Kendimiz Büyü Yapabilir Miyiz?

Büyü yapabilir miyim sorusu kimi zaman sadece meraktan, kimi zaman ise elde etmek istediği amaca giden en kestirme yolu büyü olarak gören kişilerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

Kendimiz Büyü Yapabilir Miyiz?

Büyü yapabilir miyim sorusu kimi zaman sadece meraktan, kimi zaman ise elde etmek istediği amaca giden en kestirme yolu büyü olarak gören kişilerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

 • Ezoterik olaylara karşı merak duyan,
 • Güttüğü amacı yerine getirmesi için önünde engel teşkil eden kişileri saf dışı bırakmak isteyen,
 • Arzuladığı fakat aynı duyguları göremediği kişiyi elde etmek isteyen,
 • Kendisine zarar vermeye çalışan veya zarar veren kişiye esaslı bir ders vermek isteyen,
 • Oğlunun veya kızının hatalı bir evlilik tercihi yaptığını düşünen,
 • Kendisine büyü yapan kişi veya kişilere karşı duyduğu bir anlık öfke ile karşılık vermek isteyen,
 • Büyü yaptırmak isteyen başkalarından maddi kazanç elde etmek isteyen,
 • Büyü yapma yetisi kazanarak güç elde edeceğini düşünen

Kişiler, büyü çeşitleri ve yapılışlarını merak ederek kendilerinin de büyü yapabilecek bilgi birikimine sahip olmak isterler. Bu konuya yönelik pek çok bilgi kaynağı bulunabiliyor olsa da bu kaynakların çoğunluğunun bilgi kirliliğinden ibaret olması ve uygulanabilmesi için beraberinde farklı yetileri gerektirmesi, büyü yapabilmenin önündeki engeldir. Büyü yapmaya ilgi duymadan önce büyü yapmanın ekber-ül kebair olarak adlandırılan 7 büyük günah arasında yer aldığını ve Maide Suresi 90. Ayetinde “Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.” Bahsedildiği gibi Dini olarak büyü yapmanın yükümlülüklerinin bilinmesi gerekmektedir.

Herkes Büyü Yapabilir Mi?

Büyü her ne kadar gerekli tariflerin öğrenilmesi ve gerekli bileşenlerin elde edilmesi sonrası yapılabiliyor olsa da herkesin büyü yapabilmesi mümkün değildir. Büyü yapmak en iyi şekilde iki ucu keskin bir bıçağa benzetilebilir. Tutulmasının bilinmediği bu silahla karşı tarafla birlikte insanın kendisine zarar vermesi de yüksek ihtimaldir. Bu denli riskli ve büyük yük olarak görülen büyünün ehil kişilerce yapılabilmesi boşuna değildir. Kimler büyü yapabilir sorusuna yanıt olarak bu ehil kişiler;

 • Medyumlar,
 • Havas ilmi ehilleri,
 • Büyü ile uğraşan kimselerden ilmi öğrenmiş kişiler,
 • Dini bilgi birikimi ve güçlü imana sahip kimseler

Olarak örnek verilebilir.

Evde Yapılabilecek Kolay Büyüler Nelerdir?

Büyü yapmak denince her ne kadar akla kara büyü olarak nitelendirilen;

 • İnsan iradesine,
 • Kararlarına,
 • Tercihlerine

Hükmetmeye yönelik kara büyüler gelse de koruma amaçlı olarak yapılabilen ve kimisi evde yapılabilecek kolay büyüler arasında yer alan büyüler de bulunmaktadır. Bağlama büyüsü, aşk büyüsü, ayırma büyüsü ve evlilik büyüsü evde yapılabilen büyüler arasında yer alır.

Kuvvetli Büyüleri Yapmak Hangi Riskleri Barındırır?

Kuvvetli büyüler yapmak için cin aleminden veya şeytanlardan yardım alınması gerekmektedir. Yapmış olduğumuz çift taraflı bıçak benzetmesi, bu grupta yer alan büyüler için bire bir uyum göstermektedir. Bu büyülerin mutlaka ehil ve yukarıda sayılan grupta yer alan varlıklara hükmedebilme yetisi bulunası büyük önem taşır. Aksi taktirde topladığı cinleri veya şeytanları hükmetme problemi yaşanarak kişinin kendisine zarar verme ihtimali oldukça yüksektir. Bu grupta yer alan büyü çeşitlerine;

 • Papaz büyüsü,
 • Kara büyüler,
 • Sabun büyüsü,
 • Domuz büyüsü

Örnek gösterilebilir.

Uzaktan Yapılan Büyüler Etki Eder Mi?

Uzaktan yapılan büyüler tutar mı sorusu pek çok kişinin tahmin edebileceği gibi evet cevabının verileceği bir sorudur. Büyünün bir amacının gizli emelleri gerçekleştirmek olduğu göz önüne alındığında büyü yapılmak istenen kişinin;

 • Fotoğrafı,
 • Saç, tırnak, vücut dokusu, vb. vücuduna ait bir parça,
 • Kullandığı kıyafet

Kullanılarak uzaktan büyü yapmak mümkün olduğu gibi aynalarla yapılan kuttören büyüsüne olduğu gibi büyü yapılacak kişiyi gösterir herhangi bir nesneye ihtiyaç duyulmadan uzaktan büyü yapılabilmektedir.

Aşık Etme Büyüsü Nasıl Yapılır?

Arzulanan bir kişiyi bu kişi evli bile olsa elde etmek amacıyla aşık etme büyüsüne başvurulmaktadır. Bu büyü ehil kişilerce yapılan kuvvetli bir büyüdür. Kimi yorumculara göre bağlama büyüsü de bu kategoride gösterilir. Aşık olunan kişiden duygularına karşılık bulamayan kişilerce yapılan bu büyü;

 • İple,
 • Resimle,
 • Aynayla,
 • Kırmızı mumla

Yapılabilen çeşitlere sahiptir.

Ayırma Büyüsü Nasıl Yapılır?

Eski bir sevgili, gizli bir aşk besleyen kişi, evli olunan eşe ilgi duyan birisi veya gelinini/damadını çocuğuna layık görmeyen kayınvalide/kayınpeder tarafından ayırma büyüsü, bozulmadığı takdirde amacına ulaşan kötü niyetli büyüler arasında yer almaktadır. Ayırma büyüsünün de pek çok çeşidi olduğu gibi kolay yapılan ayırma büyüsü olarak bilinen kaşık büyüsü gibi evde yapılabilecek çeşidi bulunaktadır. İki adet tahta kaşık kullanılarak yapılan bu büyüde kaşıkların yönü farklı tarafa çevrilir ve birbirine siyah ve beyaz iplerle bağlanarak gerekli tılsımların okunarak gömülmesi sonrası yapılmaktadır. Bozulabilmesi için de gömülen kaşığın bulunması önceliktir.

Evlilik Büyüsü Nasıl Yapılır?

Duygularına karşılık bulunamayan kimseleri elde ederek izdivaç gerçekleştirmek gibi iradeyi değiştirme maksadıyla yapılabildiği gibi birbirini sevip de kavuşamayan iki kimsenin aile, çevre veya herhangi bir engelle karşılaşmadan izdivaç gerçekleştirebilmeleri amacıyla evlilik büyüsü kullanılmaktadır. Pek çok kişi tarafından herhangi bir kimseye zarar vermemesi açısından günah olmayacağı düşünülen evlilik büyüsü tarifi ise gerekli duayı bilen kişilerce kolayca yapılmaktadır.

 • 7 adet mum,
 • Amenerrasulü

Okunarak da yapılan bu büyünün 7 günde tesir göstermeye başladığı bilinmektedir.

Kara Büyü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kara büyüler yaygın olarak Ortaçağ Paganları tarafından kullanılmış, İbranice ve Süryanice dilleriyle yapılan ve etkileri büyü yapılan kişi için korkunç olan büyü türleridir. Günümüzde Ortaçağ’dan kalma tariflerin kullanılabildiği gibi İslami değerlere zarar verilerek veya aşağılanarak kara büyü yapılabilmektedir. Kara büyü nasıl yapılır sorusuna;

 • Temiz olmayan şeylerle Kur’an-ı Kerim’den belirli sure ve ayetlerin yazılması,
 • Besmelesiz siyah renkli hayvanların kesilerek terkedilmiş bir eve atılması,
 • Kişisel veya ortak kullanılan eşyaların kullanılarak gerekli tılsımların okunması

Tarifleriyle örnek verilebilir. Türkçe korku filmlerine de konu edilmiş bu büyülerin sonuçları oldukça ağırdır ve manevi olarak yapan kişiye de ciddi psikolojik rahatsızlıklar verebilecektir.

Kırmızı Büyü Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir kara büyü çeşidi olan kırmızı büyü nasıl yapılır sorusu, bu büyünün adını bile ilk kez duymuş pek çok kişi tarafından yabancı gelecektir. Voodoo büyüleri kırmızı büyü grubunda yer alan büyü çeşitleridir. Ayin veya tören ile yapılabilen bu büyülerde kan akıtmak esastır.

 • Horoz,
 • Karakeçi

Kanı akıtılarak yapılan bu büyüler, yapıldığı kişinin evine, ailesine veya canına kast etmek amacıyla uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Kıl İle Yapılan Büyüler Nelerdir?

Bağlama büyüsü grubunda yer alan kıl ile yapılan büyüler, elde edilmek istenen kişiyi kendisine bağlamak isteyen kişilerce yapılırlar. Tesirli büyüler olan bu büyülerin yapımı için büyü yapılacak kişinin;

 • Saç kılı,
 • Vücut kılı

Kullanılabildiği gibi vücuduna tesir eden elbise, tırnak, vb. kişisel eşyalar kullanılabilmektedir.

Resimle Yapılan Büyüler Nelerdir?

Bağlama ve aşık etme büyüleri resimle yapılan büyüler grubunda yer almaktadır. Büyü yapılacak kişinin resmi ve gerekli tılsımların ihtiyaç duyulduğu bu büyü etkili bir büyüdür. Resimle yapılan kuttören bu gruba verilebilecek en güzel örnekler arasında yer alır.

Meniyle Yapılan Büyüler Nelerdir?

Bağlama büyüleri meniyle yapılan büyü grubunda yer aldığı gibi etkileri ile kötü nam salmış papaz büyüsünde de erkek menisi kullanılabilmektedir. Birkaç farklı yöntemle yapılabilen bu büyüde;

 • Büyü yapılacak erkeğin menisinin bulaştığı iç çamaşırı,
 • Büyü yapılacak erkek ile cinsel birliktelik yaşamış kadının sıvısı ile karışmış erkek menisi

Kullanılabilmektedir. Oldukça tesirli olan bu büyü pek çok yorumcu tarafından kara büyü kategorisine sokulmaktadır. Kısa sürede etki göstermesiyle birlikte kuvvetli etkilere sahip olan bu büyü, bozulmadığı sürece amaca ulaşmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülfükar Kahraman
Zülfükar Kahraman - 5 yıl Önce

Hocam ben evliyim ama bir kadından hoşlanıyorum 1 kezde olsa birlikte olmak istiyorum. Günah olduğunuda biliyorum ama yinede istiyorum bu konuda yardımcı olurmusun uz

ŞAHİN YILMAZ
ŞAHİN YILMAZ - 5 yıl Önce

merhabsa hocam bsglama büyüsü yaptirmak istiyorum bana yardimvi olurmusunuz

Melek mehmet
Melek mehmet - 5 yıl Önce

Nasl yapcam

Hatice
Hatice - 5 yıl Önce

Benim kocam başka kadın git birde hamile kalmış bana gönmesin istiyorum hovsm

Kader ceken
Kader ceken - 5 yıl Önce

Sevmedigim adamla nisanlandim onu bozabilir misiniz

Muammer cete
Muammer cete - 5 yıl Önce

Geri getirme büyüsü nasıl yapa bilirim

Fatma
Fatma - 4 yıl Önce

Sevdiğim kişiyle ol görüp evlenemiyoruz hanımı istemiyor beni ne yapmalıyım hocam

Medyum - Aşk büyüsü