Rüyada Kayısı görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada kayısı görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Kayısı görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Kişinin rüyasında kayısı görmesi İmam Nablusi’ye (r.a) göre farklı durumlara göre farklı yorumlanır. Rüya görüldüğü esnada kayısı mevsimi değilse bu durum kişinin hayatında bir şeylerin ters gideceği anlamına gelir. Fakat kayısı görüldüğü esnada kayısı mevsimi ise bu durum kişinin huzurlu bir hayat standarttı edineceği, ailesinden rahatsız olan biri varsa hastalığının iyileşeceği ve parasal durumunda bir artış olacağı anlamlarına gelir.

Rüyada Kuru Kayısı Görmek Nasıl Yorumlanır?

Rüyada görülen kuru kayısı eğer kişinin ulaşamayacağı bir yerde ise kişi yaptığı güzel bir işten dolayı sevdikleri tarafından ödüllendirilecektir. Çalıştığı iş yerinde bir üst mertebeye çıkarılacaktır. Kişinin gördüğü kuru kayısılar eğer bir çocuğun elinde ise bu pek iyi yorumlanmaz kişinin helal olmayan bir kazanç elde ettiği ve bunun da bir tufan dolayısı ile elinden alınacağı anlamına gelir. Kişi gördüğü kuru kayısıyı yemekte ise bu durumda kalabalık bir akraba grubu onu ziyarete gelecek anlamına gelir. Kuru kayısıyı yediğini gören kişinin eğer gurbette bir yakını varsa kişi sağ salim tekrar dönecek ve mutlu bir hayat sürecektir.

Rüyada Kayısı Ağacı Görmek Neye Delalet Eder?

Kişinin gördüğü rüyadaki ağacın kayısı ağacı olması, oldukça iyi yorumlanır. İbn-i Sirin’e (r.a) göre rüyasında kayısı ağacı gören kişi güzel bir haberle müjdelenmiştir. Kişinin karşısına çok fazla iş fırsatı çıkacaktır. Kişi evli değilse hayırlı bir kişi ile bir birlikteliği başlayacak, eğer evli ise ilişkisinde varsa problemler, çözüme kavuşacak demektir. Rüyayı gören kişinin bir kadın olması durumunda ise rüya, kişi yıllardır hayal ettiği bir mesleğe sahip olacak şeklinde anlamlandırılır. Eğer yakınlarda gireceği bir iş mülakatı var ise mülakat olumlu geçecek ve kişi amacına ulaşacaktır. Rüyasında kayısı ağacı gören kişinin bir çocuk olması durumunda ise hem çocuk hem de çocuğun ailesi müjdelenir. Bu rüya kişiler hayırlı işlere vesile olduklarından elleri darda ise dardan kurtulacaklar, zenginler ise daha da zengin olacaklar şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yeşil Kayısı Görmek Ne Şekilde Açıklanır?

Kişinin rüyasında yeşil kayısı görmesi durumu, sağlıkla alakalı bir sıkıntı olarak açıklanmaktadır. Kişi sahip oldukları dolayısı ile mutlu bir hayat sürmekte iken, ailesi, çocukları, yanında olmak üzere sevgi dolu bir hayat yaşıyor iken birden bire gelen amansız bir hastalığın derdine düşecek ve bu hastalığın da bir çaresi olmayacaktır. Ancak Cafer-i Sağdık’a (r.a) göre rüyayı gören kişi eğer bir yaşlı sevindirirse hastalığından kurtulabilir. Kişi rüyasında şayet yeşil bir kayısı yediğini görüyorsa, muhtemelen etrafındaki insanlar tarafından sevilmeyen bir kimsedir.

Rüyada Kayısı Bahçesi Görmenin Yorumu Nasıl Yapılır?

Rüyayı gören kişi eğer rüyasında bir kayısı bahçesinde seyahat etmekte ise, bu durum kişinin Uzakdoğu ülkelerinden birine bir iş seyahati gerçekleştireceği anlamını taşır. Kişi gittiği bu ülkede uzak doğu halkının kültüründen çok etkilenecek ve bu ülkede kalmaya karar verecektir. Bunu yapmak isteyen kişinin eğer ailesi varsa ailesini terk edecektir. Eğer ailesi yoksa orada kendine yeni bir hayat ve aile kuracaktır. Cabir-ül Magribi (r.a) bu konuda der ki; her kim gittiği ülkenin kültürünü en iyi şekilde benimser ve hayırlı bir insan gibi davranırsa, en iyi insanlarla tanışarak ve onlarla iyi anlaşmalar yaparak, oldukça prestijli bir hayatın sahibi olur. İmam Gazali’ye (r.a) göre ise rüyada kayısı bahçesi görmek, kişiye uğursuz bir hayat getirir. Eğer bu kayısı bahçesinde kendisi ile birlikte yürüyen insanlar rüyada görülüyorsa, bunlar kişinin bu dünya üzerinde arkasından konuştuğu ve kötülük yaptığı insanların ruhlarıdır ve intikam almak amacı ile kişiyi beklemektedirler. Kayısı bahçesi ile alakalı rüyalar, genelde kişinin huzursuz olan ruhunun temsili şeklinde açıklanır.

Rüyada Kayısı Çekirdeği Görmek Ne Anlamdadır?

Rüyayı gören kişi kayısıyı yedikten sonra, içinden bir çekirdek çıkmıyorsa, kişi İmam Gazali’nin (r.a) bu konudaki yorumuna göre Allah’a ve dine olan inancını kaybetmiş ve kötü alışkanlıklar edinmiştir. Çünkü çekirdek kayısının yaşam kaynağıdır. İman gücü de bir insanın yaşıyor olmasının başlıca sebeplerindendir, bundan dolayıdır ki bu rüyayı gören kişi bir an önce dini faziletlerinin yerine getirmeli ve bunu gösteriş için yapmamalıdır. İnsan ibadetini gizli yapmalıdır der İbn-i Şirin (r.a). Rüyayı gören kişinin yediği kayısının çekirdeği birden fazla ise ve kişi ya da bir yakını hamile ise, bu durumda birden fazla çocuk doğacak demektir. Bu çocukların doğacağı bir rüya aracılığı ile bildirildiğinden dolayı, doğacak çocuklara dikkat etmekte fayda vardır. Eğer rüyada görülen kayısının çekirdeği kararmışsa, doğacak olan çocuklar hayırsız işlere vesile olacaklar anlamına gelir. Kayısı çekirdekleri olması gereken renginde ise çocuklar güzel doğacak ve güzel bir hayatları olacak anlamında bu durum izah edilir.

Rüyada Sarı Kayısı Yemek Nasıl İzah Edilir?

Kişi rüyasında kendisini kayısı yerken görüyorsa ve bu kayısı sarı ise, bu durumun pek çok farklı açıklaması mevcuttur. Öncelikle bu durum kişinin ruh sağlığının bozuk olduğuna delalet eder. Kişi acil bir şekilde içinde bulunduğu mevcut durumu değiştirmeli ve bir seyahate çıkmalıdır zira içinde bulunduğu mevcut durum onun ruhunu çok sıkmaktadır. Kişi gerekirse sadece ceketini alıp kimselere haber vermeden uzaklara gitmelidir.

Rüyada Çürük Kayısı Yemek Ne Anlama Gelir?

İmam Nasuhi’ye (r.a) göre kişi rüyasında çürük kayısılar yediğini görüyorsa, bu pek hayra alamet değildir. Kişinin günahkar bir şekilde öleceğine delalet eder. Çünkü çürük kayısı görmek pek sık rastlanan bir durum değildir. Eğer kişi çürük kayısıyı yiyor ve bu ona lezzetli geliyor ise durum daha da vahimdir çünkü kişi günahkar olduğunun farkındadır ve bu durumdan zevk almaktadır. Yakın bir zamanda hastalanacak olan kişi bu rüya sonrası eğer pek çok miktarda çocuk sevindirmek kaydı ile hayır işlemez ise rüya neticeye ulaşır ve kişi günahkar olmak üzere ölür.

Rüyada Kayısı Toplamak Ne Şekilde Yorumlanmaktadır?

Kişinin gördüğü rüyasında ağaçtan kayısı toplaması eğitim ve öğretim hayatında çok başarılı olacağı anlamını taşır. Kişi uzun bir süredir çabalamakta ve emek harcamakta olduğu bir konu hakkında amacına ulaşacak ve insanlar tarafından takdir edilecektir. Eğer kişi kuru bir ağaçtan çürük kayısılar topladığını rüyasında görüyor ise bu durum kişinin emeklerinin boşa gideceği, kişinin bazı işleri yoluna koymak için boşuna uğraştığı anlamına gelir.

Rüyada Kayısı Reçeli Yapmak Nasıl Yorumlanır?

Kişi rüyasında eğer uzun uğraşlar sonucu kayısı reçeli yapıyor ise, bu durum kişinin bir arkadaşı dolayısı ile tehlike altında olduğunu gösterir. Bir diğer anlamı ise kişi içinde bulunduğu yüzyılın farkına varamamıştır ve kendisine olmadık uğraşlar edinerek vaktini harcamaktadır. Rüyayı gören kişi eğer hayatında yapmakta olduğu işlere biraz daha farklı vakitler ayırırsa bu noktada rahatlayabilir.

Rüyada Dalından Kayısı Koparıp Yemek Neye Delalet Eder?

Kişi eğer rüyasında kayısıyı dalından koparıp yiyorsa, bu durum kişinin oldukça sağlıklı bir birey olduğu anlamını taşır. Kişi oldukça uzun yıllar yaşayacak ve neredeyse hiç hastalanmayacaktır. Kişi icra etmekte olduğu meslekten de oldukça memnun olduğundan dolayı ruh sağlığı d gayet yerindedir ve mesleğiyle alakalı kendisini geliştirecek insanlığa faydalı işler gerçekleştirecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep aslan
Zeynep aslan - 5 yıl Önce

Rüyamda yeşil kayısı iki üç tane dalinda kopartıyordum yemedim

Medyum - Aşk büyüsü