Rüyada Yıkanmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yıkanmak ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yıkanmak ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yıkandığını görmek şans olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüyayı gören kişinin hastalığı ya da başka problemi varsa onlardan kurtulacağı anlamına gelmektedir. Rüyada yıkanmak sıkıntıların geride kalacağına işarettir. Yine aynı şekilde rüyada temiz suyla yıkanmanın üzüntü ve sıkıntılardan kurtuluş olduğunu söyleyen İmam Nablusi Hz. el yıkamanın da sevinçli haberi gösterdiğini dile getirmektedir. Kirli su ile yıkanmak ise bunun tam tersi anlama gelebilmektedir. İmam Cafer Sadık Hz. ise soğuk suyla yıkanmanın dört anlamı olduğunu söylemektedir. Bu anlamlar; tövbe etme, akıbet, hapisten kurtuluş ve güvende olmak şeklindedir.

Rüyada berrak su görülmesi genel olarak mutluluk şeklinde yorumlanmaktadır. İbn-i Sirin Hz. de elin ve yüzün berrak su ile yıkandığının görülmesini arzu edilen şeylerin gerçekleşeceği anlamını taşıdığını söylemektedir. Rüyadaki bol suyun hayırlı olduğunu ifade eden Cabir ül Magribi Hz. ise bu su dökülüyorsa o bölgenin bereketle dolacağını ifade etmektedir.

Rüyada Sabunla Yıkanmak

Rüyada su görmek bolluğun ve bereketin artacağı anlamına gelmektedir. Rüyada yıkanmak diyadinnet tabirinde günahların affedileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya genel olarak güzel haberler almanın ve hastalıklardan kurutulacak olmasının habercisidir. Rüyada yıkandığını görmek çok az durumlarda kötü olduğu söylenmektedir. Temizlenmek genel olarak iyiye yorulmaktadır.

Rüyada sabunla yıkanmak da benzer şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kişi güzel günlere kavuşacaktır. Şans anlamı taşıyan bu rüya, kişinin kazancının artacağını ve feraha kavuşacağını da göstermektedir.

Rüyada Banyo Yapmak

Rüyada yıkanmak genel olarak şansa ve kazanca yorulmaktadır. Rüyada banyoda yıkanmak da aynı şekilde kazanç sağlanacağı anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi maddi olarak yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturacak ve bereketini arttıracaktır. Bu kişiyi huzurlu ve mutu günler beklemektedir. Bu rüya aynı zamanda sağlığa da işarettir. Kişiler sağlık sorunları yaşıyorlarsa eğer bunlar en kısa sürede atlatılacak ve sağlık bir bedene kavuşulacaktır.

Rüyada Açık Alanda Banyo Yapmak

Bu rüya uyarı görevi taşımaktadır. Rüyada dışarıda banyo yapmak, bu rüyayı gören kişinin yaşadığı zorluklardan yorulduğu ve gücünün düştüğünü anlamına gelmektedir. Rüya sahipleri sabırlı olmalıdır. Dirayetli davranırlarsa eğer başarılı bir hayat kendilerini beklemektedir.

Bir takım sıkıntıları haber veren bu rüya, mutsuzluğun da habercisi olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibi sevdiği bir kişiden kötü haber alabilir ve bu haber sonucunda hayata küsebilir. Bir başka yoruma göre ise bu rüya, rüya sahibinin ya da etrafındaki bir kişinin görücü usulü ile evleneceğini ama bu evliliğin problemli olacağını göstermektedir.

Rüyada Evde Yıkandığını Görmek

Rüyada yıkanmak temizliğin işarettir. Dışarıda yıkanmak ise bazı problemleri göstermektedir. Yine aynı şekilde rüyada başkasının evinde banyo yapmak da iyi değildir. Bu rüya, rüya sahibinin sıkıntılar ve zor zamanlar yaşayacağının habercisidir. Bu kişinin başkalarının yardımına muhtaç kaldığı günler yaşama olasılığı yüksektir.

Bazı alimlere göre ise bu rüya kişilerin elinden geldiği kadar güçlü olması gerektiğini söylemektedir. Rüya sahipleri kötü tecrübeler yaşasa da bunun sonunda güzel şeylere kavuşabilecektir. Yani bu kötü deneyimleri kendi lehlerine kullanabilirler.

Rüyada Birisiyle Yıkanmak

Bu rüya dert ortaklığı yapma anlamı taşımaktadır. Rüyada beraber banyo yapılan kişi ile kimseye anlatılmayan sırlar paylaşılacaktır. Bu rüya, beraber banyo yapılan kişi ile samimi ilişkilerin geliştirileceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer bir kişi rüyasında kardeşi ile banyo yaptığını görmüşse, bu rüya da o kardeşe yapılacak yardımın ya da ondan gelecek desteğin habercisi olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada Birisi Tarafından Yıkandığını Görmek

Bu rüya sorunsuz ve mutlu günlerin habercisidir. Rüyada biri tarafından yıkandığını görmek, kişinin kariyerinde güzel gelişmeler olacak şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüya sahibi birisi ile küs ise bu küslük son bulacaktır. Bu kişiler hayatlarının belirli bir döneminde problemler yaşasa da bunlar geride kalacak ve huzura kavuşulacaktır.

Rüyada erkek tarafından yıkandığının görülmesi ise rüya sahibin pişmanlık yaşacağı bir durumun içinde kalacağı anlamı taşımaktadır.

Rüyada Keselendiğini Görmek

Bu rüya kişinin tüm dertlerinden ve yükünden kurtulacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada keselenmek İslami kaynaklara göre kişinin şifa bulacağı ve huzura ereceği anlamı taşımaktadır. Kişilerin hayatlarında onları oldukça zora sokacak dertler var ise bunlar artık geride kalacaktır. Uzun süredir sıkıntılar ile uğraşan kişiler eski mutlu hayatlarına geri döneceklerdir.

Rüyada birini keselemek ise rüya sahibinin keselediği kişiye büyük destek vereceği olarak yorumlanmaktadır. Bu destek manevi ya da maddi olacaktır. Rüya sahibi zengin olmasa bile bu kişiden desteğini esirgemeyecek ve o kişinin refaha ermesine yardımcı olacaktır.

Rüyada Kıyafet İle Banyo Yapmak

Bu rüya farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada kıyafet ile yıkanmak bazı yorumcular için maddi ve manevi olarak eksikliklerin giderilmesi anlamına gelmektedir. Bunu söyleyen alimler, rüya sahiplerinin çevresinden göreceği destek ile huzurluğu günlere kavuşacağını belirtmektedir. Bunun tam tersini söyleyen rüya yorumcuları ada bulunmaktadır. Onlar bu rüyanın, kişiler için zorlu zamanın habercisi olduğunu ve rüya sahiplerinin sıkıntılarının büyüyeceğini söylemektedir.

Rüyada Başını Yıkmanın Anlamı

Yıkanmak ile ilgili görülen rüyalar çoğu zaman kişi için iyi şeylerin habercisi olarak yorumlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu rüya kötüyü göstermektedir. Onlardan bir tanesi de rüyada başın yıkanmasıdır. Bu rüya şansızlık olarak yorumlanmaktadır. Rüyada başını yıkamak rüya sahibinin işlerinde bazı sorunlar yaşayacağı, elindekileri kaybedeceği anlamına gelmektedir. Bu rüya kişilerin huzursuz ve problemli günler geçireceğinin bir habercisi olarak gösterilmektedir.

Rüyada Camide Yıkanmak

Bu rüya arınma şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyasında camide yıkandığını gören kişinin bu rüyası günahlarının verdiği büyük yükten kurtulmak ve hatalarını telafi etmek istediği anlamına gelmektedir. Bu kişi kötü arkadaşlardan kurtularak inancını yaşamaya başlayacaktır. Rüyada camide yıkanmak rüya sahiplerinin inançlarına daha fazla vakit ayıracağını göstermektedir. Bu rüyayı gören insanlar kendilerine verilen öğütleri dinleyerek daha çok sevap işlemeye kendilerini adayacaklar.

Rüyada Kirli Su İle Yıkanmak

İmamı Gazali Hz. gibi birçok alim rüyada berrak su ile yıkanmanın bir arınma olduğunu ve mutlu günlere işaret ettiğini söylemektedir. Ancak rüyada kirli su ile yıkanmak sıkıntıları günlerin habercisidir. Bu rüyayı gören kişiler bazı sorunlar ve tartışmalara hazırlıklı olmalıdır. Rüya sahibi çok iyi bir insan olsa bile çevresindeki kötü insanların dedikoduları ile zor duruma düşeceklerdir. Bu da rüyayı gören kişinin zorlu bir sürece düşmesine neden olacaktır. Bu kişiler çok dikkatli adım atarak hayatını düzene sokmalıdır.

Rüyada Yıkanmanın Psikolojik Yorumu

İnsanlar günlük hayatlarında bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Bazen kişilerin bile fark edemediği bu sıkıntılar rüyalarda kendisini gösterebilmektedir Rüyada yıkanmak da kişilerin bazı konulardan rahatsızlık duyduğunun işareti olabilmektedir. Rüyada yıkandığını görmek genel olarak kişilerin rahatlamaya ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Çünkü banyo aslında temizlenme ve arınmadır. Bu da kişileri rahatlatır. Aynı şekilde rüyada yıkanmak görülmüşse eğer o kişiler aynı arınmayı yaşamak istemektedir.

Daha çok hayatlarında kötü ve zorlu zaman geçiren kişiler bu rüyayı sık görebilmektedir. Bu kişiler yaşadıkları tüm sıkıntılardan kurtulmak ve sakinleşerek huzurlu bir hayata kavuşmak istemektedir. Psikolojik olarak yaşanan bu durum rüyada yıkandığını görmek şeklinde belirebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 5 yıl Önce

Merhaba ben bir bahçede yikaniyordum temiz bir suylan

Medyum - Aşk büyüsü