Rüyada Yağmur Yağması ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yağmur yağması ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yağmur Yağması ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Yağmurun rüyada yağarken görülmesi hayra ve rızka, bolluk ve berekete, insanlara sıkıntı veren süreçlerin sona ereceğine işaret etmesi gibi olumlu manalarının bulunması yanında; rüyada yağmurun insanlara zarar vermesi üzüntü ve kedere, yağmurun sel ve felakete maruz bırakacak şekilde görülmesi yönetim tarafından o bölgeye gelecek zulüm ve fitneye işaret etmesi gibi olumsuz anlamlara gelecek şekilde yorumlanmıştır.

Rüyada yağmur yağdığını gören kişi genelde güzel ve hayırlı işlere yorumlansa da her zaman bolluk ve bereketle karşılaşılamayabilir. Yağmurun yağışını rüyayı görenin nasıl izlediği, yağmurun şiddeti ve zararı ile rüyada görülen diğer ayrıntı ve detaylar rüyanın tabirinin farklı yorumlarda yapılmasına neden olmaktadır.

Rüyada yağmur yağdığını gören kimse çiftçi ise müjdeye ve ucuzluğa, hasta kişi rüyasında yağmur görmüşse şifaya, rüya sahibi rüyasında yağmur suyundan içiyorsa korkudan muhafaza olmaya işaret etmektedir.

İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyada zarar getirmeyen yağmur hayır, bereket ve bolluk olarak nitelenmiştir. Bazen yağmur insana vaat edilen kısmet ve nasiplerin yerine getirilmesine işaret etmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a) ise kişinin rüyasında yağmur yağdığını görmesini olumlu manada bereket, bolluk, rahmet ve yardım dilenmeye olumsuz manada ise bela, günah, fitne, küfür ve kıtlığa delalet ettiği şeklinde yorumlarda bulunmuştur.

Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karanlıkta yağmur yağdığını görmek rüya gören kişinin en zor zamanında çok güzel fırsatlar ile karşılaşacağına işaret etmektedir. Rüyada Gece Yağmur Yağdığını Görmek eğer rüya sahibi borçluysa bir yerden para geleceğine, eğer rüya sahibi hasta ise iyileşeceği şeklinde yorumlanabilir.

Rüya sahibi gece yağmur yağdığını görüyorsa ve önünü görünmeyecek kadar sağanak yağış altında ise önüne sıkıntılar çıkacağına işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi gece dışarıda yağmur yağdığını görüyorsa ve yatağında kendisini uyuyor halde görmüşse meydana gelecek sorun ve sıkıntılardan etkilenmeden hayatına devam ettireceğine delalet etmektedir.

Rüyada Yağmur Altında Islanmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yağmur Altında Islanmak rüya sahibinin başına isabet edecek hayır ve şerlere işaret etmektedir. Din alimleri, eğer rüya sahibi aheste ve hafif hafif yağan yağmurda ıslandığını görüyorsa başına hayırlı nasipler geleceğini, afiyet içinde olunacağı, mutlu ve sağlıklı bir hayat sürüleceği şeklinde yorumlar getirmişlerdir.

Rüya sahibi eğer yağmurda çok ıslanmışsa ve kendisini rahatsız edecek şekilde üşümüş ve sırılsıklam olmuşsa bazı olumsuz yorumlarda bulunulmuştur. Rüya sahibi bu durumda önüne gelecek kararları iyi veremeyeceğine, kararsızlıkları sebebiyle rüya görenin elinin ayağının dolanıp kaygı ile hareket edeceğine delalet etmektedir.

Evin İçine Yağmur Yağması Rüyada Neye Delalettir?

Başınıza gelmemesini asla istememekle birlikte rüya sahibinin Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması birçok rüya tabircisi tarafından olumsuz olarak yorumlanmıştır. Bu yorumlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Zeval getirecek durumlarla karşılaşma
 • Parasız kalma ve uzun süre işsiz kalma
 • Ev sahibinin ve hane halkının ıslanması hastalığa ya da toplu bulaşıcı bir hastalığa maruz kalınacağına
 • Durağan günlere ve aile huzurunun bozulmasına
 • Eşler arasında şiddetli kavga ve sıkıntının yaşanması şeklinde üzüntü verici durumlarla karşılaşabileceğine işaret edilmiştir.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek Neyi İfade Eder?

Rüyada emin bir yerde bulunurken sağanak yağış görülmesi o senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine, rüya görenin kişi ve ailesi için o senenin mutluluk ve esenlik içinde sürdürüleceğine, kişinin girdiği işlerde çok başarılı olacağına işaret etmektedir.

Eğer Rüyada Sağanak Yağmur Görmek ve bu yağmurun içinde kalmak şeklinde ise rüya sahibinin zor durumda kalacağına, birikim ve hazırlığı olmadığı için ilerleyen zamanlarda maddi manevi sıkıntılar çekeceğine işaret etmektedir. Eğer sağanak yağıştan sonra rüyayı gören kişi güneş açtığını görmüşse uğradığı sıkıntıların geçici olduğuna, sabır ve soğukkanlılıkla zor günleri geride bırakabileceğine işaret eden yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Eve Yağmur Suyu Girmesi ev şayet rüya sahibinin eviyse bolluk ve bereket olarak yorumlanmıştır. Fakat rüya sahibi başka bir kimseye ait eve yağmur suyu girdiğini görüyorsa o eve bela, hastalık, musibet ve maddi sıkıntılara uğrayacağı şeklinde yorumlanmıştır. 

Rüyada Karın Üstüne Yağmur Yağması Neye Delalettir?

Rüya sahibinin Rüyada Karın Üstüne Yağmur Yağmasını görmesi sıkıntı sonucunda gelecek bolluk ve berekete, uğraşlar sonucu kazanılacak gelire işaret eder. Yaz mevsiminde kar ve yağmur yağdığını görmek ise iyi değildir. Kişinin zor bir sınav ile test edilmesine sıkıntı ve üzüntüye işaret etmektedir.

Rüyada Yağmur Suyu Birikintisi Görmek Neyi İfade Eder?

Rüya yorumlayan alimler Rüyada Yağmur Suyu Birikintisi Görmek şeklindeki rüyaları olumlu ve olumsuz olarak iki şekilde yorumlamışlardır. Bu rüya için olumlu manada;

 • Sorunların tek tek çözüleceğine sevinç gözyaşları döküleceğine
 • Dost ve akrabalarıyla arasındaki buzları eriteceğine
 • Girdiği işlerde oldukça başarılı olacağına

Olumsuz manada ise;

 • Kırılacağına ve başkaları tarafından hayal kırıklığına uğrayacağına
 • Çevresindeki insanlardan beklediği desteği bulamayacağına
 • Rüya gören kişinin maddi manevi sıkıntılarla boğuşacağına
 • Uzun süreli iş hayatında karışıklıklar sebebiyle maddi gücünün ve saygınlığının azalacağına işaret etmektedir.

Rüyada Evin Tavanından Yağmur Suyu Akması Ne Anlama Gelir?

Rüyada Evin Tavanından Yağmur Suyu Akması başınıza asla gelmemesini istememekle birlikte üzüntü ve gözyaşı olarak yorumlanmıştır. Emeklerin boşa gideceği sıkıntılı durumlarla karşılaşılacağına, evde huzur bulunamayacağına tabir olunur. Evin içine giren yağmur suları sıkıntıları kendinize doğru çekeceğiniz anlamına geldiği, çabalarınızın maalesef boşa gideceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüya sahibinin rüyada evinin tavanından yağmur suyu akmasına ağlaması kederli haberler alınacağına işaret eder. Kişinin ruh halinin bu durumdan olumsuz etkileneceği ve üzüntülerinizin bitmeyecek olduğu şeklinde rüya yorumlarında bulunulmuştur.

Rüyada Yağmurda Islanmak İmam Nablusi (r.a) Yorumları Nelerdir?

Rüyada Yağmurda Islanmak İmam Nablusi (r.a) rüya yorumlarındaki derin ferasetiyle bu alanda büyük çalışmalar yapmış bir din alimidir. Kişinin rüyasında yağmurda ıslanması ile ilgili bazı yorumları şu şekildedir;

İmam Nablusi (r.a) kişinin rüyasında faydalı yağmur yağmasını düşmanla yapılan anlaşma şeklinde yorumlamıştır. Eğer yağmur bir yere mahsus ise o bölge halkının üzüntü ve sıkıntıya maruz kalacağını, eğer yağmur bir yere zarar veriyorsa o bölgedeki insanların ölçü ve tartılarda eksiklik yaptıklarını, sel ve çok şiddetli akıp giden yağmuru gören kimsenin devletin başındaki hükümdar tarafından zulme uğrayacağı şeklinde yorumlarda bulunmuştur.

Yine yağmur ile ilgili yorumlarında ilim adamı Nablusi (r.a) bir kişinin yağmurda usul usul ıslanması sıkıntısız, güzel ve geniş rızka nail olacağına, rüya sahibinin yalnız kendi evine yağmur yağmasını kişinin güzel bir iş ve bolluğa sahip olacağına, eğer rüya sahibi yağmur suyu ile abdest alıyorsa din ve imanının kuvvetine delalet etmektedir.

Rüyada Başkasının Yağmurda Islandığını Görmek Neye İşarettir?

Rüyada eşinin ıslandığını görmek zor zamanlardan kurtulup refaha erileceğine işaret etmektedir. Rüyada Başkasının Yağmurda Islandığını Görmek ise rüya sahibinin hayırlı yollara gireceğine, kazançlı işler yapacağına, geleceği için imkanlarını seferber etmekten asla geri durmayacağına yorulmaktadır.

Olumsuz anlamda ise rüyada başkasının ıslandığını görmek moralsiz ve can sıkıcı günler geçireceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada çocuklarının ıslandığını gören kişinin rüyası; rüya sahibinin hırçın ve agresif olacağına, hayal ettiği hayat ile yaşadığı hayat arasında çok ciddi farklar olacağına delalet etmektedir

YORUM EKLE
YORUMLAR
Olgun Erarslan
Olgun Erarslan - 5 yıl Önce

Rüyamda evimin bütün tavanlarından yağmur suları akıyordu bütün ev eşyaları ıslanıyordu evin içinde tertemiz berrak sular akıyordu yorumu nedir teşekürler

Hayriye maden
Hayriye maden - 5 yıl Önce

Rüyamda sitdetli yağmur yağarken pencereden içeri sular giyordu zorlanarahk pencereyi kapattim

Halil
Halil - 5 yıl Önce

Rüyada camdan iceri yamur yagması cocugun camı kapatması ne anlama gelir

Medyum - Aşk büyüsü