Rüyada Vurulmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada vurulmak ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Vurulmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada vurulduğunu görmek genel olarak olumsuz yorumlara sahip bir rüyadır. Bu rüya, rüya sahibine; hayal kırıklığı, umutsuzluk ve üzüntü yaşayacağı bir dönemi işaret etmektedir. Rüyada vurulduğunun görülmesi, rüyanın nasıl görüldüğüne göre oldukça farklı tabirlere sahiptir. Bazı İslam alimlerinin bu rüya ile ilgili yorumları şu şekildedir;

 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; birinin size belirli amaçla vurduğunu rüyanızda görürseniz, gelir elde edeceğiniz ve yeni kıyafetler alacağınız bir döneme girersiniz. Tanıdığınız bir kişinin size sopayla vurduğunu rüyanızda gördüyseniz, gerçek hayatta o kişiden kötülük göreceksiniz demektir.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada vurduğunun ya da vurulduğunun görülmesinin altı tabiri vardır. Bu tabirler;
   • Şefaat
   • Yolculuk
   • Çözümü olmayan bir işin çözülmesi
   • Mücadele
   • Haram mal
   • Büyüklük

Rüyada Silahla Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada silahla vurulmak, rüya sahibi için kendini mutsuz hissedeceği, kararsız kalacağı ve yapacak bir şey bulamayacağı sıkıntılı bir dönemin habercisidir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin yakın zamanda hastalanacağı ya da başına bir kaza geleceği şeklinde yorumlar. Bazen de bu rüya, rüya sahibine gelecek kötü bir haberi simgelemektedir. Rüyada silahla vurulmak ile ilgili farklı yorumlar ise şu şekildedir;

 • Diyanet yorumuna göre; rüyada her ne şekilde olursa olsun silah görülmesi; şeref ve kuvveti işaret eder. Rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına işaret eder. Rüya sahibi yolcu ise selametle yolculuğunu tamamlayacağına işaret eder.
 • İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre; rüyada her ne şekilde olursa olsun silah görülmesi rüya sahibinin düşmanlarına arşı zafer elde edeceğine işaret eder.
 • Rüyada silahla vurulmak ama ölmemek; rüya sahibinin atlatacağı hafif bir kazanın habercisidir. Bazen de rüya sahibinin hastalanacağı fakat bu hastalığın hafif bir hastalık olacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada silahla kafadan vurulmak; rüya sahibinin yakın zamanda alacağı birkaç yanlış kararın işaretçisidir. Rüya sahibinin düşünmeden aldığı kararlar sonucunda kaygı dolu günler geçireceğine işarettir.
 • Rüyada boynundan silahla vurulmak ve öldüğünü görmek, rüya sahibinin yakın zamanda sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder. Rüya sahibinin hem maddi hem de manevi sıkıntılarından kurtulacağının işaretidir. Rüyada boynundan silahla vurulmak ve ölmemek, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntıların bir süre daha devam edeceğine işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin hayatındaki belirsizlikleri simgelemektedir.
 • Rüyada bacağından silahla vurulmak; rüya sahibinin etrafında bulunan kötü kişilerin ve bu kişiler yüzünden gerçekleşmeyecek olan bir niyetinin işaretçisidir. Rüyada bacağından silahla vurulduktan sonra sakat kaldığının görülmesi ise, rüya sahibinin çok istediği bir şeyden alıkonulması şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada kolundan silahla vurulmak; rüya sahibinin hem psikolojik hem de maddi olarak çalışmasını ve kendi ihtiyaçlarını karşılamasını engelleyecek bir durum yaşayacağına işaret eder.
 • Rüyada kendini silahla vurmak; rüya sahibinin olmayacak bir işe gireceğine ve bu sebeple sıkıntılı bir dönem yaşayacağına işaret eder.
 • Rüyada arkadan silahla vurulmak; rüya sahibinin beklemediği anda alacağı bir haber ile hayatında hiç beklemediği olaylar olacağına delalettir.
 • Rüyada alnından silahla vurulmak; rüya sahibinin aydınlanacağına işarettir. Bu rüya, rüya sahibinin görmediği şeyleri göreceği bir dönemi müjdelemektedir.
 • Rüyada ayağından silahla vurulmak; rüya sahibinin umutlu olduğu bir konuda umutsuzluğa düşeceğine işaret eder.
 • Rüyada enseden silahla vurulmak; rüya sahibinin savunmasız duruma düşeceği bir dönemi işaret etmektedir.
 • Rüyada omuzundan silahla vurulmak; rüya sahibinin dengesini yitireceği ve hayatının alt üst olacağı bir dönemi simgelemektedir.

Rüyada Kalbinden Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kalbinden vurulmak, rüya sahibinin yakın zamanda gönül ilişkisine gireceğine işarettir. Bu rüya genel olarak âşık olmak şeklinde yorumlanır. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin kendisine zarar verecek bir kişiye âşık olacağı ve aşkından dolayı onun zararlarını göremeyeceği şeklinde yorum yapmaktadır. Rüyada kalbinden vurulmanın psikolojik yorumu ise, kişinin kalbinde taşıdığı; öfke, kin, nefret gibi duygulardan kurtulmak istediği şeklinde yapılmaktadır.

Rüyada Ok İle Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada ok ile vurulmak, rüya sahibinin sahip olduğu güçsüz bir düşmana işaret eder. Rüya sahibin sahip olduğu bu düşmanın güçsüz fakat akıllı ve sinsi olduğu şeklinde yorum yapılmaktadır. Rüya sahibinin çevresinde bulunan kişilere karşı dikkatli olması gerektiği ve kötülüklerinden korunmak için önlemler alması gerektiğine işarettir.

Rüyada Karnından Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada karnında vurulmak, rüya sahibinin nefsine yenik düşeceği bir dönemi simgelemektedir. Rüya sahibinin dünyevi şeylerin peşine düşeceği ve bu sebeple ahireti unutacağı şeklinde yorum yapılır. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin elde edeceği haram bir mal ve bu mal yüzünden gelecek sıkıntılı zamanlar şeklinde yorumlamaktadır. Rüya sahibinin haram malı elde ederken bir kişinin hakkını yiyeceği ve bu sebeple günah işleyeceğine delalet eder.

Rüyada Bacağından Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bacağından vurulmak ve bu sebeple yürüyemediğinin görülmesi, rüya sahibinin yakın zamanda planladığı bir seyahatin iptal olacağına işarettir. Rüya sahibi yeni bir eve taşınmak ya da farklı bir şehre yerleşmek istiyorsa, bu rüya ona bu değişikliğin hayırlı olacağını müjdelemektedir.

Rüyada Kolundan Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kolundan vurulmak, rüya sahibinin kısa bir sürede olsa yaptığı işlerden geri kalacağına işaret eder. Rüya sahibinin yetenekleri sayesinde işinde usta olduğu fakat tembelliği nedeniyle başarılı olamayacağı bir dönemi simgelemektedir.

Rüyada Arkadaş Tarafından Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir arkadaşı tarafından vurulduğunu gören kişi, gerçek hayatta iyi dostlar edinecektir. Rüyada arkadaşı tarafından vurulmak bazen gerçek hayatta da rüya sahibinin bir arkadaşı tarafından ihanete uğrayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Akrabası Tarafından Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada akraba tarafından vurulmak, rüya sahibin kendisine çok yakın bir kişiden kötülük göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin gördüğü bu ihanet sonrasında keder yaşayacağı bir dönemi simgelemektedir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin akrabaları arasından birinden uzaklaşacağı ve ilişkisini keseceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Camide Vurulduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada camide vurulmak, rüyanın görülme şekline göre farklı yorumlara sahiptir. Rüyada ibadet sırasında ya da otururken vurulduğunun görülmesi, rüya sahibinin doğru yola eren ve hidayet ehli bir kişi olacağına delalettir. Rüya sahibi gerçek hayatta yanlış yolda ise ve bazı günahlar işlemişse, bu rüya hepsinden kurtulacağına işarettir. Rüya sahibinin birçok sevap işeyeceği ve iyi bir insan olacağına delalet eder.

Rüyada Başını Taşa Vurduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başını taşa vurmak, rüya sahibinin ibadetleri konusunda zayıf bir kişi olduğunun habercisidir. Bu rüya, rüya sahibinin bilhassa yatsı namazlarını kılmadığını ve bu namazı kılmadan uyuduğunu işaret eder. Rüya sahibinin ibadetlerine dikkat etmesi ve dikkat ederse daha huzurlu olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Vurulan Yerden Kan Aktığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada vurulan yerden kan akması, rüya sahibinin sinirleneceği ve sinirlerine hâkim olamayacağı bir dönemi simgelemektedir. Bazı rüya tabircileri, bu rüyanın rüya sahibine bir uyarı olduğunu ve sinirlerine hakim olması gerektiği şeklinde yorum yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 00:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 1 ay Önce

Ben ruyamda yolda gidiyordum uzakdan kesgin nisanci tarafindan vuruldum ve bir arabanin onune saklandim ve cikdim beni vurmadi mermisi bitmisdir sonra yine saklandim cikinca ayagimdan vurdu ama kan falan yokdu

Ayhan
Ayhan - 1 ay Önce

Ben ruyamda yolda gidiyordum uzakdan kesgin nisanci tarafindan vuruldum ve bir arabanin onune saklandim ve cikdim beni vurmadi mermisi bitmisdir sonra yine saklandim cikinca ayagimdan vurdu ama kan falan yokdu

Ayırma büyüsü - Aşk büyüsü - Bağlama büyüsü - Papaz büyüsü