Rüyada Şeytan görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada şeytan görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Şeytan görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Şeytanın rüyada görülmesi genel olarak kötü niyetli, içten pazarlıklı, hilekâr bir düşmana yorulmaktadır. Bazen rüyasında şeytan gören kişinin kıskanç ya da kötü huylu bir kişi olduğu şeklinde yorumlanır. Bu rüya; şehvet, fenalık, kötülük, hileler ve düşmanları temsil eden hayırsız bir rüyadır. Bu rüya, rüya sahibini çevresindeki kötülüklere ve düşmanlara karşı uyarmaktadır. Rüyada şeytan görülmesi ile ilgili İslami yorumlar ve İslam alimlerinin yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada şeytan görmek İslami yorumu; rüya sahibinin aşırı hırsa sahip, kötü niyetli ve laubali bir düşmana sahip olacağına işarettir.
 • Rüyada şeytan görmek Diyanet yorumu; rüya sahibinin düşmanlarının onun aleyhine birtakım kötülükler planladığı şeklindedir. Rüyada şeytana buğz etmek ya da onu taşlamak, rüya sahibinin Allah rızası için güzel ameller işleyeceğine işarettir.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada görülen şeytan, rüya sahibinin sahip olduğu dünyevi ve kötü bir düşmandır. Rüyasında şeytan gören kimse bazen kafir ya da kıskanç olur.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada şeytan görmek 5 şekilde yorumlanır;
   • Düşman görmek
   • Allah’a itaatten uzak olmak
   • Haram yemek
   • Şehvet
   • İyi insanlardan uzak olmak
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada şeytan görenin işleri bozulur, düşmanları olur ve şerli işler başına gelir.

Rüyada Şeytanın Bitkin Olduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanı bitkin görmek, İslam dininin yaygınlaşacağı, alim ve salim kişilerin ilimlerinin ve kudretlerinin artacağına delalet eder. Şeytanın yorgun ve bitkin olduğunun görülmesi, dindar insanların sevineceği olaylar yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Şeytanla Konuştuğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanla konuşmak çok hayırlı tabirlere sahip değildir. Bu rüya, rüya sahibinin çevresinde bulunan, dost görünüp düşman olacak bir kişiye işaret eder. Rüyada şeytanla konuşurken ondan bir şey aldığını gören kimse, düşmanı tarafından zarar uğratılacak demektir. Düşmanının ona zarar verebilmesi için rüya sahibinin bileyerek ya da bilmeyerek yanlış bir karar alacağı şeklinde yorumlanır.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında şeytanla gizlice konuştuğunu gören kimse, düşmanıyla gizlice konuşarak salim olan kişiler için kötü planlar yapar. Rüyada şeytanın kendine bir şey öğrettiğini gören kimse ise sürekli yalanlar söyler ve hile yapar.

Rüyada Şeytanı Yendiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanı yenmek genel olarak güzel ve hayırlı tabirlere sahiptir. Rüyasında şeytanı yendiğini gören kimse tüm sıkıntılarından, üzüntülerinden, çektiği zorluklardan kurtulacak demektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin güç elde edeceği şeklinde yorumlar. Rüya sahibinin hayatındaki tüm olumsuzlukları yenecek güce sahip olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Şeytanı Kovduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanı kovmak, hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Yapılan olumlu yorumlara göre;

 • Rüyada şeytan kovmak, rüya sahibinin borçların ödeyerek selamete çıkacağına ve düşmanlarına karşı galip gelerek güzel amellere delalet eder.
 • Rüyada şeytan kovmak, rüya sahibinin Allah’ın emirlerine uyan itaat eden dini bütün birisi olduğuna ve helal mal sahibi olmaya işaret eder.
 • Rüyada şeytan kovmak ve taşlamak, rüya sahibinin hayırlı işlere yöneleceğine işaret eder.
 • Rüyada şeytan kovmak ve boynuna zincir geçirmek, rüya sahibinin sevineceğine işaret eder.

Rüyada Şeytanı Dövdüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanı dövmek, rüya sahibinin haramdan korkan ve boğazından haram geçmemesi için her zaman dikkat eden bir kişi olduğuna işaret eder. Rüyada şeytanı dövdüğünü gören rüya sahiplerinin kötülüklerden uzak duran dürüst insanlar olduğuna ve iş hayatında emeklerinin karşılığını alarak çalışmalarının bol kazanç getireceğine işaret eder.

Rüyada Şeytan Olduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytan olmak, rüya sahibinin Allah yolundan, dinlerinden saptığına ve yanlış işler yaptığına işaret eder. Bu rüya, rüya sahipleri için olumsuz olarak yorumlanır. Rüya sahipleri Allah yolundan uzaklaşacaklarına ve kötü günler yaşayacaklarına delalet eder. Rüyada şeytan olduğunu gören kişiler düşmanlarını yenmek için hile ve kötülüğe yönelirler.

Rüyada Şeytana Bir Şey Verdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytana bir şey vermek, rüya sahibinin zayıf bir kişiliğe sahip olduğuna bundan dolayı etrafında güçlü düşmanların olduğuna işaret eder. Rüyasında kendisine şeytanın bir şey verdiğini gören rüya sahiplerinin harama el uzatacağına, haram yoldan mal elde edeceğine ve yanlış yollara girerek kötü kazançlar elde edeceğine işaret eder.

Rüyada Şeytanın Dokunduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytanın dokunduğunu görmek, rüya sahibinin ailesine zarar vermek isteyen bir düşmanı olduğuna işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin ailesine iftira atmaya ve kendisini yoldan çıkarmaya çalışan önemli bir düşmanı olduğuna dair bir uyarı niteliği taşımaktadır.

Rüyada Şeytan Çıkardığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytan çıkarmak, rüya sahibinin etrafında bir kişiye ya da kendisine yapılacak bir iftiraya işarettir. Bazen bu rüya, rüya sahibinin geçmişinde ön yargıyla yaklaştığı ve sevmediği bir kişi ile karşılaşacağına ve bu karşılaşma sonrası ona farklı duygular besleneceğine delalet eder.

Rüyada İçine Şeytan Girdiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada içine şeytan girmesi, rüya sahibinin yakın zamanda aklına düşecek olan kötü düşüncelere delalettir. Rüya sahibinin çevresinden çok kötülük gördüğü ve çok ihanete uğradığı bu sebeple kendisinin de aynı kötülükle cevap vermeye çalışacağı bir dönemi işaret etmektedir.

Rüyada Şeytan Kılığında İnsan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytan kılığında bir insan görülmesi, rüya sahibinin hayatında olan bir kişi hakkında yanılmadığını anlayacağı bir olay yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin güvenmek ve inanmak istediği bir kişiden yana ihanet göreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin güven konusunda büyük hayal kırıklığı yaşayacağı şeklinde yorumlar.

Rüyada Evde Şeytan Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde şeytan görmek, rüya sahibinin hanesine giren sahte bir dostun habercisidir. Rüya sahibinin dost olarak gördüğü ve güvendiği bir kişinin, gerçek bir düşman olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin bu kişinin kim olduğunu hemen bulması ve onu hanesinden uzaklaştırması gerektiği şeklinde yorumlar yapılır.

Rüyada Tanıdık Birinin Şeytan Olarak Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tanıdık birini şeytan olarak görmek, rüya sahibinin çevresindeki bir düşmanını fark edeceği anlamına gelmektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin tesadüf sonucu düşmanını yakalayacağı şeklinde yorumlamaktadır. Rüyada şeytan olarak görülen kişinin, rüya sahibinin gerçek düşmanı olduğu rivayet edilmektedir.

Rüyada Şeytan Tüyü Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytan tüyü görmek, çok hayırlı yorumlara sahiptir. Rüya sahibine şanslı bir dönemi müjdeler. Rüya sahibinin yakın zamanda kendisi için çok hayırlı olacak bir girişimde bulunacağına işarettir. Rüya sahibinin karanlık ve sıkıntılı döneminin sona ereceğine ve aydınlık günlerin geleceğine işaret eder. Rüya sahibi yeni bir iş kurmayı düşünüyorsa, bu işin çok hayırlı olacağı ve ona çok kazanç getireceğine delalettir.

Rüyada Şeytan Tırnağı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada şeytan tırnağı görmek, rüya sahibinin daha öncesinde hataları yüzünden defalarca affettiği bir kimseden tekrar ihanet göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin hayatındaki bu kişinin yaptığı hataları bilerek yaptığının farkına varacağı ve bu kişiyi hayatından uzaklaştıracağı bir dönemi simgelemektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep pekşık
Recep pekşık - 5 yıl Önce

Rüyamda yuvarlak ikili aynada şeydan kafasını gördüm ve kaldıgım evin penceresını birileri açmaya çalışıyordu gözümü kapattımda sankı karşıma geliyor hissene giriyordum bir bucuk saat uyuyamadım ne anlama geliyor bunlar birileri bana acıklayabilirmi acaba

Meral korkmaz
Meral korkmaz - 5 yıl Önce

Ruyamda esimin seytana donustugunu gordum

Zehra hasgulben ruyamda seytanin kolunu kirdim uzun zayif simsiyah biseydi sonrada kacip gitti daha sonra bir dugunde bir bayanla dans ederken gordum ve benim kirdigim kolunu tutarak acidigini soyluyordu yuvarlar bir
Zehra hasgulben ruyamda seytanin kolunu kirdim uzun zayif simsiyah biseydi sonrada kacip gitti daha sonra bir dugunde bir bayanla dans ederken gordum ve benim kirdigim kolunu tutarak acidigini soyluyordu yuvarlar bir - 5 yıl Önce

Sekilde diruyordu

Medyum - Aşk büyüsü