Rüyada Kızını görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada kızını görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Kızını görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyasında kızını gören bir kimsen ile ilgili kızının rüyadaki hallerine göre farklı yorumlar yapılmakla beraber genel olarak hayırla yorumlanmıştır. Kız çocuğu görme rüyaları çoğu rüya alimi tarafından müjde, bereket olarak tabir edilmiştir.

İmam Nablusi (RA) yorumuna göre rüyada kız çocuğu görmek berekete, izzete, zorluğun ardından gelecek kolaylığa işarettir.

İbn-i Sirin (RA) tabirine göre rüyada kız çocuğu görmenin yorumu görülen kız çocuğunun güzelliğince mutluluk, rızık ve berekete nail olunur yönündedir. Bir kız çocuğunun olup da öldüğünün görülmesi tam tersi şekilde yorumlanmıştır.

Diğer bir rüya tabircisi Kirmani'ye göre; rüyada görülen kızın güzelliği ve gülmesi kişinin saadetine, kızın organlarından birinin eksik olması üzüntü, sıkıntı ve kedere, kız çocuğunun elinden tutulması ya da kucağa alınması ise hayır ve nimetlere ermeye işaret olur.

Rüyada Kendi Kızını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kendi kızını görmek İslami tabirlere göre; kişinin evlatlarından yana hiç üzüntü ve sıkıntı yaşamayacağına aksine çocuklarının yardımıyla hayattan zevk alacağına ve mesrur bir şekilde yaşayacaklarına yorumlanır. Rüyayı gören kişinin çocuklarının saygıdeğer, iffetli ve ahlaklı kimseler olacağına ve herkes tarafından imrenileceğine işarettir. 

Rüyada kızını görmek, hayırlı güzel gelişmelere, olumlu sonuçlara delalet eder. Rüyada görülen kız çocuğu, mutlu günlerin, aile arasında huzur ve sükunetin, evlatlardan menfaatin işaretçisidir.

Rüyada bir babanın kızını görmek rüya sahibi için, yaşadığı zor zamanları geride bırakacağı, geçici değil sürekli olarak mutlu olacağı günlerin geleceğine tabir olunur.

Rüyada kızını görmeye ilgili bazı rüya tabircileri de sırtına binen yüklerin hafiflemesine, işlerinde destek alacağına ve bu sayede işlerinin kolaylaşacağına işaret eder demiştir.

Rüyada kızını görmekten ayrıca gönlün hoş edileceği ve ev sahibi olunacağı tabiriyle de bahsedilmiştir.

Rüyada Çocuğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada çocuk görmek sevinçle tabir olunur. Rüyada kızını evladını görmek rüya sahibinin hayatında elde edeceği kazançlara ve mutluluğa işaret eder.

Bu rüyayı gören hayatın zorluklarını çok fazla görmediği ve görmeyeceğine, az bir borcun dışında büyük miktarlarda borçlanmayacağına ve üzülmeyeceğine delalettir.

Rüyasında erkek çocuğunu veya çocuklarını gören kişinin ise; güç, iktidar, şöhret ve itibar sahibi olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyasında küçük bir kız çocuğu gören kimse hakkında dünya mal ve mülküne sahip olur yorumu yapılmıştır. Kız çocuğu bazen de sanatla tabir edilir.

Rüyada Pek Çok Kız Çocuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birçok kız çocuğu görmek toplu olarak hayırlı haberler almaya işarettir.

Bu haberler neticesinde rüya sahibi rahata ve hayra ulaşır. Ayrıca rüyada görülen kız çocuklarının gülerek bakması, yakında gelecek mutluluk ve sevince delalettir.

Rüyada Kızını Gelinlikle Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kızını gelinlikli görmek yorumu gerçek manasına yakındır. Rüyayı gören kimsenin kızına birilerinin talip olacağı ve kızını istemeye gelecekleri ve tüm bunlar için kızının kendinden müsaade isteyeceği şeklinde açıklanır.

Rüyada kızını büyümüş görmek ve gelinlikle görmek de kızını mesut bir hayat beklediğine ancak anne-babasının sözünü çok dinlemeyeceğine işarettir.

Rüyada Kızını Hamile Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kızını hamile görmek, problemler, dertler ve yüklerle tabir olunur. Rüya sahibinin, bazı nahoş laflar işiteceğine veya tatsız olaylarla karşılaşacağına, bu nedenle hadiseler karşısında güç yetiremeyeceğine işaret eder. Altından kalkamayacağı problemler anlamına gelir.

Rüyada Ölmüş Kızını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölmüş kızını görmek, ölünün kendisi için bir dua ya da hayır istediği ve rüyayı gören kişinin, ölen kızın ruhuna yapacağı hayrın sevaplarını da bağışlaması gerekmektedir.

Bir kimsenin rüyasında kız çocuğunun hasta olduğunu görmesi, kazancın düşeceği, öldüğünü görmesi ise kazancın son bulacağı anlamına gelir denmiştir.

Rüyada Süt Emen Bir Kız Çocuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada süt emen bir kız çocuğu görmek sevindirici olaylara ve güzel haberlere işarettir. Bu rüya ayrıca rüya sahibinin sevdiği kimselere kavuşma, gurbetten sılaya dönmüş olma, sevindirici birtakım olaylar yaşama ve işlerinde başarılı olma gibi anlamlara da gelir.

Rüyada Kız Çocuğuna Süt İçirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyalarda süt görmek İslam alimleri tarafından temiz ve helal rızık olarak tabir edilmiştir. Süt beyazlık ve saflıktır, kız çocuğu müjdedir.

Bu rüyanın yorumu da çocuğa gelmiş olacak büyük bir rızık ve nasiple yapılmıştır. Rüya sahibinin kızı hayırlı biri ile evlenir ve hayatı boyunca rahat görür. Rüyada kızına süt içirdiğini gören kişinin ferahlatıcı haberler alacağına işarettir.

Rüyada Kız Çocuğu Doğurmak Ne Anlama Gelir?

Rüyasında bir kimse karısının kız çocuğu doğurduğunu görürse bu rüya gören için duaların kabul edileceğine, sırf hayır ve güzel nimetlere erişeceği anlamına gelir.

Karısının kız çocuk doğurduğunu görmek, isteklere kavuşmaya, yaşanacak iyilikler ve faydalar elde etmeye işarettir.

Hasta olan kadın ya da erkek bir kimsenin rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görmesi hastalıklarından şifa bulacaklarına dair bir müjdedir.

Rüyada kız bebek görmek, herkes tarafından övülecek ve iyilik olarak anılacak hayırlı bir iş yapmaya yorumlanır.

Rüyada Terkedilmiş Kız Çocuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında terk edilmiş bir kız çocuğunu alıp götüren kimse ya da kız çocuğu dünyaya gelen kimse hapisse hapisten, borçluysa borcundan, fakirse yoksulluktan kurtulur denmiştir.

Bu rüyanın yorumuna bir müjde işareti olarak üzüntülerin gideceği yorumu da yapılmıştır. Rüya sahibinin hiçbir olumsuz durumu yoksa bu rüya yorumu için üzüntü ve kedere işaret eder denmiştir.

Rüyada Kız Çocuğunun Gülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen bir kız çocuğunun güldüğünü görmek, insanların iltifatına mazhar olmaya ve onlardan itibar görmeye delalettir.

Rüyada görülen kız çocuğunun kundakta iken konuşması, rüya sahibinin işlerinde herkesin gıpta edeceği, bazılarının kıskanacağı güzel ve hayırlı gelişmeler olur şeklinde rüya yorumcuları tarafından tabir edilmiştir.

Rüya aleminde kız çocuğunu sırtına almak erkek çocuğunu sırtına almaktan daha hayırlıdır denmiştir.

Rüyada Amca Kızını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada amca kızı görmek nedir? Bu rüyayı gören bir kimsenin ailesinden birinin yakın bir zamanda evleneceğine, rüya sahibi bekar ise rüya sahibinin kısmetinin çıktığına işarettir. 

Bununla beraber bu rüya bazen çevresinde yapılan dedikodulara da işaret eder.  Rüya sahibinin işittiği laflar sebebi ile problemli ve sıkıntılı bir zaman geçireceğine ve bu nedenle yakınlarında de sıkıntılar çıkacağına yorumlanır.

Rüyada bir akrabanın kızını görmek ya da amca kızını görmek, akrabalarının utanç duyacağı, ayıplayacağı ya da rüya sahibinin hoş karşılanmayacak işler yapacağı şeklinde tabir yapılmıştır.

Rüyada Kızını Dövmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kızını dövmek birkaç açıdan farklı yorumlanmıştır. Ancak genellikle hayra yorulmuştur. Rüyada bir kimsenin kendi kızını dövmesi, kızına karşı duyduğu sevgi, bağlılık ve aile içerisindeki huzurla tabir edilmiştir.

  • Rüyada kızını döverken gören bir kimsenin maddi-manevi destek, menfaat elde edeceği, iyi bir kimseden duyacağı hayırlı haberlerle ferahlayacağı anlamında yorumlanmıştır.
  • Rüyada annenin kızını dövmesi, anne-kız bağlılığı ve kıza yapılacak iyilikle yorumlandığı gibi, başarı, kuvvet ve destekle de yorumlanmıştır.
  • Rüyada babanın kızını dövmesi, hanede sevindirici gelişmeler olacağının ve mutluluğun işaretidir.
  • Rüyada üvey kızını dövmek, rüya sahibinin haddinin aştığına ya da kin ve adavete uğrayacağına dair bir uyarı rüyasıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgi lubiqeva
Sevgi lubiqeva - 5 yıl Önce

Selam benim 1yil once kiz bebegim 1bucuk aylik oldu ama simdi ruyamda onun canlandigini gordum hersey cok gercekciydi ne anlama gelir cevap yazarsaniz sevinirim

halit barotcu
halit barotcu - 5 yıl Önce

rüyam sabah ezanı sonrası kızım normalde 8 yaşında 1,5 önce ayrıldığım eşimde yaşıyor rüyamda bebek gibi onu severken ağzıma kakası bulaşıyor yanımda küs olduğum erkek kardeşim var oda olana gülüyor bende bakıyorum kızımın bezli ve altına kaka yapmış bi hali var

Derya comert
Derya comert - 5 yıl Önce

Ruyamda kiziimla koydeydim

Nihal ergül
Nihal ergül - 5 yıl Önce

Ben iki kız çocuğu büyütüm büyük kızımın büyük bir ev aldığını gördüm

Ethem alhan
Ethem alhan - 5 yıl Önce

Ruyamda tip fakultesinde okuyan kizimin savasa goturulmesi hemsire olarak. Savasa alinmasi ne anlama gelir

Medyum - Aşk büyüsü