Herkes Büyü Yapabilir Mi?

Kimler büyü yapabilir? Bu sorunun cevabı birçok insanın duymak istediği şeydir. Özellikle evde kendi başlarına büyü yapmak isteyen kişiler yapacakları büyünün tutup tutmayacağını öğrenmek için bu soruya cevap aramaktadır

Herkes Büyü Yapabilir Mi?

Kimler büyü yapabilir? Bu sorunun cevabı birçok insanın duymak istediği şeydir. Özellikle evde kendi başlarına büyü yapmak isteyen kişiler yapacakları büyünün tutup tutmayacağını öğrenmek için bu soruya cevap aramaktadır.

Büyü Nedir?

Büyü doğaüstü veya mistik uygulamalar ile günlük hayatı etkileyebilme etrafında oluşturulmuş bir kültürel sistemdir. Yani doğada bulunan güçlere söz geçirerek onlara doğal olmayan davranışlar yaptırmayı içermektedir.

Doğanın farklı kanunlarını keşfetmiş kişiler bunları kullanarak insanları etkileyebilmektedir. İnsanların büyü için kullandıkları yöntemler de doğada keşfedilen şeylere göre şekillenebilmektedir.

Büyü Çeşitleri

Büyüler en genel olarak 3 kategoriden oluşmaktadır. Bunlardan ilki ak büyüdür. Ak büyü, büyü çeşitleri içerisinde en zararsız olanıdır. Ancak bu etkisinin yetersiz olduğu anlamına gelmemektedir. Ak büyünün genel amacı şifadır. Kişiler hastalıklarından kurtulmak için ak büyüye başvurmaktadır.

Bir diğer büyü ise kara büyüdür. Kara büyü yapmak insanların iradesini ve seçim yeteneklerini kontrol etmek için bir kullanılan yöntemdir. Son derece güçlü olan kara büyü tehlikeli sonuçlar da doğurabilmektedir.

Son büyü ise kırmızı büyüdür. Bu büyü ile ilgili insanların çok bilgisi yoktur. Ancak bu büyü kara ve ak büyüden çok daha etkili bir büyüdür. Dünya üzerinde kırmızı büyü yapan insan sayısının çok az olmasından dolayı bu büyü çok kullanılan bir büyü değildir.

Büyü Yapmak İçin Kullanılan Malzemeler

Büyü yapmak için doğada ya da insanın kendisinde bulunan şeyler kullanılmaktadır. Yapılacak büyüye göre kullanılacak malzeme farklı olsa da genel olarak büyü yapılırken en çok kullanılan şeyler şunlardır:

 • İnsan saçı,
 • Sabun,
 • Domuz yağı,
 • At nalı,
 • Tırnak,
 • Mum.

Büyü Nasıl Yapılır?

Büyü yapmanın birçok yöntemi vardır. Yapılacak büyüye göre büyü yapma metodu da değişkenlik göstermektedir. Örneğin sevdiği kişi tarafından terk edilen birinin bakır levha ile büyü yapması tavsiye edilir. Bakır levha büyüsü kolay aşk büyüleri olarak değerlendirilebilmektedir. Bu yöntem küçük bakır levhanın üzerine özel bir tılsımın yazılmasını içermektedir. Bunun gibi birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri öğrenmenin yolu ise daha önce yapan kişilere ya da medyumlara başvurmaktan geçmektedir.

Aşk Büyüleri

Aşk konusu en çok büyü yöntemine başvurulma nedenlerinden birisidir. Birçok kişi beğendiği kişinin kendisinden hoşlanmasını istemekte ve bunun içinde büyüye başvurmaktadır. Çok farklı aşk büyüleri bulunmaktadır. Bu büyülerin etki etmesi için sevilen kişinin uzakta ya da yakında olması fark etmemektedir. Dikkat edilmesi gereken şey ise daha önce birlikte olunan kişi için aşık etme büyüsü değil geri getirme büyüsü uygulanması gerektiğidir.

Medyuma gitmek istemeyen kişiler evde aşk büyüsü nasıl yapılır diye merak edebilmektedir. Bunun için uygulanacak yöntemlerden bir tanesi kaşık büyüsüdür. Kaşık büyüsünde iki kaşık birbirine bağlanır ve herhangi bir yere gömülür. Bu işlemin ardından sevdiğiniz kişi de size bağlanır.

Aşk için evde yapılan kolay büyüler denilince akla gelen yöntemlerden bir tanesi için gerekli olan malzemeler şunlardır:

 • Bir tane bakırdan yapılmış halka (yüzük gibi)
 • Pembe renkli bir mum,
 • Birkaç tane pembe gül,
 • Gül yağı ya da aromatik bir çubuk.

Gül yağının kokusu ile banyo yapılmasının ardından pembe güller ile oda süslenmelidir. Bakır halka muma geçirilerek mum yakılmalıdır. Sonrasında ise şu sözler tekrarlanmalıdır: ‘Venüs’ün ateşini tutuşturuyorum. Yalvarırım Venüs, bana sevgiyi ver. Ben gerçek aşk istiyorum. Sadece kalbim için.’

Bu sözlerin ardından gül yağı ya da aromatik çubuk ele alınarak şu sözler söylenmelidir: ‘Tanrıça Venüs. Bu bakır yüzüğe, sevginin ve tutkunun gücünü ver.’ En son adım ise halkanın mumdan çıkarılıp parmağa takılması ve sonrasında ise o halkanın bir yerde saklanmasıdır.

Yumurta Büyüsü

Çok basit bir şekilde uygulanabilen kırılmamış yumurta büyüsü ile sevilen kişinin başka birisi ile olan ilişkisinin bitirilmesi sağlanabilmektedir. Yumurta kırıldıktan sonra sarısı ile beyazının ayrılmasının ardından beyaz kısmı güneş almayan bir yere sarı kısmı ise güneş ışığının olduğu yere konmalıdır. Yumurtanın beyaz kısmı erkeği sarı kısmı ise kadını temsil etmektedir. Bu ikisini birbirinden ayırmak çiftlerin de ayrılmasını sağlamaktadır.

Büyü Tazeleme

Büyüler ömür boyu sürenler ve kısa süreli etkili olanlar diye ayrılmaktadır. Yapılan büyülerin birçoğunun etkisi ömür boyu sürmektedir. Ancak bazıları ise ayda bir veya yılda bir etkisini kaybedebilmektedir. Bunun için de büyülerin tekrarlanması gerekmektedir. Eğer yapılan büyü kısa süreli etki eden bir büyü ise bu büyünün kalıcı olabilmesi için devamlı olarak büyü tazelemesi yapılmalıdır.

Kimler Büyü Yapabilir?

Büyüye başvurmak isten kişiler kendim büyü yapabilir miyim diye düşünmektedir. Kişiler bazı basit yöntemlerle evde büyü yapabilmektedir. Evdeki araç gereçlerle insanlar kendi hazırladıkları yöntemlerle büyüyü uygulayabilmektedir. Ancak büyünün etkili olması için uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Çünkü aslında büyü her insanın altında kalamayacağı bir şeydir. Özellikle kara büyü gibi büyük tehlikeler doğurabilecek olan büyüler medyumlar tarafından yapılmalıdır.

Büyü Belirtileri

Büyü etkisi altında olan kişiler bazı belirtilerle anlaşılabilmektedir. Büyü en çok rüyalarda kendisini göstermektedir. Büyü etkisinde olan kişilerin uykuları düzensizleşmektedir. Rüyada ise yılan, akrep ya da anlamsız yaratıklar görülmeye başlanır. Bunun yanı sıra kişilerde boyun ve baş ağrısı, eskiye oranla daha yorgun ve halsiz hissetme de temel belirtilerdendir. Diğer belirtilerin bazıları ise şu şekildedir:

 • Garip sesler duyma,
 • Bir kişiye aşırı derecede bağlanma,
 • Bazı sayılara ya da simetri gibi konulara takıntılar,
 • Ani huy değişimleri.

Evdeki büyü

En çekinilen konulardan bir tanesi yaşanılan evin büyü etkisinin olmasıdır. Evde büyü olduğunu nasıl anlarız sorusunun da bazı yanıtları bulunmaktadır. Örneğin büyü yapılmış eve girildiğinde insanların içleri daralır ve hemen o evden çıkmak isterler. Bunun yanı sıra eşlerden birisine büyü yapılmışsa o eş eve gelmemeye, eve karşı ilgisiz olmaya başlar. Bu etkilerin ortadan kaldırılması için de büyülerin bozulması gerekmektedir.

Büyüyü Bozma

Büyü yapıldığını fark eden kişiler büyü nasıl bozulur hangi dualar okunur sorularına kafa yormaya başlar. Büyüleri bozmanın bazı yolları bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi yapılan büyünün tersten tekrar edilmesidir. Bunun için de önce hangi büyü etkisi altında olunduğu öğrenilmelidir. Büyü yapılan kişi ne yapmalı sorusunun bir diğer yanıtı ise Kuran’da bulunmaktadır. Bazı dualar büyüyü bozmada oldukça etkili bir yöntemdir. Bu dualardan bazıları şunlardır:

 • Kelime-i Tevhit,
 • Nas Suresi,
 • Felak Suresi,
 • İhlas Suresi.

Büyüden Kurtulmanın Yolları Nihat Hatipoğlu

Rüyalarında korkunç şeyler görmeye başlayan, kendisini tanıyamaz hale gelen kişilerde büyü olma olasılığı çok yüksektir. Büyü nasıl bozulur Nihat Hatipoğlu tavsiyeleri de bulunmaktadır. Din insanlarından Nihat Hatipoğlu büyü etkisinde olan kişilere Nas ve Felak surelerini okumasını tavsiye etmektedir. Bunun dışında okunacak dualardan birisi ise şu şekildedir:

 • Ve in yekadullezine keterü, le yuzlikuneke bi ebsarihim, lemma semiuz zikra ve yekulune, innehu le mecnun. Ve ma huve illa zikrun lil, alemin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan yön
Hasan yön - 5 yıl Önce

Mahkeme de berat etmek icin büyü varmidir dua tilisim vesayre..

Medyum - Aşk büyüsü