Rüyada Para görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada para görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Para görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Paranın rüya görülmesi, görülen paranın cinsine, sayısına ya da rüyanın görülme şekline farklı yorumlara sahiptir. Bu rüya bazen üzüntü ve kedere, bazense güzel haberlere işaret etmektedir. Rüyada para görmek ile ilgili Diyanet ve İslam alimlerinin farklı yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada para görmek Diyanet yorumuna göre; eğer rüya sahibi rüyasında çok parası olduğunu ve bu parayı saymakla bitiremediğini görürse, yapmak istediği bir işi tamamlayamayacağına işaret eder. Bir kimse rüyasında yolda yürürken para bulduğunu görürse, elinden bir miktar para çıkacak demektir.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki;
   • Rüyada görülen para mücadele ve ikiyüzlülük ile söylenen sözleri simgeler.
   • Bir kimse rüyasında gümüş para yuttuğunu görse ve bu parayı abdest bozarken çıkarsa, o kimse Allah’ı inkâr eden bir kimsedir.
   • Sarığı içerisinde para gören kimsenin abdesti bozulur.
   • Rüyada altın yuttuğunu ve abdesti bozarken çıktığını görürse o kişi Müslümanken kafir olacak demektedir. 
   • Rüyada paraya rastlandığını gören kimse hayattan usanacak ve meşakkat çekecek demektir.
   • Rüyada görülen para; keder, üzüntü, darlık çekecek demektir.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre;
   • Rüyada bakırdan basılmış para görmek kavgaya ve dedikoduya delalettir.
   • Rüyasında yanında çok fazla para olduğunu gören kimse yakın zamanda üzülecek demektir.
   • Rüyasında evindeki paraları dışarı attığını gören kimse, sıkıntılarından ve dertlerinden kurtulur.
   • Rüyasında para bulan kimse yakın zamanda biriyle kavga eder.
 • Cabir ül Mağribi (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen para fakirlik ve iflasın habercisidir. Rüyada bir kap içerisinde para görmek, rüya sahibine gelecek maldır.

Rüyada Altın Para Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın para görmek, rüya sahibinin etrafındaki kıskanacağı bir döneme gireceğini işaret etmektedir. Bu rüya, rüya sahibinin hakkında dedikodu yapılacağı ve bunlardan haberdar olduğunda üzüleceği şeklinde yorumlanır. Bazen bu rüya, rüya sahibini üzecek bazı şeyler işiteceğine delalet eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin yaşadığı üzüntülerden sonra büyük mutluluklar yaşayacağı şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Gümüş Para Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada gümüş para görmek, rüya sahibinin alacağı sevinçli haberleri simgelemektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin kısmetinin açılacağı ve işlerinin hep yolunda gideceği şeklinde yorumlamaktadır. Rüyasında beyaz ve parlak gümüş paralar gören kimsenin etrafında çok sevileceği rivayet edilmektedir. Rüyada kararmış gümüş paralar görülmesi ise düşmanlığa ve bazen savaşa işaret etmektedir. Bir kese içerisinde kendine para verildiğini gören kimsenin çok önemli bir sırrı saklayacağı rivayet edilmektedir.

Rüyada Bakır Para Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bakır para görmek, rüya sahibi maaşla çalışıyor ise yeni bir işe gireceğine delalet eder. Rüya sahibinin iş yerindeki şansının artacağı şeklinde yorum yapılır. Rüya sahibi kendi işini yapıyor ise şanslı olacağı ve bol kazanç elde edeceği bir dönemi işaret etmektedir.

Rüyada Bozuk Para Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bozuk para görmek, rüya sahibinin düşmanlarını simgelemektedir. Rüya sahibinin etrafından bir kişi ile düşman olacağı ve bu sebeple canının sıkılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bozuk paralardan kurtulmak, rüya sahibinin yakın zamanda sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Bazı yorumculara göre bu rüya, rüya sahibinin arkasından konuşan kimseleri ve konuşulanları simgelemektedir. Rüyada kâğıt para görmek ise rüya sahibinin para kaybedeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Para Koleksiyonu Yapıldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para koleksiyonu yapmak, rüya sahibinin değişik ve beklenmedik durumlarla karşılaşacağı bir döneme işaret eder. Rüya sahibin beklemediği anda gerçekleşecek olaylar nedeniyle hem üzülüp hem de sevineceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çok şaşıracağı bir döneme rivayet edilen bu rüya, genellikle olumlu şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Desteyle Para Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada deste deste para görmek, rüya sahibinin yeni iş hedefleri oluşturacağına ve hayırlı kazançlar elde edeceğine işarettir. Rüya sahibinin az bir maliyetle ço para kazanacağı bir iş yapacağına işarettir.

Rüyada Birine Para Verildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada birine para vermek, rüya sahibinin birilerinin açığını kapatacağına ve yardım edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin sevdiği bir kimse ile ekmeğini parasını ve dertlerini paylaşacağına rivayet edilir. Bazen bu rüya, rüya sahibinin dertlerinin son bulacağı bir dönemi müjdelemektedir.

Rüyada Para Bulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para bulmak, rüya sahibinin hayatında güzellikler yaşayacağına işaret eder. Gerçek anlamına uygun olarak yorumlanan rüyada, rüya sahibinin maddi anlamda rahatlık yaşayacağına, kazancını artacağına ve yaşantısında bolluk ve bereket olacağına işaret eder.

Bu rüyayı gören kişilerin kısmetsizlikleri ortadan kalkarak kısmetlerinin açılacağına ve başarılarında artışlar olacağına işaret eder. Rüyada kâğıt para bulduğunun görülmesi, rüya sahibinin kazandığı paraları alın teri dökerek helali ile kazandıklarına ve dünya malına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin maddi anlamda gücünün her geçen gün artacağına işaret eder. 

Rüyada Para Bastığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para basmak, ehli olan kimsenin para basması üst düzey yöneticiye veya memuriyete işaret eder. Rüyada kendisinin para bastığını gören kişilerin kimseye söylemeden bazı gizli işler içerisine gireceğine işaret eder. Rüyada para basıcısı görmek, iman gücü olan, emanete ihanet etmeyen ve beş vakit namazını kılan kişiye işaret eder. Bazı yorumlarda ise melik sözcüsüne veya melik emrini yerine getiren vekil kişiye işaret eder.

Rüyada Para Yırtığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para yırtmak, rüya sahibinin yaptığı bazı gizli işlerden rahatsızlık duymasına, vicdanına sığmayan bu işlerden vazgeçerek son vereceğine işaret eder. Bu rüyayı gören rüya sahiplerinin yapmaktan hoşlanmadığı bazı işleri yarıda bırakarak vazgeçmeleri gerektiği şeklinde bir uyarı olmaktadır. 

Rüyada Para Kaybettiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para kaybetmek, rüya sahibinin iş hayatında yaptığı bazı hatalar neticesinde sıkıntı yaşayacağına ve maddi darlığa düşeceğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin sıkıntılarından kurtulmak için bocalayacağı karar dönemi geçireceğine ve doğru karar vermek için zaman kollayarak hareket edeceğine işaret eder. Rüyada para kaybetmek genel olarak iç sıkıntısı yaşanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada para kaybetmek görülme şekline göre;

 • Rüyada kağıt para kaybetmek, rüya sahibinin maddi zarar yaşayacağına ve işlerinde olacak aksaklıklara işaret eder.
 • Rüyada bozuk para kaybetmek, zenginlik içersinde iken dara düşülerek sıkıntılı geçirilecek bir döneme işaret eder.
 • Rüyada para kaybedip bulmak, rüya sahibinin maddi zarara uğrayacağına ve sıkıntılı dönem geçireceğine işaret eder. Bu dönemi atlatan rüya sahibinin daha sonra dikkatli adımlar atarak büyük paralar kazanacağına ve rahata ereceğine ve büyük servet ve zenginliğe işaret eder.
 • Rüyada kumarda para kaybettiğinin görülmesi iş yaşantısında ortaklar arasında olacak tartışma ve sorunlara işaret eder.

Rüyada Para Saydığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada para saymak, rüya sahibinin hayatını istediği şekilde düzene sokacağına ve küçük şeyleri kendisine dert etmekten vazgeçerek moralini toparlayacağına ve içerisinde bulunduğu zamanın olumlu yönlerine odaklanacağına işaret eder. Bu rüyayı gören kişiler hiç beklenmedik bir anda amaçlarına ve hedeflerine ulaşırlar

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü