Rüyada Yatak görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yatak görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yatak görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Merak edilen bir diğer önemli konu da yatak rüyada görülürse ne anlama gelir konusu. Yatak görmek genellikle huzur ve sağlığa işaret ederken bazı durumlarda tam tersi hastalık ve üzüntüye veya bazı durumlarda da çok özlemeye işaret edebilir. Bu durum rüyanın nerede ve nasıl görüldüğüne göre son derece değişkendir.

Rüyada Yatak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yatak görmek çoğunlukla sağlık ile ilgili bir duruma işaret eder. Yatak insanın yakın zamanda yatağa düşebileceğine ve bu sebeple sağlığına dikkat edilmesi gereğine delalettir. Yatak gören kişi için bu durum son dönemlerde yaşadığı aşırı yorgunluğa da işaret eder. Bu rüya hem sağlık hem de aşırı bitkinlikle ilgili bazı sinyaller verir.  Ancak bu bitkinlik ve yorgunluk öyle olabilir ki bazen maddi dünya ile ilgili değil manevi hayat ilgili de olabilir. Hayatta yaşanan bazı ağır olaylardan ve birikimlerden artık kişinin usandığını ve yorgun düştüğünü gösterir. Bu rüya insana biraz daha maddi kaygılardan uzaklaşmasını ve manevi yönden dinginlik yakalaması gerektiğini söyler.

Rüyada Beyaz Yatakta Yatmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz yatak görmek uzun süredir görülmeyen ve çok özlenmiş bir yakından veya dosttan alınacak ve çok sevinilecek bir habere işaret eder. İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre beyaz yatak beyaz haber anlamına gelir. Bu haber uzaktaki bir sevilen kimsenin evlenme veya çocuk sahibi olma haberi gibi mutluluk verici bir haber olur. Beyaz yatak gören kişi yakın zamanda uzakta yaşayan sevdiği tarafından aranacaktır. Gelecek olan haber sadece o kişiyi değil rüyayı gören kişiyi de geleceğe dönük olarak etkileyecektir. Bu rüyayı gören kişinin çocuğu varsa evlenebilir, evli ise yakın zamanda hamilelik ile ilgili bir haber gelebilir, askerde çocuğu varsa yakın zamanda kazasız belasız döneceğine işaret olur. Beyaz yatakta yatmak bazı yorumlara göre hastalık atmak anlamına da gelir.

Rüyada Kirli Yatakta Yatmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kirli yatak görmek insanın kardeşlerinizden birisinin ailesi ile sorun yaşadığını ve bu sorunların artık katlanılamaz boyutlarda olduğunu gösterir. Bu rüyayı gören kişinin erkek kardeşi varsa muhtemelen maddi bir sıkıntı veya hane içinde bir sorun yaşıyor olabilir ve söyleyemese de sizden yardım bekliyordur. İmamı Gazali (r.a) rüya tabirlerinde kirli ve dağınık bir yatak görmenin insanın her gün gördüğü sevdiği bir kişi vya ailesinden birisi ile ilgili yaşanacak sıkıntı habercisidir demiştir. Bu rüya gören kişinin yakınlarına her an yardıma hazır olması konusunda da bir işarettir.

Rüyada Yatak Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yatak taşımak insanın ev değiştireceğine, ev taşıyacağına ve eve alacağına işarettir. Rüyayı genç veya evlenme çağında birisi görürse bu o kişinin yakında evleneceğine ve bu sebeple kendisine yeni ev açacağına işarettir. Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre kişi kendisini yatak yaparken görüyorsa bu ya o kişinin yeni bir ev alacağına veya evladı ve kardeşi gibi çok yakın bir kimsenin ev almasına vesile olacağına veya yardım edeceğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi kendinden istenecek yardım taleplerini asla geri çevirmemeli ve kendisine uzanan elleri boş döndürmemelidir. Yapacağı yardımların çok büyük hayrı ve kendisi açısından hem dünya hem ahiret hayatında çok büyük mükâfatları olacaktır.

Rüyada Bozuk Yatak Görmek Ne Anlama Gelir?

Bozuk yatak görmek evde bazı maddi konularda çıkabilecek sorunlara işarettir. Bozuk yatak evdeki ev aletlerinin bozulması veya evde tamirat gerektirecek işlerin üst üste gelmesine alamet gösterilir. Diğer yandan rüyada serili yataklar görmek Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre kişinin işlerinde bazı aksaklıklar çıkabileceğine de işaret olabilir. Serili yan yana yataklar art arda gelebilecek sorunların habercisi olabilir. Yataklar yerde sıra sıra serili ise bu evde veya ailede çıkabilecek sorunlara şayet yüksekte serili ise iş yaşamında çıkabilecek sorunlara işarettir.

Rüyada Boş Bir Yatak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada boş ve temiz bir yatak görmek veya rüyada yatak odası görmek anne babaya duyulan özlemi ifade eder. Genellikle anne babasını kaybetmiş kişiler bu rüyayı sıklıkla görürler. Genellikle rüyada boş yatak görmek eski çocukluk günlerine de duyulan özlemi ifade eder. Bu rüyayı gören kişi şayet anne babası vefat etmiş ise onların hayrına dua okuyabilir veya okutabilir veya onların hürmetine yiyecek bir şey dağıtıp onlar adına hayır duası isteyebilir.

Rüyada Yer Yatağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yer yatağı görmek kişinin zihnini kurcalana çok önemli bir sorunun cevabının yakın zamanda alınacağına işarettir. Bu dünyevi anlamda bir soru ise örneğin iş ile ilgili beklediği bir cevap yakında gelecek ve hayırlı ve olumlu olacak demektir. Şayet bu soru ilmi bir konuda edinilmek istenen bir bilgi ile alakalı ise bu dururumda o ilme kısa zaman içinde vakıf olunacak anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) yorumuna göre yerde serili yatak görmek bir hane için bereket anlamına gelir. Yatak evin bereket ve bolluğunu arttırır varsa darlıkları giderir. Bu rüyayı gören kişi hem kendisi için hem de etrafı için çok güzel bir haber ve müjde alacaktır.

Rüyada Birisini Yatakta Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yatakta yatan birini görmek rüyada görülen kişiden beklenen bir yardımın ya çok gecikeceğine ya da gelmeyeceğine işarettir. Rüyada iş ortağının yatakta görülmesi o kişi ile ortaklığın bozulabileceğine veya o kişinin kendisinden beklenenleri iş açısında vermeyeceğini gösterir. Görülen kişi aileden bir kişi ise o kişi ile ilgili ailevi bir yardım talebinin geri çevrilebileceğini veya çok zor geleceğini gösterir. Ancak her zaman şer gibi veya sıkıntı gibi görülen durumlarda da hayır vardır. Bu sebeple şayet beklenen bir şey gelmiyorsa bu durum her zaman ileride daha hayırlı durumların olabileceği şeklinde yorumlanmalıdır.

Rüyada Biriyle Yatakta Olmak Ne Anlama Gelir?

Kendini rüyada başkasının yatağını görmek bir kişiyle yapılacak bir anlaşma veya ortaklığa işaret eder. Bir insan kendisini başka biriyle beraber yatakta görürse adeta o kişiyle eş olacak gibi uzun süreli ve hayatını etkileyen bir anlaşmaya, iş ortaklığına veya beraberliğe girecek anlamına gelir. Yatakta olmak söz konusu işin uzun süreli ve hayırlı bir birliktelik olacağını da gösterir aynı zamanda. Bu rüyayı gören kişi rüyasında gördüğü kişi ile gönül rahatlığı ile iş ortaklığına girebilir.

Rüyada Yatak Yakmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yatak yakan kimse çok önemli bir şeyden vazgeçecek anlamına gelir. Bu rüyayı gören daha önce almış olduğu bir kararından cayabilir. Örneğin evlilik kararı almışsa bundan vazgeçebilir veya bir ev almaya karar vermişse bu kararından dönebilir. Bu durumda en iyi olan bu kişinin hem rüyayı hem de vazgeçeceği kararını hayra yormasıdır. Bu karardan dönmek bazen kişiyi ileride geri dönülemez hale gelecek hatalardan çok önceden koruyabilir. Bu sebeple bu rüyayı gören kişi bunu olumlu bir işaret olarak kabul etmelidir

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melis dogan
Melis dogan - 5 yıl Önce

Ruyamda turkiyedeymisim kayinvalidemin evindeyim orda yatakta uzanmisim ve birden kayinvalide eve geliyor benim yatakta yattigimi goruyor ve merhaba filan sohbet etmeye basliyor ve gorumcemide goruyorum bu ne anlama geliyor

Ebrar siviş
Ebrar siviş - 5 yıl Önce

Ruyamda teyzekizim yerde yatiyordu bende dedim burda yatak var genis burdayat oda ben carsafi olmayan yatakta yatamam onda ortu vardedi bende gel carsafi sererim dedim yatagi ayarliyordum ve yatak birden karisik bir hal aldi birsuru esyalar cikti

Medyum - Aşk büyüsü