Birini Kendine Aşık Etme Duası

Belki en çok yapılan dualardan birisi birisini aşık etmek için edilen dualar olabilir. Herhalde çocukluğunda veya okul çağlarında sevdiği kız veya erkek kendisine aşık olsun diye dua etmemiş olanımız yoktur.

Birini Kendine Aşık Etme Duası

Belki en çok yapılan dualardan birisi birisini aşık etmek için edilen dualar olabilir. Herhalde çocukluğunda veya okul çağlarında sevdiği kız veya erkek kendisine aşık olsun diye dua etmemiş olanımız yoktur. Ancak zaman geçip yetişkin olduğumuzda bu sefer işin rengi deişir ve aşık etme duaları çocukça dualar olmaktan çıkıp belki kaderimizi belirleyecek dualar haline gelir.

Aşık Etme Duası Nedir?

Birini kendine aşık etme duası denenmiş başkaları tarafından da doğruluğu kabul görmüş dualardır. Bu dualar dilden dile ve hatta nesilden nesile aktarılarak herkes tarafında uygulanır. Bu dualara çok tesirli oldukları durumda bazen körkütük aşık etme duası gibi adlar da verilir.

Aşık Etme Duası Günah Mıdır?

Aşık etme duası temiz kalp ile ve kötü niyet barındırmadan yapıldığı sürece günah değildir. Örneğin uzaktaki birini kendine aşık etme duası yapan bir kız bu duayı uzakta askerde olan sevdiği için yapıyorsa bunda günahlık bir durum olamaz.

Ancak diğer yandan başkasının sevdiği için veya evli, nişanlı bir kişiyi kendine aşık etmek yapılan dualar hem kabul olmaz hem de böyle duaların ağıza alınması günahtır.

Aşık Etme Duası Büyü Müdür?

Öncelikle aşık etme duası bir duadır. Dualarda şüphesiz sadece alemlerin Rabbi olan Cenabı Hak’tan yardım istenir. Bu sebeple aşık etme dualarının büyü ile bir ilgisi yoktur. Büyülerde ise tam tersi burada isimlerini anmak istemediğimiz bazı varlıkların yardımı söz konusudur. Bu sebeple ki büyüler Allah tarafından yasaklanmış ve haram kılınmıştır.

Temiz bir kalp ile ve iyi niyetle yapılan aşık etme duası isterse deli gibi aşık etme duası olsun sadece Allah’ın kabulü ve izniyle gerçekleşebileceği için bundan günah olabilecek bir durum yoktur. Aksine iyi niyetli olduğu müddetçe ne için edilirse edilsin dualar Allah katında makbul olan isteklerdir.

Aşık Etme Duası Nasıl Kabul Olur?

Aşık etme duası Allah’a edilen bir dua olduğuna göre kabulü de diğer dualar ile hemen hemen aynı şartlara bağlıdır. Bir çok İslam aliminin ve hocanın ortak görüşü olan bazı dua kabul şartları aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle iyi niyetle yapılan bir aşk duası kabul olabilir. Yani mesela evli bir erkeği elde etmek için yapılacak dua kabul olamaz.
 • Dua sabah saatlerinde veya gece uygusundan uyanıp yapılırsa daha makbul olur.
 • Duanın abdestli şekilde yapılmasında her zaman fayda vardır.
 • Kabul olmuş bir dua için mutlaka şükür namazı kılınmalı, kabul olmayan dualar için dua etmeye devam etmeli ve sabredilmelidir.
 • Bazı alimlere göre aynaya bakılarak yapılan dua kabul olur.
 • Duaların kabulü için her türlü haradan uzak durmak gereklidir.
 • Bazı alimlere göre ise müminlerin birbiri için ettiği dualar kabul olur. Yani mesela gerçekten sizi çok seven bir arkadaşınızdan da sizin için dua etmesini istemelisiniz.
 • Sadaka vermek duanın kabulünü kolaylaştırır.
 • Dua içten ve samimi yapılmalı ve dua ederken Allah’ın duayı kabul edeceğine kesinlikle inanılmalıdır.

Aşık Etme Duasının Kuran’da Yeri

Kuranı Kerim’de aşık etme amacında bir sure veya dua yoktur. Ancak zaten kutsal kitabımız her şeyi kapsayıcı bir kitaptır. Dolayısıyla Kuran’da aşık etme duası aramak yerine Kuran’ı gerçek manasıyla kavramak ve bu şekilde Allah’a yakarmak gerekir. Kuran da dua ile ilgili yazanlar zaten yeterlidir.

Mümin Suresi 60. Ayette Cenabı Hak “Bana dua ediniz ki size icabet edeyim” şeklinde buyurmaktadır. Başlı başına bu Ayet-i Kerime Allah’a iyi niyetli olarak her konuda dua edebileceğimizi ve daha önemlisi ise Allah’ın bizzat kendi söylediği gibi, bizler dua edersek de Allanın bize cevap vereceğinin kanıtıdır. Dolayısıyla çok tesirli aşık etme duası Kuranı Kerim rehberliğinde yapılan duadır.

Aşık Etme Duası İle Okunacak Sureler

Aşık etme duası kesin olarak kabul olur diye bir şey yoktur. Burada duanın kabulü aslında Kuranı Kerim’i ne kadar anlıyor olmanızla da orantılıdır. Aşık Etme duaları ederken de bol bol okunması gereken surelerin başında Fatiha gelir. Zira bir çok alimin ortak görüşü Fatiha suresi Kuran’ın adeta özetidir. Bununla beraber Fatiha suresinde Cenabı Hakk’ın buyurduğu “Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz” ayeti başlı başına duanın nasıl edileceği konusunda bizim rehberimiz niteliğindedir. Aslında kesinlikle aşık etme duası diye bir dua yoktur. Zira duaların kabulü ancak Allah’ın iznine bağlıdır.

Allah’ın Adlarının Aşık Etme Duasındaki Etkisi

Allah’ın sahip olduğu birbirinden şifalı 99 adını her hayırlı vesile ile okumakta fayda vardır. Dolayısıyla iyi niyetle bir kişiyi bağlamak isteyen birisi Allah’ın adlarını sürekli okumalıdır. Ancak aşağıda yer alan bazı adlar özellikle duaların kabulü açısından etkilidir.

Vehhab: Çok fazla ihsan eden

Rezzâk: ütün mahlukatın rızkını veren ve ihtiyacını karşılayan.

Vâsî: Lütfu bol olan.

Kadir: Her şeye gücü yeten, her istediğini yapmaya kâdir olan.

Reşid: Bütün işleri ezeli takdirine uygun bir nizam ve hikmet üzere sonuna ulaştıran.

Aşık Etme Duası Ne Zaman Yapılır?

Aşık etme duası öncelikle temiz bir kalple ve inanarak yapılmalıdır. Genellikle sabah ezanı saatlerinde yapılan dualar makbuldür. Güzelce abdest alınmalı ve sabah namazı kılındıktan sonra eller açılarak “ya rabbim beni sevdiğim kişiye hayırlı ise bağla, sevdiği kişiden bir rızkım olacaksa senin iznin ile olsun, hayırlı olamayacaksa olmasın” diye bolca dua etmelidir.

Aşık Etme Duası Neden Kabul Olmaz?

Aşık etme duası öncelikle tüm diğer dualar gibi şayet hayırlı olmayacaksa Allah baştan bu duayı kabul etmeyebilir. Bu nedenle Allah’a dua ederken hayırlı ise olsun diye edilmelidir. Zira Cenabı Hak kullarının huzursuzluğunu ve mutsuzluğunu hiçbir zaman istemez. Diğer yandan şunu belirtelim ki özellikle iyi niyetli olmayan veya başka insanların yuvasını dağıtabilecek veya başka insanları mutsuz edebilecek dualar kabul olmaz. Zira bu tip amaçlarla dua etmek de Allah katında makbul olmaz.

En Etkili Aşık Etme Duaları

Anında aşık eden dua etmek için öncelikle her zaman Kuran ayetlerine güvenmekte fayda vardır. Bu açıdan İhlas ve Fatiha sureleri çokça okunmalıdır. Esmaül Hüsna ise hiçbir zaman bırakılmamalı mümkün olan her fırsatta tekrar edilmelidir.

Kadınların Yapacağı Aşık Etme Duası

Kadınların yapacağı aşık etme duaları özellikle seher vakti ve sevdikleri erkeği düşünerek gerçekten kalpten ve iyi niyetle yapılmalıdır. Kadın Cenabı Hak’tan sevdiği erkeğin kendisine bağlanmasını ve ileride o erkek ile mutlu bir yuva kurmayı dilemeli ve duasını mutlaka hırlısı ise diyerek bitirmelidir. Zira bu tip gönül işleri her zaman kısmet işidir ve zorlama ile olmaz.

Erkeklerin Yapacağı Aşık etme Duası

Erkeklerin yapacağı aşık etme dualarının kadınların yapacağı dualardan pek farkı yoktur. Ancak erkekler dua ederken mutlaka ileride kendilerine eş olabilecek bir hanım dilemeyi ve bilhassa ileride olacak çocuklarına iyi annelik edecek bir hanım dilemelidir. Güzellik geçici ve göreceli bir kavramdır. Ayrıca Allah’ın yarattığı her canlı güzeldir. Dolayısıyla her zaman 1 günde aşık etme duası gibi fiziksel bazı unsurlar uğruna değil uhrevi ve manevi bazı değerler adına dua edilmelidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atilla arsal
Atilla arsal - 5 yıl Önce

Hocam kuvvetli bir aşık etme duası
Bu zikirde olabilir
Veŕbilirmisiniz

Gurban orazow
Gurban orazow @Atilla arsal - 5 yıl Önce

ben biz sevyom o beni sevmiyo niye acaba adi aygozel

yaşar  cakmak
yaşar cakmak - 5 yıl Önce

eşım benden uzak kacıyor e yapalım eşım ad fadıle

Rami karadaş
Rami karadaş @yaşar cakmak - 5 yıl Önce

Selam melüküm hocam Beni bir soro var benim Kader kismetim kapanmiş acarsaniz cok menmum olurum hocam Allah yardimcin olsun hocam

Sait karayilan
Sait karayilan - 5 yıl Önce

Allah rizasi icim bir kizi cok seviyom ask icin

Ar,u
Ar,u - 5 yıl Önce

Kader acma

elif balıkcı
elif balıkcı - 5 yıl Önce

ben çaytayı çok seviyorum onu kendime aşık etmek istiyorum

Medyum - Aşk büyüsü