Rüyada Mısır görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada mısır görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Mısır görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Mısırın rüyada görülmesi, rüyanın görüldüğü şekle göre hem olumlu hem de olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Rüyada mısır görmek yoksulluğa yorulabildiği gibi gelecek olan para ya da yorulabilmektedir. İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen mısır koçanlı ise yoksulluğa, tane şeklinde ise paraya işaret eder.

Rüyada mısır görmek Diyanet yorumu şu şekildedir;

 • Rüyada mısır görmek, rüya sahibinin yoksul ve muhtaç bir duruma düşeceğinin habercisidir.
 • Rüyada kaynatılmış ya da kızartılmış sütlü mısır görmek, yakın zamanda bir mide rahatsızlığı geçirileceğini işaret eder.
 • Rüyada mısır ekmeği görülmesi, rüya sahibinin yaptığı tüm işlerden zararlı çıkacağına delalet eder.
 • Rüyada hamsili mısır ekmeği yendiğinin görülmesi ise, rüya sahibinin gittikçe artan unutkanlıklar yaşayacağına işarettir.

Rüyada Mısır Topladığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır topladığını görmek; şans, mutluluk ve parayı müjdelemektedir. Rüya sahibinin işlerinin düzeleceği, beklemediği bir anda topu paraya sahip olacağı şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Bu rüya görüldüğü durumlara göre oldukça farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, rüya sahibinin bir arkadaşının elde başarı ile yaşayacağı mutluluk şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Başkalarının Mısır Topladığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkalarının mısır topladığını gören kimse, sevdikleri ve arkadaşları için rahatından ödün vererek çabalayacak demektedir. Rüya sahibinin yardımları sayesinde hem sevdiklerinin hem de kendinin mutlu olacağı rivayet edilmektedir.

Rüyada Mısır Tarlası Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır tarlası görmek; rüya sahibi çalışıyorsa iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine ve terfi alacağına işaret eder. Bazen bu rüya, rüya sahibinin çok istediği ve yapmayı arzuladığı bir şey için şehir ya da ülke değiştireceğine delalettir.

Rüyada mısır tarlasına girildiğinin görülmesi, rüya sahibinin iş hayatında yaşadığı acemiliği atacağına ve hayırlı bir mevkiye geleceğine delalettir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin anne ve babası için çok istediği bir şeyin gerçek olacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Haşlanmış Mısır Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada haşlanmış mısır görmek, rüya sahibine kolay yoldan kazanacağı toplu bir parayı müjdelemektedir. Genel olarak bu rüya şans oyunlarından kazanılacak bir para ya da uzak bir akrabadan kalacak olan bir miras olarak yorumlamaktadır.

Rüyada közde mısır görmek ise rüya sahibi kendi işine sahip ise çok büyük oranda kar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibine aydınlık bir dönemin haberini vermektedir. Rüya sahibinin hayatında ters giden ne varsa düzeleceğine delalet eder. Bilhassa rüya sahibi kardeşleri ile sıkıntı yaşıyorsa, çok yakında sorunların hepsinin düzeleceğine işaret eder.

Rüyada Mısır Koçanı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır koçanı görmek; rüya sahibinin ailesinden bir kişinin başının beladan kurtulacağına işaret eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin uğradığı haksızlıkları simgelemektedir. Rüya sahibinin bu haksızlıklardan kurtulacağı ve temize çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada mısır koçanı kemirmek ise rüya sahibinin güzel başlayan ve yolunda giden işiyle ilgili sıkıntılar yaşayacağına işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin ailesiyle arasının bozulacağına işaret eder. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin büyük maddi kayıplar yaşayacağına delalettir.

Rüyada Süt Mısır Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada süt mısır görmek; rüya sahibine maddi ve manevi olarak büyük bir kazanç getirecek, yeni bir işi müjdelemektedir. Rüya sahibinin sahip olacağı bu yeni iş ile uzun zamandır ödemeye çalıştığı borçlarından kurtulacağının habercisidir. Rüya sahibi bekar ise yakın zamanda evlilik için adımlar atacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada süt mısır görülmesi ve satın alınması, rüya sahibinin rahata kavuşacağı bir hayatı müjdelemektedir.

Rüyada Patlamış Mısır Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada patlamış mısır görmek, rüya sahibinin hanesine girecek olan iyi kalpli bir kişiyi simgelemektedir. Haneye girecek bu iyi kalpli kişinin, hane içerisindeki kırgınları sona erdireceğine işaret eder. Rüya sahibinin işleri kötü gidiyorsa, dışarıdan alacağı maddi bir destek sayesinde işlerinin kısa zamanda düzeleceğine delalettir. Bazen de bu rüya, rüya sahibinin ihtiyacı olan kimselere yardım edeceği ve hayır duası alacağının habercisidir.

Rüyada patlamış mısır satmak, rüya sahibinin işe çok ihtiyacı olan bir akrabasına yardım edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin akrabasına hem aile içi ilişkileri hem maddi hem de manevi olarak destek vereceğine alamet eder. Rüya sahibinin bu akrabası ile iyi ilişkiler kuracağına işarettir.

Rüyada Mısır Soyduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır soymak, rüya sahibinin iş hayatında bütün işlerinin yolunda gideceğine, kısmetinin açık olacağına ve hayırlı kazançlar elde ederek yüzünün daima güleceğine işaret eder. Rüyada mısır soymak genel anlamı ile bereket ve bolluğun, rahat ve huzurun müjdesini vermektedir.

Bu rüya, rüya sahiplerinin kısmetlerinin bol olduğuna ve ayaklarına kadar gelen kısmetleri doğru bir şekilde değerlendireceklerine delalet eder. Rüyada mısır soymak bazı yorumlarda ise eşler arasında yaşanan soğukluğun sona ereceğine veya eğitim hayatı yarım kalan kişilerin eğitimlerine devam etmeye başlayacaklarına işaret eder. Rüyada mısır soyarak kazana koymak, dışarıdan araya giren kişiler olmasına karşın yaşanan güzel bir birlikteliğin bitmeyeceğine ve hayat içerisinde kendisini daha güçlü hissetmeye işaret eder.

Rüyada Mısır Ektiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır ekmek, genellikle hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüyada mısır ekilmesi ile ilgili yapılan yorumlara göre;

 • Zarar görülecek olan işlerden uzaklaşarak hayırlı işlere yönelmeye,
 • Hayali kurulan işe sahip olmaya,
 • İstikrarsız olan iş hayatının düzene gireceğine,
 • Hayırlı bir kişi ile ilişkiye başlanacağına,
 • Hayırlı bir evlat sahibi olmaya,
 • Rahat sürülecek bir hayata işaret eder.

Rüyada mısır ekerek sattığını görmek, rüya sahibinin hakarete uğrayarak sinirlerinin bozulmasına sebebiyet veren olaylardan kurtularak sakinleşeceğine ve yaşadığı talihsiz olayların sona ereceğine işaret eder. Ayrıca bu rüya, rüya sahiplerinin  yakınları tarafından destek alarak kaybedilmiş bir işe yeniden başlayarak kariyerde yükselme yaşayacakları şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Mısır Biçtiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır biçmek, rüya sahibinin iş ve aile kurma yolunda verdiği gayret ve emeklerin karşılığını en iyi şekilde alacağına ve aile hayatını etkileyen önemli bir sorun veya derdin birliktelik kurularak sona erdirileceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin kazanç getirecek ikinci bir işe atılması, sağlıklı kalmak düşüncesi ile spora başlaması ve vicdanen rahatlık yaşanması şekillerinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında mısır biçerek topladığını gören kişilerin ellerine iyi fırsatlar geçeceğine ve bu fırsatları değerlendirerek sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Bazı yorumlarda ise bu rüyayı gören kişilerin ortaklık kurarak yeni bir iş yapacağına ve yeni ortağı ile başladığı işte başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Mısır Taneleri Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada mısır taneleri görmek, ile ilgili yapılan yorumlara göre;

 • Bereket getiren bir işe başlayan rüya sahibinin kendisi ve ailesi için iyi yaşam şartlarına kavuşacağına işaret eder.
 • Rüya sahibinin ailesi ile birlikte alacağı müjdeli bir habere işaret eder.
 • Rüya sahibinin hayalini kurduğu her şeyin gerçekleşeceğine işaret eder.
 • Rüya sahibinin sağlık ile alakalı olarak yaşadığı üzüntüyü ortadan kaldıracak şifaya kavuşacağına işaret eder.

Rüyada kuru mısır taneleri görmek, rüya sahibinin tasalandığı ve dertlendiği işlerden kurtularak yolunun açık olacağına ve yaşantısını istediği doğrultuda geçireceğine işaret eder. Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin sorumsuz davranışlar içerisinde olduğuna delalet eder.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü