Rüyada Gelinlik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Gelinlik Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Gelinlik Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada gelinlik giyilmesi yakında zamanda hayırlı bir haber duyulacağını göstermektedir. Bu rüya birçok tabirciye göre yaşanacak güzel şeylerin habercisidir. Örneğin İmam Nablusi Hz. tabirine göre bu rüya mutluluğun habercidir. Kişinin beklediği hangi güzel haber varsa o kısa süre içerisinde gerçekleşecektir. Bunun yanı sıra rüyada gelinlik giyilmesi evlilik olarak da yorumlanabilmektedir. Önemli bir rüya alim olan İmam Caferi Sadık Hz. bu rüyayı mutlu bir evliliğin işareti olarak göstermektedir. Bir kişinin daha önce evlilik yolunda giden ilişkisi yarım kalmış ise o kişi kısa süre içerinde çok mutlu olacağı bir evliliğe kavuşacaktır.

Bu rüya çoğu yorumcu için hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Böyle düşünen bir başka rüya yorumcusu İbn-i Sirin Hz. rüyasında gelinlik gören kişinin çok mutlu ve huzurlu olacağını söylemiştir. Rüyada gelinlik görmek diyanet yorumuna göre mutlu bir evliliğin habercisidir. Evli kişiler için ise hayırlı bir evladın dünyaya geleceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada gelinlik giymek genel olarak hayra yorulmaktadır. Ancak giyilen gelinliğe göre de rüyanın anlamı değişebilmektedir. Rüyada gelinlik giymek ihya yorumunda sevinç ve neşe anlamına gelmektedir. Bu rüya arzu edilen şeylere kavuşulacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Giyilen Gelinliğin Beyaz Olması

Beyaz gelinlik saflığı ve temizliği temsil etmektedir. Rüyada beyaz gelinlik giymek ise başarı ve mükemmelliğin habercisidir. Bu rüya yeni bir başlangıç anlamına da gelebilmektedir. Rüya sahibi çalıştığı işten ya da bulunduğu konumdan sıkıldıysa şayet radikal bir değişiklik yaparak mutluluğa kavuşacaktır. Bu kişi şehir ya da iş değiştirebilir ve kendisi için en uygun hayatı yaşamak için büyük adımlar atabilir. Yani bu rüyayı gören kişi hak ettiği huzurlu yaşama ve aydınlık bir geleceğe kavuşacaktır.

Rüya Evli Kişinin Gelinlik Giymesi

Rüyada gelinlik giymek güzel şeylerin işareti olarak gösterilmektedir. Bunun yanı sıra ise evli kadının rüyada gelinlik giymesi nedir soru da akıllara gelebilmektedir. Bu rüya genel olarak aile yaşantısı ile ilgilidir. Evli kişinin rüyasında gelinlik görmesi, kişinin hane içinde oldukça mutlu olacağını göstermektedir.

Ancak bu rüya giyilen gelinliğe göre de farklı yorumlanmaktadır. Örneğin gelinlik temiz ise mutluluk ile karşılanacak bir haber duyulacağı anlamı taşımaktadır. Fakat gelinlik eski ve kirli ise bu tam tersi anlama gelerek kişilerin kötü bir haber alacağının habercisi olabilmektedir. 

Bekar Birisinin Rüyasında Gelinlik Giymesi

Bu rüya evliliğin müjdecisidir. Rüyada bekar kızın gelinlik giymesi, o kızın sevgi dolu bir aşkı yakında bulacağını göstermektedir. Bu aşkı bulan kişi ise evliliğe doğru adımlar atacaktır. Oldukça hayırlı bir rüya olarak değerlendirilen bu rüya, rüya sahibinin dünya evine gireceğini ve mutlu bir evliliğin kendisini beklediğini göstermektedir.

Bir erkek rüyasında gelinlik giymiş ise bu genel olarak iyi bir şekilde yorumlanmamaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin bazı problemlerin içine kendisini sürükleyeceğini ve başının derde gireceğini göstermektedir. Bundan dolayı bu rüyayı gören erkekler attıkları adımları gözden geçirmelidir.

Rüyada Hamile Bir Kadının Gelinlik Giymesini Görmek

Rüyada hamile birinin gelinlik giymesi, çekilen tüm sıkıntılardan sonra kişilerin mutluluğa kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya aslında çekilen ıstırapları göstermektedir. Rüya sahibi yaşadığı bu zorlu zamanları atlatacak ve umutla beklediği güzel zamanlara kavuşacaktır. Eğer bu kişi iş yerinde problemler yaşıyorsa eğer bunlarda geride kalacak ve hak ettiği konuma gelecektir. Yani bu rüya, rüya sahibi kişiyi umutsuzluğa sürükleyen şeyler olsa bile bu sıkıntıların atlatılacağını göstermektedir. Ancak bunun içinde kişinin mücadele vermesi gerekmektedir.

Rüyada Kişinin Gelinlik İle Ağlaması

Rüyadaki bu ağlamanın gerçek hayattaki sansıma mutluluk gözyaşları olacaktır. Rüyada gelinlik giyip ağlamak, rüya sahibinin yakın bir zamanda çok mutlu bir haber alacağını ve bu haber için gözyaşı dökeceğini göstermektedir. Bu rüya yeni şeylerin de işareti olabilmektedir. Rüya sahibi yeni başlangıçlar için ülke ya da eş değiştirebilir ve bu değişiklik sonucunda da huzurlu ve mutlu bir hayat yaşabilir.

Cabir ül Magribi Hz. gibi alimlerin bazıları rüyada ağlamanın müjdeli haber duyulacağını gösterdiğini söylemektedir. Rüyada gelinlik ile ağlamak da kişinin iş ya da aile yaşantısında sevindirici haberler alacağını göstermektedir.

Kişinin Rüyasına Siyah Gelinlik Görmesi

Rüyada beyaz gelinlik giymek kişinin hayatında başarılar yakalayacağını göstermektedir. Bunun yanı sıra rüyada siyah gelinlik görmek nedir sorusu da aklılarla gelmektedir. Rüyada siyah gelinliğin görülmesi, beyaz gelinliğin tam tersi anlamlara sahiptir. Bu rüyayı gören kişiler kötü bir haber alacak ve mutsuz bir durumun içerisinde kalacaktır. Rüya sahibi kişinin ailesi ve arkadaşları ile arasında anlaşmazlıklar olacak ve keyifleri kaçacaktır. Rüyada siyah gelinlik görmek özellikle eşler arasında yaşanacak sıkıntıların habercisi niteliği taşımaktadır.

Rüyada Gelinlik Satın Almak

Rüyada gelinlik görülmesi, gelinliğin beyaz ya da siyah olmasına göre anlamları da değişmektedir. Rüyada gelinlik almak da buna benzer şekillerde yorumlanmaktadır. Yani bu rüyanın da iki farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi eğer rüyada alınan gelinlik temiz ve yeni ise bunun aşı göstermesidir. Alınan gelinlik kirli ve eski ise bunun tam tersi anlamı vardır. Bu rüya özellikle ilişkisi olan kişilerin ayrılık yaşayabileceğinin habercisi olabilmektedir.

Rüyada Renkli Bir Gelinlik Giyilmesi

Rüyada beyaz gelinlik müjdeyi, siyah gelinlik ise kötü haberi simgelemektedir. Bunun dışında rüyada renkli gelinlik görmek de gelinliğin rengine göre farklı anlamlar taşımaktadır. Örneğin, rüyada mavi renkte bir gelinliğin görülmesi, rüya sahibinin çok fazla sevap işleyeceği anlamına gelmektedir. Bu kişi Allah için sadık bir kul olacaktır. Eğer kişi rüyasında kahverengi bir gelinlik giymiş ise bu da kararsız durumların habercisidir. Bu kişi hayatında bazı kararsız kalacağı durumlar içerisinde kalacak ve tercihini düşünmeden yaparsa eğer yanlış olarak sapacaktır. Bu yüzde bu rüyayı gören kişi adımlarını atarken etraflıca düşünmeli ve mantıklı tercihler yapmaya gayret göstermelidir.

Rüyada Başka Kişinin Gelinlik Giydiğini Görmek

Bu rüya yardımlaşmayı göstermektedir. Bu rüya gelinlik giyen kişinin kim olduğu ile alakalı olarak farklı anlamlara gelebilmektedir. Ancak genel olarak bir kişi rüyasında kimin gelinlik giydiğini görmüş ise o kişiye büyük bir yardım yapacaktır. Gelinlik giyen bu kişi, rüya sahibinin de desteği ile çok büyük mutluluklar yaşayacak ve huzurlu bir yaşama kavuşacaktır. Rüyada gelinlik giyen kişi, rüyayı gören kişinin sevgilisi ya da hoşlandığı kişi ise bu rüya da o kişi ile bir yuva kurulacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Başka Birisinin Gelinliğini Giymek

İmam Gazali Hz. ve onun gibi önemli rüya alimleri rüyada görülen gelinliği mutluluk habercisi olduğunu söylemektedir. Rüyada başka birisinin gelinliğini giymek ise bu rüyayı gören kişinin başkasının desteğini alacağını göstermektedir. Rüya sahibi kişi bir takım sorunlar yaşıyorsa eğer başka birinden destek görecek ve yaşadığı bu problemlerden sıyrılacaktır. Rüya sahibi, bu kişi sayesinde, yeni birisiyle tanışıp güzel bir ilişkiye başlayabilir ya da yani bir iş fırsatsı ile karşılaşarak güzel kazançlar elde edebilir. Bu rüya, kişinin destek alarak çok güzel günlere kavuşacağını göstermektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET ÖZDEMIR
AHMET ÖZDEMIR - 5 yıl Önce

Rüyada hayvan görmek

Medyum - Aşk büyüsü