Rüyada Oğlunu görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada oğlunu görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Oğlunu görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada oğlu olduğunu görmek ile ilgili birçok farklı tabirler yapılmıştır. Hayır ve müjdeye yorulan rüyalar olduğu kadar üzüntü ve kedere yorulan rüyalar da olmuştur.

Bazı İslam alimleri rüyada çocuk görmeyi, En’am Suresi 124. Ayette Cenab-ı Hakkın: “…Hilekarlıklarından dolayı, öyle günahkarlara, yarın Allah yanında hem bir küçüklük hem de çok çetin bir azap isabet edecek.” mealindeki ayetten yola çıkarak, suç, günah ve hatalara işaret ettiğini söylemişlerdir.

İmam Nablusi (RA) tabirine göre; bir kimsenin rüyasında kucakta taşınacak kadar küçük oğlan çocuğu görmesi, üzüntü ve kedere delalettir. Buluğa ermek üzere olan bir çocuğu görmek ise müjdedir.

İlim öğreten bir alim ya da yönetici bir vali olan kimse, rüyasında kendinin çocuk veya öğrenci olarak okuyorken görse, o kimse ya cahil olur ya da izzetten zillete düşer denmiştir.

İmam Nablusi (RA) bu rüya hakkındaki görüşü; kuşatma altındaki bir şehirde ıstırap çeken insanlardan birisi rüyasında, güzel yüzlü ve buluğ çağına yakın bir çocuğun şehre girdiğini görse kurtuluşla müjdelendikleri anlamına gelir.  Rüyada görülen oğlan çocuğunun gökten indiğini ya da yerden çıktığını görmek de kurtuluşun yakın olduğunu ve o şehir halkının üzüntüden kurtulacak olmalarına işaret eder.

Rüyada kendi oğlunu görmek, rüya sahibinin hem kendisinin hem de hanesinin bereket içinde yaşayacağı anlamına gelir. İş, para gibi konularda da bolluk yaşamaya işaret eder.

Rüyada oğlunu görmek, bazen de rüya sahibi için hayır olarak yorumlanmamıştır. Rüyayı gören kimsenin maddi zararlara ve borç batağına saplanacağına delalet ettiği gibi, hayatını darma duman edecek karmakarışık vakalar yaşayacağına da işaret eder.

Rüyada oğlunu görmüş olan kimse, üzüntü verici olaylarla karşılaşacak, asla beklemediği kişilerden yana vefasızlık ve ihanet görüp çökecektir şeklinde tabir edilmiştir. Bu rüyayı gören kimse için kısmetinin ve bahtının kapanacağı yorumu yapılır.

Rüyada oğlunun arkadaşını görmek, rüya sahibi babanın çocuğunu kötülüklerden korumak için yakından alaka göstereceğine işarettir.

Rüyada Küçük Oğlunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Genellikle iyi tarafa yorulmuş olan rüyada, rüya sahibi küçük oğlunu görecek olsa, eline az ama işe yarayacak bir para geçeceğine alamettir. Rüyada kendi çocuğunu küçük görmek bir işten sağlayacağı menfaatin ya da kazancın azalmasına da yorumlanır.

Bazı tabirciler, rüyada evlenmemiş küçük bir çocuk sahibi olduğunu gören kimsenin, dünyada kavuşacağı mertebeye, sağlığa, her türlü fitneden güvende olmaya ve izzete işaret eder.

Rüyada görülen küçük çocuklar, küçük ve basit sıkıntılara işaret eder. Kucağında bağırıp çağıran küçük bir çocuğun bulunduğunu gören kişi için, bir saz çalacağı yorumu da yapılmıştır.

Rüyada Oğlunu Büyümüş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunu büyümüş görmek büyük gelirler ve kazançlar anlamlarına gelir. Birden çok oğlunu aynı anda görmek ise zengin olmaya ve oğullarının da bu zenginlikten faydalanacağına yorumlanır.

Rüyada kendi oğlunu gören kişinin hayatındaki bereket hiç azalmaz ve ömrünün sonuna kadar maddi konularda zorluk görmez. Rüyada akil baliğ oğlan çocuğunu görmek, azizlik ve kudrete işaret eder.

Rüyada Oğlunun Doğduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyada birçok çocuğunun doğmuş olduğunu görse, üzüntü ve kedere işaret eder denmiştir. Doğan çocuk erkek olursa, rüya sahibinin akıbeti için iyi; eğer kız olursa, akıbeti kötü olur yorumu yapılmıştır.

Yoksul ve perişan haldeki bir kişinin rüyasında anasından yeni doğan bir oğlan görmesi rızık, nimet ve servete erişmeye yorumlanır.

Hamile bir kadın rüyasında kız doğurduğunu görse erkek, erkek doğurduğunu görse kız çocuk doğacağına bir alamettir. Rüyada görülen kız çocuğu üzüntü ve sıkıntılardan kurtuluşa işaretken, erkek çocuğu görmek ya da erkek çocuk doğurmak üzüntüye delalet eder.

Bir erkeğin rüyada oğlan doğurduğunu görmesi hastalıklara işaret eder denmiştir.

Cafer-i Sadık (RA) tabirine göre; rüyasında bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocuğun hemen konuştuğunu gören kimsenin dünya ve ahirette selamette olacağına işaret ettiğini söylemiştir.

Bazen de bir kadının erkek çocuk doğurması; ferahlama, sevinme, müjde, yükten kurtulma ve selamete erme, kız doğurması ise; izzete, bolluğa, şerefe, kolaylığa işaret eder denmiştir.

Fakir bir kimsenin rüyasında doğurduğunu görmesi zenginliğe, zengin bir kimsenin kız ya da oğlan doğurması ise fakirliğe, üzüntü ya da kedere işaret eder denmiştir.

Rüyada Okula Giden Oğlunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada okula giden bir oğlan çocuğu olduğunu görmek, günahlardan tövbe etme anlamına gelir.

Rüyada Oğlunu Sünnet Ettirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunun sünnet olduğunu görmek rüya sahibinin hastalıklardan kurtuluşuna ya da sıkıntıların sona ermesine tabir olunmuştur. Ayrıca şansının, kısmetinin artacağına, hayattan keyif alıp rahat edeceği günlerin yakın olduğuna işarettir.

Rüyada Oğlunu Evlendirmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunu evlendiğini görmek rüya sahibinin, evlatlarından yana gerçekleşecek bir başarı yardımıyla son derece mutlu olacağı ve çocuklarıyla gurur duyacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Oğlunu Asker Olarak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunu asker görmek rüyayı sahibinin yakını olan kimselerin ve kendinin her türlü kötülüklerden, kazalardan ve musibetlerden uzak kalacağına, huzur ve sükûnet içinde yaşayacaklarına, evlerine dışarından gelebilecek hiçbir zarar olmayacağına, hane dışından kimsenin aile içerisindeki huzuru bozup keyiflerini kaçıramayacaklarına işaret eder.

Rüyada Oğlunun Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin oğlunu öldürdüğünü görmek Hızır (AS) kıssasında olduğu gibi rüya sahibinin birçok gizli ilimlere ve sırlara vakıf olacağına delalettir.

Rüyada Oğlunu Dövmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunu dövdüğünü görmek rüya sahibinin, evlatlarından birinin yaptığı bir işi onaylayıp, o işin çocuğuna hayır ve mutluluk getirmiş olması için hem maddi hem de manevi olmak suretiyle ona destek verecektir diye tabir edilir.

Rüyada Oğlunu Kaybetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oğlunu kaybetmek, onun sevincini ve başarısını görmeye ve çocuğu hakkında güzel duygular yaşamaya tabir olunur. Rüyasında oğlunu yitiren kişinin, oğlundan menfaatine ve oğlunun ömrünün uzun ve sağlıklı olacağına delalet eder.

Rüyada Oğlu Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin oğlu olduğunu görmek uzun süredir yaşanan para sıkıntısının artık sonlanıp rüya sahibinin ansızın yüksek miktarlarda maddi kazanç elde edeceğine yorumlanır. Ayrıca rüya sahibinin, kısmetli ve bereketli geçecek bir zamanına da işaret eder. Rüyayı görenin her türlü arzusunun ve beklentilerinin gerçekleşeceğine ve yaptığı duaların da kabul olacağına delalet eder.

Rüyada Oğlunu Gülerken Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya aleminde oğlunu gülümserken görmek, rüya sahibinin çocuklarıyla ilgili memnun olacağı bir haber alacağına işarettir. Rüyayı görenin çocuğu yoksa, bu rüya çocuğu olacağına dair bir müjdedir. Oğlu olanlar için ise, hakikaten çocuğunun bir mürüvvet yaşayacağı anlamına gelir.

Bu rüya ile ilgili bazı rüya tabircilerinin yorumlarına göre; oğlunun gülümsediğini gören kişinin yaptığı duaların Allah katında kabul olunacağına ve bundan dolayı büyük bir sevinç duyacağına yorumlanır.

Rüyada oğlunu ağlarken görmek küçük dertlerin ve sıkıntıların yakın olduğuna işarettir.

Rüyasında Oğlunu Sırtına Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyasında erkek çocuğunu sırtına alan kişi hakkında üzüntü ve kedere uğrayacağı yorumu yapılır. Çocuk ve mal hakkında Kuran’da fitne olarak bahsedildiğinden bazen bunları rüyada görmek sırtına almak imtihan edileceğine, az veya çok üzüntüler yaşayacağına delalettir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muratdogan
Muratdogan - 5 yıl Önce

Ben eşimden ayrılmışım kadir oglum annesinin yanında kaliyor ebey zamandan beri oglumu hiç görmemişim bazen rüyalarıma giriyor ve kadir oglumu rüyamda okul kıyafetiynen gördüm benim evime geldi gördûgüm rüya bukadar bu rüyanın yorumunu Allahın izniynen yorumlarsanız memnun olurum

Kader cetinkaya
Kader cetinkaya @Muratdogan - 5 yıl Önce

Mrb benim 1 yaşında oğlum var ama sürekli babasından kaçırmaya çalışıyorum ruyalarima giriyo ne anlama gelir

Cennet çitçi
Cennet çitçi - 5 yıl Önce

Rüyamda 12 yaşı daki oğlum tek kişilik odada hastane odasında 2n çi kata alta kata üste çıkarken elimde çantam peçete ıslak mendi düşüyor hastane çok karışı görüyorum

Medyum - Aşk büyüsü