Rüyada Kar Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada Kar Görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Kar Görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Merak edilen rüyalardan birisi de kar görmek rüyada ne anlama gelir konusu. Kar görmek genel olarak saflık, temizlik ve arınmak anlamına gelmekle beraber bazı âlimlerin yorumlarının kar görmenin görüldüğü şekil ve duruma göre farklılık göstermektedir. Örneğin kara dokunup dokunmamak bile rüyanın anlamını ve tabirini çok fazla değiştirebilir.

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Yapılan birçok yoruma göre rüyada kar görmek İslami kaynaklarda saflık, kötülüklerden kurtulma ve günahlardan arınma anlamına gelir. Şayet rüyada kar görmek neye işarettir diye sorulacak olursa buna rahatlıkla masumiyet ve saflık cevabını verebiliriz. Diğer yandan kar görmek erkek ve kadın arasında ufak bazı farklar içerebilir.

  • Erkeğin kar görmesi genelde günahlarından arınma ve temizlenme anlamı taşır. Zira kadın ve erkek açısından olaya bakıldığında erkek bir nebze daha olsa günaha daha yakın olan cinstir. Bu açıdan kar gören erkek şayet günah işlemiş ise ve çokça tövbe etmişse Allah tarafından tövbesi kabul olacak ve affedilecek anlamına gelir. Tabi burada kimin affedilip edilmeyeceğini şüphesiz ancak ve ancak Allah bilebilir. Biz kullarına düşen sadece onun gönderdiği bazı işaretleri yorumlamak ve her zaman hayırlısını dilemektedir.
  • Kadının kar görmesi ise yine temizlenme ve bunun yanında saflık anlamına gelir. Buradaki saflık tabi hiç günahsız olmamak anlamında değil de daha çok başkalarına karşı hak yememek ve herkesin iyiliğini düşünmek anlamında manalandırılabilir.

Rüyada Mevsimsiz Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Kar görmek her ne kadar saflık göstergesi olsa da kar kış mevsiminin bir öğesidir. Kışın kar görmek genellikle hayra alamettir ve güzel bir rüyadır. Bu güzel rüyanın da tabi ki hayra yorulması gayet normaldir. Ancak mevsimsiz kar görmek bazı uyarılar ve bazı konularda tehlike sinyalleri veriyor olabilir. Bu sebeple dikkatli olunmalıdır.

  • Rüyada ilkbaharda kar yağdığını görmek kişinin karşısına iş hayatında bazı engeller ve zorluklar çıkabileceği anlamına gelir. Bu zorluklar genellikle maddi zorluklar olacaktır. Örneğin kişi istediği zammı veya terfiyi alamayacak anlamına gelir. Bu rüya beklenen güzel ve olumlu bazı haberlerin biraz gecikeceği ve bir nevi başka bir bahara kaldığı anlamında yorumlanır. Ancak bu durum bu beklenen şeylerin hiç gerçekleşmeyeceği anlamında yorumlanmamalıdır. Bu rüya sadece gecikme veya ertelenme anlamını verir.
  • Rüyada yaz günü kar yağdığını görmek genellikle sağlıkla ilgili bazı sorunlara işaret eder. Bu aslında güzel bir uyarıdır zira erkenden bu uyarıyı alıp sağlığına dikkat eden kimse belki de o hastalıktan daha fazla zarar görebilecekken bunun önüne geçmiş olur.
  • Rüyada sonbaharda kar görmek ise genellikle erken gelecek bir haber veya müjde anlamına gelebilir. Bu bazen insanı tedirgin edebilecek bir haber olabileceği gibi bazen de vaktinde önce gelecek bir para veya servet anlamında olabilir. Sonbaharda kar gören bir kişi muhtemelen beklediğinden daha kısa sürede bir varlığa kavuşacaktır.

Rüyada Karda Yürümek Ne Anlama Gelir?

Kabul edilen birçok tabire göre rüyada karda yürümek sağlık göstergesidir. Karda yürüyen kişi için hem kendisine hem de ailesine sağlıklı ve huzurlu bir gelecek müjde edilir. Karda yürümek aynı zamanda güzellikleri ve temizliği de sembolize eder. Bu sebeple bu rüya çok fazla ziyadesiyle hayırlara yorulması gereken bir rüyadır.

Rüyada Kar Taneleri Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen kar taneleri esas itibariyle zenginlik ve varlık simgesidir. Zaten rüyada kar yağışı görmek kişinin yakın zamanda bir paraya ve maddi bir varlığa kavuşacağını işaret eder. Bu maddi varlık toplu para, bir ev veya araba şeklinde olabilir. Ancak bu toplu para veya maddi varlık normalde her zaman ele geçmeyen cinsten büyük bir miktara sahip olacaktır. Diğer yanda rüyada lapa lapa kar yağdığını görmek bilhassa Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre artık o rüyayı gören kişi için asla fakirlik olamayacağını ve o kişinin servet edineceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Karda Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Rüyasında karşı bir yerde yolunu kaybetmiş bir kişi muhtemelen bir arayış içindedir. Bu arayış genellikle manevi bir arayıştır ancak bu rüya kişiye aramaktan vazgeçmemesi gerektiğini de ifade eder. İbn-i Sirin (r.a) yorumlarına göre rüyasında karda yol arayan kişiye Allah yakın zamanda doğru yolu gösterecektir. Bu sebeple sabırla aramaya ve gerçek hakikate ulaşmaya çalışmaya devam edilmelidir.

Rüyada Kar Küremek Ne Anlama Gelir?

Genel olarak rüyada kar yağışı görmek e sonrasında bu karları küremek kişinin sahip olduğu dirayet ve gücü gösterir. Bu rüya kişinin karşısına çıkacak bütün zorluklar ile mücadele günün olduğu anlamına gelir. Bu rüyayı gören kişi kendisini dünyevi hiçbir gücün yenemeyeceğini ve alt edemeyeceğini bilmedir. Bu rüyayı gören bir kişi iş kurmaktan, bir yükün altına girmekten veya çok zorlu ve uzun bir yol çıkmaktan asla korkmamalıdır. Zira bu yolsa ihtiyacı olan güç ve yardım kendi içinde söz konusudur. Bu rüyayı gören kişilerin de aynı zamanda maneviyatı ve itikadı sağlam demektir.

Rüyada Karda Çıplak Yürümek Ne Anlama Gelir?

Esas olarak zaten rüyada kar görmek İmamı Nablusi (r.a) yorumlarında da belirtildiği gibi temizlik anlamına gelse de karın üstünde çıplak yürümek bundan da öte herkesten korkmadan ve cesaretle saf ve temiz bir hayata doğru ilerlemek anlamına gelir. Kar üstünde çıplak yürüyen kişi kelimenin tam anlamı ile arınmıştır ve temizlenmiştir. Bu temizlenme hem manen hem de maddi bir temizlenmedir. Bu rüya genellikle kamil olmak ile neredeyse bir tutulur. Zira bu rüyayı görmüş kişi büyük ölçüde dünya hayatını ve maddi hevesleri ikinci plana atmış ve belki de tamamen terk etmiştir.

Rüyada Karda Sevdiği Kişiyi Görmek Ne Anlama Gelir?

İnsanın rüyasında karın üstünde dururken veya yürürken sevdiği kişiyi görmesi sevdiği kişinin ona ölümüne bağlı olduğunu ve bir ömür boyu hiç ayrılmayacaklarını gösterir. Bilhassa yaptığı yorumlar ile bu konuya değinmiş olan Câferi Sâdık (r.a) karın üstünde görülen sevgilinin bir ömür boyu beraber olmak anlamına geldiğini veya karın üstünde görülen bir arkadaş veya akrabanın ise o kişi ile bir ömür boyu sürecek yakınlık ve kadim dostluk anlamını taşıdığını söylemiştir.

Rüyada Kar Üstünde Kan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karın üzerinde kırmızı kan görmek İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre üstün başarı ve en tepeye çıkmak anlamına gelir. Bu rüya kişiye bulunduğu toplum içinde veya yaptığı iş konusunda olabilecek en üst seviyelere çıkacak işaretini verir. Ancak burada kişinin asla çalışmaktan vazgeçmemesi ve en tepeye çıkana kadar durmaması şarttır. Burada en yüksek makama gelinecek olması ancak ve ancak kişinin gayreti ve çalışması ile olacaktır.

Rüyada Kar Topu Oynamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kartopu oynamak aile ile etkileşim haline girmek eş ile yakın muhabbet ve aile içinde huzur anlamına gelir. Özellikle uzun süreli küslükleri olan kişi bu rüyayı gördüyse küs olduğu kişi veya kişiler ile barışır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü