Aşık Etme Duası için Okunacak Esmaül Hüsnalar

Deli gibi aşık etme duası, 100de 100 tutan aşk duası ve bir erkeği kendine aşık etme duası hakkında bilinmesi gereken detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Aşık Etme Duası için Okunacak Esmaül Hüsnalar

Başka birini kendine aşık etme duası için okunacak Esmaül Hüsnalar, özellikle sevdikleri erkeklerin kendilerine karşı aynı duygusal hisleri paylaşmasını Allah'tan niyaz eden genç kızların başvurduğu manevi uygulamalar arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere İslam dinimizde içinde bulunulan her türlü zorlu durum için Yüce Allah'ın yardımını istemek mümkündür. Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah kendisine el açıp dua edenlerin duasını kabul edendir. Bu yüzden içinde hissettiği aşk duygusunun Allah'ın izni ile karşılıklı olmasını dileyen kişiler, aşık etme duası için okunacak Esmaül Hüsnaların fazileti ile bu isteklerine kısa sürede kavuşabilmenin huzurunu yaşamaktadır.

Aşık etme duası pek çok kişinin başvurduğu en güvenilir manevi uygulamalardan biridir. Ruhani açıdan sevdiği kişinin gönlüne merhamet ve sevgi aşılamak, onu kendine aşık etmek isteyenler için dini kaynaklarda okunması tavsiye edilen pek çok dua ve Esmaül Hüsna gibi manevi uygulama bulunmaktadır. Kendine aşık etme duası Esmaül Hüsna okumadan önce aşık etme duaları hakkında internet üzerinden yapılan araştırmalarda en çok sorulan soruların yanıtlanması daha faydalı olacaktır. Bu sayede aşık etme dualarının yapılışı ve amaçları ile ilgili tüm soru işaretleri ortadan kaldırılacağı için kolay ve gönülden gelen bir şekilde bu tür ritüelleri uygulamak mümkün olabilecektir.

Aşık Etme Duası Nedir, Ne Amaçla Yapılır?

İnternet üzerinde en çok merak edilen sorulardan biri de aşık etme duası nedir sorusunun yanıtıdır. Kendine aşık etme duaları, İslam dininde çeşitli güvenilir dini ve ilmi kitaplarda kendine genişçe yer bulan manevi uygulamalardır. Bilindiği üzere aşk duygusu, insanın hayatında çok az yaşayacağı belki de ömrü boyunca sadece 1 kere karşılaşabileceği en yüce hislerden biridir. Bu hissiyat da insanın içine Allah'tan gelmektedir. Nasibinde aşık olmak olan kadın ve erkekler, günü ve zamanı geldiğinde aşklarından çok mutlu da olabilir, çok büyük ıstırap da duyabilirler.

İşte böyle durumlarda aşkını tek taraflı yaşamak zorunda kalan, kara sevdadan her gün kendini yiyip bitiren kişiler, manevi yönden bazı uygulamaları gerçekleştirerek aşkına karşılık bulmaya uygun ortam hazırlayabilirler. Dolayısıyla kendine aşık etme duası ve benzeri uygulamalar da burada devreye girmektedir. Aşık etme duasının amaçları şu şekilde ortaya çıkmaktadır:

 • Platonik aşıkların yani tek taraflı aşık olanların aşkına karşılık bulması,
 • Mevcut durumda arkadaş olup sevgilerinin adı konmamış olanların sevgili olması,
 • Hali hazırda gönül birlikteliği yaşayanların aşklarının kuvvetlenmesi,
 • Karı koca arasında zamanla azalan duygusal bağların ve aşkın yeniden alevlenmesi

Görüldüğü üzere aşık etme duasının amaçları çeşitlidir ve farklı durumlarda, farklı niyetlerle uygulandığında istenen sonuçlara ulaşılmasında büyük faydası bulunmaktadır.

Aşık Etme Duası Büyü Müdür?

En etkili aşık etme duası ve çeşitlerine geçmeden önce, yine internet üzerinde pek çok bay ve bayanın yanıtını araştırdığı bir soruyu daha cevaplamak gerekecektir. Aşık etme duasının büyü olup olmadığını merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Öncelikle kavramın adında da anlaşılacağı üzere aşık etme duası, yani duanın büyü yapma ile yakından uzaktan ilgisi yoktur. Büyü ritüelleri arasında İslami kaynaklara dayanan büyüler okunmaz. Çünkü büyü İslam dinine göre haram kılınan uzak durulması gereken bir uygulamadır. Dolayısıyla aşık etme duası büyü müdür sorusunun yanıtı kesinlikle hayırdır. Bu sebeple karşılarındaki kişinin kendilerine aynı samimi duygularla bağlanmasını, sevdikleri kadar karşısındakinden de sevgi görmek isteyenler gönül rahatlığı ile aşık etme duası ve aşık etmek için okunacak Esmaül Hüsna uygulamalarını tercih edebilirler.

Bunun yanı sıra bilindiği üzere aşık etme büyüleri de bulunmaktadır. Kadim büyü kitaplarından yüzyıllar boyunca gizli tutularak günümüze kadar gelmeyi başaran aşık etme büyüleri, genellikle büyü yapmanın tüm manevi ve ahiret boyutunda karşılaşacağı sorumlulukları üstlenen kişiler tarafından icra edilmektedir. Büyü yapmak veya yaptırmak tehlikeli ruhani uygulamalar olduğu için kişilerin bu tür uygulamalara dahil olması tavsiye edilmez. Ancak yine de son çare gözüyle bakan kişiler, ritüellerinde bazı ilmi yöntemlere göre uyguladıkları taktirde aşık etme büyüsünden de çok olumlu sonuçlar alabilmektedir. En etkili aşık etme büyüleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kendine Aşık Etme Duası Esmaül Hüsnaları

Yüce Allah'a el açıp dualarının kabul olmasını O'ndan niyaz eden dini bütün Müslümanlar, birini kendine aşık etme duası Esmaül Hüsna okuyarak bu isteklerinin kabul olmasında manevi yönden kuvvetli uygulamalar yapabilirler. Edilen duaların Allah katında daha makbul kabul edildiği bazı özel zamanlar vardır. Bunlar;

 • Kadir gecesi,
 • Cuma günleri öğle namazına müteakip vakitler
 • Sabah namazı sonraları
 • Namaz vakitleri
 • Cenazenin defni sırası ve
 • Arefe günleri

Tüm bunların yanı sıra aşk duası için en uygun vakitler ise özellikle gece saatleri gösterilmiştir. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de geçen ve gecelerin önemini Müslümanlara hatırlatan ayeti kerime şudur: "Şüphesiz gece ibadetinin etkisi daha fazla, (bu ibadetteki) sözler (Kur'an ve dua okuyuşlar) ise daha düzgün ve açıktır." Dolayısıyla ayetteki açık beyanın da etkisiyle ulemanın büyük zatları aşk dualarının yatsı namazı ile sabah namazı arasındaki vakitte okunması gerektiğini tavsiye etmişlerdir. Duaya başlamadan önce gecenin belirli bir vaktinin namaza ve ibadete ayırıp daha sonra bu ibadetlerin ardından kendine aşık etmek için okunacak dua uygulamasına başvurmak çok daha doğru olacaktır.

Aşk Duasının 12 Esma İle Okunması

Gece vaktinde yatsı namazından sonra yalnız başınıza kalacak bir odaya çekilin. Yüzünüzü kıbleye dönün ve ellerinizi semaya açın. Euzu besmele çektikten sonra şu 12 esmayı sırasıyla okuyun:

 • Es-Selam
 • Er-Rahman
 • El-Vehhab
 • El-Bari
 • El-Latif
 • El-Hafid
 • El-Kebir
 • El-Azim
 • El-Mecid
 • El-Muhsi
 • El-Vekil
 • El-Kadir

Esmaların ortak özelliği Allah'ın güç ve kudretini yansıtmalarıdır. Bunun sayesinde Allah'ın rızasını kazanmak mümkün olabilmektedir. Esmalar okunduktan sonra niyet edilir. Niyet etme aşamasında kimin kime aşık olması isteniyorsa bu kişilerin isimleri zikredilerek hayırlı bir kısmet olması temennisi ile dua edilir. Bu aşamada kişinin adı söylenirken annenin adı ile kişinin isminin birlikte zikredilmesi önemlidir. Örneğin Fatma kızı Hatice ile Meryem oğlu Sadık şeklinde niyetin gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir. Dil bağlama duası nasıl yapılır dil bağlamak için dua başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

10 Esma İle Aşk Duası Uygulaması

Dua alimleri ve ulemanın büyük zatları aşk duası uygulamalarında denemiş aşık etme duası Esmaül Hüsna manevi uygulamasını da tavsiye etmektedir. Buna göre birisinin kendisine aşık olmasını isteyen kadın veya erkekler şu Esmaül Hüsnaları gün içinde 7'şer kere okumalıdır:

 • 1-En-Nur ( Yeri ve göğü nuru ile nurlandıran demektir.)
 • 2-El-Batın ( Allah’ın gizli olan her şeyden  haberdar olduğunu bildiren esmadır.)
 • 3- El-Muktedir ( Gücü her şeye yeten demektir.)
 • 4-El-Hamid ( Şükür etmeye layık varlığın Allah olduğunu bildiren esmadır.)
 • 5-El-Vedud ( Sevilmeye layık anlamındadır.)
 • 6-El-Mucib ( Duaları kabul eden demektir. )
 • 7-El-Azim ( Çok büyük ve çok güçlü demektir.)
 • 8-El-Kuddüs ( Hiçbir noksanlığı olmayan demektir.)
 • 9-El-Berr ( İyiliği çok olan demektir.)
 • 10-Er-Rahman ( Allah’ın her canlıya sonsuz rahmet ettiğini belirten esmadır.)

Bu Esmaül Hüsnaların sırasının bozulmadan 1'den 10'a kadar olacak şekilde 1 sayılıp okunmasına özen gösterilmelidir. Bu tür manevi uygulamalar sayesinde pek çok kişi gibi siz de gönülden istediğiniz sevgilinizin aşkına nayil olabilir, hayırlısıyla mutlu ve mesut bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 09:52
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü