Rüyada Yılan görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yılan görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Yılanı rüyada görmenin anlamı genellikle şerre ve düşmana işaret etmekte olup dinden uzaklaşıldığına da vurgu yapılmaktadır. Rüyada yılan görmenin birçok anlamı bulunmakta olup bu anlamlar arasında genellikle kötülük tabiri yer almaktadır. Yılan rüyasının anlamını değiştiren birçok etken bulunmaktadır; yılanın türü, rüyanın görülüş biçimi ve rengi gibi birçok sebep ile anlam farklılıkları oluşabilmektedir. Rüyasında yılan gören bir kimsenin dikkatli davranması gerektiğine de işaret edilmektedir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yılan gören bir kimsenin çevresinde bir düşman olduğuna ancak düşman zarar vermeden alt edileceğine tabir olmaktadır. Rüyada yılan gören bir kimsenin düşmanlarını yeneceğine de yorumlanmaktadır.

Rüyada Yılan Öldürmenin Anlamı

Rüyada yılan öldürmek rüyayı gören kimsenin mutsuz bir yaşamı olacağına ve düşmanlarının çok fazla olduğuna yorumlanmaktadır. Rüyada yılan öldüren bir kimsenin aynı zamanda düşmanlarını tek tek yeneceğine ve başarılı olacağına dair yorumlar da mevcuttur. Rüyayı gören kimsenin kötülüğe maruz kalacağına ve kötülüğe kötülük ile cevap vereceğine işaret edilmektedir. Rüya sahibinin başına bin türlü iş geleceğine ve hiçbirinden kurtulamayacağına bu durumdan düşmanlarının da zarar göreceğine delalet etmektedir. Rüya aynı zamanda hayırlı anlamlara da yorulmaktadır ve kişinin sağlıklı ve mutlu bir yaşamı olacağına da işaret etmektedir. Rüyanın iki farklı anlamı bulunmaktadır ve hem olumlu hem de olumsuz anlamlara sahiptir.

Rüyada Yılan Isırdığını Görmenin Anlamı

Rüyada yılan ısırması yaşayan bir kimsenin düşmanları tarafından alt edileceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda iş hayatının bir süre sekteye uğrayacağına ve maddi sorunlar ile uğraşmak zorunda kalacağına alamet etmektedir. Rüyasında bir yılan tarafından ısırıldığını gören bir kimsenin yakın zamanda sağlık sorunlarının ortaya çıkacağına ve sevdiklerinden beklediği desteği de göremeyeceği delalet etmektedir. Rüya sahibinin dünya mallarına verdiği değeri ancak mallarının hepsini kaybedeceğine de işaret etmektedir. Caferi Sadık (r.a) tabirine göre; rüyayı gören bir kimsenin iki yakasının bir araya gelmeyeceğinden bahsedilmiştir.

Rüyada Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada yılan görmek diyanet tarafından da tabiri açıklanmıştır ve kişinin şer içinde kalacağına yorumlanmıştır. Rüyada yılan gören bir kimsenin çevresindeki insanlardan zarar göreceğine ve yalnız kalacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören bir kimsenin yalnız ve problemli bir yaşam süreceğine delalet eden rüyanın aynı zamanda uyarıcı bir niteliği de bulunmaktadır. Rüya sahibinin şeytana uyacağına ve kötü işlere girişeceğine ancak sonradan pişman olup tövbe edeceğine dair yorumlar da mevcuttur. Rüyada yılan gören bir kimsenin hem maddi sorunlar yaşayacağına ve işini kaybedeceğine hem de tam zıttı anlamlara sahip olduğu bilinmektedir. Kişinin güçlü olmasına ve düşmanlarını yenmesine de yorulmaktadır.

Rüyada Siyah Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada yılan görmek siyah ise hayırsız anlamlara çıkmaktadır ve kişinin kötü bir olaya şahit olacağına vurgu yapılmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin yakın zaman içinde etrafındaki yakın olduğu kişilerden zarar göreceğine ve bu zararın etkisinden uzun süre kurtulamayacağına işaret etmektedir. Rüya sahibinin kederli, mutsuz ve yalnız bir hayat süreceğine düşmanlarını hiçbir zaman alt edemeyeceğine ve maddi sorunlar yaşayacağına yorumlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) tarafından bu rüya şeytana uymaya ve tövbe etmemeye yorulmakta olup kişinin çok büyük suçlar işleyerek günaha gireceğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kişinin büyük bir kayıp yaşayacağına ve bu kaybın çok sevdiği biri olacağına dair yorumlar da mevcuttur.

Rüyada Sarı Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada sarı yılan görmek hastalık habercisi olup rüya sahibinin ya da yakın çevresinden birinin amansız bir hastalığa yakalanacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimsenin yakın zamanda hastalanacağına ve eğer bir hastalığı var ise de ölümcül bir seviyeye geleceğine delalet etmektedir. Rüyayı gören bir kimsenin çok zarar göreceğine ve kederli bir hayat süreceğine yorumlanmaktadır. Aynı zamanda kişinin çok pişman olacağı bir suç işleyeceğine ancak bu suçun cezasını çekmek zorunda kalacağına da alamet etmektedir. Rüyada sarı yılan gören bir kimsenin şansının ve kısmetinin kapanacağına ve hayırsız kişiler ile tanışacağına yorulmaktadır.

Rüyada Yılan Eti Yediğini Görmenin Anlamı

Rüyada yılan yemek rüyayı gören kimsenin hayırlı bir işe imza atacağına ve mülk sahibi olacağına vurgu yapılmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin çevresi tarafından sevildiğine ve saygı duyulduğuna işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayatını mutlu ve zengin bir şekilde geçireceğine de alamet etmektedir. Aynı zamanda kişinin hastalıklarının iyileşeceğine ve çevresi ile olan iletişiminin artacağına da delalettir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyayı gören kimsenin hem hayırlı hem de şer ile ilgili işlere karışacağına ve tarafını seçmekte zorlanacağından bahsetmiştir. Rüyayı gören kimsenin yakın zamanda hayatının büyük bir değişime uğrayacağına ve helal kazanç ile haram arasında kararsız kalınacağına da vurgu yapılmaktadır.

Rüyada Yılan Saldırısına Uğramanın Anlamı

Rüyada yılan saldırması gören birinin yakın zamanda düşmanlarının harekete geçeceğine ve kişiye büyük zararlar vereceğine tabir olmaktadır. Rüyayı gören kimse eğer saldırıdan kaçabiliyor ve yara almıyor ise düşmanlarını alt edeceğine ve onlardan kurtulacağına yorumlanmaktadır. Ancak rüyayı gören kimse eğer saldırıdan kaçamıyor ve yaralanıyor ise kişinin büyük zararlar alacağına delalettir. Rüyada saldırıdan kaçılamıyor ise kişinin hane içinde tartışmalar yaşayacağına, işini kaybedeceğine ve ruhsal bunalıma gireceğine yorumlanmaktadır. Rüyada yılan saldırması yaşayan bir kişinin gerçek hayatta mutsuz ve kederli bir yaşamı olacağına da işaret etmektedir. Rüyayı gören kimsenin yalnız kalacağına dair yorumlar da mevcuttur.

Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada çok sayıda yılan görmek rüyayı gören bir kimsenin çevresinde çok sayıda düşman bulunduğuna işaret etmektedir. Aynı zamanda kişinin yaşadığı birçok probleme de işaret eden rüya, rüyayı gören kimsenin uzun süre mutsuz kalacağına tabir olmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin hayırsız bir evladı olacağına dair yorumlar da bulunmaktadır. Rüyada çok sayıda yılan gören bir kimse eğer zarar görmüyor ise hayatını sessiz sedasız ve huzurlu bir şekilde geçireceğine dair zıt görüşler de yer almaktadır. Ancak genellikle hayırsız anlamlara gelen rüya birçok düşmana ve yakın zamanda gerçekleşecek kötülüklere işaret etmektedir.

Rüyada Beyaz Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada beyaz yılan görmek rüyayı gören bir kimsenin yakın çevresindeki insanlara işaret etmektedir. Kişinin iyiliğini düşünüyormuş gibi yapan iki yüzlü insanlara yorumlanan rüya aynı zamanda fesat, dedikoducu ve yalancı insanlara alamet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin üzerine bir iftira atılacağına ve kişinin bu iftira yüzünden hayatının değişeceğine yorumlanmaktadır. Rüyada beyaz yılan gören bir kimsenin yakın çevresinde birçok kötü kalpli ve fesat düşünceli insanın olduğuna alamet etmektedir. Bu kişiler iki yüzlü olup, rüya sahibinin kötülüğünü istemektedirler. Bu sebep ile rüyayı gören kimsenin dikkatli ve gözü açık davranması gerekmektedir.

Rüyada Elini Yılanın Isırdığını Görmenin Anlamı

Rüyada elini yılan ısırması gören bir kimsenin yakın zamanda kötü bir haber alacağına ancak etkisinden hızlı bir şekilde kurtulacağına yorulmuştur. İbn-i Sirin (r.a) tarafından bu rüya kişinin borçlarının biteceğine ve umulmayan birinin yardım eli uzatacağına işaret ettiğinden bahsedilmiştir. Ancak rüyayı gören kişinin yardımı kabul etmemesi gerektiğinin de altı çizilmiştir. Rüyayı gören bir kimsenin kendi ayakları üzerinde durarak düşmanlarından uzak kalması gerektiğine dair yorumlar da mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 20:53
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü