Rüyada Lokum görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada lokum görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Lokum görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Lokumun rüyada görülmesi çok hayırlı tabir edilmektedir. Rüyasında lokum gören kişinin yakın zamanda çok hayırlı ve güzel bir haber alacağı şeklinde yorum yapılmaktadır. İslam alimlerinin rüyada lokum görülmesi ile ilgili farklı yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada lokum görmek Diyanet yorumu; kişi rüyada lokum yediğini görürse yakın zamanda dedikoduya maruz kalacağı şeklindedir. Rüyada fıstıklı ya da bademli lokum yemek ise aile çevresinden biri ile ilgili kötü sözler duyulacağına işarettir.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada lokum yendiğinin görülmesi kısmetin açılmasına ve haneye giren rızkın artacağına işarettir.
 • Câferi Sâdık (r.a) diyor ki; rüyasında lokum gören kimse yardımsever bir kimse olur ve etrafındaki birçok kimseye yardımcı olur.
 • İbn-i Sirin (r.a) diyor ki; rüyasında lokum gören kimse çevresindeki insanlarla iyi ilişkiler kuracak demektir. Rüyayı gören kimse bekar ise çok yakın zamanda hayırlı bir kısmet ile dünya evine girecek demektir.

Rüyada Lokum Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum almak, rüya sahibi için oldukça hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada lokum aldığını gören rüya sahibinin;

 • Hayatının sağlık ve afiyetle geçeceğine,
 • Yaşantısından ağız tadının ve huzurun eksik olmayacağına,
 • Yaşantısındaki mutluluk ve huzura,
 • Zenginliğe ve istediği her şeye kavuşacağına ve hayatının çok güzel geçeceğine işaret eder.

Rüyada Lokum İkram Ettiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum ikram etmek genellikle iyiliğe işaret eder. Rüya sahibinin başkası için iyilik yapacağına ve ona vereceği desteğin habercisi olmaktadır. Bu rüyayı gören kişiler başkasına verecekleri destek ile onların güç ve moral kazanmasına yardımcı olacak ve hayırlı işler yapacaktır. Bu rüya, rüya sahiplerine hayırlara vesile olacağını ve insanlara faydalarının dokunarak sevap işleyeceklerinin müjdesini vermektedir.

Rüyada Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum yemek, rüya sahibinin kısmetin açılacağına ve çok kısa bir zaman içerisinde mutluluk verici bir haber alacağına işaret eder. Rüya sahibinin alacağı haber ile oldukça mutlu olacağına huzurlu ve aydınlık günler geçireceğine işaret eder. Rüyada lokum yemek ile ilgili yapılan diğer bir yorumda ise rüya sahibinin işiteceği bir dedikodu sebebi ile üzüntülü günler geçireceğine delalet eder.

Rüyada Renkli Lokumlar Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada renkli lokum görmek, rüya sahibinin ailesi yüzünden keyfinin kaçacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler için yapılan yorumlarda rüyada renkli lokum görmek, rüya sahibinin hane halkı ile ilişkilendirilmektedir.

Rüyasında renkli lokum gören rüya sahibinin aile içerisinden veya yakın akrabalarından birisi ile alakalı işiteceği hoş olmayan laflar yüzünden kızgınlık yaşayacağına ve fena bir şekilde sinirleneceğine delalet eder. Bu rüya, rüya sahibinin sinirlenerek kızgınlık yaşaması ve tüm neşesinin kaçmasına vesile olacak laflar işitilmesi şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Fıstıklı Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada fıstıklı lokum görmek, rüya sahipleri için hayırlı olarak yorumlanmamaktadır. Bu rüyayı gören kişiler için sıkıntılı ve öfkelenecekleri günleri olacağının habercisi olmaktadır. Rüyada görülen fıstıklı lokum rüya sahibinin sıkıntı dedikoduya ve işaret eder. Rüya sahibi kendisi hakkında ve özellikle ailesi hakkında yapılan dedikoduları duyarak hem üzülecek hem öfkelenerek moralini bozacaktır.

Rüyada Cevizli Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada cevizli lokum görmek, rüya sahibi için hayırlı olarak yorumlanmamaktadır. Rüyada cevizli lokum gören rüya sahibinin;

 • Huzurunun bozularak ağız tadının kaçağına,
 • Moral bozukluğu yaşayacağına,
 • Ailesi ile alakalı dedikodular işiterek neşesinin kaçacağına,
 • Asılsız haberler ve nahoş sözler işiterek keyfînin kaçacağına işaret eder.

Rüyada Fındıklı Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada fındıklı lokum görmek, rüya sahibine gelecek olan kısmetleri ve güzel haberleri müjdelemektedir. Rüya sahibi bekar bir kişi ise tez zamanda dünya evine gireceğine işaret eder. Rüya sahibin yapacağı evlilikten büyük hayır göreceğine ve evliliğinin ona büyük huzur ve mutluluk getireceğine rivayet edilir.

Rüyada Güllü Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada güllü lokum görmek, rüya sahibinin kavuşacağı bol nimetlere işaret eder. Rüya sahibinin hayatında var olan nimet ve saadetin kat be kat artacağına rivayet edilir. Bazı yorumcular bu rüyayı çok daha olumsuz şekilde yorumlamaktadır. Bu rüyanın rüya sahibine bolluk içerisinde sıkıntı getireceği şeklinde yorum yapılır.

Rüyada Yeşil Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil lokum görmek, rüya sahibinin Allah yolunda doğru ve temiz bir şekilde ilerleyeceğine işarettir. Bunun yanı sıra rüya sahibine bol nimetlerle dolu bir dönemi müjdeler. Bazı yorumcular bu rüyanın, rüya sahibinin temiz ve güzel ruhunu simgelediği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Kırmızı Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı lokum yemek ya da kırmızı lokum görmek rüya sahibinin başına gelecek felaketler ve musibetlerin habercisidir. Bazı yorumcular bu rüyanın, rüya sahibi için bir uyarıcı niteliğinde olduğunu ve rüya sahibinin çevresindeki olay ve kişilere dikkat etmesi gerektiği şeklinde yorum yapar. Bazen bu rüya, rüya sahibinin yaptığı yanlış bir tercih sonrasında, yanlış yollara gideceğine delalet eder.

Rüyada Sarı Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sarı lokum yemek ya da görmek, rüya sahibinin çevresindeki kişiler tarafından kötü anıldığı ve dedikoduya maruz kaldığı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibin çok yakında olan bu kişi, belki de rüya sahibinin en yakın dostu olabilmektedir. Bu sebeple rüya sahibinin zarar görmemek için bu kişiden bir an önce uzaklaşması gerekmektedir.

Rüyada Pembe Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada pembe lokum yemek ya da görmek, rüya sahibini uyaran ve hayırsız yorumlara sahip bir rüyadır. Bu rüya, rüya sahibinin başına gelecek kötü bir olayı işaret eder. Rüya sahibinin dikkatli olması gerektiği şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Lokumlu Bisküvi Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokumlu bisküvi yemek, rüya sahibinin dileklerinin kabul olacağı ve şansının artacağı bir dönemi müjdelemektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin ağız tadının yerinde olacağı bir döneme gireceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibinin maddi anlamda zenginleşeceğini haber verdiği gibi, manevi anlamda bir sürü güzellik yaşayacağına işarettir.

Rüyada Lokum Dağıttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum dağıtmak hayırlı tabirlere sahip, güzel bir rüyadır. Rüyasında lokum dağıttığını gören kimseye;

 • Güzel makamlar
 • Hatırı sayılır bir kişi olma
 • Herkes tarafından beğenilme ve örnek alınma
 • Başarı üzerine başarı elde etme
 • Özel bir şahsiyet olma müjdesini vermektedir.

Rüyada lokum dağıtmak bir fazilet rüyası olduğu için, rüya sahibine hem maddi hem de manevi anlamda zenginliğin haberini vermektedir. Hayatında her şeyin olumlu yönde ve bereketli olarak devam edeceğine rivayet edilir.

Rüyada Kutu İçerisinde Lokum Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kutuda lokum görmek, rüya sahibinin keyfinin yerinde olacağı bir dönemi müjdelemektedir. Rüya sahibinin ve sevdiklerinin sağlıklarının ve keyiflerinin yerinde olacağı güzel günlere işaret eder. Oldukça olumlu yorumlara sahip olan bu rüya, rüya sahibine kalben ve bedenen mutlu olacağı günleri müjdelemektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü