Rüyada Salatalık görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada satalık görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Salatalık görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyalarda görülen salatalık yorumları, hangi mevsimde görüldüğüne göre değişmektedir. Genellikle rüya yorumcuları tarafından mevsiminde görülmüşse hayra, mevsimi dışında görülmüşse şerre yorumlanmıştır.

İmam Nablusi (RA) Hazretlerinin tabirine göre mevsiminde görülen hıyar rızka, mevsimi dışında ise hastalığa işaret eder demiştir.

Rüyada salatalık görmekle ilgili olarak İmam Cafer-i Sadık (RA) yorumuna göre üç yönüyle tabir edilmiştir:

 • Nedamet,
 • Saadet,
 • Menfaat.

Bir başka meşhur rüya tabircisi İbn-i Sirin (RA) tabirine göre mevsiminde rüyada taze salatalık görmek, işitilecek güzel söz veya âşık olunacak bir kadına delalet eder demiştir.

Rüyada Salatalık Tarlası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık tarlası görmek soyu temiz bir eşe ve mütemadiyen gelecek bereketli rızık ve menfaate işaret eder. 

Rüyada kendisini salatalık tarlası sahibi olarak gören bir kimsenin mala, mülke ve hayra kavuşacağına delalet eder. Yoksulluk çekenler için zenginlik, bekar bir hayat süren için evlilik, öğrenci için eğitim almak, günahkâr için hayırlı bir hayat anlamlarına gelir.

Rüyada Salatalık Bahçesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bahçede salatalık görmek çok zamandır görülmemiş bolluk ve bereketin, güzel günlerin geleceğine ve sıkıntıların giderileceğine işarettir.

Bahçe rüyaları genellikle hayra yorulmuştur. Çünkü Arapçada bostan veya bahçeye ‘cennet’ denmektedir. Bu nedenle cennet nimetlerine de tabir edilmiştir.

Rüyada yeşil salatalık bahçesi görmek rüya sahibinin borçlarını kapatmaya, başındaki musibetlerden zararsız veya az zararla kurtulmaya işarettir.

Rüyada bahçeden salatalık topladığını görmek ise az bir sermayeyle elde edilecek mala ve sevap kazanmaya da tabir olunmuştur. Aynı zamanda bu rüya baht açıklığına, sosyal hayatta güzel gelişmelere işaret eder denmiştir.

Rüyada bahçeden salatalık koparmak birçok iş fırsatının rüya sahibinin ayağına gelmesiyle yorumlanır.

Rüyada ağaç üzerinde salatalık görmek zulüm, bidat ve cimrilikle tabir edilmiştir. Ayrıca ağaç hangi meyveye aitse o meyvelerin de eksileceğine delalet eder.

İmam Nablusi (RA) yorumuna göre; rüyada bostandan salatalık ve benzeri sebzelerden bir deste toplamak, eşinin akrabalarından düşmanlık ve kötülük geleceğine dair bir uyarı rüyasıdır.

Bahçe bostan görmekle ilgili İslam alimlerinin birçok tabirleri bulunuyor. Bunlardan Cafer-i Sadık (RA) tabirine göre; rüyada bostan görmenin 7 şekilde tabiri yapılır:

 • Evlenilecek kadın,
 • Çocuklar,
 • Maişetini sağlama,
 • Para edecek mal,
 • Servet,
 • Mutluluk,
 • Cariye veya hizmetçi.

Rüyada Salatalık Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık toplamak sürekli gelecek bir paraya, daha iyi hayat koşullarına ve rızkın artmasına delalet eder. Bir erkek salatalık topladığını görse bu rüyanın anlamı temiz bir kadınla evlenmek, kadın görmüşse saf bir adamla evlenmektir.

Rüyada dalından salatalık toplamak cimri bir insan olmakla yorumlandığı gibi bazen de mütevazı bir hayat sürmekle de yorumlanmıştır.

Rüyada Salatalık Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık yemek hayırla gerçekleşecek şeylere delalet eder. İş hayatında güzel yerlere geleceği gibi sosyal hayatta da yardımseverlikle tabir olunmuştur. Bu rüyayı gören kimse için maddi-manevi olarak hem kendiyle ilgili hem de topluma hayrı dokunacağına işaret etmektedir. Bazen de mevsiminde yenen salatalık için servet ve refah, mevsimsiz yemek ise borçlarla cebelleşmek anlamlarına geldiği rüya bilginlerince söylenmiştir.

İmam Nablusi (RA) salatalıkla ilgili rüyaları üzüntü ve kedere yorduğundan salatalık yemeyi de rüya sahibinin kendisine ağırlık getirecek bir işte çalışacağına işarettir demiştir.

Mevsiminde rüyada taze yeşil salatalık yemek rüya sahibinin sevdiği bir kadınla evleneceğine işarettir.

Rüyada salatalık koparıp yemek fakirlik yüzü görülmeyeceğine, genç biri içinde kendini geliştirip çok kazançlar elde edeceği bir meslek sahibi olmaya delalettir.

Rüyada salatalık yiyen birini görmek ise birkaç açıdan hayırla yorumlanmıştır.

 • İslami açıdan kalbin kötülük ve günahlarından arındırılarak, başkalarına da örnek olacak takvaya,
 • Rızık açısından hayra ve iyiliğe harcanacak helal mala,
 • Dünya malı açısından, iyi maaş alınacak işlere ya da kira geliri elde etmeye ve refah içinde yaşamaya işaret edeceği şeklinde yorumlar yapılmıştır.

Hamile Kadının Rüyada Salatalık Görmesi Ne Anlama Gelir?

Hamileyken rüyada salatalık görmek doğacak çocuğun cinsiyetinin kız olacağına işarettir.

Rüyada pazardan salatalık aldığını gören bir kimsenin eşinin hamileliğine işaret ettiği tabir edilmiştir.

Rüyada Salatalık Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık yediğini görmek eğer kesilmiş bir salatalıksa hasta olanlar için şifaya kavuşmaya, borçlu olanlar için borçlarını ödemeye delalet eder. Kesilmiş salatalık ikram etmenin tabiri ise; yapılacak iyilikler ve hayırlardır.

Rüyada bıçakla kesilen salata da hastalığı olanlar için şifaya işaret eder denmiştir.

Rüyada Salatalık Almak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinden salatalık almak ile ilgili birkaç farklı tabir bulunuyor.

 • Evli bir kadının rüyasında birinden salatalık alması evine ilk defa ağırlayacağı misafirler gelmesine işaret eder denmiştir.
 • Rüyasında tanıdığı birinden salatalık aldığını gören kimse için iyi ve müjdeli haberler almaya tabir olunur denmiştir.
 • Genç birinin rüyasında birinden salatalık alması bir iş teklifi almaya ya da iş öğretecek bir üstada işaret eder.
 • İş kurma arifesinde olanların bu rüyayı görmesi ise borç almaya ve bir müddet sonra kolay ödemeye işaret eder.

Rüyada salatalık satmak ise; genç yaşta sorumluluklar almaya ve üstesinden gelmeye, ayrıca beden ve ruh sağlığı üzerine ihtisas yapmaya işaret eder.

Rüyada Salatalık Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında birine salatalık verdiğini gören bir kimsenin salatalık verdiği kimse hakkında musibetle imtihan edildiği bir zamanında maddi-manevi destek vereceğine işarettir. Salatalık verilen kişi eğer tanıdık bir kişiyse borç verileceğine de alamet olur. Eğer tanımadığınız birine salatalık verdiğinizi görmüşseniz bu rüya ailenizin huzurunun dedikoducu ve art niyetli kişiler tarafından bozulacağına delalettir.

Rüyada Salatalık Soymak ve Doğramak Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık soymak mevsiminde görülmüşse âşık olunan kişiyle evlenip mesut bir hayat geçirmeye, hayalini kurduğu hayata ve hayırlı evlatlara sahip olmaya yorulur. Rüyada salatalık soyan bir kimse için kendi işlerini kendi gören kimseye muhtaç olmadan yaşayıp giden bir insan olacağı söylenir. Aynı zamanda salatalık soymak konut, düzenli hayat ve güzel bir gelire tabir olunur.

Rüyada salatalık doğramak ise, sıkıntılarından destek almadan tek başına kurtulmaya çalışan bir kimse olduğuna delalettir. Problemlerin üstesinden gelmek için çeşitli tedbirler denemektedir.

Rüyasında salatalık doğrayan bir kimse için emrinde birçok çalışanı olan vizyonu başarı üzerine kurulmuş bir yöneticiye işaret eder de denmiştir. Bir kadın için ise bu rüya; miras bölüşmesiyle tabir olunur.

Rüyada Salatalık Turşusu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada salatalık turşusu yaptığını gören kimse için ileride konut ya da arsa gibi gayrimenkuller almak niyetiyle birikimler, yatırımlar yapacağı şeklinde görüş bildirilmiştir.

Rüyasında salatalık turşusu yapanların mali yönden hiçbir zorluk yaşamayacağına, fazla malı-mülkü olacağına ve dünya zevklerinden yeterince tadacağına işaret eder.

Rüyada Çürük Salatalık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen çürük salatalıkla ilgili yorumlar hayra yorulmamaktadır. Genellikle hastalık ve üzüntüye yorulan rüyada, rüya sahibinin kendisi ya da akrabalarından biri geçici ancak biraz meşakkatli hastalığa uğrayacağına işarettir. Bazen de çürük salatalık rüyası gerçekleşmesi henüz mümkün olmayan hayallerle tabir edilmiştir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü