Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak için Okunacak En Etkili Dualar

Kocanın ağzını dilini bağlayan dualar, karşıdakinin ağzını bağlamak için dua ve dil bağlama duaları hakkında tüm bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak için Okunacak En Etkili Dualar

Kocanın ağzını dilini bağlamak için okunacak en kuvvetli dualar, pek çok evli kadının internet üzerinden araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Günümüzde evliliklerde yaşanan en sık görülen sorunlardan biri de sözlü şiddettir. Aile içi sözlü şiddetten muzdarip olan kadınlar, kocalarının kendilerine karşı kötü söz söylemelerine mani olmak için pek çok manevi yönteme başvurmaktadır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de çok sık başvurulan bu yöntemler arasında kocanın ağzını dilini bağlamak için okunacak en etkili dualar da yer almaktadır.

Kocalarının kendilerine veya çocuklarına hatta annelerine karşı kötü konuşmasından şikayetçi olan kadınlar, dini kitaplarda yer alan birtakım sahih duaları ve manevi uygulamaları gündeme getirerek bu konudaki şikayetlerinin çözüme kavuşmasını sağlayabilirler. Kocanın ağzını ve dilini bağlamak isteyen kadınlar, dinen etkisi kanıtlanmış duaları düzenli olarak okuduklarında kısa zaman içinde istedikleri sonuca ulaşabilirler. Ancak evli kadınların çok sık araştırma yaptığı ve okuduğu bu dualara geçmeden önce dil bağlama duaları hakkında detaylı bilgilere değinmek gerekir. Dil bağlama duası nedir sorusunun yanıtlarından sonra kocanın kötü konuşmasını engellemek için en etkili ve tesiri kanıtlanmış duaları yazımızda bulabilirsiniz.

Dil Bağlama Duası Nedir?

Dil bağlama duası, İslami kaynaklarda ve pek çok hocanın, din aliminin okunmasını tavsiye ettiği dua türlerindendir. Dinimizde içine düşülen her kötü durumdan sakınmak adına okunması makbul olan pek çok dua vardır. Dil bağlama duaları da bunlardan biridir. Eğer bir kişiden sözlü taciz, hakaret görüyor rencide edici sözler işitiyorsanız, bu durumun sona ermesi için dua edebilirsiniz. Dinen etkisi kanıtlanmış dil bağlama duaları sayesinde siz de kısa sürede size sözlü zulüm eden kişilerin etkisiz hale gelmelerini veya kendi iradeleri ile size sözlü saldırmalarından vazgeçmelerini sağlayabilirsiniz.

Dil bağlama duası özetle bir kişinin karşısındakine hak etmediği halde ağır sözlerle ithamda bulunmasını, dedikodusunu yapmasını, topluluk içinde rencide etmesini, kırıcı sözler söylemesini engelleyen dua türüdür. Bu nedenle genellikle kocalarının sürekli hakaretlerine mağdur kalan evli kadınların uyguladığı manevi yöntemlerdendir.

Dil Bağlama Duası Nasıl Etki Eder?

Manevi yönü çok kuvvetli olan dil bağlama duaları, genellikle gelin – kaynana ve karı koca arasında uygulanmaktadır. Karşısındaki kişiden sürekli hakaret gören kişiler, dini kaynaklarda belirtildiği usullere göre düzenli olarak dil bağlama duaları okuduktan sonra bu hakaretlerin ve saldırıların kendi kendine son bulacağına şahit olabilirler. Dil bağlama duası etkileri duanın niyetine göre farklı şekilde etki gösterebilse de genelde şu şekilde istenen sonuçların görülmesine vesile olmaktadır:

 • Karısına hakaret eden, hor gören kocaların bu huyundan kendiliğinden vazgeçmesi
 • Karısına veya çocuklarına gereksiz yere sözlü saldırıda bulunduğunu fark eden aile reislerinin bu durumun farkına varıp pişmanlık duyması
 • Sözlü hakaretin yerini güzel sözlerin ve onurlandırıcı ifadelerin alması
 • Gelinlerinin dedikodusunu yapan, yüzlerine karşı hakaret edip rencide eden kaynana ve görümcelerin bu davranışlarına son vermesi
 • Kocaların veya kaynanaların hakaret etmek istediği anda dillerinin kilitlenmesi

Dil Bağlama Duası Büyü Müdür?

İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda bu konuyla ilgili olarak bazı soruların sorulduğu görülmektedir. Özellikle kocalarının ağzının ve dilinin kapanmasını isteyen kişiler dil bağlama duası büyü müdür sorusunun yanıtlarını aramaktadır. Din alimlerinin bu konudaki cevapları kesin ve nettir. Dil bağlama duaları adından da anlaşılacağı üzere dua niyetinde olduğu için kara büyülerden değildir. Ayrıca büyü yapmak veya yaptırmak dinen yasaklanmıştır. Bu sebeple dil bağlama yaptırmak isteyenlerin büyü yerine bu tür manevi yönden sakıncası olmayan dua gibi yöntemleri tercih etmeleri her fırsatta dile getirilmektedir.

Dil bağlama duasının yanı sıra dil bağlama büyüleri olduğu da bilinmektedir. Kadim büyü kitaplarında ve bazı irfan sahibi medyumların kaynaklarında dil bağlama büyüleri de bulunmaktadır. Ancak dil bağlama büyüsünün etkilileri, konuşamama, dil dönmeme gibi ciddi problemlere neden olduğu için bu tür manevi işlemler çok tehlikelidir. Bunların yerine dil bağlama duaları tercih edilmelidir. Dil bağlama büyüsü nasıl yapılır, dil bağlamak için büyü başlıklı yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Kocanın Ağzını Dilini Bağlamak İçin Dualar

Kocalarından istemediği sözler işitmekten sıkılan kadınlar, ilk olarak şerli insanların şerrinden korunmak için korunma dualarını uygulamalıdır. İki hafta boyunca her gece yatsı namazından sonra okunması gereken korunma dualarından en çok etki edeni şudur:

 • “Euzu bi kelimatillahi’t-tammatilleti la yucavizuhunne berrun ve la facirun min şerri ma halak, ve berae ve zerae, ve min şerri ma yenzilu mine’s-semai, ve min şerri ma yeğrucu fiha, ve min şerri ma zerae fi’l-erdi, ve min şerri ma yehrucu minha, ve min şerri fiteni’l-leyli ve’n-nehari, ve min şerri kulli tarikin illa tarikan yetrugu bi hayri ya rahman”

Bu duanın tam 14 gün boyunca aksamadan okunmasına dikkat edilmelidir. Arapça okunuşuna göre usullere dikkat edilerek okunması gereken bu korunma duasının anlamı da önemlidir. Duanın kısa zamanda kabul olması için, korunma duasının ne anlama geldiğinin bilinmesi faydalı olacaktır. Bu sebeple kocaların şerrinden korunmak için okunacak duanın Türkçe anlamı şöyledir:

 • “Yarattıklarının, yoktan var ettiklerinin şerrinden; semadan inenin şerrinden ve ona yükselenin şerrinden, yere ektiğinin şerrinden ve ondan çıkanın şerrinden, gece ve gündüz fitnelerinin şerrinden, hayırla kapıyı çalan hariç her kapıyı çalanın şerrinden Allahın noksansız kelimelerine sığınırım. Ya Rahman!”

Bunun yanı sıra kocanın ağzını dilini bağlayan etkili dua arayışında bulunan kadınlar şu kısa duaları da gün içinde veya kocaları kendilerine hakaret ettiği anlarda içlerinden okumalıdır:

 • Allahumme inni necaluke fi nuhurihim ve neuzu bike min şururihim
 • Allah/ım onların yakasını Sana bırakır, şerlerinden Sana sığınırız.
 • Ve neccina bi rahmetike mine’l-gavmi’z-zalimin
 • Rahmetinle bizi o zalim topluluktan uzaklaştır.

Kocanın Dilini Susturan Dualar

Kocanın ağzını susturan dualar din kitaplarında geniş yer kaplamaktadır. En etkili dil bağlama duaları şunlardır:

 • “Ve cealna mim beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırun”
 • Anlamı: Önlerinden bir set, arkalarından bir set çektik de onları kapattık, artık göremezler.
 • Summün bukmün umyün fe hum lâ yerciûn(yerciûne).
 • Anlamı: Onlar Sağır, dilsiz ve kördürler. Artık onlar, (Rab’lerine) dönmezler.
 • Lâ ilâhe illâ ente, Allahümme estağfiruke lizenbî ve es’elüke rahmeteke, Âllahümme zidnî ilmen, velâ tüziğ kalbî ba’de iz hedeytenî ve heblî min ledünke rahmeten inneke ente’l-vehhâb.

Duaların Arapça usullerine uygun olarak okunmasına özen gösterilmelidir. Bunun yanı sıra eğer kocanızdan olur olmaz yerlerde sürekli hakarete maruz kalıyorsanız, daha etkili manevi çözümler için alanında uzman ve ilim sahibi medyum hocalardan da destek alabilirsiniz. Evli erkeği karısından ayırma duası ve büyüsü başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Hocaların hazırladığı vefkler ile kocaların gönüllerine merhamet salınacak bu vesileyle de hakaret eden kocaların çok yoğun bir vicdan azabı çekmeleri sağlanacaktır. Bunun sonucunda da eşlerine karşı iyi davranmayan, hakaret eden kocalar kendi iradeleri ile bu davranışlardan vazgeçecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 20:36
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü