Rüyada Saat görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada saat görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Saat görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada saat görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin ömrüne tabir edilmektedir. Saatin görülüş biçimine göre değişen bu rüyanın yorumu, ömrün uzamasına işaret ettiği gibi ömrün azalmasına da işaret ediyor olabilir. Dini kaynaklarda rastlanan başlıca bu yorumların dışında bazı başka tabirler yapmakta mümkündür. Rüyada saat görmek; kişinin yapması gereken birçok hayırlı işin sırada beklediğine ancak bu işleri rüya sahibinin görmezden geldiğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kimselerin çevresiyle ilişkisini düzeltmesi ve hayra daha çok yönelmesi gerektiği tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bu rüya kişinin uzun süredir beklediği bir haberin olumlu sonuçlanacağı şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Kol Saati Görmek Ne Anlama Gelir?

Kol saati görmek, rüya sahibinin yapmayı çok istediği bazı işleri yapmaktan bir nedenden dolayı çekindiğine işaret etmektedir. Örneğin; kişi iş değişikliğine gitmek istiyor fakat çevresi tarafından baskı gördüğü için bu değişikliği yapamaması. Bunun yanı sıra rüyada kolunda saat görmek;

 • Korkularla yüzleşmeye
 • Radikal kararların alınıp, uygulanmaya başlayacağına
 • Yalnız kalacağı bir döneme ve
 • Bazı kişiler nezdinde itibarının azalacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyanın olumlu sonuçları olabileceği gibi olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmakta mümkündür. Kol saati, aile, arkadaş ya da eş tarafından bağlayıcılığı da işaret etmektedir. Birçok sıkıntının çözümünün ortaya çıktığı ancak bu bağlayıcılar yüzünden çözüm elde edememeye de delalet etmektedir.

Rüyada Duvar Saati Görmek Neye İşaret Etmektedir?

Rüyada duvar saati görmek, yaklaşan birçok güzel haberi ve hayırlı kimselerin hayatınıza gireceğine işaret etmektedir. Rüyada duvar saati görmek genel itibariyle yeni bir yuva kurmaya delalet etmektedir. Fakat bu rüya kişilerin medeni haline göre de değişiklik gösterebilmektedir. Eğer evli biri rüyasında duvar saati görüyorsa;

 • Hasta olan birinin şifa bulacağına
 • Çocuklarının yeni başarılar elde edeceğine
 • Çocukların hayırlı kişilerle dünya evine gireceğine ve
 • Rüya sahibinin iman sahibi olacağına

İşaret etmektedir. Bu rüyanın temelinde yeni yuva kurmak ve hayırlı kısmetlerin ortaya çıkması yorumları hem dini kaynaklarda hem de birçok alimin rivayetinde geçmektedir. Bekar kimseler içinde bu rüya;

 • Hayırlı bir kısmetle karşılaşacağı
 • Rüya sahibinin bahtının açılacağı
 • Mülk sahibi olacağı ve
 • Önemli bir davete katılacağı

Gibi anlamlara gelmektedir. Herkes için birçok hayrı içinde bulunduran bu rüya, aile hayatının iyiye gideceği anlamını taşımaktadır.

Rüyada Bozuk Saat Görmek Ne Demektir?

Büyük emek sarf edilen bazı işlerin durma noktasına geleceğine ve kişinin beklediği karşılığı elde edemeyeceğine işaret etmektedir. Bu rüya genel itibariyle kişinin yaşayacağı maddi ve manevi bir darlığı göstermektedir. Saatin büyüklüğü ve özelliklerine göre bazı anlam farklılıkları taşısa da bu rüya olumsuz anlamalara sahiptir. Rüyada bozuk saat görmek hakkında bazı dini kaynaklarda şu yorumlar yapılmaktadır;

 • Ticari kazancın bozulacağı
 • Ortaklarla yaşanacak tıkanma sorunları
 • Özel hayatta bazı ayrılıkların yaşanacağı
 • Verilen çabanın sonuçsuz kalacağı

Şeklindedir. Bu rüyadan ve yapılan yorumlardan ders çıkartarak, rüya sahibinin özellikle yakın dönemde başladığı projelerde daha kararlı ve sakin adımlar atması tavsiye edilmektedir. Kısa vadede olumsuz olsa da bu rüya uzun sürede size bazı hayırlı kapılar açabilir.

Rüyada Antika Saat Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada antika ya da eski saatler görmek tahmin edileceği üzere kişinin geçmişle olan bağının kopmadığına ve geçmişe çok fazla özlem duyduğuna işaret etmektedir. Rüyada antika saat görmek hakkında olumsuz gibi dursa da aslında güzel yorumlar yapılmaktadır. Rüyada antika saat görmek; kişinin eski birlikteliklerini yeniden kuracağına ve bu birliktelikten yepyeni bir fırsat doğacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda eski tanıdıklarla görüşmek kişinin uzun süredir özlem duyduğu manevi boşluğunu da dolduracaktır. Bu yönüyle rüya hayırlı yorumlara sahiptir. Ancak güven duymadığınız kişiler eğer size iş ya da arkadaşlık teklifiyle gelirse, bu teklifleri etraflıca düşünmeniz tavsiye edilmektedir. Antika saat görmek kimi zaman sabit fikirli insanların varlığını da işaret ediyor olabilir.

Rüyada Altın Saat Görmek Neye İşaret Eder?

Altın saat görmek, kişinin boşa harcadığı zamanı işaret etmektedir. Genellikle bu rüya hayra yorumlanmak istenir ancak taşıdığı anlam daha çok uyarı mahiyetindedir. Rüyada altın saat görmek;

 • Rüya sahibinin, dünyadaki vaktini boşa harcadığına
 • Haramdan kaçınmadığına ve
 • Ölüm anında bu durumlardan pişmanlık duyacağına

İşaret edilmektedir. Bu rüya oldukça önemli ve uyarıcıdır. Eğer kişi günahlarının farkına varmaz ve ısrarcı olursa bu kimselerin ahrette ve kabirde yaşayacakları sıkıntılar tabir edilmektedir. İbn – i Sirin (r.a)’e göre; rüyada altın saat gören bir erkek için masivadan kurtulması ve Allah’a yönelmesi gerektiği tavsiyesi yapılmıştır. Bu rüya hakkında bazı olumlu yorumlarda bulunmaktadır. Bu yorumlardan en önemlisi de kişinin dünyevi yaşantısında saadet sahibi olacağı şeklindedir.   

Rüyada Kırılmış Saat Görmek Ne Demektir?

Kırık ve işlemeyen bir saatin rüyada görülmesi olumsuz birtakım olayların vuku bulacağına işaret etmektedir. Rüyada kırık saat görmek; rüya sahibinin, emin olduğu bazı işlerin olumsuz sonuçlar doğuracağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra beklenmedik bazı aksaklıkların gerçekleşmesi de bu rüyanın başka bir tabiri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Saat Bulmak Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada saat bulmak iki önemli tabire sahiptir. Bu tabirlerden ilki; kişinin bulduğu saatin onun manevi kıdemini arttıracağına ve maddi sıkıntılarının duracağına işaret eder. Bu rüya hakkında yapılan bir diğer yorum ise; büyük çabalarla kurulan bir işin ya da bir ilişkinin bozularak, sizin aleyhinize işlemeye başlayacağı tabiri yapılmaktadır. Bu iki tabir birbirinden büyük ölçüde ayrılmaktadır. Bu nedenle rüya sahiplerinin olumsuz anlamından çok rüyanın olumlu tabirine yoğunlaşması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Saat Tamir Etmek Neye İşaret Eder?

İşleri yoluna sokacağı ve rüya sahibinin hayatının birçok alanında kontörlü ele alacağı yorumlarına sahip bir rüyadır. Bu güzel yorumlarla birlikte rüyada saat tamir etmek, rüya sahibinin uzun süre önce bozulan bir ilişkisini yeniden gözden geçirerek düzelteceği anlamına da sahiptir. Rüyada tamir edilen çoğu nesne zaten bu yönüyle kopan birçok ilişkinin düzeleceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Hediye Saat Almak Ne Anlama Gelir?

Bu rüyanın saatin özelliğine göre anlam farklılıkları mevcuttur. Örneğin; rüyada kol saati hediye almak,

 • Birçok korku ve sıkıntısını giderecek bir kişinin varlığına
 • Yapılan suçlamaların ya da iftiraların asılsız çıkacağına
 • Yeniden güzel dostlar edineceğine

İşaret etmektedir. Bu tabirlerden farklı olarak rüyada duvar ya da masa saati hediye almak;

 • Önemli toplantı ve görüşmelerin yapılacağına
 • Aile kurulacağına
 • Maddi anlamda bazı gelişmelerin yaşanacağına

Tabir edilmektedir. Her iki şekilde de rüyada bir kimsenin saat hediyesi alması o kişinin maddi ve manevi olarak kazancının artacağına işaret etmektedir.

Rüyada Saat Sesi Duymak Neye İşaret Etmektedir?

Bu rüya sahiplerinin alacakları bazı haberler işaret edilmektedir. Rüyada saat sesi duymak hem lehinizde hem de aleyhinizde bazı haberlerin size ulaşacağına ve bu haberler doğrultusunda yeni planlar yapacağınıza işaret etmektedir. Bu rüya sahiplerinin alma ihtimali yüksek olduğu olumsuz haberler; vefat haberi ve hastalık haberleri olabilir. Olumlu olarak ise iş hayatında yeni teklifler almaya ve güzel kariyer hedefleri işaret edilebilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
nejla alabulan
nejla alabulan - 5 yıl Önce

Ruyamda bir evdeyken cesit cesit saatler gordum

Medyum - Aşk büyüsü