Rüyada Orman görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada orman görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Orman görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüya aleminde orman görmek ormanın haline göre farklı yorumlandığı gibi, aynı haldeki orman rüyaları bazen rüya yorumcularınca da farklı yorumlanmıştır. Rüyada orman görmek çoğunlukla korku ve yalnızlıkla yorumlanmış, bazen rızık ve bereketle de yorumlanmıştır.

Orman rüyaları ekser itibarıyla şu manalarda yorumlanmıştır:

 • İşte yükselmek ve makam,
 • Ticaret ve bol kazanç,
 • Hayırlı bir kısmet,
 • Sıkıntıdan kurtuluş,
 • Korku ve yalnızlık,
 • İtibar ve varlık.

İmam Nablusi (RA) rüyada orman gören bir kimsenin; rızkının çoğalacağına ve geçim darlığından kurtulacağına, bunun ardından ferah ve esenlik dolu günlere kavuşacağına işaret ettiğini söylemiştir.

Rüyada orman görmek bazı yorumcular tarafından ticaret ya da iş hayatında başarılı olunacak işler yapmaya ve yükselmeye işaret olur denmiştir.

Bazen orman görmeyi itibar sahibi, sözü dinlenen ve varlıklı birine ve bu kişiden hayırlı bir şekilde yararlanmaya da yorumlamışlardır. Rüyayı gören varlıklı biri ise; kendini küçük düşürmeye, fakir biriyse rızkının artmasına işarettir.

Rüyada Orman Yangını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada orman yangını görmek mali açıdan sıkıntılara, yoksulluk ve geçim derdine yorulmuştur. Ayrıca kötü niyetli kişilerden zarar görmeye ve üzüntü duyulacak problemlerle yüz yüze gelmeye işarettir.

Bazen de rüyada orman yangın çıktığını görmek iş hayatındaki huzursuzluklara, çözümü zor bir soruna işaret eder denmiştir. Ayrıca maddi-manevi zararlara uğramaya gibi hayır olmayan şeylere yorumlanır.

Rüyada orman yangını söndürdüğünü görmek problemlere karşı kısa sürede çözüm üreten akıllı, zeki, becerikli ve mantıklı bir kimseye delalet eder denmiştir.

Rüyasında orman yangınını söndürmeye çalışan kimse hakkında sıkıntıların atlatılması için çözüm arayışında olmakla tabir edilir.

Rüyada yanmış bir orman görmek tatsız olaylar yaşamaya ve iç huzurunun kaçmasına da yorumlanmıştır. Yanmış orman ya da orman yangını her türlü olumsuz yorumlanmıştır.

Rüyada Yemyeşil Bir Orman Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil bir orman görmek her el atılan işten başarılı olunacağına ve kazanç sağlanacağına işarettir.

Rüyada orman yeşillik görmek müjdeli haberlere, yardımseverliğe, helal rızık, kısmet ve hayırlı evlada tabir olunur. Bazen de çok fazla hayallere kapılmaya ve üzüntü yaşamaya da yorumlanmıştır.

Rüyada yeşil çam ormanı görmek sorunların üstesinden teker teker gelmek anlamına gelir denmiştir.

Rüyada Karlı Bir Orman Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada orman ve kar görmek azim ve sabır göstererek iş hayatında yükselmeye, karşılaşılan engellerden kurtulmaya işaret eder denmiştir. Ormanda kar görmek mevsimsiz görülmüşse keyfin kaçmasına ve sıkıntılara delalettir.

Bazen de ormanda kar görmek adından söz ettirmeye, huzurlu bir hayata ve sevdiklerinden destek görmeye de tabir edilmiştir.

Rüyana Karanlık Bir Orman Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karanlık orman görmek rüya sahibinin fikirlerinin kimse tarafından anlaşılmadığına, yalnızlık çekmeye ve çaresizlik yaşamaya işaret eder.

Rüyada orman gölgesinde oturmak güçlü bir kişinin himayesi altına girmeye işarettir.

Rüyada Güzel Bir Orman Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada güzel çiçeklerin açtığı ve kuşların cıvıldadığı huzurlu bir orman görmek rüya sahibinin kısmetiyle, evlilikle yorumlanmıştır.

Rüyada kimsenin girmediği, kuru ağaçların olduğu bir orman görmek sıkıntılı ve zor günler yaşamaya aynı zamanda da kazancın azalmasına yorulur.

Rüyada Orman Bekçisi Görmek Ne Anlama Gelir?

Ormanda bir avcı görmek ise izlenen yolun yanlış olduğuna işarettir.

Rüyada Orman Evi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada orman içinde ev görmek etrafında gerçekleşen ve rüya sahibini sıkıntılara sokan problemlerden kurtulacağına işarettir. Kafa dinleme ve huzur bulmaya duyulan ihtiyacı gösterdiği bazı yorumcular tarafından söylenmektedir.

Rüyada Ormanda Hayvan Görmek Ne Anlama Gelir?

Ormanda ceylan görmek, imkânsız ve karşılıksız aşkla tabir edilmiştir. Sonunda üzüntü duyulur. Rüyada orman hayvanları görmek eğer orman karanlıksa hayvan çeşitlerine göre bilinçaltının bastırılmış arzularını gösterir.

Ormanda havlayan köpekleri görmek dedikoducu insanlara ya da düşmanlara yorulur. Güvercin görmek uzaklardan sevinçli bir haber gelmesine, tavşan görmek acil bir davet ya da iş olacağına, ormanda ayı görmek de bela, afet ve fitneye bazen de hırsıza işaret eder denmiştir.

Rüyada Ormanda Yürümek Ne Anlama Gelir?

Ormanda yürümek veya ağaç kesmek bütün zorlukların aşılarak işlerin yoluna koyulacağı şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyasında ormanda gezdiğini gören kişinin başına kötü şeyler geleceği ve düzeninin bozulacağına tabir olunur. Yaşadığı kötü olaylardan dolayı hayata yenik düşeceği yorumu yapılır.

Rüyada Ormanda Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Ormanda kaybolduğunu görmek iş yaşamındaki zorluk, zor görevler ve sıkıntılara işarettir. Rüyada sık bir ormanda kaybolmak korkularını büyütmeye işarettir.

Bazı alimlere göre de ormanda kaybolmak nasibin eksilmesine, sahibi olduğu şeylerin yitirilmesine de işaret eder.

Ormandan çıktığını görmek ise zorluklardan kurtulmaya, rahatlamaya ve önündeki engellerden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Orman Manzarası Görmek Ne Anlama Gelir?

Sıkıntı ve hüznün ortadan kalkmasına ve huzur bulmaya işarettir. Rüyada orman ve deniz manzarası görmek çok büyük bir tehlikeden kıl payı kurtulmaya da işaret eder denmiştir. Rüyada orman ve deniz manzaraları görmek genellikle iyilik ve güzelliğe tabir edilmiştir.

Orman manzarası görmek rüya sahibinin içinde sıkıntıların olduğuna ve bunlardan kurtulmaya çalıştığına da yorulur. Bazen görülen manzara güzelse güzel günlerin geleceğine müjde, görülen manzara kötü ve karanlıksa sıkıntıların bir müddet daha devam edeceğine işaret eder denmiştir.

Rüyada Orman ve Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada orman ve deniz görmek huzur bulmaya, mutluluk yaşamaya ve dünyevi şeylerin rüya sahibinin gözünde kalmayacağına, istirahat edeceği bir zaman ve yer aramaya işaret eder denmiştir.

Orman ve denizi bir arada görmek bazen de bir alim veya devlet sahibi birinden feyz ya da yardım almaya işaret olur denmiştir.

Cafer-i Sadık (RA) rüyada deniz görmeyi 6 şekilde tabir etmiştir:

 • Bir yerin hükümdarı,
 • İnsanların piri ya da reisi,
 • Alim bir zat,
 • İlim,
 • Mal ve mülk,
 • Çalışma ve azim.

Rüyada deniz görmekle ilgili birçok alimin rüya tabiri bulunmaktadır. Bunlardan İbn-i Sirin (RA) rüyada deniz görmeyi, bazen ıstırap verici ve helak edici bir fitneyle de hatta cehennem ile yorumlamıştır. Sefere, harbe ve harpten kazanılacak ganimete de tabir etmiştir. Denizin tatlısının mümine, acısının da kafire işaret ettiğini de belirtmiştir.

Rüyada denizin kuruduğunu görmekle ilgili olarak Cabir’ül Mağribi (RA) devlet başkanının vefatına ya da ülkenin düşman karşısında yenilmesine yormuştur.

Rüyada deniz görmenin orman görmekten daha çok tabiri vardır.

Rüyada Ormanda Bir Yol Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada orman yolu görmek ya da orman içerisinde bir yol görmek, rüya sahibinin bir türlü içinden çıkamadığı sorunlardan çıkmak ve çözüme kavuşturmak için bir yol bulacağı anlamına gelir.

Rüyada ormanda ağaçlıklı bir yol görmek karar verirken zorlanılacağına işaret eder. Bazen de iş ya da ticaret hayatında başarılı olmaya bolluk ve bereket getirecek nimetler aramaya delalet eder denmiştir.

Bazı rüya yorumcularına göre; görülen yol düzgünse güzel ahlak ve dindarlığa işaret eder.

Orman Rüyalarının Psikolojik Yorumu Nedir?

Psikolog Eric Ackroyd’a göre rüyada görülen orman erkek ya da kadının cinsel bölgesindeki kıllara işaret edebilir.

Psikolojik olarak Freud manzara rüyalarını; rüya sahibinin sevdiği kişiye olan hasret olarak yorumlarken, Jung ise ruhsal dünyamızın yansısı olduğunu düşünür.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SİNEM ZORLU
SİNEM ZORLU - 5 yıl Önce

Merhabalar cuma gününüz mübarek olsun sabaha karşı 1 Rüya gördüm hayırdır inşAllah 1 ormanda büyük kocaman ağaçlar var ve bir patika yolu var o yoldan geçiygeçiyoruz ben eşim ve 1oğlum ve 1kızımla sonra kızımın işeyeceğini görüyorum onu tutup işetiyorum çişi eşimin üstüne geliyor ve biz bu duruma gülüyoruz en çok ta ben sizce neye işaret ve eşim işten ayrıldı bugün bir iş bulduk acaba bu rüyayla alâkası varmı

Medyum - Aşk büyüsü