeşil kabuklu fındık görmek, rüya sahibinin daha birçok konuda tecrübesiz ve ham olduğuna delalet etmektedir. Bu rüyanın işaret ettiği diğer yorumlar ise;

 • İş yaşamında oluşacak teknik sorunlara
 • Olaylar karşısında yanılgıya düşmeye
 • Manevi açıdan yetersiz hissetmeye
 • Yalnız ve çaresiz bir dönemin başlayacağı

Şeklindedir. Bu rüya olumsuz bazı haberleri taşıyor olsa da kişinin uzun vadede bu sorunlardan kazandığı tecrübelerle iyi yerlere geleceğine işaret etmektedir. Yaşanan sıkıntılar, çekilen çileler ve zorluklar rüya sahibinin olgunlaşmasına ve daha üretken olmasına da vesile olacaktır.

Rüyada Birinin Fındık Vermesi Ne Demektir?

Size fındık veren birini görmek genel itibariyle tehlikeli bir tabire sahiptir. Rüyada birinin fındık verdiğini görmek;

 • Başınıza gelecek sıkıntılı bir duruma
 • Boş vaatlere kanacağına
 • Hayırsız kimselerin şerrine uğrayacağına
 • Emek verilen bir işin boşa çıkacağına

Tabir olunmaktadır. Bu rüyada verilen birçok mesaj ve uyarı vardır. Örneğin; size fındık verdiğini gördüğünüz kişi eğer sevmediğiniz bir kimseyse ondan gelebilecek büyük bir zarar ve fitne size rüya yoluyla ilham ediliyor olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, rüyada fındık verdiğini gördüğünüz herkesin size zarar vereceğini düşünmekte yanlıştır. Bu rüya hakkında yapılan diğer önemli yorumlar;

 • Önemli bir kimse tarafından uyarılacağınıza
 • Görülen kişinin size sıkıntılarınızda destek olacağı ve
 • Dostun yardımına mazhar olunacağı

Şeklindedir. Bu tabirlerden anlaşılacağı üzere rüyada gördüğünüz kişilerden gelecek zararlara değil genel anlamda karşılaşabileceğiniz zorluklara çözüm bulmanız tavsiye edilmektedir. 

Rüyada Fındık Sattığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Fındık sattığını gören kimseler için hayırlı tabirler bulunmaktadır. Rüyada fındık satmak kişinin kazancında küçük fakat sürekli bir artışın habercisidir. Aynı zamanda rüyasında fındık sattığını gören kişilerin evlilikle ilgili bazı işlerinin olacağı şeklinde rüya tabiri yapılmaktadır. Eğer kişi zaten evliyse bu rüya, o kişinin evliliğe vesile olacağına, eğer kişi evli değilse de hayırlı bir kısmetle karşılaşacağına işaret etmektedir. Manevi ve maddi açıdan kişinin doygunluğa ulaşacağı da bu rüya hakkında yapılan genel bir tabirdir. 

Rüyada Fındık Yemek Neye İşaret Eder?

Rüyada fındık yemek, karşılaşılacak olan tüm zorlu dönemlerden zaferle ayrılacağını temsil etmektedir. Eğer kişi rüyasında kabuklu fındık yiyorsa bu rüya o kimsenin özellikle iş hayatında kazanacağı çok büyük zaferlere işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin, zorluklar karşısında yılmaması, sorunlara çözüm üretmeleri ve gelen her sıkıntılı duruma sabretmeleri halinde rüya sahiplerinin, büyük bir refaha ulaştıracağına ve zafer kazanacaklarına işaret etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan kılıç
Hakan kılıç - 5 yıl Önce

Rüyamda leğen içimde fındık içi ve badem içi habeleri çok büyük ve irili

Sevgi buluş
Sevgi buluş - 5 yıl Önce

Ben rüyamda evime kadınların kızarak fındık attıklarını gördüm bunu yorumlarmısınız

Şeyma
Şeyma - 5 yıl Önce

Ruyamda akrabalar bana erzak yardimi yopıyor çuvallarla kavun portakal fındik gibi

Medyum - Aşk büyüsü