Rüyada Saç görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada saç görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Saç görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Saçı rüyada görmek genel anlamda güzel ve aydınlık bir rüya olarak kabul edilir. Özellikle rüya sahibinin kadın olması durumunda rüyada saç görülmesi hayra yorulur. Rüya alimleri tarafından kadınların en önemli güzellik kaynağı sayılan saçın rüyada görülmesinin rüya sahibi kadının hayatta daha da güçlenmesi, birey anlamında oldukça dik durması, sıkıntıları omuzlayabilmesi, içini daraltacak hususlardan kurtulması olarak nitelendirildiği görülmektedir. İş hayatının içinde olan birinin rüyada saç görmesi ise uzun zamandır işle ilgili beklediği fırsatın ayağına gelmesi ve bu fırsat sonucunda önemli bir gelir elde edeceğine delalettir. Bunun yanında rüyada saç görülmesiyle alakalı daha ayrıntılı ve sağlıklı yorum yapılabilmesi için rüyadaki diğer unsurların da saçla beraber değerlendirilmesi gerekmektedir.

Rüyada Saçın Uzadığını Görmek

Kişinin rüyada saçının uzadığını görmesi ömrünün uzaması olarak değerlendirilir. İmamı Nablusi (r.a) yorumunda rüyada saç uzaması görmek ile alakalı rüya sahibinin ömrünün uzun ve bereketli olacağını belirtirken, rüya sahibinin kadın olması durumunda son dönemde yaşadığı olaylardan etkilenmeden daha güçlü bir duruma gelip, ömrünün uzaması anlamının çıkarılabileceğini belirtmiştir. Çocuk sahibi olmak için çaba gösteren kadınların rüyada saçının uzadığını görmesi ise çocuk müjdesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Saçın Uzadığını Görmek İle Alakalı Rüya Sahibinin Erkek Olması

Rüyada erkeğin saçının uzadığını görmek ya da başka bir deyişle rüya sahibinin erkek olması ise erkeğin ömrünün uzun olmasının yanında, kalan ömrünün geçen ömründen daha hayırlı olacağı konusunda bir işaret olarak ifade edilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre ise erkeğin rüyada saçının uzadığını görmesi ticari anlamda gelecek bol kazanca işarettir.

Rüyada Saç Yolmak

Rüyada saç yolmak saygınlık anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin hem erkek hem de kadın olması fark etmeksizin Câferi Sâdık (r.a) yorumunda rüyada saç yolduğunu gören kişinin çevresine karşı her geçen gün daha da saygınlık kazandığı, iyi anlamda etkiler bıraktığı ve bunun sonucunda da hem maddi hem de manevi olarak güçlenebileceği şeklinde açıklanır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre ise rüyada saç görmek rüya sahibinin hırslı yapısına delalettir. İbn-i Sirin (r.a) bu hırsı iyi anlamda değerlendirirken, rüya sahibinin bu hırsı sayesinde önemli adımlar atarak, önemli başarılar kazanacağını vurgulamaktadır.

Rüyada Saç Taramak

Rüyada saç görmekle alakalı oldukça önemli olan bir diğer rüya da rüyada saç taramak ile ilgilidir. Rüyada saç taramak dostluk kurmak, yeni bir çevreye girmek, girdiği çevredekileri etkilemek anlamında yorumlanır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada saçını taradığını gören kişi bundan sonraki hayatını oldukça olumlu anlamda değiştirecek önemli bir dostluk kuracak, bu dostluk sayesinde özellikle manevi anlamda önemli kazanımlar sağlayacaktır. Rüyada saç taramayı yeni bir çevre olarak yorumlayan rüya alimleri de vardır. Genellikle olumlu anlamda değerlendirilen bu rüyada belirtilen çevre değişikliği; iş, ev ve okul değiştirme anlamında da belirtilebilir.

Rüyada Saç Taramak İle Alakalı Pişmanlık Duyma Anlamında Yapılan Yorum

Rüyada saç taramak ile alakalı İmamı Nablusi (r.a) tarafından yapılan yorum, kişinin çevresine yaptığı fedakarlıklardan pişmanlık duyacağı şeklindedir. İmamı Nablusi (r.a) bu rüyayı bir uyarı olarak değerlendirirken, rüya sahibinin çevresindeki bazı kişilere yönelik atacağı adımların daha dikkatli atılması gerektiğini de ayrıca salık vermektedir.

Rüyada Saçını Tıraş Ettiğini Görmek

Rüyada saçını tıraş ettiğini görmek konusunda Câferi Sâdık (r.a) rüyayı beş farklı şekilde yorumlamıştır.

  • Sefer
  • Hac
  • Mertebe
  • Makam
  • İzzet

Genel anlamda rüya sahibi kadın olsun erkek olsun fark etmeksizin rüyada saçını tıraş etmesi ya da saçının tıraş edildiğini görmesi hayırlı bir yolculuğa delalettir. Kişi uzun zamandır beklediği bir yolculuğa ya da sefere çıkabileceği gibi hac niyeti varsa kısa bir süre sonra buna kavuşabilecektir. Câferi Sâdık (r.a) ayrıca rüyada saç tıraşını kişinin mertebesinin artması anlamına geleceğini bildirirken bu durum iş hayatında bir terfi olarak nitelendirilir. Kadınlar için ise çevresinde manevi anlamda oldukça önemli bir konuma gelip saygı kazanmak, oldukça önemli bir makama erişmek olarak da değerlendirilebilir.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Rüyada siyah saç görmek rüya sahiplerinin eşlerinin özelliklerine yorulur. Bu noktada İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada siyah saç görmek ile alakalı bekar ve evli kişiler için ayrı yorumlarda bulunmaktadır. Burada rüya sahibinin evli olması durumunda eşinin sadık, sabırlı ve dürüst yapısına dikkat çekilirken eşten gelecek hayırlar da oldukça önemli kazançlar elde edilmesi anlamına gelecektir. Rüyada siyah saç görmek ile alakalı bekar kişilerin gördüğü rüyada ise evlenme hazırlığı yaptığı gelecekteki eşinin iyi ve hayırlı bir kısmet olacağı ifade edilir.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada uzun saç görmek hayırlı bir rüya olarak ifade edilir. Rüya alimlerine göre rüyada görülen uzun saç “bilgi ve ilim” anlamına gelmektedir. Buradan hareketle rüyada uzun saç görmek hayırlı ve ilmi bir bilgi olarak değerlendirilirken, İmamı Gazali (r.a) yorumunda kişinin ömrünün uzun olacağı da ifade edilir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada uzun saç bol ve helal rızık anlamında da belirtebilmektedir.

Rüyada Saçın Beyazladığını Görmek

Rüyada görülen saç beyazlığı olgunluk ve bol gelir anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada saçının beyazladığını gören kişi kısa sürede bol ve önemli bir gelir sahibi olurken, gelecek bu geliri çevresinde ihtiyaçları olan akraba ve dostlarına da paylaştıracaktır. İmamı Nablusi (r.a) ise rüyada saç beyazlamasını olgunluk anlamında değerlendirir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre rüyada saçının beyazladığını gören kişi olgunluk anlamında önemli bir yol kat etmiş, arzu ettiği konuma artık erişmiştir. Rüyada saçının beyazladığını görmek aynı zamanda bol huzur, bol rızık ve bereket anlamına da gelmektedir.

Rüyada Saçının Yumuşadığını Görmek

Rüya sahibinin oldukça yumuşak bir saça sahip olması oldukça güzel, hayırlı ve aydınlık bir rüyadır. Câferi Sâdık (r.a) rüyada yumuşak saç görmek ile alakalı fırsat kapısı tanımlaması yaparken; rüya sahibinin hiç düşünmediği ve daha önce aklına gelmeyen önemli kapıların açılacağını bu sayede çok önemli miktarda mal ve mülk sahibi olacağını ifade etmektedir.

Rüyada Kızıl Saç Görmek

Rüyada kızıl saça sahip olduğunu görmek rüya sahibinin çevresi tarafından oldukça değer verilen, sözüne güvenilen bir kişi olmasına yorulur. Rüyada kızıl saç görmek ile alakalı kişi aynı zamanda çevresindekilerin sevgisini kazanarak manevi anlamda önemli bir hazine sahibi de olacaktır.

Rüyada Sarı Saç Görmek

Rüyada sarı saç görmek de oldukça güzel bir rüya olarak kabul edilir. Sarı saç huzur, başarı, bolluk, bereket, müjde anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada sarı saç görmek devamlı ve kesintisiz bir huzur anlamına gelirken, çocuk müjdesi, bereketli bir iş, bol rızok olarak da nitelendirilmektedir.

Rüyada Vücutta Saç Çıkması

Rüyada kişinin vücudunda saç çıktığını görmesi evlat anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin yakın zamanda evlat sahibi olup büyük bir mutluluk yaşayacağı, bununla ilgili verilmekte olan bir gayret ya da bir tedavi varsa sonuçlarının alınacağı şeklinde rüya tabiri yapılması doğru olacaktır.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü