Rüyada Sevgili görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüyada sevgili görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Sevgili görmek ne demek? İslami ve Dini Anlamı

Rüya aleminde sevgili görmek ile ilgili tabirciler tarafından çok farklı yorumlar yapılmıştır. Yorumlardaki bu farklılık görülen rüyaların detaylarından ve rüya sahibinin cinsiyet, hal ve psikolojisinden kaynaklanıyor.

Rüyanızda sevgiliyi görüyorsanız sevgilinizin rüyadaki halet-i rûhiyesine göre hangi manaya geldiği değişmektedir. Rüyada sevgilinin mutlu, memnun bir hali varsa hayra yorulur ve gelecek günlerin iyi geçeceğinin işaretidir. Rüyada sevgilinin halini tam aksi bir şekilde üzüntülü ve mutsuz görmek ise hayra yorulmaz ve gelecek günlerin kötü geçeceği anlamına gelir.

Bazı rüya yorumcularına göre sevgili güler yüzlü ise iyi ve müjdeli bir haber almaya, asık suratlı ya da sinirli ise arkanızdan konuşan dedikoducular yüzünden tartışma yaşayacağınıza işaret eder demişlerdir.

Rüyanızda sevgilinizi arıyorsanız yapacağınız işlerin takdir göreceğine ve iş ve sosyal hayatta çok iyi durumlara geleceğinize işarettir.

Bekar kimselerin rüyalarında sevgili görmeleri karşılaşılmasıyla sevinilecek birine işaret eder. Sevgilisi olanların rüyasında başka sevgili görmesi ayrılmaya işaret ederken olmayanlar için ise yeni bir sevgilisi olacağı yorumunda bulunanlar da olmuştur.

Rüyada Uzaktaki Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada uzaktaki sevgiliyi görmek görülen sevgilinin haline göre yorumlanır. Hoş, güler yüzlü ve mutluysa özlenen sevgilinin sıkıntısı olmadığına, üzüntülü, endişeli, sinirli ya da gerginse bir problemi olduğuna ve bir an önce görüşülmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada uzaktaki sevgilinin geldiğini görmek, hüzün ve kırgınlıkların sona ereceğine, mutlu ve huzur dolu bir hayatın yeniden başlayacağına işarettir. Hasretle beklenen bir dava veya düşüncenin nihayet gerçekleşeceğine ya da vatana millete hayırlı evlat yetiştirileceğine de yorulmuştur.

Uzaktaki eski sevgilisiyle karşılaştığını rüyasında gören bir kimsenin, haram mal yiyip, ibadetlerinden geri kalacağı, bedbahtlıkla aile ve iş hayatında attığı yanlış adımlar nedeniyle tartışmalar ve ayrılıklar yaşayabileceğiyle tabir olunur.

Rüyada Sevgili Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgili olmak bekar kişiler için gönül eşini bulup, dillere destan bir düğünle evlenmeye işarettir. Sevgilisi olan kişiler için ise ayrılıkla yorumlanır. Eski sevgiliyle tekrar sevgili olduğunu görmek ise önceden devam eden bir borcun sıkıntı oluşturacağına işarettir. Evli bir kimse bu rüyayı görüyorsa evinde geçimsizlik çıkacağının işaretidir.

Bazı yorumcular tarafından rüyada sevgili olduğunu görmek iş hayatında yaşanacak zorluklarla azim ve sebat göstererek mücadele etmeye ve sonunda hayırlı, kazançlı işler yapmaya da yorulmuştur.

Rüyada arkadaşla sevgili olduğunu görmek görülen kişinin iyi kalpli, hayırlı bir kimse olduğu anlamına gelir.

Rüyada patronla sevgili olmak iş ve aile hayatında yaşanacak sıkıntıların habercisidir.

Rüyada yabancı biriyle sevgili olmak, yeni maceralar yaşamaya ya da evliyse eşiyle daha iyi anlaşacağına işarettir.

Rüyada Sevgiliyi Öpmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgiliyi öpmek rüya sahibinin sevdiğinden gelecek selama ya da sevgilisi tarafından teveccüh göreceğine işarettir

Sevgilisinin ağzından öpen bir kimsenin rüyası hakkında eline para geçeceği, yanağından öpen için de para kazanacağı yorumları yapılır.

Rüyada eski sevgiliyi öpmek zor durumda kalmaya ve vicdanen rahatsız olmaya ayrıca düşmanların sevinip, dostların üzülmesine delalettir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada eski sevgiliyi görmek evli kimseler için aile içerisinde hoşnutsuzluk oluşacağına, sevgilisi olanlar için ayrılığa ya da ödenmeyen bir borç yüzünden meşakkatler çekmeye yorumlanır.

Rüyada Sevgiliyle Kavga Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgilisiyle kavga ettiğini gören bir kimsenin yakın zamanda evleneceği şeklinde tabir yapılmaktadır.

Rüyasında eski sevgilisiyle kavga edenin rüyası ise; birden ortaya çıkıverecek bir gizli düşman bulunduğuna ve rüya sahibinin sorumsuz davranıp da ailesini tehlikeye atmamaya dikkat etmesi gerektiği şeklinde tabir edilir.

Rüyada sevgili tarafından aldatılmak evli kişiler için eşiyle münasebetini düzeltmesine yönelik bir uyarı rüyasıyken, rüya sahibinin güvensizlik ve her konuda tereddüt yaşadığının rüya alemindeki yansımasıdır.

Rüyada Sevgiliyi Saklamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birini saklamaya çalışmak rüya sahibinin sevdiği kişilere sakladığı bir şeyi açıklamaya niyetlendiğine işarettir. Bir kimse evde sevgilisini saklamaya çalıştığını görmüşse, rüya sahibinin çok kıskanç olduğuna ve sevgilisinin başka kimselere gitmesinden endişe ettiğine işarettir. Çünkü rüyada görülen ev rüya sahibinin gönlüne, saklamak da kıskançlık duygusuna tekabül eder.

Rüyada Sevgiliyle Öpüşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada öpüşmek hayallerin gerçekleşmesine, mutluluklar yaşamaya, başarılara, servete, itibara ve keyif veren durumlara ulaşılacağı anlamında yorumlanır.

Rüyasında eski sevgilisiyle öpüştüğünü gören bir kimse için birkaç yönüyle yorum yapılmıştır.

  • İslami açıdan bu rüya; günahlara ve yakınlarını utandıracak bir şey yapmaya delalet eder.
  • Aile açısından; ailesine yeterince önem vermediğine yorulur.
  • Kendisi açısından; karşısına çıkan fırsatları değerlendirmeyip, eski alışkanlıkları yüzünden yerinde saydığına işaret eder.
  • Karakter açısından; her şeyi kafasına takan ve yeni bir şeyler yapmaktan çekinen ve isteksiz olan bir kimse olduğuna yorulur.
  • Psikolojik açıdan; eski aşkını unutamamış ve onunla yaşadığı mutlu günleri yeniden yaşamak isteyen kişinin çektiği özlem ve acıların yansımasıdır.

Rüyada Sevgiliyi Evde Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgiliyi evde görmek hayatının fırsatlarını yakalamaya, güzel ve mutlu günler yaşamaya, hasret duyulan kişiye kavuşmaya ve sıkıntılardan kurtuluşa işaret eder.

Rüyada Sevgili ile Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgiliyle evlenmek; bakire bir bayan için sevgilisinden güzel ve iyi haberler alacağına, bekar erkek için ise sırtına yüklenecek borç ve üzüntülere işaret etmektedir.

Rüyada eski sevgilinin evlenmesini görmek ise; çok hayırlı gelişmeler olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Kısmetin ve talihin açılacağına ve yeni başlangıçlara işaret eder.

Bir kimse rüyasında sevgilisiyle nişanlandığını görmüşse bu rüya, uzun zamandır beklenen fırsatın karşısına çıkması ve güzel haberler almayla yorumlanır. Bazen de bu rüya bayan için çevre değişikliğine, erkek için ise borç ve sıkıntılara delalettir.

Rüyada iki sevgili görmek arzu edilen ve beklenen şeye kavuşma, hayırlı kazançlar anlamına geldiği gibi bu rüya bazen de art niyetli ve kem gözlü kişilere de işaret etmektedir.

Rüyada Sevgiliye Sarılmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada uzaktaki sevgiliye sarılmak gerçekleşecek hayallere ve çok yakında mutlu olunacak gelişmelere işaret eder. Biraz daha duygusallaşmak ve dileklerin kabulü anlamları da bulunmaktadır.

Rüyasında eski sevgilisine sarılan kişinin durumu rüya bilginlerince yalnızlık, inisiyatif almada kararsızlık, tek başına ayaklarının üzerinde duramama ve yanlış kişilerle arkadaşlık etmekle yorumlanır.

Rüyada Sevgiliye Kavuşmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgilisine kavuştuğunu gören bir kimsenin, hakiki manada da sevdiğine kavuşacağına işaret olduğu yönünde görüşler belirtilmiştir.

İmam Nablusi (RA) Hazretlerinin görüşüne göre; rüyasında sevgilisine kavuşup cinsel ilişkiye girmiş olduğunu gören bir kimse hakkında kendisi ya da sevdiğine had cezası uygulanacağına yani 100 sopa vurulacağına işarettir. Eğer rüyada görülen sevgili rüya sahibinin hanımıysa ve cinsel ilişki normal yoldan olmamışsa bu rüyanın yorumu da rüya sahibinin yeminini bozacağı şeklindedir.

Rüyada Sevgiliyle Gezmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada sevgiliyle gezdiğini gören kimseler için rüya tabircileri rüya sahibinin arzularının gerçekleşeceğine işaret olduğu şeklinde yorum yapmışlardır.

Rüyada Sevgiliye Mektup Yazmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada bekar bir adamın sevgilisine aşk mektubu yazdığını görmesi, yakın zamanda gerçekleşecek izdivaca ve ferahlamaya, aşk mektubu alması da evlilik teklifi almaya ve mutluluğa işaret eder.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hacer kara demir
hacer kara demir - 5 yıl Önce

rüyamda sevdiyim adami ölmuş gordum cok korkum

Mikayıl Əliyev
Mikayıl Əliyev - 5 yıl Önce

Rüyamda sevdiğim kızı,sevgilim değil,sevdiğimi bir başkasıyla gülür yüzlü,konuşurken gördüm

Medyum - Aşk büyüsü