Gerçek Medyumlar Büyü Yapar Mı?

Büyü yaptıran kişi büyüden etkilenir mi, hangi medyumlar büyü yapar, medyumlar büyü bozar mı sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gerçek Medyumlar Büyü Yapar Mı?

Hakiki medyum hocaların büyü yapması, kara büyüler ve özellikle havas ilimleri ile yakından ilgilenen kişiler kadar, kendileri ya da sevdikleri için büyü yaptırmak isteyenler tarafından da merak edilen bir konudur. Son dönemde giderek artan manevi uygulamalar sebebiyle günde güne daha popülerlik kazanan medyumlar, pek çok kişinin hayatı kararmak üzereyken onları bulunduğu kötü durumdan söküp çıkarırken pek çok kişinin de kara büyü nedeniyle hayatlarının kararmasına vesile olabilmektedir. Gerçek medyumlar büyü yapar mı sorusunun detaylı bir şekilde yanıtlarına geçmeden önce medyumların ne işlerle meşgul olduklarını ve manevi boyutta diğer insanlar üzerinde ne tür etkiler kurabildiklerine değinmek gerekmektedir.

Hemen hemen herkes özellikle kırsal da nefesi kuvvetli medyum hocaların varlığından haberdar olmuştur. Anadolu'nun asırlar öncesinde varlığını sürdüren medeniyetlerinden günümüze değin nesilden nesle gizli bir şekilde aktarılarak gizli kalmayı başarmış kadim büyü uygulamaları ve benzeri manevi ritüeller hakkında derin bilgi sahibi olan medyumlar günümüzde de faaliyetlerini yine gizlilik içinde sürdürmektedir.

Medyum Nedir, Ne Yapar?

Büyü ve diğer manevi uygulamaların insanlar üzerindeki bilinen ya da çok bilinmeyen etkilerine geçmeden önce halk arasında cevabı en çok merak edilen sorulardan biri olan medyum nedir, ne yapar sorusuna yanıt vermek gerekmektedir. Medyumlar manevi yönden dünya dışındaki boyutlarla iletişime geçebilen ve bu boyutlarda bulunan varlıklar ile kurduğu iletişim vasıtasıyla birtakım istenen ya da istenmeyen sonuçların oluşmasına katkı sağlayan üçüncü gözü açılmış kişilerdir. Sıradan insanların göremedikleri ve duyamadıkları bilinmezden bağlantılara sahip olan medyumlar temel olarak şu işlemlerin yapımında görev almaktadır:

 • Her türlü musibetten koruyucu muska yapımı,
 • Manevi yönü ağır duaların ve tılsımların yapımı,
 • Bağlama ve ayırma büyülerinin yapımı,
 • Bağlama ve ayırma büyülerinin bozulması,
 • Vefk yapımı

Bunların yanı sıra insanların manevi yönlerini ve hayatlarını derinden etkileyen tüm işlemlerde medyumlar ciddi bir şekilde görev üstlenmektedir. Vatandaşlar medyumların desteğine dara düştüklerinde başvurabilecekleri gibi çok özel durumlarda kötü niyetli kişilerle işbirliği yapan medyumlar aracılığıyla bozulması çok zor kadim büyüler de yapılabilmektedir. Bağlama büyüsünün etkisi nedir, ne kadar sürer başlıklı yazımızdan konuyla ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Medyum Nasıl Olunur?

Pek çok kişi medyumların icra ettikleri gördükten sonra bir insanın bu tür manevi güçlere nasıl sahip olduğunu da merak konusu haline getirmektedir. Medyum nasıl olunur sorusu da işte bu alanda öne çıkmaktadır. Esasında medyum sonradan olunabilen bir şey değildir. Yani her isteyen "ben medyum olacağım" diyerek medyum olamaz. Aslında bu şekilde medyum olması için hiçbir neden yoktur, fakat gerçek anlamda medyumluk yapamaz.

Günümüzde halk arasında da adı sıkça duyulan ve kendisinin kalp gözük açık nefesli kuvvetli olduğunu iddia eden pek çok medyum bulunmaktadır. Ancak bu şekilde medyum olduğunu iddia eden kişilerin gerçek medyum hocalarla uzaktan ya da yakından hiçbir alakası yoktur. Bu kişiler medyum kelimesinin anlamı hakkında bir yerlerden fikir sahibi olduktan sonra özellikle insanların manevi duygularını, acılarını ve korkularını sömürerek onlardan istifade etmek isteyen, pek çok şekilde maddi ve manevi açıdan dolandırıcılık yapan kimselerdir.Bu kişilere karşı her fırsatta dikkatli olunması gerektiği hem sitemizde yer alan pek çok yazımızda hem de internet üzerinde yer alan diğer platformlarda açıkça belirtilmektedir.

Medyumlar Gerçekten Büyü Yapar Mı?

Toplum içinde yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri de medyumlar büyü yapar mı sorusudur. Genel olarak medyumlar büyü yapılmasına ve insanlar üzerinde kara büyü tesirlerinin kurulmasına karşı olduklarını her fırsatta beyan etmektedirler. Bilindiği üzere büyü İslam dini inancına göre haram kırılan ve kesinlikle inançlı müminlerin uzak durmasının emredildiği bir husustur. Pek çok medyum hoca, çevresindeki aciz duruma düşen ve manevi açıdan büyü yüzünden ıstırap ve acı çeken kişilere yardım etmek için büyü bozumunda görev almaktadır. Fakat bu hocalar medyum büyü bozma dışında özellikle 3. şahıslar hakkında büyü yapmaktan hem kaçınmaktadır hem de çevrelerine bu konuda öğütler vererek büyüden uzak durulmasını tavsiye etmektedir.

Havas ilmiyle uğraşan herkesin medyum olmayacağı gibi medyumluk yapan kişilerin havas ilimleri ile alakası olmadığı da söylenebilir. Ancak genel olarak medyumların pek çoğu ilk fırsatta çevrelerine bu durumu açıklamasalar da kadim kaynaklara sahip olduklarını ve bazı konularda ciddi manevi sonuçlar doğuran büyüler yapabildiklerini söylemektedir. Dolayısıyla dünya dışındaki varlıklarla ve özellikle Hüddamlar ile doğrudan bağlantı kurabilen bu manevi gücü yüksek kişiler, büyü yapılmasında ya da büyünün bozulmasında üzerlerine düşen görevleri yerine getirmektedir.

Medyumlar Hangi Büyüleri Yapar veya Bozar?

İnternet üzerinde yapılan araştırmalarda da görülebileceği üzere büyü bozan medyum hakkında pek çok kişinin iletişim bilgileri bulunmaktadır. Genel olarak halk arasında her ne kadar bu kişilerin pek çoğunun dolandırıcı olduğu düşünülüp bilinse de çoğu vatandaş içine düştüğü durumdan kurtulmak için her yolu denemeye razı gelmektedir. Atalarımızın söylediği gibi "denize düşen yılana sarılır" hesabı üzerlerinde kurulan büyünün olumsuz etkileri canına tak eden ve yaşama sevincini her geçen gün kaybeden mağdur kimseler, artık son çare olsun diye bu sahte medyumların kapısını çalmaktadır

Ancak bilinmesi gerekir ki internet üzerinde iletişim bilgileri olsun ya da olmasın, bu medyumlar arasında Allah rızasını kazanmak için zor durumda olan büyü mağdurlarına elinden geldiği kadar manevi destek olmak isteyen medyum hocalar da bulunmaktadır. Bu hocalar genel olarak medyum ayırma büyüsü bozma işlemlerinde ciddi manevi uygulamaları icra ederek evliliklerin bozulmasını engellemekte, dağılmak üzere olan aileleri yeniden tek bir çatı altında toplayabilmektedir. Medyumların en çok manevi uygulamaları hayata geçirdiği yani büyü yapımı ve bozumunda görev aldığı işlemler şunlardır:

 • Aşk büyüsü yapma ve bozma
 • Bağlama büyüsü yapma ve bozma
 • Giden eşi, sevgiliyi geri getirme büyüsü yapma
 • Bolluk ve bereket kaçırma büyüsü yapma ve bozma
 • İşlerin açılmasını, kazancın artması muskalarını yapma
 • Kısmeti bağlama ya da açma büyüleri

En Ünlü Medyum Büyücüler Kimlerdir?

Büyü ne yazık ki binlerce yıllık kadim bir gelenek ve gizli öğretiler olarak hayatlarımıza her an sirayet edebilecek manevi uygulamalardır. Her ne kadar uzak dursak da hiç beklemediğimiz anda kötü niyetli kişilerin ve şeytana ruhunu teslim eden varlıkların hedefi olabilir büyünün olumsuz tesirleri altında kalabiliriz. Evde aşk büyüsü nasıl yapılır başlıklı yazımızda sorunun yanıtını görebilirsiniz. Evlilikten para kazanmaya, yuva kurmaktan çoluk çocuk sahibi olmaya kadar hayatın en can alıcı noktalarına dair yapılan büyüler, insanların hayatlarının kararmasına neden olmaktadır. İşte bu noktada en ünlü medyum büyücüler devreye girmektedir.

Medyum büyü bozan hocalar, genel olarak kimliklerini çok açığa çıkarmayı sevmemektedirler. Çünkü bu işlemleri Allah'ın rızasını kazanmak, esasında kalbi temiz ve tövbe etmiş masum kulları şeytanın kötü emellerinden çekip çıkarmak için Allah'ın askeri gibi görev yapmayı benimsemişlerdir. Bu yüzden popüler olma ya da bu yollardan maddi olarak kazanç sağlama amaçları yoktur. Ancak pek çok işinin ehli medyum da hayatlarını ikame ettirebilecek kadar gelir elde etmek için çok kötü durumda olan büyü mağdurlarına destek vermektedir.

Tabi bu şekilde iyi niyetli medyum hocalar dışında büyü yapan medyum hocalar da bulunmaktadır. Bunlar insanların manevi olarak kötü hallerinden güç alarak, bu kişileri kötü yola sevk etmeye yemin etmiş tehlikeli kişilerdir. Örneğin sevdiği tarafından terk edilen masum bir genç kızın öfkesinden ve üzüntüsünden güç alarak bu kişiler için büyü yapan ve bu yolla büyü yapılanlar kadar yaptıranların da azap çekmesine yol açan kimselerdir. Bu tür büyücü medyumlardan uzak durulması tavsiye edilmektedir. Çünkü büyünün tesirli olmasında göreve çağrılan kimi zamanda yardımcı olması için yalvarılan dünya dışı varlıkların büyü yapanlar kadar yaptıranlara da musallat olması söz konusu olabilmektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü