Rüyada Yumurta görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada yumurta görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yumurta görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Yumurtanın rüyada görülmesi rüyayı gören kişi için oldukça hayırlı olup yüklü miktarda para kazanacağına işaret etmektedir. Rüyada yumurta görmenin birçok yorumu bulunmakta olup bu yorumlar rüyanın nasıl göründüğüne ve rüya sahibine göre de farklılaşabilmektedir. Özellikle yumurtanın rüyada görülüş biçimi rüyanın anlamını önemli bir derecede etkilemekte olup anlam çokluğuna sebep olmaktadır. Rüyada yumurta görmek oldukça hayırlı olup kişinin başına talih kuşu konacağına yorulmaktadır. İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören bir kimsenin hayırlı işlere gireceğine ve rızkının helal olacağına yorulmuştur.

Rüyada Yumurta Görmenin Anlamı

Rüyada yumurta görmek diyanete göre de yorumlanmıştır ve hayırlı kazanca işaret etmektedir. Rüyada yumurta gören bir kimsenin yakın zaman içinde eski bir dostunu göreceğine ve bu dostu ile eski günleri yâd edeceğine yorulmaktadır. Rüyada yumurta gören bir kimsenin makam ve mevki sahibi olacağına, devlet kapısında iş bulacağına ve yükseleceğine delalet edilmektedir. Rüyada yumurta görmek rüyayı gören kimse için altın tavuk anlamına da gelmektedir ve çok talihli ve şanslı birisi ile tanışmaya yorulmaktadır. Caferi Sadık (r.a) yorumunda; rüyasında yumurta gören bir kimsenin çevresinin hayırlı insanlar ile dolacağına fesat ve kindar insanlardan uzaklaşmaktan bahsetmiştir.

Rüyada Yumurta Yediğini Görmenin Anlamı

Rüyada yumurta yemek rüya sahibinin kendi rızkını kendisinin kazanacağına ve sorunları için kimseden yardım almayacağına delalet etmektedir. Rüyada yumurta yemek aynı zamanda rüyayı gören kimsenin karakterine de işaret etmektedir ve rüyanın bilgi verici özelliği de bulunmaktadır. Rüyada yumurta yediğini görmek kişinin mutlu bir evlilik hayatı olacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kimse eğer bekâr ise birkaç kısmet arasında kalınacağına ancak hayırlı olanın seçileceğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kimse eğer evli ise eşi ile mutlu bir evlilik hayatı yaşayacağına ve zamanı gelince hanenin büyüyeceğine ancak acele edilmemesi gerektiğine delalettir.

Rüyada Yumurta Aldığını Görmenin Anlamı

Rüyada yumurta almak rüyayı gören kimsenin hayırlı bir kısmet bulacağına ve bu kısmetini aceleye getirmemesi gerektiğine yorulmaktadır. Rüyayı gören kimsenin bazı işleri ağırdan alması gerektiğine de vurgu yapılmakta olup kişinin uzun b ir ömrü olacağına alamettir. Rüyada yumurta alan kimse eğer yumurtaları kırmadan yerine götürebilir ise talihinin açılmasına ve bol kazanç sağlamaya delalet etmektedir. Eğer rüyayı gören kimse yumurtaları aldıktan sonra kırıyor ise kazancının yarım kalacağına bu sebep ile yatırım yapması gerektiğine vurgu yapılmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) diyor ki; rüyayı gören bir kimsenin hayırlı haber alacağına ancak sevinmeden önce beklemesi gerektiğinden bahsetmiştir.

Rüyada Yumurta Kırmanın Anlamı

Rüyada yumurta kırmak rüyayı gören bir kişi için hayırsız bir rüya olarak kabul edilmekte olup olumsuz birçok anlamı bulunmaktadır. Rüyada yumurta kırmak eğer yanlışlık ile oluyorsa rüyayı gören kimsenin başına talihsiz bir olay geleceğine ancak bu olay neticesinde ders alarak pişman olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada bilinçli olarak yumurta kırılıyor ise rüyayı gören kimsenin yakın zamanda 2 haber alacağına ancak bu haberlerin birbirini etkilediğine işaret etmektedir. Bu haberler sebebi ile rüyayı gören kimsenin hem sevineceğine hem de kedere kapılarak ne yapması gerektiğine karar veremeyeceğine delalet etmektedir. Rüyada yumurta kırmak olumsuz anlamlara sahiptir ancak rüyayı gören kimsenin umudunu kaybetmemesine de dikkat çekmektedir.

Rüyada Yumurta Pişirmenin Anlamı

Rüyada yumurta pişirmek rüyayı gören bir kimsenin yakın zamanda iyi bir haber alacağına ve bu haber ile hayatının değişeceğine yorumlanmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin aile ile bir seyahate çıkacağına ancak kişinin bu yolculuktan dönmekten vazgeçeceğine delalet etmektedir. Rüyayı gören kimsenin aynı zamanda kendi ayakları üzerinde durabilen ve güçlü bir karakteri olduğuna da vurgu yapılmaktadır. Rüya sahibinin emeklerinin karşılığını almak için çok çabaladığına ve yeni bir işe geçerek hak ettiği değeri göreceğine alamet etmektedir.  Rüyada yumurta pişirmek kişinin hamarat ve pratik olduğuna da delalettir. Rüyayı gören kişinin hayalleri için çabaladığına da vurgu yapılmaktadır.

Rüyada Yumurtanın Sarısını Görmenin Anlamı

Rüyada yumurta sarısı görmek rüyayı gören bir kimsenin yakın zamanda iyi bir haber alacağına işaret etmektedir. Bu haber sebebi ile de hayatını değiştirmeye karar vermesine ve daha olgun bir karaktere bürünmesine delalet etmektedir. Rüyada yumurta sarısı görmek aynı zamanda dinç ve güçlü bir yapıya sahip olmak anlamına da gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) tabirine göre; rüyayı gören bir kimsenin hem hayırlı bir haber alacağına hem de şerre işaret ettiğinden bahsetmiştir. Rüyada yumurta sarısı görmenin birçok anlamı bulunmakta olup olumlu ve olumsuz birçok yorumu mevcuttur.

Rüyada Yumurtanın Beyazını Görmenin Anlamı

Rüyada yumurtanın beyazını görmek rüya sahibi için şan ve şöhrete işaret etmektedir. Yaptığı işler ile adını duyurmaya ve ün sahibi olmaya yorulmaktadır. Rüyada yumurtanın beyazını gören bir kimsenin yakın zamanda iyi bir haber alacağına da işaret etmektedir. Rüyada yumurtanın beyazını gören bir kimse için birçok yorum bulunmaktadır. Rüyayı ögen kimse eğer işsiz ise yakın zamanda hayırlı bir işe gireceğine yorulmaktadır. Ancak rüyayı gören kimse eğer iş sahibi için iş değiştirmek istiyor ise beklemesi gerektiğine ve önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmesine alamet etmektedir.  Yumurtanın beyazı hayırlı bir rüya olmasına rağmen olumsuz anlamları da mevcuttur.

Rüyada Renkli Yumurta Görmenin Anlamı

Rüyada renkli yumurta görmek rüyayı gören kimsenin renkli bir hayatı olacağına ve birçok sürpriz ile karşılaşacağına yorulmaktadır. Rüyada renkli yumurta gören bir kimsenin başarılı bir iş hayatı olacağına ve etrafındakiler tarafından sevildiğine işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyayı gören kimsenin yaratıcı bir karakteri olduğuna ve renkli bir iş ve özel hayatı olacağına da alamet etmektedir. Çevresindeki insanlara saçtığı neşe sebebi ile çok sevildiğine ve değer gördüğüne vurgu yapılmaktadır. Rüyayı gören bir kimsenin yakın zaman içinde kendisine vakit ayırması gerektiğini fark edeceğine ve uzun bir dinlenme dönemine gireceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Siyah Yumurta Görmenin Anlamı

Rüyada siyah yumurta görmek rüyayı gören bir kimsenin kötü haberler alacağına ve çevresinde hayırsız insanların dolandığına yorulmaktadır. Rüya sahibinin dostları tarafından özlendiğine ancak birçok musibet sebebi ile görüşmemelerine de işaret etmektedir. Rüyada siyah yumurta görmek mal kaybına işret ettiğini gibi can kaybına da alamettir. Bu sebep ile rüyada siyah ve çürük bir yumurta gören kimsenin dikkatli olmasına delalet edilmektedir. Rüyayı gören kimsenin çevresinde yer alan hayırsız ve kindar insanlara işret eden rüya çıkarları için yakınlaşmaya çalışan kişilere de delalet etmektedir. Rüyada görülen yumurta eğer sağlam ancak siyah ise kişinin çok zarar görmeyeceği bir ortamda bulunacağına yorulmaktadır.

Rüyada Çiğ Yumurta Görmenin Anlamı

Rüyada çiğ yumurta görmek rüyayı gören bir kimsenin yakın zamanda yaptığı hataların farkına varacağına alamet etmektedir. Rüyada çiğ yumurta görmek pişmanlığa ve kötü bir insan ile tanışarak büyük hatalar yapılacağına yorumlanmaktadır. Rüyada çiğ yumurta gören bir kimsenin kederli ve düşkün bir duruma düşeceğine delalet edilmektedir. Çiğ yumurta rüyası hayırsız bir rüya olup şerre işaret etmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep nilgun
Zeynep nilgun - 5 yıl Önce

Ruyamda torunuma beyaz yumurta veriyorum al diyorum nedemek neye cikiyor

Erdal İnam
Erdal İnam - 5 yıl Önce

Kümeste iki üç tane beyaz tavuk var. Merdiven basamakları halinde folluklar var. Her sıradada üç dört tane folluk var. Folluklarda da hemen hemen çoğunda yumurta var bazılarında bir bazılarında iki yumurta var yumurta olmayan Folluklarda var. Ama yumurtaların hepsi beyaz bu rüyanın anlamı nedir

Medyum - Aşk büyüsü