Rüyada Öpüşmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada öpüşmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Öpüşmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada öpüştüğünün görülmesi etraftaki düşmanlara karşı zafer anlamına gelmektedir. Rüyada kim ile öpüşüldüğüne göre rüyanın anlamında da farklılıklar olabilmektedir. Ancak genel olarak rüyada öpüşmek mutlu bir haber alınacağına işarettir. İmam Cafer Sadık Hz. de buna benzer bir yorum yapmaktadır. Onun yorumuna göre bu rüyanın 4 anlamı bulunmaktadır:

  • Düşmana karşı zafer,
  • Güzel haber alma,
  • Hayır ve menfaat,
  • Dileklerin gerçek olması.

Rüyada öpülen kişi tanınıyorsa eğer İbn-i Sirin Hz. göre bu, o kişiye karşı duygusal hisler beslendiği anlamına gelmektedir. Tanıdık olmayan birisini öpmek ise beklenmedik bir yerden menfaat geleceğinin işaretidir. Rüyada öpüşmek diyanet yorumlarında da hayırlı bir haber anlamına gelmektedir. İmam Nablusi Hz. ise bu rüyanın hayattaki tüm ihtiyaçların giderilmesi anlamına geldiğini söylemektedir.

Rüyada Dudaktan Öpüşmek

Bu rüyanın anlamı kiminle öpüşüldüğüne göre farklılıklar göstermektedir. Ancak genel olarak rüyada dudaktan öpüşmek İslami kaynaklara göre, öpüşülen kişi ile çok samimi bir ilişki kuracağı anlamı taşımaktadır. Bu samimiyet illa sevgililik anlamına gelmemektedir.  Çok iyi bir dostluğun da habercisi olabilmektedir. Bu kişi ile rüya sahibinin arasından su sızmayacak ve güzel bir ilişki kuracaktır.

Rüyada Eş İle Öpüşmek

Bu rüya hane içindeki mutluluğu temsil etmektedir. Rüyada eşiyle dudaktan öpüşmek, yaşanan kırgınlıkların son bulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İlişki arasında sıkıntı varsa bunlar geride kalacak ve ev içinde mutluluğa ve huzura kavuşulacaktır. İkinci balayı olarak da ifade edilebilecek bu rüya, problemlerin biteceğinin işaretçisidir.

Rüyada Sevdiğin Kişi İle Öpüşmek

Cabir ül Magribi Hz. gibi birçok alim rüyada öpüşmenin rüya sahibi için başarı anlamına geleceğini söylemektedir. Rüyada sevdiğin adamla öpüşmek de mutlu bir birlikteliğin habercisidir. Bu birlikteliğin de evlilik ile sonuçlanması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Rüyayı gören kişi erkek ise bu rüya iyi kariyer şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kişi atacağı adımlarla kendisi için güzel bir kariyer inşa edecektir. Aynı zamanda mutlu bir yuva anlamı da taşımaktadır.

Rüyada El Öpmek

Bu rüya aileye karşı bağlılığı göstermektedir. Rüyada el öpmek ihya yorumunda bereketin artması, elde edilecek fırsatlarla bol kazançlar sağlanacağı şeklinde ifade edilmektedir. Rüyada eşin eli öpülüyorsa eğer bu huzurlu bir yaşama işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi kadın ise eşinden göreceği sevgi ile mutlu olacağı, rüya sahibi erkek ise eşinden gördüğü destek ile her türlü zorluğun üstesinden geleceği anlamı taşımaktadır.

Rüyada yaşlı birisinin elini öpmek ise anne ve baban hayır duası alınacağını göstermektedir. Bu rüya aynı zamanda rüyada eli öpülen kişiden maddi destek göreceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Yani bu rüya genel anlamda aileden destek alınacağının habercisidir.

Rüyada Bir Kadın İle Öpüşmek

Rüyasında bir kadın tarafından öpüldüğünü gören kişinin bu rüyası zenginliğin artacağı anlamı taşımaktadır. Rüyada tanıdık bir kadınla öpüşmek o kişiden büyük destek görüleceği şeklinde yorumlanabildiği gibi bu kişi ile güzel bir ilişkiye başlanacağı anlamına da gelebilmektedir. Rüyada tanımadığı bir kişiyle öpüşen kişi ise hayatında dikkatli olmalıdır. Çünkü bu rüya bir anlık zafiyet ile harama el uzatılacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Yabancı Bir Kişiyle Öpüşmek

Bu tarz bir rüya kişinin boşlukta olduğu anlamı taşımaktadır. Rüyada yabancı biriyle öpüşmek rüya sahibinin sıkıntılı bir dönemden geçeceğini göstermektedir. Bir başka yorumda ise bu rüya, birinden faydalanmanın habercisidir. Rüyada yabancı bir kişiyle dudaktan öpüşmek, rüya sahibinin yalnızca kendisini düşünen bir insan olduğunu da göstermektedir.

Rüyada Eski Sevgili İle Öpüşmek

Rüyada eskiden sevilen birisiyle öpüşmek o kişiden yardım geleceği anlamı taşımaktadır. Bu kişi ile yakın bir zamanda karşılaşılabilir ve o kişiden güzel bir destek görülebilir. Eski sevgili ile öpüşmek ise kişinin geçmişte kaldığının bir göstergesidir. Bu kişiler geçmişi bir kenara bırakıp kendilerine çeki düzen vermelidir. Aksi halde tatsız durumlar içinde kalabileceklerdir.

Rüyada eski eş ile öpüşmek ise kişini hayatında güzel bir insanın varlığına işaret etmektedir. Bu kişi, rüya sahibini koruyup kollayan, ona her türlü yardım ve desteği sağlayan bir insandır. Rüya sahibi bu kişiden hep iyilik görecektir.

Rüyada Evli Birisiyle Öpüşmek

Rüyada evli bir kadın ile öpüştüğünün görülmesi o kişinin ailesi ile bir ilişki kurulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya öpüşülen kadının eşi ile iyi arkadaş olunacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyanın başka bir yorumu ise o kadının kendisinden ya da ailesinin zenginliğinden faydalanılacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada evli bir erkek ile öpüşmek ise hayattaki sıkıntıların biteceğinin habercisidir. Bu rüya kişinin hayatındaki üzüntülerin mutluluğa döneceğini göstermektedir. Rüya sahibi uzun süreden beri düşündüğü şeyleri elde edecek ve güzel kazançlar elde edecektir.

Rüyada Bir Kadının Başka Bir Kadını Öptüğünü Görmesi

Bu rüya hayallere kavuşulması için çaba sarf edilmesi gerektiği anlamı taşımaktadır. Kimi yorumcular bu rüyanın zorlukların aşılacağı ve güzel bir kişi ile evlilik yoluna girileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu kişi zahmet ve çile çekse de sonunda hayallerindeki şeylere kavuşacaktır. Başka alimler ise rüyada kadın kadına öpüşülmesi telafisi olmayan hataları işaret ettiğini söylemektedir. Bu alimlere göre rüya sahibi ailesi ile sorunlar yaşayacak ve çok büyük hatalar yapacak. Sonrasında ise bu durumdan pişman olacak ve kendisini affettirmek için büyük uğraşlar verecektir.

Rüyada Ölü Birisini Öpmek

Rüyada ölmüş kişilerin görülmesi genel anlamda iyi olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında ölü insanları gören kişi güzel şeyler yaşayacaktır. Rüyada kişi eğer ölmüş birisini öpüyorsa, o kişinin acı çekmediği söylenmektedir. Kişi rüyasından ölmüş bir tanıdığının kendisini öptüğünü görmüş ise be da o kişinin mirasından ya da tanıdığı kişiden gelecek para işarettir.

Rüyada Bir Çocuğu Öpmek

Rüyada birisinin öpmek İmam Gazali Hz. gibi alimler tarafından güzel şeylerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Örneğin rüyada bir arkadaşınla öpüşmek mutlu haberlerin paylaşılacağı anlamına gelmektedir. Rüyada bir çocuğu şefkatle öpmek de o çocuğun ailesinden hayır görüleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya çocuğun ailesi ile güzel dostluklar kurulacağına da işaret etmektedir. Ayrıca bu rüya bazı alimleri tarafından malın çoğalması ve zenginliğin artmasının habercisi olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada ölmüş bir çocuğun öpülmesi ise hasret ve özlemi göstermektedir. Bu kişi kendi çocuğuna ya da başka birisine karşı büyük bir özlem beslemektedir.

Rüyada Bir Akraba İle Öpüşmek

Bu rüya çok çaba sarf etmeden mutluluğa kavuşulacağının habercisidir. Rüyada akrabayla öpüşmek beklentilerin gerçekleşeceğini göstermektedir. Oldukça güzel bir şekilde yorumlanan bu rüya uzun bir hayata, sevince ve huzura işarettir. Bu rüyayı gören kişi olumlu güzel gelişmeler yaşayacak ve zahmetsizce zenginleşecektir. Bu kişiler aynı zamanda büyük bir refaha da kavuşacaklardır.

Ancak bunun tam tersini düşünen alimler de bulunmaktadır. Bu alimler ise rüyada akraba ile öpüşmenin kötünün habercisi olduğunu söylemektedir. Onlara göre akraba ile dudaktan öpüşmek zorluğun habercisidir. Bu yorumcular, bu rüyanın sıkıntı ve üzüntü getireceğini söylerken aynı zamanda kişiler için huzur kaybına da işaret ettiğini belirtmektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü